Γερμανία-Αγγλία

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το UEFA Nations League.

21:28
Καλησπέρα σας. Βραδιά ντέρμπι στο Nations League, με τη Γερμανία να φιλοξενεί την Αγγλία για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου στη League A. Σέντρα στις 21:45, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports 1 & Alpha. by Γιάννης Πολιάς
21:29
Οι δύο ομάδες δεν έκαναν και το καλύτερο ξεκίνημα, με τα «πάντσερ» να μένουν στο 1-1 στην Ιταλία ενάντια σε μία αρκετά... νεανική «σκουάντρα ατζούρα» και τους Άγγλους να χάνουν 1-0 στην Ουγγαρία. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Διαιτητής, ο Ισπανός Κάρλος ντελ Θέρο Γκράντε. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Ας δούμε και τις δύο ενδεκάδες. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Γερμανία (Χ. Φλικ): Νόιερ, Σλότερμπεκ, Ρίντιγκερ, Κλόστερμαν, Χόφμαν, Κίμιχ, Γκουντογκάν, Ράουμ, Μίλερ, Μουσιάλα, Χάβερτς. Αγγλία (Γκ. Σάουθγκεϊτ): Πίκφορντ, Γουόκερ, Στόουνς, Μαγκουάιρ, Τρίπιερ, Φίλιπς, Ράις, Σάκα, Στέρλινγκ, Κέιν, Μάουντ. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Τραπ, Νμέτσα, Βέρνερ, Γκορέτσκα, Σανέ, Σταχ, Μπάουμαν, Χένριχς, Μπραντ, Ζίλε, Γκνάμπρι, Κέρερ. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ράμσντεϊλ, Μπέλιγχαμ, Γκουέχι, Γκάλαχερ, Γουόρντ-Πράουζ, Τζέιμς, Πόουπ, Κόουντι, Έιμπραχαμ, Μπόουεν, Γκρίλις, Αλεξάντερ-Άρνολντ. by Γιάννης Πολιάς
21:36
Αήττητα στα δέκα τελευταία ματς τα «πάντσερ», που έχασαν τελευταία φορά από την... Αγγλία στο περσινό Euro. by Γιάννης Πολιάς
21:40
21:40
21:45
Με 3-4-3 η «μάνσαφτ», με 4-2-3-1, όπως φαίνεται, τα «τρία λιοντάρια». by Γιάννης Πολιάς
21:46
Ξεκίνησε ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
21:47
1' Σουτ Χάβερτς από πλάγια θέση, εύκολα ο Πίκφορντ. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Κατάμεστη η "Allianz Arena". by Γιάννης Πολιάς
21:48
3' Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τους γηπεδούχους, που έχουν μπει δυνατά. by Γιάννης Πολιάς
21:52
6' Κόρνερ μετά από επικίνδυνη ενέργεια Στέρλινγκ από αριστερά, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
21:52
7' Εύκολα ο Νόιερ το σουτ του Κέιν. by Γιάννης Πολιάς
21:54
10' Διακοπή λόγω τραυματισμού του Φίλιπς. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Συνεχίζεται η αναμέτρηση, έχει βγει ο Άγγλος μέσος. by Γιάννης Πολιάς
21:57
Συνεχίζει για την ώρα ο Φίλιπς, αν και φαίνεται να μην πατάει καλά. by Γιάννης Πολιάς
21:58
13' Θα αποχωρήσει, και μάλιστα με φορείο! by Γιάννης Πολιάς
21:59
Ο Μίλερ, στο μεταξύ, σκόραρε δευτερόλεπτα αφότου είχε διακόψει το ματς ο ντελ Θέρο Γκράντε... by Γιάννης Πολιάς
21:59
Περπατώντας εκτός ο Φίλιπς, Μπέλιγχαμ στη θέση του. by Γιάννης Πολιάς
22:02
17' Επικίνδυνο γύρισμα του Χόφμαν, με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε προ του Μουσιάλα ο Πίκφορντ. by Γιάννης Πολιάς
22:04
22:08
23' Σκοράρει ο Χόφμαν για τη Γερμανία, ακυρώνεται για οφσάιντ το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
22:09
Αναμονή για VAR. by Γιάννης Πολιάς
22:09
Παραμένει η υπόδειξη για οφσάιντ και το 0-0. by Γιάννης Πολιάς
22:12
27' Άουτ από κοντά ο Κέιν, αλλά φαίνεται να έχει προηγηθεί φάουλ του Μαγκουάιρ στον Νόιερ - που έχασε την μπάλα από τα χέρια του. by Γιάννης Πολιάς
22:13
28' Εύκολα ο Πίκφορντ μετά από κεφαλιά του Χάβερτς. by Γιάννης Πολιάς
22:18
33' Ο Στέρλινγκ τώρα στο έδαφος. by Γιάννης Πολιάς
22:18
Σηκώνεται σιγά σιγά. by Γιάννης Πολιάς
22:22
37' Κοντινή κεφαλιά Χάβερτς, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και βγήκε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:26
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:26
22:30
45' Ωραίο σουτ Μουσιάλα, μπλόκαρε ο Πίκφορντ. by Γιάννης Πολιάς
22:31
Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις, λόγω Φίλιπς και VAR. by Γιάννης Πολιάς
22:31
45+1' Σούταρε από πλάγια θέση ο Σάκα, έβγαλε ο Νόιερ σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:34
45+4' Μακρινό σουτ Σάκα, η μπάλα πέρασε λίγο έξω. by Γιάννης Πολιάς
22:35
45+5' Γύρισμα Χάβερτς, άνετα ο Πίκφορντ. by Γιάννης Πολιάς
22:39
Τέλος στο πρώτο μέρος, Γερμανία-Αγγλία 0-0 στο Μόναχο. by Γιάννης Πολιάς
22:39
Αρκετές οι καλές στιγμές, κανένα γκολ ωστόσο. Την ίδια ώρα, η Ιταλία νικά 2-0 την Ουγγαρία. by Γιάννης Πολιάς
23:00
51' ΓΚΟΟΟΟΛ, 1-0 Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ! Ο Χόφμαν σκοράρει και αυτή τη φορά μετράει! Με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή, μετά από πάσα του Κίμιχ. by Γιάννης Πολιάς
23:02
Η εξέλιξη αυτή αναγκάζει τους Άγγλους να ανεβάσουν τις γραμμές τους. by Γιάννης Πολιάς
23:02
53' Σουτάρα Μάουντ έξω από την περιοχή, έβγαλε ο Νόιερ! by Γιάννης Πολιάς
23:06
Τρίτο γκολ του Χόφμαν σε δώδεκα ματς με την εθνική. by Γιάννης Πολιάς
23:08
23:14
65' Βέρνερ αντί Μουσιάλα, Γκνάμπρι αντί Χόφμαν. by Γιάννης Πολιάς
23:16
Ο ντελ Θέρο Γκράντε... έκοψε άθελά του την προσπάθεια του Γκουντογκάν. by Γιάννης Πολιάς
23:20
70' Απίθανη επέμβαση Πίκφορντ σε διαγώνιο, μονοκόμματο σουτ του Μίλερ! by Γιάννης Πολιάς
23:20
Εδώ και ένα δεκάλεπτο η «μάνσαφτ» έχει τα ηνία του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
23:22
72' Γκρίλις αντί Μάουντ. by Γιάννης Πολιάς
23:23
74' Κεφαλιά Μαγκουάιρ, δύσκολα έδιωξε ο Νόιερ. by Γιάννης Πολιάς
23:24
75' Απαντούν οι γηπεδούχοι με προσπάθεια Βέρνερ, τον σταμάτησε με το ένα χέρι ο Πίκφορντ. by Γιάννης Πολιάς
23:25
76' Γκορέτσκα αντί Μίλερ. by Γιάννης Πολιάς
23:25
76' Τεράστια επέμβαση Νόιερ! Φοβερή μπαλιά Γκρίλις, βρήκε τον Κέιν σε πλάγια θέση όμως ο Γερμανός τερματοφύλακας τον σταμάτησε, αποκρούοντας με το σώμα. by Γιάννης Πολιάς
23:27
78' Στο 58% η κατοχή της μπάλας για τα «πάντσερ». by Γιάννης Πολιάς
23:30
23:32
83' Σανέ αντί Γκουντογκάν. by Γιάννης Πολιάς
23:34
84' Μεγάλη στιγμή για την Αγγλία! Επικίνδυνη μπαλιά από τα δεξιά, απομάκρυνε τελευταία στιγμή η γερμανική άμυνα. by Γιάννης Πολιάς
23:37
88' ΓΚΟΟΟΟΛ, 1-1 Η ΑΓΓΛΙΑ! by Γιάννης Πολιάς
23:37
Το Νο50 γκολ του Κέιν με την εθνική ομάδα! by Γιάννης Πολιάς
23:37
Η αλήθεια είναι πάντως ότι η φάση ήταν περίεργη... Δεν φάνηκε τόσο καθαρά να ανατρέπεται ο Άγγλος φορ. by Γιάννης Πολιάς
23:40
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
23:42
90+3' Μεγάλη πίεση από τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
23:44
Τέλος, Γερμανία-Αγγλία 1-1! by Γιάννης Πολιάς
23:44
Ο Κέιν ισοφάρισε στο τέλος, με τους Γερμανούς να έχουν προηγηθεί με τον Χόφμαν. by Γιάννης Πολιάς