Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης.

17:34
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στην Φορτούνα Ντίσελντορφ και τον Ολυμπιακό! by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
Η Φορτούνα βρίσκεται πιο μπροστά στην προετοιμασία και στα πρώτα φιλικά έδειξε πολύ καλό πρόσωπο. Ειδικά, στο τελευταίο 3-1 επί της Ρουζομπέροκ είδε και τον Κοβνάτσκι να επιστρέφει στα γκολ και να δείχνει ότι δεν είναι απαραίτητο να πουληθεί. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
Ο Ολυμπιακός στο πρώτο φιλικό ηττήθηκε με 2-0 από τη Ριντ. Ο Μαρτίνς δοκίμασε πρόσωπα και συστήματα, ενώ τα πόδια των παικτών λογικά ήταν «βαριά». Ο Πορτογάλος τεχνικός έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο, όμως παρά τις 3-4 καλές στιγμές το γκολ δεν ήρθε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Κρίστινσον, Άβιλα, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Κούντε, Μαντί Καμαρά, Εμβιλά, Βαλμπουενά, Μασούρας, Τικίνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Φορτούνα (Ντάνιελ Τιούνε): Γκόρκα – Κόρστεν, Χόφμαν, Κλάρερ, Γκαβορί – Πιοτρόφσκι, Μπανκ – Πέτερσον, Άπελκαμπ, Κλάους – Λόμπινγκερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Στον πάγκο οι Βολφ, Κοβνάτσκι, Γκίντσεκ, Όμπερντορφ, Ιγιόχα, Μπέκλε, Σομπότκα, Γκίρκενς, Βούκαντσιτς, Φερνάντες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Οι δυο ομάδες θα αναμετρηθούν πρώτη φορά στην ιστορία τους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
19:02
5' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
8' Πλασέ ο Βαλμπουενά, η μπάλα στην αγκαλιά του Γκόρκα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
10' Σουτ ο Πιοτρόφσκι, μπλοκάρει ο Κρίστινσον. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
15' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
Νέο κόρνερ για τους ερυθρόλευκους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
16' Έκοψε τελευταία στιγμή ο Κόρστεν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
17' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
20' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Βαλμπουενά, ο Εμβιλά δεν μπορεί να σκοράρει από πλεονεκτική θέση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
19:20
23' Γκολ η Φορτούνα και 1-0! Ο Πέτερσον με πολύ ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ για τη γερμανική ομάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
19:22
19:24
Ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά ήταν ανώτερος, ωστόσο η Φορτούνα κατάφερε να ξεφύγει και να σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
28' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο. Εκτελεί ο Βαλμπουενά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
29' Γκολ ο Ολυμπιακός!! 1-1 με πολύ ωραίο πλασέ του Σισέ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
34' Έξω ο Κόρστεν, μέσα ο Βούκαντσιτς για την Φορτούνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
19:34
19:34
37' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Στην αρχή η μπάλα απομακρύνεται, στην συνέχεια της φάσης κάνει ένα σουτ ο Καμαρά, αλλά τελικά έδιωξαν οι παίκτες της Φορτούνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
19:40
43' Ο Άπελκαμπ πήγε να απειλήσει μέσα από την περιοχή, αλλά τον έκοψε ωραία ο Σωκράτης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Στο 23' ο Πέτερσον άνοιξε το σκορ για την Φορτούνα, στο 29' απάντησε ο Ολυμπιακός με τον Σισέ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
46' Ο Βατσλίκ στη θέση του Κρίστινσον και ο Μπουχαλάκης στου Κούντε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
49' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
Η ενδεκάδα της Φορτούνα στο δεύτερο ημίχρονο Γκόρκα - Κλάους, Όμπερντορφ, Κλάρερ, Βουκάντσιτς, Γκέρκενς - Πιοτρόφσκι, Σομπότκα - Ιγιόχα, Κοουνάτσκι, Γκίντσεκ by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
52' Γύρισμα ο Γκίντσεκ, μπλοκάρει ο Βατσλίκ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
57' Αρκετές αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Πέδρο Μαρτίνς θέλει να δοκιμάσει όλους τους παίκτες του. Σε κάθε φιλικό παιχνίδι αυτή είναι και η ουσία του εκάστοτε προπονητή. Να τσεκάρουν τους ποδοσφαιριστές τους ενόψει της σεζόν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
Οι Κούτρης, Κανέ, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Μπακαλιάνης, Καρβάλιο, Ραντζέλοβιτς, Φαντιγκά στη θέση των Σισέ, Μασούρα, Ρέαμπτσιουκ, Άβιλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
61' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
62' Γκοοολ ο Ολυμπιακός και 2-1 με τον Χασάν! by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού στο δεύτερο ημίχρονο Βατσλίκ, Κανέ, Αβραάμ, Μπαγκαλιάνης, Κούτρης, Αγκιμπού, Μπουχαλάκης, Καρβάλιο, Φαντιγκά, Χασάν, Ραντζέλοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
69' Δοκάρι για την Φορτούνα! Ο Ιγιόχα τράνταξε την εστία του Βατσλίκ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
20:27
74' Σε θέση τετ-α-τετ ο Χασάν, βγαίνει και μαζεύει ο Γκόρκα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
75' Κόρνερ για την Φορτούνα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΟΡΤΟΥΝΑ! Ο Χασάν βρήκε την μπάλα με το χέρι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
76' Φοβερός Βατσλίκ βγάζει το πέναλτι του Γκίντσεκ! Το 2-1 παραμένει υπέρ των ερυθρολεύκων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
78' Μέσα ο Ανδρούτσος, έξω ο Κανέ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Πολύ ωραίο σουτ ο Μπουχαλάκης, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
83' Ο Κούτρης βρίσκεται στο έδαφος. Έχει νιώσει κάποια ενόχληση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
84' Βγαίνει ο Λεονάρντο Κούτρης, δεν φαίνεται να πονάει ιδιαίτερα και μπαίνει στη θέση του ο Κεϊτά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
88' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
Τέλος στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-1 της Φορτούνα, παίρνοντας τη φιλική νίκη. by Αναστασία Βοσνάκη