Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του φιλικού του Ολυμπιακού με τη Ριντ επί αυστριακού εδάφους. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Κρίστινσον – Ανδρούτσος, Μπα, Μανωλάς, Κούτρης – Κανέ, Α. Καμαρά – Ραντζέλοβιτς, Φαντιγκά, Καρβάλιο – Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
18:43
Με 4-2-3-1 παραθέτει τον Ολυμπιακό ο Πέδρο Μαρτίνς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Ο αγώνας αυτός θα είναι ο πρώτος εκ των έξι που θα δώσουν οι «ερυθρόλευκοι» στο εξωτερικό, καθώς θα αντιμετωπίσουν στη συνέχεια και Φορτούνα Ντίσελντορφ, Κρακόβια, Σλάβια Πράγας, Αρμίνια Μπίλεφελντ και Σάλτσμπουργκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
Υπενθυμίζεται ότι το πρώτο επίσημο παιχνίδι του Ολυμπιακού είναι την Τετάρτη, 20 Ιουλίου. Απέναντι στη Μακάμπι Χάιφα για τα προκριματικά του Champions League. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
18:52
Η Ριντ τερμάτισε 10η στο αυστριακό πρωτάθλημα την περασμένη σεζόν. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
5' Τελική για τον Ολυμπιακό. Ωραία κίνηση Ραντζέλοβιτς από τα δεξιά, αλλά έκανε ακίνδυνο-άστοχο σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
Αρκετά δραστήριος στο ξεκίνημα ο Σέρβος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Προσπάθεια για σέντρα με ραμπόνα από τον Φαντιγκά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
13' Καλή στιγμή για τη Ριντ. Ο Μίκιτς έπιασε συρτό σουτ από το ημικύκλιο και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
19:25
21' Κεφαλιά του Τσαπί από κόρνερ για τη Ριντ, η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Cooling break στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Επιστροφή στη δράση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
Χωρίς τέμπο το παιχνίδι, είναι λογικό. Πιο πολύ για ξεμούδιασμα προσφέρεται το παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
29' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί σέρβιρε στον Φαντιγκά, ο οποίος αστόχησε από πολύ καλή θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
34' Απειλεί η Ριντ, απομάκρυνε κοντά στη γραμμή ο Ανδρούτσος μετά από σέντρα από τα δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
36' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραίο σουτ του Κούτρη μετά από πάσα του Καρβάλιο, έδιωξε ο Ράντλινγκερ σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
40' Εκτέλεση φάουλ του Καρβάλιο, έδιωξε δύσκολα ο Ράντλινγκερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Ημίχρονο στο ματς. Ριντ-Ολυμπιακός 0-0. Πιο απειλητικοί οι Πειραιώτες, οι οποίοι θα μπορούσαν να είχαν ανοίξει το σκορ στο 29' με τον Φαντιγκά, ενώ είχαν 3-4 καλές στιγμές. Δεν είναι αυτό το θέμα, ούτως ή άλλως η ουσία είναι να βγουν συμπεράσματα από πλευράς Μαρτίνς. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Χωρίς καμία αλλαγή οι Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
54' Πέναλτι για τη Ριντ, σε μαρκάρισμα του Μπα στον Μόνσχαϊν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
55' ΓΚΟΛ η Ριντ, 1-0. Ο Μονσχάιν ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στην αντίθετη γωνία από αυτήν που έπεσε ο Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
56' Ευκαιρία για τη Ριντ, με τον σκόρερ Μονσχάιν να βγαίνει φάτσα με τον Κρίστινσον, αλλά το πλασέ του ήταν άστοχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
60' Κάτι σαν σέντρα, κάτι σαν σουτ από τον Καρβάλιο που δεν βρήκε εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
Εννέα αλλαγές από τον Μαρτίνς, έμεινε μόνο ο Κρίστινσον και 4-4-2 πλέον. Μπαγκαλιάνης, Σισέ, Παπαδόπουλος, Παπασταθόπουλος, Εμβιλά, Μ. Καμαρά, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Χασάν πέρασαν στις θέσεις των Μπα, Μανωλά, Κούτρη, Ανδρούτσου, Κανέ, Α. Καμαρά, Ραντζέλοβιτς, Καρβάλιο και Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:26
Ψάχνεται όπως είναι φυσικό ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
68' ΓΚΟΛ η Ριντ, 2-0. Πόμερ και Μάρτιν συνεργάστηκαν με τον δεύτερο να στρώνει στον Νουτζ, ο οποίος πλάσαρε από κοντά τον Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
72' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Έπειτα από προσπάθεια του Σισέ από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Βαλμπουενά, ο οποίος εκτέλεσε σχεδόν από το ύψος του πέναλτι και πέρασε λίγο έξω σε κόρνερ, αφού βρήκε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
Ο Μπακαλιάννης πήγε να συνεργαστεί με Τικίνιο, αλλά κόπηκε ο Βραζιλιάνος επιθετικός. Ο Κεϊτά στη θέση του Φαντιγκά (75'). by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
80' Άστοχη κεφαλιά του Μπεγκάνοβιτς για τη Ριντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
81' Ωραία κίνηση του Μαντί Καμαρά, αλλά δεν την εκμεταλλεύτηκαν οι συμπαίκτες του, αφού δεν έπιασε η προσποίηση του Τικίνιο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
Μικρή διακοπή στο φιλικό. Είναι κάτω ο Ούνγκαρ της Ριντ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
85' Άστοχη κεφαλιά του Παπαδόπουλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
87' Άστοχη κεφαλιά του Χασάν από σέντρα του Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Ένταση στο παιχνίδι έπειτα από σκληρό φάουλ στον Μ. Καμαρά από τον Στόσιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Ηρεμεί η κατάσταση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
90' Κεφαλιά του Τικίνιο, μπλόκαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
Κερδισμένο φάουλ για τη Ριντ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
Πέρασε έξω η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
Τέλος στο ματς: Ριντ-Ολυμπιακός 2-0. Ήττα για τους Πειραιώτες στο πρώτο τους φετινό τεστ. Μονσχάιν (55' πεν.) και Νουτζ (68') τα γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος