Γουότφορντ-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης.

14:16
14:17
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Γουότφορντ, στο πλαίσιο της καλοκαιρινής προετοιμασίας των δύο ομάδων, στην Αυστρία. by www.sport-fm.gr
14:19
14:21
Ενώ εκείνη της αγγλικής ομάδας απαρτίζουν οι Μπάχμαν, Σέμα, Σάντος, Καμπασέλε, Κάθκαρτ, Ενγκακιά, Καϊμπέ, Γκόσλινγκ, Ντέλε-Μπασίρου, Μπάιο και Πέδρο. by www.sport-fm.gr
14:25
14:27
Αρκετός ο κόσμος στις κερκίδες του γηπέδου, κυρίως οπαδοί του Παναθηναίκού! Εικόνα live 21971681/8647.jpg by www.sport-fm.gr
14:27
14:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
14:27
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
14:29
14:29
14:37
Αυτή είναι η πρώτη 11άδα του Παναθηναϊκού για τη σεζόν 2022-23... Εικόνα live 21971681/62518.jpg by www.sport-fm.gr
14:38
14:39
14:39
10' Αντεπίθεση και ευκαιρία για τον Παναθηναίκό, με τον Σαρδέλη να κάνει ωραία ενέργεια και σουτ έξω από την περιχοή, αναγκάζοντας τον Μπάχμαν να διώξει σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
14:40
11' Εκτέλεση του Σαρδέλη από τα δεξιά, σουτ του Χουάνκαρ στην εξέλιξη της φάσης και νέο κόρνερ για τουςς «πράσινους». by www.sport-fm.gr
14:41
14:47
16' Γέμισμα του Σαρδέλη για τον Παλάσιος που δεν πρόλαβε την μπάλα ενώ έμπαινε στην περιοχή από δεξιά. by www.sport-fm.gr
14:49
20' Πρώτη καλή στιγμή για τη Γουότφορντ, με τον Πέδρο να κάνει το σουτ με φάλτσο, αλλά τον Μπιρνιόλι να πέφτει και να μπλοκαρει. by www.sport-fm.gr
14:52
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου, με τη Γουότφορντ να έχει την κατοχή της μπάλας αλλά να μην γίνεται απειλητική για την εστία του Μπιρινόλι. Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός κατέγραψε την καλύτερη φάση της αναμέτρησης, με τον Σαρδέλη που γενικώς δείχνει αρκετά δραστήριος. by www.sport-fm.gr
14:56
15:00
30' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Βαγιαννίδη να αντικαθιστά τον Σάντσες, που έχει πρόβλημα στον τετρακέφαλο. by www.sport-fm.gr
15:08
15:12
43' Σουτ του Γκόσλινγκ εξω από την περιοχή, ο Μπρινιόλι βρίσκει την μπάλα και διώχνει σε κόρνερ, ππου περνάει ανεκμετάλλευτο για τη Γουότφορντ. by www.sport-fm.gr
15:14
15:16
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ. by www.sport-fm.gr
15:18
Ανάπαυλα στην αναμέτρηση, με το τέμπο να είναι χαμηλό σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά, την αγγλικλή ομάδα να διατηρεί την ανούσια υπεροχή της σε επίπεδο κατοχής μπάλας και τους «πράσινους» να ανεβάζουν σταδιακά ρυθμό. Χάνοντας την ευκαιρία για να σκοράρουν και καταφέρνονατς ταυτόχρονα να κρατήσουν εκτός περιοχής τους αντιπάλους τους, με καλή αμυντική λειτουργία. by www.sport-fm.gr
15:28
15:29
Το ίδιο ισχύει βέβαια και με τον Παναθηναϊκό, για τον οποίο παραμένουν μόνο Ηλιάδης και Βαγιαννίδης στην 11άδα σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο ... by www.sport-fm.gr
15:30
15:35
Λοντίγκιν, Γκάνεα και Τσέριν κάνουν το ντεμπούτο τους με το «τριφύλλι», που αγωνίζεται με 4-4-1-1 πλέον... by www.sport-fm.gr
15:38
15:40
55' Πρώτη καλή στιγμή στην επανάληψη, με τον Πέδρο να αποφεύγει τον Κώτσιρα, να σουτάρει, αλλά τον Λοντίγκιν να είναι σε ετοιμότητα και να αποκρούει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
15:41
56' Νέα ευκαιρία για τους Άγγλους με την προσπάθεια του Πέδρο, που σούταρε εντός περιοχής, αλλά αυτή την φορά η μπάλα πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
15:44
59' Απαντάει ο Παναθηναίκός, με την έξυπνη εκτέλεση του Αϊτόρ, τον Καρλίτος να σουτάρει στην πλάτη της άμυνας της Γουότφορντ, αλλά τον Σαμίρ να βάζει το τάκλιν και να διώχνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
15:45
15:45
15:47
15:48
63' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Αϊτόρ, πέφτει και διώχνει ο Oκόγιε. by www.sport-fm.gr
15:53
Τα 3/4 της αναμέτρησης συμπληρώθηκαν με τον Παναθηναικό να έχει κάποια καλά διαστήματα -με σωστή ανάπτυξη- αλλά να μην τα έχει εκμεταλλευθεί ως προς την επίτευξη κάποιου τέρματος. Η Γουότφορντ ξεκίνησε πιο δυνατά και είχε δύο φάσεις για να σκοράρει. by www.sport-fm.gr
15:54
67' Σεντρα του Κώτσιρα από δεξιά, ο Καμπετσής πήρε την κεφαλιά, αλλά όχι με σωστή φορά ενώ και ο Αίτόρ δεν μπόρεσε να σκοράρει... by www.sport-fm.gr
15:55
68' Νέα καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Βαγιαννίδη και τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ! by www.sport-fm.gr
15:55
15:56
15:58
72΄ Μια ακόμα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, που άλλαζει ωραία την μπάλα, αλλά ο Καρλίτος δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή στη σέντρα του Γκάνεα. by www.sport-fm.gr
15:59
74' Ατομική ενέργεια του Μεμπούντε που σουτάρει από θέση μέσα δεξιά, με τον Λοντίγκιν να αποκρούει. by www.sport-fm.gr