Έφτασε η μέρα που θα κριθούν (σχεδόν) τα πάντα στη φετινή σεζόν της Premier League! by Μανώλης Μουσουράκης
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της 38ης και τελευταίας αγωνιστικής. by Μανώλης Μουσουράκης
Το πρόγραμμα: Άρσεναλ-Έβερτον Κρίσταλ Πάλας-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Λέστερ-Σαουθάμπτον Λίβερπουλ-Γουλβς Μάντσεστερ Σίτι-Άστον Βίλα Μπέρνλι-Νιούκαστλ Μπράιτον-Γουέστ Χαμ Μπρέντφορντ-Λιντς Νόριτς-Τότεναμ Τσέλσι-Γουότφορντ by Μανώλης Μουσουράκης
17:43
Όλοι οι αγώνες είναι προγραμματισμένοι για τις 18:00. by Μανώλης Μουσουράκης
17:43
17:44
Προφανώς, το μεγαλύτερο ενδιαφέρον επικεντρώνεται στην τεράστια μάχη για τον τίτλο του πρωταθλητή. Η Μάντσεστερ Σίτι έχασε έδαφος την περασμένη Κυριακή (15/5) μένοντας στο 2-2 με τη Γουέστ Χαμ. Ωστόσο, έχει ακόμη το «πάνω χέρι» ούσα στο +1 από τη δεύτερη Λίβερπουλ. Αμφότερες δίνουν το τελευταίο παιχνίδι στο γήπεδό τους, με τους «πολίτες» να υποδέχονται την Άστον Βίλα των πρώην «κόκκινων», Τζέραρντ και Κοουτίνιο, ενώ η ομάδα του Μέρσεϊσαϊντ τη Γουλβς. Σε περίπτωση ισοβαθμίας, το πρώτο κριτήριο είναι η διαφορά τερμάτων, με τη Σίτι να είναι στο +6. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
Aνοιχτό είναι το τελευταίο εισιτήριο για το Champions League. Η Τότεναμ βρίσκεται στην 4η θέση, στο +2 από την 5η Άρσεναλ και χρειάζεται έναν βαθμό στην έδρα της Νόριτς, προκειμένου να βρεθεί στ'... αστέρια. Την ίδια ώρα οι «κανονιέρηδες» θα υποδέχονται την Έβερτον. by Μανώλης Μουσουράκης
17:46
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν έχει εξασφαλίσει την παρουσία της στο Europa League. Κάτι που θα προσπαθήσει να κάνει φιλοξενούμενη από την Κρίσταλ Πάλας, πιεζόμενη κι από τη Γουέστ Χαμ που την κυνηγά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:47
Σ' ό, τι αφορά τη μάχη της παραμονής, μένει να φανεί το ποια εκ των Λιντς ή Μπέρνλι -οι οποίες ισοβαθμούν- θα ακολουθήσει τις Γουότφορντ και Νόριτς στην Championship. Η πρώτη αντιμετωπίζει εντός έδρας τη Νιούκαστλ κι έχει σαφής υπεροχή στη διαφορά των γκολ, ενώ η δεύτερη δοκιμάζεται στην έδρα της Μπρέντφορντ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες στα παιχνίδια των Σίτι και Λίβερπουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
Μάντσεστερ Σίτι: Έντερσον, Κανσέλο, Λαπόρτ, Στόουνς, Ρόδρι, Ντε Μπρόινε, Σίλβα, Φερναντίνιο, Μάχρες, Φόντεν, Ζεσούς. Άστον Βίλα: Όλσεν, Κας, Μινγκς, Τσέιμπερς, Ντιν, Λουίζ, ΜακΓκίν, Ράμσεϊ, Κοουτίνιο, Μπουενδία, Γουότκινς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
Λίβερπουλ: Άλισον, Άρνολντ, Κονατέ, Μάτιπ, Ρόμπερτσον, Χέντερσον, Τιάγκο, Κεϊτά, Ζότα, Ντίας, Μανέ. Γουλβς: Σα, Νουρί, Μπόλι, Κόαντι, Τότι, Τζόνι, Ντεντόνκερ, Μουτίνιο, Νέβες, Νέτο, Χιμένες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:49
Βασικός και ο Δημήτρης Γιαννούλης με τη Νόριτς κόντρα στην Τότεναμ. Στον πάγκο ο Χρήστος Τζόλης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:50
Παρών -όπως αναμενόταν- είναι ο Έρικ Τεν Χαγκ στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας. Διαβάστε εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
3' ΓΚΟΛ η Γουλβς! Λίβερπουλ-Γουλβς 0-1!Σκόρερ ο Νέτο με κοντινό πλασέ! Παγώνει το «Άνφιλντ»! Η φάση ξεκίνησε από βαθιά μπαλιά του Σα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
Την ίδια ώρα οι φίλοι της Σίτι μαθαίνουν τα νέα από το «Άνφιλντ» και πανηγυρίζουν! by Μανώλης Μουσουράκης
18:05
6' Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ με τον Έντεγκααρντ. Παραμένει το 0-0 με την Έβερτον. by Μανώλης Μουσουράκης
18:07
Γενικά, πέρα από το τέρμα της Γουλβς δεν υπάρχει άλλο γκολ στα υπόλοιπα γήπεδα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:11
11' ΓΚΟΛ η Τσέλσι! Τσέλσι-Γουότφορντ 1-0! Σκόρερ ο Χάβερτς με τελείωμα προ κενής εστίας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:13
Να σημειωθεί ότι σ' αυτό το ματς σφυρίζει για τελευταία φορά στην καριέρα του ο Μάικ Ντιν! Ο πολύπειρος διαιτητής θα αποσυρθεί μετά από 22 χρόνια στην Premier League! by Μανώλης Μουσουράκης
18:13
14' Προσπαθεί να αντιδράσει η Λίβερπουλ. Κοντράρει το σουτ του Κεϊτά... by Μανώλης Μουσουράκης
18:15
Το γκολ της Γουλβς: by Μανώλης Μουσουράκης
18:16
16' ΓΚΟΛ η Τότεναμ! Νόριτς-Τότεναμ 0-1! Σκόρερ ο Κουλουσέφσκι! by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
Η Τότεναμ ανοίγει ακόμα περισσότερο τη βαθμολογική ψαλίδα με την Άρσεναλ, η οποία παραμένει στο 0-0 με την Έβερτον. by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
Τρία γκολ λοιπόν μέχρι στιγμής (Γουλβς, Τσέλσι, Τότεναμ). Όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια χωρίς σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
19' Πέναλτι για τη Νιούκαστλ! by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
19' Μπρέντφορντ-Λιντς 0-1! by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
Ακυρώνεται ως οφσάιντ το γκολ της Λιντς! Παραμένει το 0-0! by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
19' Γκολ η Νιούκαστλ! Μπέρνλι-Νιούκαστλ 0-1! Σκόρερ ο Γουίλσον με εκτέλεση πέναλτι! by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
Αναγκαστική αλλαγή για τη Γουλβς. Αποχώρησε λόγω τραυματισμού ο σκόρερ Νέτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
18:23
18:23
18:23
18:24
24' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! Λίβερπουλ-Γουλβς 1-1! Σκόρερ ο Μανέ με διαγώνιο τελείωμα, ύστερα από τρομερή ασίστ με το τακουνάκι από τον Τιάγκο! by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
Εκ νέου στο -1 από τη Σίτι οι «κόκκινοι». by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
26' Πέναλτι για την Άρσεναλ, ύστερα από χέρι του Ιγουόμπι. Η φάση εξετάστηκε στο VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
27' ΓΚΟΛ η Άρσεναλ! Άρσεναλ-Έβερτον 1-0! Σκόρερ ο Μαρτινέλι με εκτέλεση πέναλτι! by Μανώλης Μουσουράκης
18:28
18:28
18:31
31' ΓΚΟΛ η Άρσεναλ! Άρσεναλ-'Εβερτον 2-0! Σκόρερ ο Ενκέτια με σκαστή κεφαλιά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
32' ΓΚΟΛ η Τότεναμ! Νόριτς-Τότεναμ 0-2! Σκόρερ ο Κέιν μετά από τραγικό γύρισμα του Κρουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
Να σημειωθεί ότι πριν από λίγο οι φίλοι της Μάντσεστερ Σίτι χειροκρότησαν παρατεταμένα στη μνήμη των θυμάτων της πολύνεκρης τρομοκρατικής επίθεσης στη συναυλία της Αριάνα Γκράντε που είχε γίνει τη Δευτέρα 22 Μαΐου 2017. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
18:35
18:37
37' ΓΚΟΛ η Άστον Βίλα! Μάντσεστερ Σίτι-'Αστον Βίλα 0-1! Σκόρερ ο Κας και... χαμός στο «Άνφιλντ» που μαθαίνει τα νέα! by Μανώλης Μουσουράκης
18:38
37' ΓΚΟΛ η Κρίσταλ Πάλας! Κρίσταλ Πάλας-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-0! Σκόρερ ο Ζαχά! by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
18:41
40' ΓΚΟΛ η Γουέστ Χαμ! Μπράιτον-Γουέστ Χαμ 0-1! Σκόρερ ο Αντόνιο με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής! by Μανώλης Μουσουράκης
18:41
Γκολ που -προφανώς εάν δεν αλλάξει κάτι- στέλνει τη Γουέστ Χαμ στο Europa League και τη Γιουνάιτεντ στο Europa Conference League. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
45'+3' ΓΚΟΛ η Έβερτον! Άρσεναλ-Έβερτον 2-1! Σκόρερ ο Φαν ντε Μπέικ, ο οποίος πετυχαίνει το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα των «ζαχαρωτών». by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
Ημίχρονο σ' όλα τα γήπεδα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:52
Άρσεναλ-Έβερτον 2-1 (27' πεν. Μαρτινέλι, 31' Ενκέτια - 45'+3' Φαν ντε Μπέικ) Κρίσταλ Πάλας-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-0 (37' Ζαχά) Λέστερ-Σαουθάμπτον 0-0 Λίβερπουλ-Γουλβς 1-1 (24' Μανέ - 3' Νέτο) Μάντσεστερ Σίτι-Άστον Βίλα 0-1 (37' Κας) Μπέρνλι-Νιούκαστλ 0-1 (20' πεν. Γουίλσον) Μπράιτον-Γουέστ Χαμ 0-1 (40' Αντόνιο) Μπρέντφορντ-Λιντς 0-0 Νόριτς-Τότεναμ 0-2 (16' Κουλουσέφσκι, 32' Κέιν) Τσέλσι-Γουότφορντ 1-0 (11' Χάβερτς) by Μανώλης Μουσουράκης
18:53
18:54
Αυτήν τη στιγμή, πρωταθλήτρια βγαίνει η Σίτι, η Τότεναμ παίρνει το 4ο εισιτήριο για το Champions League, η Γουέστ Χαμ εκείνο για το Europa League στέλνοντας τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Conference, ενώ υποβιβάζεται η Μπέρνλι! by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
18:55
18:55
19:04
H Μάντσεστερ Σίτι βρίσκεται πίσω στο σκορ στο ημίχρονο για δεύτερο σερί ματς στην Premier League για πρώτη φορά μετά τον Νοέμβριο του 2019. by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
Έχουμε σέντρα στα μισά παιχνίδια, όχι σ' εκείνα της Σίτι και της Λίβερπουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
50' ΓΚΟΛ η Λέστερ! Λέστερ-Σαουθάμπτον 1-0! Σκόρερ ο Μάντισον! by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Σέντρα σ' όλα τα ματς τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Ζιντσένκο αντί Φερναντίνιο για τη Σίτι και Μίλνερ αντί Τιάγκο για τη Λίβερπουλ. Στη θέση του Σα ο Ρούντι. Οι δύο τελευταίες αλλαγές στο Λίβερπουλ-Γουλβς είναι αναγκαστικές (όπως κι εκείνη του Νέτο που προηγήθηκε). by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
50' ΓΚΟΛ η Μπράιτον! Μπράιτον-Γουέστ Χαμ 1-1! Σκόρερ ο Φέλτμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
Ανεβαίνει εκ νέου στην 6η θέση η Γιουνάιτεντ! by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
19:10
19:10
50' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για Σίτι με προβολή του Ζεσούς προ κενής εστίας! Δεν μπορεί να το πιστέψει ο Πεπ! by Μανώλης Μουσουράκης
19:10
19:11
50' Ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ της Λίβερπουλ με τον Μανέ! Σωστή απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
56' ΓΚΟΛ η Άρσεναλ! Άρσεναλ-Έβερτον 3-1! Σκόρερ ο Σέντρικ με σουτάρα! by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
55' Πέναλτι για τη Λιντς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
56' ΓΚΟΛ η Λιντς! Μπρέντφορντ-Λιντς 0-1! Σκόρερ ο Ραφίνια με εκτέλεση πέναλτι και αγκαλιάζουν την παραμονή τα «παγώνια»! by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
59' ΓΚΟΛ η Άρσεναλ! Άρσεναλ-Έβερτον 4-1! Σκόρερ ο Γκάμπριελ! by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
60' Μπέρνλι-Νιούκαστλ 0-2! Σκόρερ εκ νέου ο Γουίλσον! by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
65' ΓΚΟΛ η Τότεναμ! Νόριτς-Τότεναμ 0-3! Δεύτερο τέρμα από τον Κουλουσέφσκι! by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Η Τότεναμ έχει αγκαλιάσει την 4η θέση, όπως και την παραμονή η Λιντς! Μαίνεται η μάχη για το πρωτάθλημα! Υπερτερεί στην ισοβαθμία η Σίτι, με τη Λίβερπουλ να ψάχνει το γκολ της νίκης! by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
19:24
19:28
71' Νόριτς-Τότεναμ 0-4! Σκόρερ ο Σον, ο οποίος πιάνει στην κορυφή της σχετικής λίστας τον Σαλάχ! by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
69' ΓΚΟΛ η Άστον Βίλα! Μάντσεστερ Σίτι-Άστον Βίλα 0-2! Σκόρερ ο πρώην «κόκκινος», Κοουτίνιο!!! ΓΚΟΛΑΡΑ! Η Λίβερπουλ έχει περίπου 20' για να βρει το γκολ που θα της φέρει το 20ο πρωτάθλημα! by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
75' ΓΚΟΛ η Λέστερ! 2-0! Σκόρερ ο Βάρντι! by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
69' ΓΚΟΛ η Μπέρνλι! 1-2! Σκόρερ ο Κορνέ! by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
Τρομερό κοντράστ συναισθημάτων σε «Έτιχαντ» και «Άνφιλντ»! Τι άγχος! by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
75' ΓΚΟΛ η Τότεναμ! 0-5! Σκόρερ ο Σον, ο οποίος πλέον είναι ολομόχανος στην κορυφή της λίστας των σκόρερ. Υπέροχη πλασεδάρα εκτός περιοχής! by Μανώλης Μουσουράκης
19:35
19:35
76' ΓΚΟΛ η Σίτι! 1-2! Μειώνει ο Γκιντογκάν με κεφαλιά! by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
81' ΓΚΟΛ η Λέστερ! 3-1! by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
80' ΓΚΟΛ η Μπάιτον! 2-1 τη Γουέστ Χαμ! by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
78' ΓΚΟΛ η Μπρέντφορντ και 1-1! by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
79' ΓΚΟΛ η Σίτι!! 2-2 με σουτάρα εκτός περιοχής από τον Ρόδρι! by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
Επιστρέφει εντός τριών λεπτών η ομάδα του Γκουαρδιόλα! by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
19:41
Κι όλα αυτά ενώ παραμένει το 1-1 στο «Άνφιλντ». Προσπαθεί η Λίβερπουλ, αλλά... by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
81' ΓΚΟΛ η Σίτι!!!!!!!!!!!!! 3-2!!!! Τι κάνει! Σκόρερ και πάλι ο Γκιντογκάν! Υπέροχη μπαλιά από τον Ντε Μπρόινε, πλασάρει χωρίς πρόβλημα προ κενής εστίας ο Γερμανός χαφ. Τρομεροί πανηγυρισμοί από τον Πεπ, ο οποίος βλέπει την ομάδα του να αγκαλιάζει την κούπα! by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Μυθική ανατροπή για Σίτι με τρία γκολ σε πέντε λεπτά! by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
84' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 2-1! Σκόρερ ο Σαλάχ! Πάλι στο -1 από τη Σίτι. Χρειάζεται ένα γκολ της Άστον Βίλα. Εντωμεταξύ ο Σαλάχ πιάνει τον Σον στην κορυφή της λίστας των σκόρερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Ακόμα τέσσερα λεπτά συν τις όποιες καθυστερήσεις στα δύο γήπεδα by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Η Τσέλσι κάνει το 2-1, ενώ η Άρσεναλ προηγείται πλέον 5-1. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
Τελικό: Νόριτς-Τότεναμ 0-5. Στο Champions League τα «σπιρούνια». by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
3-1 η Μπράιτον. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
89' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 3-1! Σκόρερ ο Ρόμπερτσον! by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
4-1 η Λέστερ τη Σαουθάμπτον by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων στο Έτιχαντ by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
2-1 η Λιντς στην έδρα της Μπρέντφορντ και οριστικά στην Premier League και τη νέα σεζόν! by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
ΤΕΛΟΣ Η ΣΙΤΙ! by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα επικρατεί 3-2 της Άστον Βίλα και κατακτά το πρωτάθλημα! by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Λήξη όλων των αναμετρήσεων στην Premier League! by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Ας δούμε όλα τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
Άρσεναλ-Έβερτον 5-1 Μπρέντφορντ-Λιντς 1-2 Μπράιτον-Γουέστ Χαμ 3-1 Μπέρνλι-Νιούκαστλ 1-2 Τσέλσι-Γουότφορντ 2-1 Κρίσταλ Πάλας-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-0 Λέστερ-Σαουθάμπτον 4-1 Λίβερπουλ-Γουλβς 3-1 Μάντσεστερ Σίτι-Άστον Βίλα 3-2 Νόριτς-Τότεναμ 0-5 by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
20:01
Η Μάντσεστερ Σίτι πρωταθλήτρια! Η Τότεναμ συμπληρώνει την τετράδα του Champions League. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Europa League μετά την ήττα της Γουέστ Χαμ από την Μπράιτον. Υποβιβασμός για την Μπέρνλι που ακολουθεί τον δρόμο των Γουότφορντ και Νόριτς by Μανώλης Μουσουράκης