Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το UEFA Nations League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Εθνικής ομάδας κόντρα στη Βόρεια Ιρλανδία by Παύλος Κουστέρης
Η αναμέτρηση διεξάγεται στο «Windsor Park» στο Μπέλφαστ by Παύλος Κουστέρης
21:27
Η ενδεκάδα: Βλαχοδήμος, Ρότα, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Τσιμίκας - Σιώπης, Μάνταλος, Μπουχαλάκης - Λημνιός, Μπακασέτας, Γιακουμάκης. by Παύλος Κουστέρης
21:28
Στο τέρμα ο Βλαχοδήμος, με τον Ρότα στο δεξί άκρο και τον Τσιμίκα στο αριστερό. Τα στόπερ θα είναι οι Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος. Από εκεί και πέρα, στο κέντρο θα παίξει ο Σιώπης, έχοντας δίπλα του τον Μπουχαλάκη και τον Μάνταλο, στο δεξί «φτερό» θα είναι ο Λημνιός, στο αριστερό ο Μπακασέτας και στην κορυφή της επίθεσης ο Γιακουμάκης. by Παύλος Κουστέρης
21:30
Η αναμέτρηση είναι για το τρίτο γκρουπ δυναμικότητας του Nations League και συγκεκριμένα τον 2ο όμιλο by Παύλος Κουστέρης
21:30
Στο πρώτο ματς της πρώτης αγωνιστικής, το Κόσοβο νίκησε εκτός έδρας την Κύπρο με 2-0 by Παύλος Κουστέρης
21:34
Οι αναπληρωματικοί για την Ελλάδα: Πασχαλάκης, Αθανασιάδης, Μπάλντοκ, Τζαβέλλας, Κουρμπέλης, Χατζηγιοβάννης, Αλεξανδρόπουλος, Δουβίκας, Τζόλης, Παπανικολάου, Παυλίδης και Γιαννούλης by Παύλος Κουστέρης
21:35
Β. Ιρλανδία: Πίκοκ-Φάρελ – Μπράντλεϊ, Έβανς, Μπάλαρντ, Λέιν – Ντέιβις, ΜακΝερ, Σάβιλ – Α. ΜακΚαν – Λέιβερι, Γουάιτ. by Παύλος Κουστέρης
21:49
Έχει κολλήσει η μπάλα στη δεξιά πτέρυγα όπως επιτίθεται η Εθνική by Παύλος Κουστέρης
21:50
5' Σταθερός ο Βλαχοδήμος μπλοκάρει την μπάλα στον αέρα by Παύλος Κουστέρης
21:54
9' Δέχεται μια μικρή πίεση η Ελλάδα στα τελευταία λεπτά και δεν μπορεί να κυκλοφορήσει την μπάλα by Παύλος Κουστέρης
21:57
12' Τώρα ανέβηκε κάποια μέτρα στο γήπεδο η Ελλάδα, αλλά δεν έχει μπορέσει να απειλήσει by Παύλος Κουστέρης
22:00
15' Δέχεται πίεση ο Μαυροπάνος και απομακρύνει όπως-όπως by Παύλος Κουστέρης
22:03
18' Πρώτη ευκαιρία στο ματς! Ο ΜαΝέρ έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Βλαχοδήμος by Παύλος Κουστέρης
22:06
21' Κακή απόφαση του Μπουχαλάκη σε φάση επιθετικού τρανζίσιον από την Εθνική ομάδα by Παύλος Κουστέρης
22:08
22' Ευκαιρία για την Εθνική! Σέντρα του Μπακασέτα, κεφαλιά του Γιακουμάκη, αλλά μπλόκαρε ο Πίκοκ by Παύλος Κουστέρης
22:12
26' Ανεβάζει ρυθμούς η Εθνική και φέρνει το παιχνίδι στην περιοχή των γηπεδούχων by Παύλος Κουστέρης
22:19
33' Προσπάθεια αντεπίθεσης από τα δεξιά, έκοψε η άμυνα των γηπεδούχων by Παύλος Κουστέρης
22:21
by Παύλος Κουστέρης
22:22
Η ευκαιρία του Γιακουμάκη by Παύλος Κουστέρης
22:24
39' ΓΚΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! 0-1 ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΚΑΣΕΤΑ! Ο Λημνιός κουβάλησε την μπάλα από τα δεξιά, την έστρωσε στον Μπακασέτα, που αφού έκανε το κοντρόλ σούταρε με το δεξί και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by Παύλος Κουστέρης
22:27
Η Ελλάδα έχει φέρει το παιχνίδι όπως ακριβώς το σκεφτόταν ο Πογέτ. Έχει αφοπλίσει τους γηπεδούχους και τον ενθουσιασμό τους και στη δεύτερη ευκαιρία που έχουν δημιουργήσει οι παίκτες, πέτυχαν το γκολ με το οποίο άνοιξε το σκορ. Απλά, λιτά, κυνικά... by Παύλος Κουστέρης
22:27
41' Κίτρινη κάρτα στον Γουάιτ by Παύλος Κουστέρης
22:31
45' Ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Τσιμίκας κλέβει την μπάλα και ξεδιπλώνει την αντεπίθεση, πασάρει στον Γιακουμάκη, αυτός βρίσκει τον Ρότα που τελειώνει τη φάση, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ. by Παύλος Κουστέρης
22:32
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ο Μπακασέτας έχει ανοίξει το σκορ για την Ελλάδα στο 39' έπειτα από δημιουργία του Λημνιού. by Παύλος Κουστέρης
22:48
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Παύλος Κουστέρης
22:51
22:51
22:55
52' Εκπληκτική παράλληλη πάσα του Λημνιού από τα δεξιά, βρήκε αέρα ο Γιακουμάκης που θα μπορούσε να κάνει το 0-2 by Παύλος Κουστέρης
22:56
54' Σύγχυση στην άμυνα της Εθνικής, που τελικά απομάκρυνε την μπάλα. by Παύλος Κουστέρης
23:02
58' Μικρή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού by Παύλος Κουστέρης
23:02
23:05
62' Αλλαγή για τους Βορειοϊρλανδούς. Λάβερι, Μπράντλεϊ έξω, μέσα ο Λάφερτι, ΜαΓκιν by Παύλος Κουστέρης
23:10
67' Ευκαιρία με τον ΜακΓκίν να τελειώνει τη φάση, αλλά ο Βλαχοδήμος μπλόκαρε by Παύλος Κουστέρης
23:11
68' Σουτ του Ντέιβις, άουτ η μπάλα by Παύλος Κουστέρης
23:11
69' Έξω Λημνιός, Γιακουμάκης, Μπακασέτας μέσα οι Χατζηγιοβάνης, Παυλίδης, Κουρμπέλης by Παύλος Κουστέρης
23:13
71' Κεφαλιά Χατζηδιάκου, στην αγκαλιά του Πίκοκ by Παύλος Κουστέρης
23:17
74' Η Β. Ιρλανδία προσπαθεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης με βαθιές μπαλιές και σέντρες. Με τον δικό τους τρόπο δηλαδή by Παύλος Κουστέρης
23:24
80' Εκτέλεση κόρνερ από τους γηπεδούχους, απομάκρυνε η άμυνα της Ελλάδας. by Παύλος Κουστέρης
23:24
82' Έξω ο Σιώπης, μέσα ο Τζαβέλλας by Παύλος Κουστέρης
23:27
84' Φάουλ του Τζαβέλλα με το που μπαίνει στο ματς και παίρνει κίτρινη by Παύλος Κουστέρης
23:27
85' Καλή εκτέλεση φάουλ του Λάφερτι, άουτ η μπάλα by Παύλος Κουστέρης
23:33
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων by Παύλος Κουστέρης
23:37
90'+3' Κερδίζει επιθετικό φάουλ ο Μάνταλος. by Παύλος Κουστέρης
23:38
90'+6' Κλέβει την μπάλα και κερδίζει φάουλ ο Τσιμίκας στην αντεπίθεση από αριστερά. by Παύλος Κουστέρης
23:39
90'+6' Κίτρινη κάρτα στον ΜακΝερ. by Παύλος Κουστέρης
23:39
90'+7' Λήξη του αγώνα, με την Εθνική μας να κερδίζρι την Βόρεια Ιρλανδία με 1-0. by Παύλος Κουστέρης