Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το UEFA Nations League.

21:01
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου του League A του Nations League, ανάμεσα στην Αγγλία και την Ιταλία! by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
Στο ματς θα βρίσκονται μόνο 3 χιλιάδες παιδιά, λόγω τιμωρίας της αγγλικής ομοσπονδίας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στον τελικό του περσινού Euro, με την Ιταλία να επικρατεί 3-2 στα πέναλτι στο Γουέμπλεϊ (1-1 στα 120’). Οι «ατζούρι» μετρούν 12 νίκες (οι δύο εξ αυτών στα πέναλτι), ενώ οι Άγγλοι έχουν 8 σε 28 συγκρούσεις τους σε όλες τις διοργανώσεις (7-6-2 υπέρ των Ιταλών στις 15 τελευταίες). by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
Η Αγγλία κράτησε το μηδέν στα 6 από τα 10 τελευταία παιχνίδια τους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
Διαιτητής θα είναι ο Σίμον Μαρτσίνιακ από την Πολωνία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
Η Αγγλία μέχρι τώρα στη διοργάνωση έχει μια ήττα από την Ουγγαρία και μια ισοπαλία με τη Γερμανία. Η Ιταλία από τη μεριά της, έχει μια ισοπαλία με τη Γερμανία και μια νίκη επί της Ουγγαρίας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
Την επόμενη αγωνιστική (14/06) η Αγγλία θα αντιμετωπίσει την Ουγγαρία και η Ιταλία θα κοντραριστεί με τη Γερμανία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
Αγγλία (Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ): Ράμσντεϊλ – Τζέιμς, Τομόρι, Μαγκουάιρ, Τρίπιερ – Ράις, Μάουντ – Γκρίλις, Γουόρντ-Πράουζ, Στέρλινγκ – Έιμπραχαμ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
Ιταλία (Ρομπέρτο Μαντσίνι): Ντοναρούμα – Ντι Λορέντσο, Γκάτι, Ατσέρμπι, Ντιμάρκο – Φρατέζι, Λοκατέλι, Τονάλι – Πεσίνα, Σκαμάκα, Πελεγκρίνι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
Σιγά σιγά ακούγονται και οι εθνικοί ύμνοι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
2' Μεγάλη ευκαιρία για την Ιταλία! Ωραία μπαλιά ο Πεσίνα στον Φρατέζι, ο οποίος δεν μπόρεσε από πλεονεκτική θέση να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
5' Πλασέ ο Μάουντ, η μπάλα στην αγκαλιά του Ντοναρούμα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
5' Νέα φάση της Αγγλίας μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα. Ο Ντοναρούμα έκανε λάθος πάσα και ο Έιμπραχαμ δεν κατάφερε να σκοράρει μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
9' Δοκάρι για την Αγγλία! Ο Μάουντ τράνταξε την εστία του Ντοναρούμα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:55
10' Σέντρα σουτ ο Ντι Λορέντσο παράλληλα με την εστία, δεν είναι κανένας συμπαίκτης του εκεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
17' Σουτ ο Στέρλινγκ, η μπάλα δίπλα από την εστία του Ντοναρούμα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
18' Ο Ράις παίρνει την μπαλιά μετά από κόρνερ, αλλά την στέλνει ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:09
25' Τεράστια ευκαιρία για την Ιταλία! Φοβερή μπαλιά του Λοκατέλι στον Ντι Λορέντσο, αυτός έκανε το γύρισμα και ο Τονάλι το πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή αλλά ο Ράμσντεϊλ έδιωξε με τα πόδια. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
22:13
22:13
29' Κίτρινη ο Γκρίλις. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
40' Δυνατό σουτ ο Μάουντ, μπλοκάρει ο Ντοναρούμα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
41' Σέντρα ο Πεσίνα στον Σκαμάκα, εκείνος έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:29
44' Ωραίο σουτ ο Πεσίνα μέσα από την περιοχή, ο Ράμσντεϊλ έδιωξε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
45' Σουτ ο Λοκατέλι, μπλόκαρε ο Ράμσντεϊλ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Αγγλία-Ιταλία 0-0. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
22:39
22:39
22:46
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
22:48
48' Σουτ ο Πεσίνα, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
49' Κίτρινη ο Γκάτι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:53
52' Τι έχασε ο Στέρλινγκ! Ύστερα από σέντρα του Τζέιμς, ο Στέρλινγκ ολομόναχος δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:03
62' Κόρνερ για την Ιταλία! by Αναστασία Βοσνάκη
23:04
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:04
64' Αλλαγές για την ομάδα του Μαντσίνι. Εσπόζιτο και Γκνόντο μέσα, έξω οι Λοκατέλι, Πελεγκρίνι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:05
65' Αλλαγές και για την Αγγλία. Φίλιπς, Μπόουν και Κέιν μέσα, Έιμπραχαμ, Μάουντ, Ράις έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
23:11
70' Σουτ ο Γκνόντο, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά της εστίας του Ράμσντεϊλ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:17
77' Αλλαγή για την Ιταλία. Ρασπαντόρι αντί Σκαμάκα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:20
79' Σουτ ο Κέιν μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:20
Σάκα αντί Στέρλινγκ για την Αγγλία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:22
82' Κίτρινη ο Γουόρντ-Πράουζ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
87' Αλλαγές για την Ιταλία. Φλορέντσι και Κριστάντε μέσα, Ντιμάρκο και Πεσίνα έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
23:29
88' Γκουεχί αντί Τομόρι για την Αγγλία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:31
Τρία λεπτά ο εξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:33
90+3' Κίτρινη ο Τονάλι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:35
Φινάλε στο ματς! Αγγλία και Ιταλία έμειναν στο 0-0 για την 3η αγωνιστική στο Nations League. by Αναστασία Βοσνάκη