Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το UEFA Nations League.

20:41
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την 3η αγωνιστική του Nations League, ανάμεσα στην Ελλάδα και την Κύπρο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
Δεκαπέντε φορές έχουν συναντηθεί οι δύο χώρες στο παρελθόν, με την Ελλάδα να μετράει δώδεκα νίκες, την Κύπρο δύο, ενώ μία μεταξύ τους αναμέτρηση ολοκληρώθηκε δίχως νικητή. Η Ελλάδα μάλιστα έχει επικρατήσει έξι διαδοχικές φορές (τελευταία κυπριακή νίκη το 2001). by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
Η Ελλάδα θέλει τη νίκη και θέλει επίσης να κάνει το 3/3, καθώς στα δυο προηγούμενα ματς έχει νικήσει με το... αγαπημένο της 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, το οποίο αναμένεται να είναι κατάμεστο, αφού έχουν πουληθεί πάνω από 14 χιλιάδες εισιτήρια. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
Στα τελευταία 8 παιχνίδια στο Nations League η Εθνική παραμένει αήττητη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Ο Γιάννης Κώτσιρας δεν βρίσκεται στη διάθεση του Γκουστάβο Πογέτ, καθώς υπέστη θλάση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Ελλάδα (Γκουστάβο Πογέτ): Βλαχοδήμος - Μπάλντοκ, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Τσιμίκας - Σιώπης, Μάνταλος, Μπακασέτας – Λημνιός, Παυλίδης, Δουβίκας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Στον πάγκο οι Πασχαλάκης, Αθανασιάδης, Τζαβέλλας, Μπουχαλάκης, Κουρμπέλης, Μασούρας, Αλεξανδρόπουλος, Παπανικολάου, Ρότα, Χατζηγιοβάνης, Γιακουμάκης, Γιαννούλης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
Η Κύπρος προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) κόντρα στη Βόρεια Ιρλανδία. Εκτός έδρας δεν έχει νίκη στα τελευταία 13 παιχνίδια, φιλικά ή επίσημα. Επίσης, δεν σκόραρε στα 5 από τα 7 τελευταία ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
Κύπρος (Νίκος Κωστένογλου): Μιχαήλ - Γκόγκιτς, Κατελάρης, Κορρέα - Πίττας, Αρτυματάς, Κυριάκου, Ν. Ιωάννου - Παπουλής, Σωτηρίου, Λοΐζου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
Στον πάγκο οι Τούμπας, Χριστοδούλου, Μ. Ιωάννου, Σπόλιαριτς, Αντωνίου, Χριστοφή, Αβραάμ, Ν. Παναγιώτου, Κακουλλής, Λαΐφης, Κάστανος, Τζιωνής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
Διαιτητής ο Τόμας Μπόγκναρ από την Ουγγαρία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
Στον σχολιασμό του αγώνα θα έχουμε μαζί μας τον Γιώργο Τσανάκα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
4' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
5' Ευκαιρία για την Ελλάδα! Σουτ μέσα από την περιοχή ο Μπάλντοκ, η μπάλα σταμάτησε στα σώματα. Στην συνέχεια της φάσης ο Μάνταλος έκανε κεφαλιά, αλλά πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
Σε αντίθεση με τα δύο προηγούμενα ματς, η Ελλάδα ξεκινάει δυναμικά και καλύτερα από την αντίπαλό της. Πάτησε γρήγορα δυο φορές περιοχή, με γρήγορους και ωραίους συνδυασμούς. Αυτό χρειάζεται καθώς η Κύπρος δείχνει διάθεση να δώσει μπάλα και να περιμένει στα 2/3 του γηπέδου. by Γιώργος Τσανάκας
21:53
8' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! Ξανά ο Τάσος Μπακασέτας, ο οποίος με φοβερό βολέ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
Ποιος άλλος; Ο αρχηγός που διανύει την καλύτερη φάση της καριέρας του! Ο Μπακασέτας είναι ο καλύτερος Έλληνας ποδοσφαιριστής αυτή τη στιγμή. Υπέροχο γκολ, σούπερ ξεκίνημα για την γαλανόλευκη. by Γιώργος Τσανάκας
21:57
13' Η Εθνική έχει πάρει τα πάνω της ακόμα πιο πολύ μετά το γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:59
15' Σέντρα ο Λοΐζου, ο Ιωάννου δεν κατάφερε να πάρει την κεφαλιά και άμυνα της Ελλάδας έδιωξε. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
20' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΕΛΛΑΔΑ! Ο Μπακασέτας πέρασε δυο αντιπάλους, μοίρασε στον Παυλίδη και εκείνος με ωραίο κοντινό πλασέ έκανε το 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
Η πίεση ψηλά ανάγκασε τους Κύπριους σε ένα τραγικό λάθος, ο Μπακασέτας το μυρίστηκε, έκλεψε και μοίρασε έτοιμο γκολ στον Παυλίδη. Υπέροχο ξεκίνημα για την Ελλάδα, δείχνει να καθαρίζει το ματς από τα μισά του πρώτου μέρους. by Γιώργος Τσανάκας
22:08
24' Κόρνερ για την Ελλάδα. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:09
25' Έξω ο Χατζηδιάκος, μέσα ο Τζαβέλλας για την Ελλάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
30' Συμπληρώνεται μισή ώρα στο παιχνίδι και η Ελλάδα έχει κάνει ιδανικό ξεκίνημα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:19
Δεν έχει κινδυνεύσει ως τώρα η Ελλάδα, κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο και πάει για μια εύκολη νίκη. Μπήκε όπως πρέπει και συνεχίζει να ελέγχει το ματς! by Γιώργος Τσανάκας
22:20
35' Κόρνερ για την Κύπρο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
40' Μεγάλη φάση για την Ελλάδα! Λόμπα ο Λημνιός, ο Μιχαήλ διώχνει πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
41' Μεγάλη φάση για την Κύπρο! Ο Πίττας από θέση τετ-α-τετ δεν μπορεί να σκοράρει! by Αναστασία Βοσνάκη
22:28
43' Σουτ ο Λοϊζου, μπλοκάρει εύκολα ο Βλαχοδήμος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:33
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Ελλάδα προηγείται με σκορ 2-0 της Κύπρου. Ο Μπακασέτας άνοιξε το σκορ στο 8' και στο 20' ο Παυλίδης έκανε το 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
22:33
Καλό πρώτο μισάωρο για την Ελλάδα, στο οποίο βρήκε δύο γκολ και έβαλε γερές βάσεις για να πάρει ακόμη μία νίκη και να κάνει το 3/3. Έδωσε πάντως δικαιώματα στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Πογέτ, θα μπορούσε να έχει μειώσει η Κύπρος αλλά τα τελειώματα των φιλοξενούμενων ήταν κακά. by Γιώργος Τσανάκας
22:41
22:41
22:49
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
46’ Μέσα ο Μασούρας, έξω ο Δουβίκας για την Ελλάδα. Χριστοφή και Λαΐφης μέσα, έξω οι Σωτηρίου, Κατελάρης για την Κύπρο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:52
48' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΕΛΛΑΔΑ! Ο Λημνιός με φοβερή ντρίμπλα και εκπληκτικό σουτ έκανε το 3-0! by Αναστασία Βοσνάκη
22:56
52' Αλλαγές για την Ελλάδα. Σιώπης, Μάνταλος έξω, Αλεξανδρόπουλος, Κουρμπέλης μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:05
Εξαιρετικό το ξεκίνημα και στο δεύτερο ημίχρονο από την Ελλάδα, καθαρίζοντας το ματς. Ο Λημνιός βάσει και των προηγούμενων εμφανίσεών του άξιζε ένα γκολ. Να δούμε αν θα κατεβάσει ταχύτητα πλέον η ομάδα του Πογέτ ή αν θα συνεχίσει έτσι. by Γιώργος Τσανάκας
23:08
64' Αλλαγές για την Κύπρο. Τζιονής αντί Λοΐζου και Παναγιώτου αντί Ιωάννου. by Αναστασία Βοσνάκη
23:10
66' Ευκαιρία για την Κύπρο. Ο Λαϊφης παίρνει την κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:13
Το τρίτο γκολ της Ελλάδας:
23:14
70' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Μασούρας παίρνει από κοντά την κεφαλιά, αλλά ο Μιχαήλ του είπε όχι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:16
Μπορεί ουσιαστικά να έχει κατεβάσει ταχύτητα και να κάνει διαχείριση ενόψει του αγώνα με το Κόσοβο που είναι τελικός... πρωτιάς, αλλά όποτε θέλει φτιάχνει φάσεις για γκολ η Ελλάδα! by Γιώργος Τσανάκας
23:18
74' Έξω ο Παπουλής, μέσα ο Σπόλιαριτς για την Κύπρο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:21
77' Σουτ ο Χριστοφή, μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:24
Δέκα λεπτά ακόμα, ο ρυθμός έχει πέσει αισθητά... by Αναστασία Βοσνάκη
23:24
81' Μέσα ο Παπανικολάου, έξω ο Μπακασέτας για την Ελλάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:25
Στο άλλο ματς του ομίλου, στο 83ο λεπτό, Κόσοβο-Β.Ιρλανδία 3-2! by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
84' Σουτ του Τσιμίκα, κόντραρε και πέρασε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη