Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης.

14:52
Καλησπέρα σας μαζί θα παρακολουθήσουμε το έκτο φιλικό παιχνίδι του Ολυμπιακού επί αυστριακού εδάφους κόντρα στην Ζάλτσμπουργκ! by Αναστασία Βοσνάκη
14:53
Η Ζάλτσμπουργκ έχει δώσει δυο φιλικά μέχρι τώρα και αποδείχθηκαν επεισοδιακά και τα δύο. Το πρώτο, κόντρα στην ΤΣΣΚΑ Σόφιας αναβλήθηκε λόγω τραυματισμού ενός οπαδού, για να το κερδίσει στη συνέχεια με 2-1, ενώ πριν δώσει το δεύτερο αναγκάστηκε να επιστρέψει στο Ζάλτσμπουργκ, καθώς ο καιρός ήταν πολύ άσχημος στις αυστριακές Αλπεις. by Αναστασία Βοσνάκη
14:53
Σε παιχνίδι που ο Πέδρο Μαρτίνς εμφανώς προτίμησε να δώσει (περισσότερες) ευκαιρίες σε ποδοσφαιριστές που δεν θεωρούνται μεταξύ των βασικών επιλογών, ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε κακή εμφάνιση και ηττήθηκε στο χθεσινό φιλικό από την Αρμίνια Μπίλεφελντ με 3-1. by Αναστασία Βοσνάκη
14:53
Δεύτερη ήττα για τον Ολυμπιακό στα ως τώρα πέντε φιλικά του επί αυστριακού εδάφους (η πρώτη στο παρθενικό φιλικό από τη Ριντ, έκτοτε ακολούθησαν τρεις σερί ισοπαλίες με Φορτούνα Ντίσελντορφ, 2-2, Κρακόβια, 0-0 και Σλάβια Πράγας 1-1, τελευταίο το σημερινό πριν την επιστροφή της αποστολής στην Αθήνα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:11
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ, Άβιλα, Σωκράτης, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Κανέ, Αγκιμπού Καμαρά, Μασούρας, Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί. by Αναστασία Βοσνάκη
15:50
Ζάλτσμπουργκ (Ματίας Γιάισλε): Κον - Βαν ντε Μπρεμτ, Σολέ, Μπερνάρντο, Ούλμερ – Ντιαμπού, Καπάλδο, Ντιαρά, Καμέρι - Σέσκο, Σίμιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
15:50
Στον πάγκο οι Μαντλ, Μπαϊντού, Φερνάντο, Σέιβαλντ, Κγιάεργκαρντ, Σούτσιτς, Πάβλοβιτς, Βέμπερ, Τιγιάνι, Ντέντις, Όκαφορ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:04
16:12
16:23
16:28
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:29
Κόρνερ για την Ζάλτσμπουργκ στα πρώτα δευτερόλεπτα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
Μπορείτε να ακούσετε τη μετάδοση του αγώνα και μέσα από τον BwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση του Γιώργου Τσανάκα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
6' Δυνατό σουτ ο Καπάλδο, μπλοκάρει ο Βατσλίκ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:36
8' Καλός ο ρυθμός του αγώνα μέχρι τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
9' Σέντρα σουτ ο Ραντζέλοβιτς, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:40
11' Κόρνερ για την Ζάλτσμπουργκ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:40
16:41
13' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:42
Διώχνει ο Σέσκο, παίρνει το ριμπάουντ ο Αγκιμπού και στέλνει την μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:42
14' Γκοοοολ για τον Ολυμπιακό! Κλέψιμο του Αγκιμπού μετά από τραγικό λάθος του Μπερνάρντο, με τον Ελ Αραμπί να σκοράρει με άψογο πλασέ μέσα από την περιοχή και 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
16:50
16:51
22' Γκολ η Ζάλτσμπουργκ και 1-1! Ο Σέσκο κάνει την κεφαλιά πάσα στον Σίμιτς και εκείνος από κοντά φέρνει το ματς στα ίσα! by Αναστασία Βοσνάκη
16:55
26' Αδύναμο σουτ του Αγκιμπού, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:59
Συμπληρώσαμε το μισάωρο. Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Ελ Αραμπί, ενώ η Ζάλτσμπουργκ ισοφάρισε σε 1-1 στο 22’ με τον Σίμτς. Δυνατό παιχνίδι με αρκετές μονομαχίες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
31' Ο Ολυμπιακός φώναξε για πέναλτι σε χέρι του Σίμιτς μετά από ενέργεια του Άβιλα. Παίζετε λέει ο ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
17:03
35' Ωραίο σουτ ο Καπάλδο, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Βατσλίκ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
38' Φάουλ για την αυστριακή ομάδα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
Κεφαλιά ο Μπερνάρντο, μπλοκάρει εύκολα ο Βατσλίκ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
17:08
17:10
41' Γκολ η Ζάλτσμπουργκ! Ο Σίμιτς έσπασε στον Καμέρι και αυτός με πλασέ στην κίνηση έγραψε το 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ο Ολυμπιακός είχε περισσότερες ευκαιρίες να σκοράρει, αλλά η Ζάλτσμπουργκ ήταν πιο αποτελεσματική στις τελικές της. Ο Ελ Αραμπί στο 14' άνοιξε το σκορ, ο Σίμιτς στο 22' ισοφάρισε και ο Καμέρι στο 41' έκανε το 2-1 για λογαριασμό της αυστριακής ομάδας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
17:29
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
46' Φερνάντο και Μπαϊντού μέσα για την Ζάλτσμπουργκ στις θέσεις των Σέσκο, Καλπάδο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
51' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
54' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σε κενή εστία ο Μασούρας κάνει τραγικό τελείωμα και δεν μπορεί να σκοράρει για το 2-2. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
61' Μαζεμένες αλλαγές και από τις δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Ζινκερνάγκελ και Μαντί Καμαρά μέσα, Μασούρας και Σωκράτης έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Οι φίλοι του Ολυμπιακού είναι παντού και πάντα: Εικόνα live 21971660/30558.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
17:52
68' Μέσα ο Αμπουμπακάρ Καμαρά, έξω ο Ελ Αραμπί. by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
70' Φάουλ για την Ζάλτσμπουργκ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
Κεφαλιά ο Σούτσιτς, μπλοκάρει εύκολα ο Βατσλίκ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
75' Ευκαιρία για την Ζάλτσμπουργκ! Σουτ από κοντά ο Φερνάντο, μετά από πάσα του Ντέντις, διώχνει ωραία ο Βατσλίκ με το πόδι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
82' Ο Φερνάντο γράφει το 3-1 για την Ζάλτσμπουργκ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
Καρβάλιο και Χασάν μέσα στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
86' Εκτελεί φάουλ ο Ζινκερνάγκελ, η μπάλα στην αγκαλιά του Κουν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
88' Σουτ ο Όκαφορ, η μπάλα πάνω από την εστία του Βατσλίκ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
90' Κίτρινη ο Χασάν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
Τέλος στο φιλικό παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός γνώρισε την ήττα με 3-1 από την Ζάλτσμπουργκ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Ο Ελ Αραμπί άνοιξε το σκορ, αλλά η Ζάλτσμπουργκ το γύρισε με τα τέρματα των Σίμιτς, Καμέρι και Φερνάντο. by Αναστασία Βοσνάκη