Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ της Βέροιας και της Λαμίας, με φόντο την Super League 1 της επόμενης σεζόν.

18:28
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του πρώτου αγώνα μπαράζ παραμονής/ανόδου στη Super League 1 μεταξύ της Βέροιας και της Λαμίας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ3 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
18:30
Σέντρα στο Δημοτικό Στάδιο Βέροιας στις 18:45. Υπενθυμίζεται ότι το παιχνίδι θα διεξαχθεί νωρίτερα του αρχικά προγραμματισμένου (20:00) ούτως ώστε να μη συμπέσει χρονικά με τον πρώτο τελικό της Stoiximan Basket League (21:00), ο οποίος μεταδίδεται επίσης από την ΕΡΤ3. by Μανώλης Μουσουράκης
18:31
Ακολουθεί ρεβάνς στη Λαμία το ερχόμενο Σάββατο (18/6). by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ενώ θα υπάρχει και VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
Βέροια (Παύλος Δερμιτζάκης): Παπαδόπουλος - Μπουκουβάλας, Δημόπουλος, Μαραγκός, Πεταυράκης - Μούργος, Κάτσε, Γαβριηλίδης, Φοφανά - Γιακουμάκης, Πασάς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
Λαμία (Τζιανλούκα Φέστα): Σαράνοφ - Σιμόν, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Σαραμαντάς - Τζανδάρης, Μπεχαράνο - Τάιρον - Μανούσος, Καραμάνος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Τσιμόπουλος, Παπαχρήστος, Σκόνδρας, Μπλέτσας, Οικονόμου, Ορφανίδης, Περδίκης, Κουότενγκ, Καπνίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Νούνιες, Αραμπούλι, Μπανγκουρά, Ελευθεριάδης, Ρόμανιτς, Γκέντσογλου, Μαζουλουξής. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
Δύο σημαντικά προβλήματα για τους γηπεδούχους, οι οποίοι θα στερηθούν τις υπηρεσίες του ανέτοιμου Βελλίδη και του τραυματία Πόζογλου. Εκτός και οι Αντέμ, Μυστακίδης, Ισαακίδης, Μπαϊντού και Μούχαλης. Από την άλλη, για τη Λαμία εκτός αποστολής έμεινε μόνο ο Βύντρα. Θυμίζουμε ότι από την ομάδα της Φθιώτιδας αποτελούν παρελθόν οι Βέλλιος και Λούκας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
Διαιτητής: Αλιγιάρ Αγκάγιεφ (Αζερμπαϊτζάν) Βοηθοί: Ακίφ Αμιράλ και Ζεϊνάλ Ζεϊνάλοφ (Αζερμπαϊτζάν) 4ος διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης (Χαλκιδικής) VAR: Γκεόργκι Ντιμίτροφ (Βουλγαρία) by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
Η Λαμία τερμάτισε στην προτελευταία θέση της Super League 1. Η Βέροια αναδείχθηκε πρωταθλήτρια στον Α' όμιλο της Super League 2. Ωστόσο, ηττήθηκε 1-0 και στους δύο αγώνες μπαράζ με τον πρωταθλητή του Β' ομίλου, Λεβαδειακό, με αποτέλεσμα οι Βοιωτοί να πάρουν την απευθείας άνοδο για τα «μεγάλα σαλόνια» και η ίδια να πρέπει να εκμεταλλευτεί τη δεύτερη «ευκαιρία» που της δίνεται για να επιστρέψει στην πρώτη κατηγορία μετά από πέντε χρόνια. by Μανώλης Μουσουράκης
18:36
Η Λαμία θα έχει στο πλάι της και 200 φίλους της. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
Υπό βροχή θα διεξαχθεί το παιχνίδι. Θετικό, ωστόσο, το γεγονός ότι η θερμοκρασία δεν είναι ιδιαίτερα υψηλή (δεδομένης και της ημερομηνίας διεξαγωγής). by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
Δεν είναι γεμάτο το γήπεδο, αλλά ο κόσμος που έχει προσέλθει δημιουργεί εξαιρετική ατμόσφαιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
Έχει ολοκληρωθεί η προθέρμανση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
Έχει σταματήσει και η βροχή. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
Δυνατές μονομαχίες από το ξεκίνημα. Λογικό. Είναι τεράστιο το διακύβευμα... by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
3' Φάση για τη Βέροια. Σέντρα του Μπουκουβάλα από δεξιά, έπιασε την κεφαλιά ο Φοφανά, αλλά κατέληξε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
4' Δεν πέρασε η βαθιά μπαλιά από τον Τάιρον. by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
5' Πρώτο κόρνερ στην αναμέτρηση, είναι για τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
Ανοιχτό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:53
7' ΓΚΟΛ για τη Λαμία! 0-1! Σκόρερ ο Μπεχαράνο! Εκτέλεση φάουλ του Τάιρον από τα αριστερά, πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι ο Μπεχαράνο και σκόραρε με κοντινή κεφαλιά. Η ομάδα της Φθιώτιδας ανοίγει το σκορ στην πρώτη της τελική προσπάθεια. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
Εξαιρετικό το ξεκίνημα για τη Λαμία αλλά και για τους... ουδέτερους, πολύ κακό για τους γηπεδούχους. Υπενθυμίζεται ότι ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:59
13' Κίτρινη στον Τζανδάρη για σκληρό μαρκάρισμα στον Κάτσε. by Μανώλης Μουσουράκης
18:59
Ευκαιρία για ένα γέμισμα για τη Βέροια. by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
Απομακρύνει με το κεφάλι ο Τζανετόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:01
15' Παράλληλο γέμισμα από τον Πασά, μπλοκάρει δίχως πίεση ο Σαράνοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
Οι φίλοι της Βέροιας προσπαθούν να σπρώξουν με τη φωνή τους την ομάδα τους. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
18' Ακόμα ένα γέμισμα για τη Βέροια, αυτή τη φορά από τον Γιακουμάκη. Δεν ανησύχησε ο Σαράνοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
20' Τεράστια ευκαιρία για τη Βέροια. Υπέροχο 1-2 μεταξύ Μούργου και Κάτσε, ο πρώτος πάτησε περιοχή, έλαβε την κάθετη, αλλά το τελείωμά του προ του Σαράνοφ ήταν χλιαρό, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Λαμίας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:11
24' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Τάιρον, ο Μπεχαράνο πιάνει τη δεύτερη κεφαλιά στο πίσω δοκάρι, που καταλήγει ελάχιστα πάνω από την οριζόντια δοκό. Δουλεμένη φάση για τους φιλοξενούμενους που απειλούν εκ νέου από στημένο (και πάλι με τον σκόρερ τους μέχρι στιγμής). by Μανώλης Μουσουράκης
19:13
Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι. Ψάχνουν να δημιουργήσουν έναν διάδρομο απέναντι στη διπλή ζώνη άμυνας της Λαμίας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
32' Πτώση του Πεταυράκη στην περιοχή της Λαμίας. Διαμαρτυρήθηκε, αλλά δεν υπάρχει κάτι... by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
19:22
37' Επικίνδυνο γύρισμα του Μπουκουβάλα από δεξιά, δεν πιάνει καλά το σουτ ο Γαβριηλίδης, με τον Αντέντζο να διώχνει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Τελική ευθεία στο πρώτο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
38' Ο Γιακουμάκης επιμένει, κερδίζει την κατοχή, σπάει έξυπνα εντός περιοχής στον Μπουκουβάλα, αλλά η άμυνα της Λαμίας απομακρύνει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
40' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Πεταυράκης σε ρόλο κρυφού κυνηγού τρυπώνει στην περιοχή της Λαμίας, πιάνει το σουτ, με τους Σαράνοφ και Μαρτίνεθ να καθαρίζουν σχεδόν ταυτόχρονα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
19:32
Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. Υπενθυμίζεται ότι υπήρξε αρκετή καθυστέρηση στη φάση του γκολ ελέω της εξέτασης από το VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
19:33
19:34
Υπήρξαν καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις λόγω τραυματισμού του Τάιρον (συνεχίζει κανονικά). Λογικά θα κρατηθεί παραπάνω χρόνος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
45'+5' Φάση διαρκείας για τη Βέροια! Τριπλή απειλή από τους γηπεδούχους, σημαντικότερη όλων το διαγώνιο σουτ του Γιακουμάκη που απέκρουσε ο Σαράνοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η Λαμία θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 χάρη στο τέρμα του Μπεχαράνο στο 7'. Δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες η Βέροια, προκειμένου να ισοφαρίσει χωρίς όμως να το καταφέρει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
7(3)-2(1) οι τελικές (εντός στόχου) για Βέροια και Λαμία, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
Οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς στη θέση του Τάιρον. Είναι αναγκαστική, με τον Τζιανλούκα Φέστα να επιλέγει να προφυλάξει τον παίκτη του μετά από χτύπημα που δέχτηκε στο πρώτο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Χωρίς κάποια αλλαγή η Βέροια. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Υπάρχει μια καθυστέρηση στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου λόγω ενός τεχνικού προβλήματος στο VAR, το οποίο σχετίζεται με τις κάμερες στις εστίες. by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Η Βέροια αναλαμβάνει εκ νέου την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
48' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Μπουκουβάλας υψώνει για τον Φοφανά, ο οποίος από πλεονεκτική θέση αστοχεί με κεφαλιά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
50' Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για δεύτερη κίτρινη στον Τζανδάρη! by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Κακώς διαμαρτύρονται, βέβαια, επειδή μέσω του ριπλέι φαίνεται ξεκάθαρα ότι ο Τζανδάρης έχει διώξει με το κεφάλι και όχι με το χέρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Εντέλει, μόνο ο Δημόπουλος είδε την κίτρινη, για διαμαρτυρία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
51' Φάση για τη Βέροια. Δυνατό μακρινό σουτ του Πεταυράκη, απομακρύνει σε κόρνερ με δυσκολία ο Σαράνοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
54' Κι άλλη φάση για Βέροια. Σουτ του Πασά, κάπου κόντραρε η μπάλα και έχουμε άλλο ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
Η Βέροια προσπαθεί εντόνως για το γκολ της ισοφάρισης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Κι ενώ η Λαμία ετοιμάζει τη δεύτερη κίνησή της. Ο Νούνιες θα περάσει στη θέση του Τζανδάρη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
57' Επικίνδυνο σουτ του Μούργου, πέρασε έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
57' Τώρα η αλλαγή. Μέσα ο Νούνιες αντί του Τζανδάρη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
Κι άλλο κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
Πέντε κόρνερ για τη Βέροια στα επτά πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους! by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
59' Στιγμή για τη Βέροια. Τρομερό μακρινό βολέ από τον Κάτσε, φεύγει άουτ! by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
Σοβαρός τραυματισμός για τον Νούνιες! Δείχνει να έχει χάσει τις αισθήσεις του! Ύστερα από σύγκρουση κεφάλι με κεφάλι με τον Πεταυράκη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
Ευτυχώς όλα καλά! Τώρα θα σηκωθεί! by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
Θα βγει προφανώς εκτός για λίγο μέχρι να διαπιστωθεί το τι έχει. Να σημειωθεί ότι μέχρι και ο προπονητής της Βέροιας, Παύλος Δερμιτζάκης, μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για να δει τι έχει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
Ξαναμπήκε ο Νούνιες και συνεχίζει κανονικά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
60' Εντωμεταξύ, ο Κουότενγκ πέρασε στη θέση του Φοφανά για τη Βέροια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
64' Στιγμή για τη Λαμία. Κεφαλιά του Τζανετόπουλου, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
«Πιστέψτε το, θα έρθει το γκολ!» φωνάζει από τον πάγκο της Βέροιας ο Παύλος Δερμιτζάκης. Η αλήθεια είναι ότι οι γηπεδούχοι αξίζουν ένα τέρμα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
70' Γκέντσογλου αντί Μπεχαράνο για τη Λαμία. Κι αυτή αναγκαστική αλλαγή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:25
74' Δοκάρι για τη Λαμία με τον Ρόμανιτς, αλλά ως μη γενόμενη η φάση λόγω οφσάιντ! Οριακή η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
75' Απειλεί από πλάγια θέση ο Μανούσος. Άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:28
Εδώ η φάση με τον Νούνιες. Ευτυχώς, όλα καλά για τον χαφ της Λαμίας! by Μανώλης Μουσουράκης
20:28
77' Μπλέτσας αντί Γαβριηλίδη για τη Βέροια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
77' ΓΚΟΛ για τη Βέροια! 1-1! Σκόρερ ο αρχισκόρερ της, Γιάννης Πασάς! Ο Γιάννης Πασάς παίρνει το «ριμπάουντ», ύστερα από διώξιμο του Σαράνοφ σε προσπάθεια του Γιακουμάκη και με ψύχραιμο πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1 βάζοντας... φωτιά στις κερκίδες! by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
81' Καπνίδης αντί του Μούργου για τη Βέροια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
81' ΓΚΟΛ η Λαμία! 1-2! Σκόρερ ο Μανούσος! Τρομερή εκτέλεση από τον έμπειρο άσο, ύστερα από υπέροχη κάθετη πάσα του Καραμάνου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
88' Προβυδάκης αντί Μανούσου για τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
90'+5' Καλό σουτ από τον Μπουκουβάλα, άουτ η μπάλα.. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
Συμπληρώθηκε και το 6ο λεπτό του έξτρα χρόνου! by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
Τελευταία ζαριά για Βέροια... by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
90'+6' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ! Κόντρα, ο Μαρτίνεθ πάει να διώξει γέμισμα, η μπάλα βρίσκει στον Πασά και φεύγει μόλις άουτ! by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
90'+6' Και λήξη του αγώνα! by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
Η Λαμία θα πάρει τη νίκη με σκορ 2-1 και έχει ξεκάθαρο προβάδισμα παραμονής στη Super League 1 ενόψει της ρεβάνς στην έδρα της σε μία εβδομάδα! by Μανώλης Μουσουράκης