Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ουαλία-Ουκρανία. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πρόκειται για μονό τελικό για την πρόκριση στο Μουντιάλ by Αποστόλης Λιβάνιος
Το ματς διεξάγεται στο Κάρντιφ by Αποστόλης Λιβάνιος
Η ανάκρουση του εθνικού ύμνου της Ουκρανίας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
Και τώρα της Ουαλίας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
Με σημαίες της Ουκρανίας έγινε η είσοδος των φιλοξενούμενων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:00
Ο Ματέου Λαόθ, ο οποίος ήταν διαιτητής στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος, θα διευθύνει το παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
Υπενθυμίζονται οι συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
Ουαλία: Χένεσι, Άμπαντου, Ρόντον, Ντέιβις, Ρόμπερτς, Ράμσεϊ, Άλεν, Τζέιμς, Ν. Γουίλιαμς, Μπέιλ, Μουρ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
Ουκρανία: Μπούστσαν, Καραβάεφ, Ζαμπάρνι, Ματβιένκο, Μικολένκο, Στεπανένκο, Γιαρμολένκο, Μαλινόβσκι, Ζιντσένκο, Τσιγκάνκοφ, Γαρεμτσούκ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
2' Κίτρινες για την Ουαλία, τις αντίκρισαν Άλεν και Τζέιμς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
3' Η μπάλα στα δίχτυα με εκτέλεση φάουλ του Ζιτσένκο, αλλά δεν υπάρχει γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
Επειδή δεν είχε σφυρίξει ο Λαόθ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
4' Εκτέλεσε ο Μαλινόφσκι αυτήν τη φορά, μπλόκαρε ο Χένεσι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
8' Ωραία κίνηση του Νέκο Γουίλιαμς από τα αριστερά, αλλά το σουτ του ήταν άστοχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
8' Μακρινό σουτ του Τσιγκάνκοφ για την Ουκρανία, έδιωξε ο Χένεσι σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Νέο κόρνερ για την Ουκρανία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Έχει πολύ καλό ρυθμό το παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
12' Επικίνδυνη κόντρα της Ουκρανίας και μεγάλη ευκαιρία. Ο Γιάρεμτσουκ έφυγε στην κόντρα, έπιασε διαγώνιο σουτ και ο Χένεσι έδιωξε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
Πρόβλημα με τον Μπούστσαν στην Ουκρανία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
Σηκώθηκε ο τερματοφύλακας της Ουκρανίας και βλέπουμε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
21' Κάκιστο εκτός περιοχής σουτ του Μπέιλ. Έστειλε στην... εξέδρα την μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
22' Ευκαιρία για την Ουκρανία. Ο Τσιγκάνκοφ έκανε γύρισμα από τα αριστερά, αλλά ο Καραβάγιεφ έπιασε αέρα από εξαιρετική θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Καλύτερη η Ουκρανία στα πρώτα 25 λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
29' Στην κόντρα ο Τσιγκάνκοφ, ο οποίος έκανε κάκιστο-άστοχο σουτ σε ως μη γενόμενη φάση. Αφού υποδείχθηκε οφσάιντ. Εντελώς οριακή η φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
30' Stop του Χένεσι σε προβολή του Τσιγκάνκοφ. Η μπάλα εκτός σε κόρνερ για την Ουκρανία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
32' Κίτρινη στον Μικολένκο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
34' Στημένη μπάλα με τον Μπέιλ για την Ουαλία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
34' ΓΚΟΛ η Ουαλία, 0-1! Εκτέλεση φάουλ του Μπέιλ (λίγο έξω από την περιοχή και προς τα αριστερά), ο Γιαρμολένκο έκανε κακή κεφαλιά προς τα πίσω και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Κόντρα στη ροή του αγώνα το γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
Αυτογκόλ του Γιαρμολένκο δόθηκε και από την UEFA by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Ζήτησε πέναλτι η Ουκρανία, για μαρκάρισμα του Άλεν στον Γιαρμολένκο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Δεν δόθηκε κάτι μέσω VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
45'+2' Σουτ του Τζέιμς, μπλόκαρε ο Μπούστσαν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
Φινάλε στο πρώτο μέρος: Ουαλία-Ουκρανία 1-0! Το αυτογκόλ του Γιαρμολένκο στο 34' (από φάουλ του Μπέιλ) χωρίζει τις δύο ομάδες. Κόντρα στη ροή του αγώνα μπήκε το τέρμα, με τους φιλοξενούμενους να είναι ανώτεροι στο μεγαλύτερο κομμάτι του α' ημιχρόνου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
49' Τεράστια ευκαιρία για την Ουαλία. Ωραία κυκλοφορία της, ο Μουρ έφυγε από τα αριστερά και... σέρβιρε για τον Ράμσεϊ, ο οποίος αστόχησε με πλασέ από εξαιρετική θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
51' Κίτρινη στον Πέιτζ (προπονητής Ουαλίας) για διαμαρτυρίες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
Ψάχνει χώρους για να απειλήσει η Ουκρανία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
Της τσαλάκωσε την ψυχολογία το 1-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
55' Τεράστια ευκαιρία για την Ουκρανία. Ο Μικολένκο τη σέντρα, ο Τσιγκάνκοφ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χένεσι, που έδιωξε με τα πόδια και στη συνέχεια αστόχησε ο Γιάρεμτσουκ από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Δεν αξίζει σε καμία περίπτωση αυτό το 1-0 η Ουκρανία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
62' Σουτ του Τζέιμς για την Ουαλία, κόντρα και κόρνερ από τον Μπούστσαν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:25
66' Άστοχο σουτ του Μαλινόφσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
70' Αλλαγές για την Ουκρανία: Εκτός ο Μαλινόφσκι, μέσα ο Σαπαρένκο, ενώ ο Σίντορτσουκ μπήκε αντί του Στεπανένκο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
71' Αλλαγή για την Ουαλία: Τζόνσον αντί Τζέιμς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
74' Κακιστο εκτός περιοχής σουτ του Σαπαρένκο για την Ουκρανία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
75' Μεγάλη ευκαιρία για την Ουαλία. Η μπάλα στο δοκάρι από σουτ του Τζόνσον by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
76' Αγγίζει ξανά το 2-0 η Ουαλία, με τον Μούστσαν να κάνει εξαιρετική επέμβαση στο πλασέ του Μπέιλ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
77' Απειλεί η Ουκρανία. Σουτ του Γιαρμολένκο από το ύψος του πέναλτι, κόντραρε η μπάλα και ο Καραβάεβ χάνει νέα μεγάλη ευκαιρία από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
8-16 οι τελικές by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
84' Νέα τρομερή ευκαιρία για την Ουκρανία. Κεφαλιά του Ντόβμπικ, έδιωξε ο Χένεσι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
Εκτός ο Μπέιλ, μέσα ο Γουίλσον για την Ουαλία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
87' Νέο stop του Χένεσι, στον Μικολένκο αυτήν τη φορά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
90'+2' Άστοχο σουτ του Γιαρμολένκο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
Τέλος στο ματς. Ουαλία-Ουκρανία 1-0! Το αυτογκόλ του Γιαρμολένκο στο 34' από φάουλ του Μπέιλ έδωσε τη νίκη-πρόκριση στους γηπεδούχους, οι οποίοι έκλεισαν εισιτήρια για το Κατάρ, όπου θα διεξαχθεί το Παγκόσμιο Κύπελλο. by Αποστόλης Λιβάνιος