Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης Άρης-Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
Σέντρα στο «Κλ. Βικελίδης» στις 21:00. Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Τελευταίο φιλικό προετοιμασίας των «κιτρίνων» ενόψει του πρώτου αγώνα με την Γκόμελ, την ερχόμενη Πέμπτη (21/7), για τον δεύτερο γύρο των προκριματικών του Europa Conference League. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
Αντίθετα, πρόκειται για το πρώτο φετινό φιλικό ματς της ομάδας Νίκαιας. Υπενθυμίζεται ότι οι «κυανόλευκοι» μετέβησαν στα 3-5 Πηγάδια για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους στις 3 Ιουλίου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
Άρης (Χερμάν Μπούργος, 4-4-2): Κουέστα - Οντουμπάγιο, Χρυσόπουλος, Φαμπιάνο, Μαζικού - Γκαρσία, Νταμπό, Ντιόπ, Καμάτσο - Λούις Παλμα, Αντρέ Γκρέι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός, 5-3-2): Χουτεσιώτης - Μύγας, Τσιριγώτης, Αντούνες, Βαλεριάνος, Σερβιλάκης - Πογοσιάν, Κοκκίνης, Μασάς - Ν. Ιωαννίδης, Μάντζης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σιαμπάνης, Εμπακατά, Χαϊροβιτς, Μαντσίνι, Ντουκουρέ, Μπράμπετς, Πίρσμαν, Σγούρος, Χατζηιωάννου, Παναγίδης, Μαρμαρίδης, Τανούλης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Να σημειωθεί ότι ο Χουάν Ιτουρμπε βρίσκεται εκτός αποστολής για προληπτικούς λόγους, καθώς αντιμετωπίζει κάποιες μικροενοχλήσεις στο πόδι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Χρήστος Ιωαννίδης, Οφόσου, Χριστοδουλής, Περλέσι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
Ο Χρήστος Ιωαννίδης που βρίσκεται στον πάγκο των Νικαιωτών αναμένεται να ανακοινωθεί εντός των επόμενων ημερών. Ουσιαστικά η λύση του συμβολαίου του με τα Τρίκαλα αποτελεί τυπικό θέμα. Στον πάγκο των φιλοξενούμενων και ο Ρέτζι Οφόσου, του οποίου η απόκτηση από τον Ιωνικό ανακοινώθηκε σήμερα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
1' Σέντρα στο ματς by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
2' Πρώτη φάση, είναι για τον Ιωνικό. Σουτ από δύσκολη γωνία και χωρίς ισορροπία από τον Μάντζη, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
3' Σέντρα του Μύγα από δεξιά, απομακρύνει σε κόρνερ ο Οντουμπάγιο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
Αρκετά δραστήριοι οι Νικαιώτες στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
Έχει ματώσει κάτω από το μάτι ο Σερβιλάκης, ο οποίος πήγε στον πάγκο των Νικαιωτών για τις πρώτες βοήθειες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
10' Γύρισμα του Πάλμα από δεξιά, απομάκρυνε η άμυνα των «κυανόλευκων». by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
11' Ευκαιρία για απειλή για τον Ιωνικό, με τους παίκτες του να καθυστερούν εντός της περιοχής του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
13' Στιγμή για τον Ιωνικό. Ωραία ενέργεια από τον Ιωαννίδη, σπάει στον Μάντζη, το σουτ του οποίου μπλόκαρε ο Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
14' Άστοχο το σουτ του Πάλμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
19' Λάθος από την άμυνα του Ιωνικού, ωστόσο η μπαλιά του Γκρέι ήταν αρκετά δυνατή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Οι φίλοι του Άρη χειροκρότησαν και φώναξαν ρυθμικά για τον αδικοχαμένο Άλκη Καμπανό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Στο 54% υπέρ του Ιωνικού η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
Συμπληρώθηκε το πρώτο εικοσάλεπτο. Καλύτερο πρόσωπο μέχρι στιγμής από τον Ιωνικό, με την ομάδα του Δημήτρη Σπανού να κυκλοφορεί αρκετά καλά την μπάλα και να έχει και δύο τελικές. Σχετικά ασύνδετο το σύνολο του Χερμάν Μπούργος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
22' Φάση για τον Άρη. Παράλληλο γύρισμα του Γκρέι, δεν κατάφερε να κάνει την προβολή ο Γκαρσία από πλεονεκτική θέση. Η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
21:26
21:26
21:28
24' Φώναξαν για χέρι του Τσιριγώτη και πέναλτι οι παίκτες του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
29' Δυνατή μπαλιά προς τον Μάντζη, βγήκε και καθάρισε ο Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
32' Γλυκό γέμισμα του Οντουμπάγιο, βγήκε και μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
38' Μακρινό σουτ από τον Οντουμπάγιο, αρκετά πάνω από την εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
39' Στιγμή για τον Άρη. Σουτ εκτός περιοχής από τον Πάλμα, δεν ανησύχησε ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
41' Δεν περνά η μπαλιά του Γκρέι προς τον Γκαρσία που έκανε την κίνηση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
21:48
45' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
45' Δοκάρι για τον Άρη! Εάν και από πλάγια θέση, το πήγε απευθείας ο Πάλμα, με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι! by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
45'+1' Κι άλλη φάση για τον Άρη. Στην εξέλιξη της προηγούμενης φάσης, ο Πάλμα πλάσαρε μεταξύ μεγάλης περιοχής και πέναλτι, με το σουτ του να φεύγει πάνω από το δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια ο Ιωνικός, με καλή κυκλοφορία και ανασταλτική λειτουργία. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν στη δημιουργία και στη διάσπαση της αντίπαλης άμυνας, ωστόσο στα τελευταία λεπτά έβγαλαν σημαντικές φάσεις, μεταξύ αυτών και το δοκάρι με τον Πάλμα. 6(2)-2(2) οι τελικές υπέρ του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
Τρεις αλλαγές για τον Άρη. Σιαμπάνης, Μπράμπετς και Τανούλης αντί των Κουέστα, Φαμπιάνο και Χρυσόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
Παραμένει το 4-4-2 για τον Άρη, με επιθετικό δίδυμο τους Καμάτσο και Γκρέι (το οποίο είχε διαμορφωθεί στο τελευταίο μέρος του πρώτου ημιχρόνου). by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
49' Εκτέλεση φάουλ από αριστερά για τον Άρη, έδιωξε σε κόρνερ ο Μύγας. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
51' Στιγμή για τον Ιωνικό. Ο Ιωαννίδης δεν εκτέλεσε ενώπιον του Σιαμπάνη, αντίθετα έκανε την πάσα που δεν βρήκε στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
54' Ακόμα μία στατική φάση για τον Άρη. Εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια θέση ο Γκαρσία, με τον Χουτεσιώτη να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
58' Ο Χρήστος Ιωαννίδης περνά στη θέση του Μασάς για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:22
60' ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-0! Αυτογκόλ από τον Σερβιλάκη. Σε πρώτο χρόνο ο Χουτεσιώτης απέκρουσε το σουτ του Πάλμα, ωστόσο σε δεύτερο ο Μαζικού σέντραρε από τα αριστερά, με τον Σερβιλάκη -στην προσπάθειά του να διώξει- να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
8(4)-2(2) οι τελικές υπέρ του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
63' Διαγώνιο σουτ από τον Ιωαννίδη, μπλοκάρει ο Σιαμπάνης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
Εξαιρετικός ο Πάλμα στο σημερινό φιλικό. Αρκετά δραστήριος και κύριος εκφραστής των προσπαθειών του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
68' Οκτώ αλλαγές για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
70' ΓΚΟΛ ο Άρης! 2-0! Σκόρερ ο Χαΐροβιτς! Συστημένη μπαλιά του Εμπακατά, κεφαλιά του Χαΐροβιτς μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής και 2-0 για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
71' Ο Περλέσι στη θέση του Χουτεσιώτη για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
72' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Περλέσι νικά σε τετ-α-τετ τον Μανσίσι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
73' Πάνω από την εστία το σουτ του Εμπακατά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:36
Καλύτερος ο Άρης στο δεύτερο μέρος. Ο Ιωνικός έχει ρίξει ρυθμούς σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο. Λογικό. Πρόκειται μόλις για το πρώτο του φιλικό, ενώ κατέβηκε στο ματς με μόλις τέσσερις παίκτες στον πάγκο (οι δύο τερματοφύλακες). by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
76' Σέντρα στου Εμπακατά από δεξιά, μπλόκαρε ο Περλέσι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:38
Στο 58% υπέρ του Άρη το ποσοστό κατοχής της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
Πολύ καλός ο Εμπακατά, με αρκετές προωθήσεις και συμμετοχή στην επιθετική λειτουργία των «κιτρίνων». by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
79' Ντεμπούτο και για τον Οφόσου για τον Ιωνικό. Περνά στη θέση του Νίκου Ιωαννίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:44
82' Ο Καρακασίδης στη θέση του Σιαμπάνη για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
85' Φάση για τον Άρη. Κοντινή κεφαλιά του Πίρσμαν, διώχνει με δυσκολία ο Περλέσι. Εξαιρετικός ο νεαρός κίπερ στο ανεπίσημο ντεμπούτο του με τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
Αρκετά νεύρα μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων, με τα πνεύματα να ηρεμούν μετά από λίγο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:58
Τέλος. Ο Άρης θα επικρατήσει 2-0 (60' αυτ. Σερβιλάκης, 70' Χαΐροβιτς) του Ιωνικού στο τελευταίο του φιλικό πριν τα παιχνίδια με την Γκόμελ. by Μανώλης Μουσουράκης