Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ της Λαμίας και της Βέροιας, με φόντο την Super League 1 της επόμενης σεζόν.

19:41
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του δεύτερου αγώνα μπαράζ παραμονής/ανόδου στη Super League 1 μεταξύ της Λαμίας και της Βέροιας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Σέντρα στο «Αθανάσιος Διάκος» στις 20:00. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
Υπενθυμίζεται ότι η Λαμία έχει σαφές προβάδισμα μετά το πρώτο παιχνίδι, όπου επικράτησε 2-1 χάρη στα τέρματα των Μπεχαράνο (7') και Μανούσου (81'). Ενδιάμεσα (77') είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Πασάς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Υπενθυμίζεται ότι είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ενώ υπάρχει και VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Θυμηθείτε εδώ τις καλύτερες στιγμές από την πρώτη αναμέτρηση: by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Ο αγώνας θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ ΦΜ 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Λαμία (Τζιανλούκα Φέστα): Σαράνοφ – Προβυδάκης, Σιμόν, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαρτίνεθ – Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Νούνιες – Καραμάνος, Μανούσος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Βέροια (Παύλος Δερμιτζάκης): Παπαδόπουλους – Μπουκουβάλας, Μαραγκός, Δημόπουλος, Πεταυράκης – Μούργος, Κάτσε, Γαβριηλίδης, Φοφανά – Γιακουμάκης, Πασάς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Γκαραβέλης, Σαραμαντάς, Αραμπούλι, Τάιρον, Μπανγκουρά, Ελευθεριάδης, Ρόμανιτς, Γκέντσογλου, Μαζουλουξής. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τσιμόπουλος, Μπλέτσας, Παπαχρήστος, Σκόνδρας, Οικονόμου, Ορφανίδης, Τασιόπουλος, Καπνίδης, Κουάτενγκ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Εκτός για τη Λαμία ο Βύντρα (τεχνική επιλογή), την ίδια ώρα που οι φιλοξενούμενοι δεν υπολογίζουν στις υπηρεσίες των Βελλίδη, Πόζογλου και Μούχαλη. Εκτός έμειναν και οι Αντέμ, Μυστακίδης και Μπαϊντού. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
Διαιτητής: Τάμας Μπόγκναρ (Ουγγαρία) Βοηθοί: Μπάλαζ Μπούζας και Πέτερ Κόμπορ (Ουγγαρία) Τέταρτος διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς VAR: Μπάλαζ Μπέρκε (Ουγγαρία) by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Η Λαμία τερμάτισε στην προτελευταία θέση της Super League 1. Η Βέροια αναδείχθηκε πρωταθλήτρια στον Α' όμιλο της Super League 2. Ωστόσο, ηττήθηκε 1-0 και στους δύο αγώνες μπαράζ με τον πρωταθλητή του Β' ομίλου, Λεβαδειακό, με αποτέλεσμα οι Βοιωτοί να πάρουν την απευθείας άνοδο για τα «μεγάλα σαλόνια» και η ίδια να πρέπει να εκμεταλλευτεί τη δεύτερη «ευκαιρία» που της δίνεται για να επιστρέψει στην πρώτη κατηγορία μετά από πέντε χρόνια. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
Στο γήπεδο βρίσκονται και οπαδοί των φιλοξενούμενων (όπως είχε συμβεί αντίστοιχα και στην πρώτη αναμέτρηση). by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
1' Επικίνδυνη σέντρα από τον Προβυδάκη, διώχνει σε κόρνερ ο Δημόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
1' Μεγάλη ευκαιρία -ως μη γενόμενη όμως λόγω οφσάιντ- με το πλασέ του Μανούσου να φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
Πάντως η Λαμία φαίνεται να μπήκε εξαιρετικά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
Ανοικτό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά. Χωρίς τη μεγάλη φάση ωστόσο (μιας και εκείνη του 1' δεν μέτρησε). by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
Έπεσε ο ρυθμός... by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
12' Νεύρα μεταξύ Μανούσου και Γαβριηλίδη μετά από δυνατό μαρκάρισμα του πρώτου στον Τζανδάρη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
Αρκετή ένταση στο ματς ανά διαστήματα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
16' Κακό γέμισμα από τον Μαρτίνεθ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
20' Ωραία φάση για τη Βέροια, με τον Πεταυράκη να κάνει το παράλληλο γύρισμα από αριστερά και τον Αντέτζο να παρεμβαίνει καταλυτικά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
by Μανώλης Μουσουράκης
20:25
24' Δεύτερο κόρνερ για τη Βέροια. Περνά ανευκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
27' ΓΚΟΛ για τη Βέροια! 0-1! Σκόρερ Γιακουμάκης! Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Κάτσε, ο Γιακουμάκης έπιασε καρφωτή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
Η ομάδα της Ημαθίας χρειάζεται ακόμα ένα γκολ για να έχει σκορ πρόκρισης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
31' Φάση για τη Βέροια. Σουτ του Φοφανά, η μπάλα αρκετά πάνω από την εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
0(0)-3(1) οι τελικές. Η Λαμία μπήκε πιο δυνατά στα πρώτα λεπτά, αλλά έκτοτε μόνο η Βέροια δημιούργησε φάσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
32' Κίτρινη για τον Φοφανά και φάουλ σε καλό σημείο για τη Λαμία. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
Πρόβλημα με τον Δημόπουλο για τη Βέροια. Χτύπησε το κεφάλι του σε μια σύγκρουση. Ευτυχώς, όλα καλά και θα σηκωθεί. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
20:41
20:43
Πολύ ωραίο συνδυαστικό ποδόσφαιρο από τη Βέροια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
43' Ευκαιρία για τη Λαμία. Δυνατό σουτ του Τζανδάρη, έδιωξε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος. Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
44' Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Μαρτίνεθ έπιασε μακρινό σουτ που έφυγε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
3(1)-3(1) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
45' Έφυγε άουτ η κεφαλιά του Γιακουμάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η Βέροια θα πάει προηγούμενη 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στο τέρμα του Γιακουμάκη στο 27'. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
Η Βέροια θα αρχίσει με αναγκαστική αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Σκόνδρας στη θέση του Μαραγκού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
Αλλαγή και για τη Λαμία. Ο Σαραμαντάς θα περάσει στη θέση του Προβυδάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
46' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Πολύ ωραία προσπάθεια και γύρισμα του Γαβριηλίδη από τα αριστερά, ο Φοφανά έκανε το μονοκόμματο σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα να περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
48' Κόρνερ για τη Λαμία, ύστερα από γύρισμα του Μανούσου, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι (για χέρι του Δημόπουλου). Καθαρή η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
50' Σέντρα του Καραμάνου από δεξιά, απομάκρυνε ο Δημόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
53' Φάση για τη Βέροια. Ύστερα από γρήγορη εκδήλωση αντεπίθεσης από τους φιλοξενούμενους, ο Φοφανά έπιασε χλιαρό σουτ που μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Σαράνοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
Συνεχόμενα τα κόρνερ για τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Στο έδαφος ο Καραμάνος. Ο άσος της Λαμίας λέει ότι ζαλίζεται, ύστερα από εναέρια μονομαχία που είχε με τον Σκόνδρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Όλα καλά, θα σηκωθεί. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
57' Μακρινό σουτ από τον Σαραμαντά, αρκετά άστοχο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
Δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί τις στατικές φάσεις η ομάδα της Φθιώτιδας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
63' Παράλληλο γύρισμα από τον Γιακουμάκη, καίρια προβολή από τον Σαραμαντά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
64' Κίτρινη στον Γαβριηλίδη, ο οποίος διαμαρτύρεται έντονα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
64' Ο Κουάτενγκ περνά στη θέση του Φοφανά για τη Βέροια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
65' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Λαμία. Δεν είναι καλό το γέμισμα από τον Μαρτίνεθ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
Ο κόσμος της Λαμίας προσπαθεί να ενισχύσει με τη φωνή του την αγαπημένη του ομάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Back to back κόρνερ για τη Βέροια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
71' Αναμπουμπούλα στην περιοχή της Βέροιας, αλλά δεν μπορεί να κάνει το σουτ κάποιος παίκτης της Λαμίας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
71' Φάση για τη Λαμία. Πίεση ψηλά από τους παίκτες της Λαμίας, λάθος απομάκρυνση από τον Παπαδόπουλο, με τον Μανούσο να κερδίζει την μπάλα αλλά να καθυστερεί να εκτελέσει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
73' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Τάιρον και Μπανγκουρά στις θέσεις των Νούνιες και Καραμάνου, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
74' Κίτρινη στον Μπουκουβάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
75' Κίτρινη κάρτα και στον Τζανετόπουλο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
77' Διπλή αλλαγή και για τη Βέροια. Καπνίδης αντί Μούργου και Οικονόμου αντί Γαβριηλίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Όλα για όλα από τον Παύλο Δερμιτζάκη που θα παίξει με τρεις επιθετικούς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
78' ΓΚΟΛ για τη Λαμία! 1-1! Σκόρερ ο Μπεχαράνο! ΓΚΟΛΑΡΑ! Τρομερή μονοκόμματη πλασεδάρα από τον χαφ της Λαμίας, ο οποίος εκμεταλλεύεται το γεγονός ότι ο Παπαδόπουλος έλειπε από την εστία του. Να σημειωθεί ότι ο τερματοφύλακας της Βέροιας διαμαρτυρήθηκε για φάουλ στη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
Ο Μπεχαράνο αναδεικνύεται στον απόλυτο πρωταγωνιστή των φετινών μπαράζ. Υπενθυμίζεται είχε σκοράρει και στο πρώτο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
82' Ο Γκέντσογλου στη θέση του κουρασμένου Μπεχαράνο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Υπενθυμίζεται ότι εάν η Βέροια σκοράρει εκ νέου και το παιχνίδι ολοκληρωθεί 1-2, θα ακολουθήσει παράταση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Πιέζει η Βέροια, με τη Λαμία να αμύνεται στο 1/3 του γηπέδου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
85' Σουτ του Γιακουμάκη για τη Βέροια, κόντρα και στην αγκαλιά του Σαράνοφ η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
87' Κίτρινη στον Μανούσο by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Ένταση ανάμεσα στις δύο πλευρές by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
21:52
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
90'+2' Συρτό σουτ του Μανούσου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Απομένει ένα λεπτό by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
Τέλος στο ματς: Λαμία-Βέροια 1-1! Οι γηπεδούχοι (σε συνδυασμό με το 1-2 του πρώτου αγώνα) σφράγισαν παραμονή στη Super League 1, στην οποία δεν κατάφεραν επιστρέψουν οι φιλοξενούμενοι. Ο Γιακουμάκης έδωσε προβάδισμα στη Βέροια στο 27', ενώ η ομάδα του Τζ. Φέστα ισοφάρισε με τον Μπεχαράνο (78') by Μανώλης Μουσουράκης