Άρης-Άρης Λεμεσού

Παρακολουθήστε μέσα από το sportfm.gr την εξέλιξη του φιλικού ανάμεσα στον Άρη και τον Άρη Λεμεσού.

18:19
Καλησπέρα σας. Άρης εναντίον... Άρη στις 18:30, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να αντιμετωπίζει εκείνη της Λεμεσού σε φιλική αναμέτρηση επί σλοβενικού εδάφους. Τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Start. by Γιάννης Πολιάς
18:20
Αυτό θα είναι το τρίτο και τελευταίο φιλικό για τους «κίτρινους» στο εξωτερικό, καθώς μέτρησαν ως τώρα μία ήττα (4-3 από Αμβούργο) και μία νίκη (1-0 τη Γάνδη) και επιστρέφουν αύριο στην Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
18:22
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων Άρης (Χ. Μπούργος): Κουέστα, Εμπακατά, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Πίρσμαν, Ντιόπ, Ντουκουρέ, Μαντσίνι, Ιτούρμπε, Γκαρσία, Γκρέι. Άρης Λεμεσού (Α. Σπιλέφσκι): Άλβες, Γιάγκο, Ντελμίρο, Μπρόρσον, Σόκε, Καζού, Μαγιαμπέλα, Γκομίς, Σλόγκαρ, Μπράουν, Στρούσκι. by Γιάννης Πολιάς
18:24
Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο "Cesna Stadion 2" στην πόλη Γκόρνια Ραντγκόνα. by Γιάννης Πολιάς
18:26
Σημειώνεται ότι οι δύο αντίπαλοι μετέχουν στον 2ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League, με τον Άρη να αντιμετωπίζει τη Γκόμελ από τη Λευκορωσία και τον Άρη Λεμεσού τη Νέφτσι Μπακού από το Αζερμπαϊτζάν. by Γιάννης Πολιάς
18:32
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:34
3' Κόρνερ για τον Άρη Λεμεσού. by Γιάννης Πολιάς
18:38
7' Κίτρινη κάρτα στον Σλόγκαρ για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
18:39
8' Κόρνερ για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
18:42
11' Κόρνερ για τον Άρη Λεμεσού. by Γιάννης Πολιάς
18:46
14' Εύκολα ο Άλβες την αδύναμη κεφαλιά του Γκρέι. by Γιάννης Πολιάς
18:48
16' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Γκαρσία να αποφεύγει τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά να σουτάρει στα σώματα. by Γιάννης Πολιάς
18:49
18' Ωραίο διαγώνιο σουτ Ιτούρμπε, έβγαλε σε κόρνερ ο Άλβες. by Γιάννης Πολιάς
18:50
Ανεβασμένοι οι «κίτρινοι» εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
18:50
19' Άστοχος από κοντά ο Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
18:52
20' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ομάδα της Λεμεσού. by Γιάννης Πολιάς
18:53
Άουτ η εκτέλεση του Καζού. by Γιάννης Πολιάς
18:56
25' Κόρνερ για τους Κύπριους. by Γιάννης Πολιάς
19:00
29' Πολλά και δυνατά φάουλ, παρότι φιλικό... by Γιάννης Πολιάς
19:01
29' Σωφρονίου αντί Άλβες. by Γιάννης Πολιάς
19:03
30' Πάλμα αντί Γκρέι, Σγούρος αντί Ντιόπ. by Γιάννης Πολιάς
19:04
33' Κίτρινη κάρτα στον Πίρσμαν. by Γιάννης Πολιάς
19:05
Και στον Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
19:10
39' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
19:11
40' Ωραία η εκτέλεση του Ιτούρμπε, έβγαλε σε κόρνερ ο Σωφρονίου. by Γιάννης Πολιάς
19:14
42' Μεγάλη στιγμή για τον Άρη, ελάχιστα άουτ η μπάλα στο σουτ του Ιτούρμπε. by Γιάννης Πολιάς
19:15
44' Αποβολή για τον Μαντσίνι! by Γιάννης Πολιάς
19:16
Νεύρα ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων και δεύτερη κίτρινη κάρτα στον ποδοσφαιριστή του Άρη, που πέταξε την μπάλα σε αντίπαλο. by Γιάννης Πολιάς
19:16
44' Κίτρινη και στον Γιάγκο. by Γιάννης Πολιάς
19:17
45' Κόρνερ για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
19:18
Τέλος στο πρώτο μέρος, Άρης-Άρης Λεμεσού 0-0. by Γιάννης Πολιάς
19:19
Ανώτεροι οι Θεσσαλονικείς, ωστόσο δεν έχουν καταφέρει να βρουν δίχτυα, ενώ έμειναν με παίκτη λιγότερο λίγο πριν την ανάπαυλα. by Γιάννης Πολιάς
19:30
Πέρασε ο Χατζηϊωάννου στο ματς, θα συνεχίσει με έντεκα ο Άρης, προφανώς κατόπιν συνεννόησης ανάμεσα στις δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:35
51' Συνεχίζονται τα πολλά φάουλ... by Γιάννης Πολιάς
19:43
59' Πιο χαμηλός ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος, με τον Άρη βέβαια να είναι και πάλι πιο κινητικός. by Γιάννης Πολιάς
19:45
60' Σέντρα-σουτ του Πάλμα, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:48
63' Κίτρινη κάρτα στον Πάνκοφ. by Γιάννης Πολιάς
19:49
64' Ο Παπαστυλιανού στη θέση του Σωφρονίου. by Γιάννης Πολιάς
19:53
67' Βγαίνουν οι Εμπακατά, Φαμπιάνο, Πίρσμαν και Ιτούρμπε. by Γιάννης Πολιάς
19:54
Στη θέση τους οι Χαΐροβιτς, Μαρμαρίδης, Χρυσόπουλος και Τανούλης. by Γιάννης Πολιάς
19:55
Με τριάδα στην άμυνα πλέον ο Άρης. by Γιάννης Πολιάς
20:02
77' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ! Προβολή Σικόρσκι και προβάδισμα για τους Κύπριους. by Γιάννης Πολιάς
20:03
Στη μοναδική καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
20:04
78' Ο Παναγίδης στη θέση του Ντουκουρέ. by Γιάννης Πολιάς
20:08
83' Κίτρινη κάρτα στον Μανού. by Γιάννης Πολιάς
20:08
83' Δεύτερη κίτρινη στον Πάνκοφ που αποβάλλεται! by Γιάννης Πολιάς
20:08
Δεύτερη αποβολή στο ματς... by Γιάννης Πολιάς
20:09
84' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Πάλμα, έβγαλε ο Παπαστυλιανού. by Γιάννης Πολιάς
20:10
85' Νέο φάουλ σε καλό σημείο για την ελληνική ομάδα. by Γιάννης Πολιάς
20:10
Ψηλά άουτ ο Χαΐροβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:12
87' Και νέο φάουλ έξω από την περιοχή του Άρη Λεμεσού. by Γιάννης Πολιάς
20:12
Στο τείχος η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Έχουμε συμπληρώσει 90 λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
20:15
90+1' Γύρισμα Πάλμα, μπλόκαρε ο Παπαστυλιανού. by Γιάννης Πολιάς