Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση για τα προκριματικά του Europa Conference League.

20:24
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τη δεύτερη αναμέτρηση του Άρη με την Γκόμελ, για τον 2ο προκριματικό γύρο του φετινού Conference League! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
Στις 21:00 η έναρξη του αγώνα, ο οποίος θα διεξαχθεί με τυπικά γηπεδούχους τους Λευκορώσους, στο κεκλεισμένων των θυρών «Κλεάνθης Βικελίδης». by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
Ο Άρης έκανε τεράστιο άλμα πρόκρισης με το υπέρ του 5-1 στο πρώτο ματς, μένει να τελειώσει τη δουλειά απόψε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Γκόμελ (Νεβίνσκι, 4-2-3-1): Κόβαλεφ – Κουχίνσκι, Αφί, Σοκόλ, Παντία – Μπάχα, Κοστρόφ – Σέντκο, Ανούφριεφ, Αντεόλα – Μάκας Άρης (Μπούργος, 4-4-2): Κουέστα - Eμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού - Καμάτσο, Ντιόπ, Ντουκουρέ, Μαντσίνι - Πάλμα, Γκρέι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
Τέσσερις οι αλλαγές στη βασική ενδεκάδα του Άρη σε σύγκριση με το πρώτο ματς, με τους Εμπακατά, Μαζικού, Ντιόπ και Μαντσίνι να αντικαθιστούν τους Οντουμπάζο, Πίρσμαν, Νταμπό και Ιτούρμπε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
Στον πάγκο για τον Άρη θα κάθονται οι Καρακασίδης, Σιαμπάνης, Νταμπό, Ιτούρμπε, Χατζηιωάννου, Οντουμπάγιο, Μαρμαρίδης, Πίρσμαν, Τανούλης, Παναγίδης και Σγούρος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
Οι αναπληρωματικοί της Γκόμελ θα είναι οι Σαντόφσκι, Ναούμοβιτς, Καζλούσκι, Ματβέιτσικ, Γκογκολασβίλι, Αλεκσίεβιτς, Σαουτσένκα, Ποταπένκο, Σόβπελ, Κούζμενοκ και Γιερμάκοβιτς by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Βέλγος Νίκολας Λαφόρζ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Λόραν Κονοτέ και Ρούμπεν Βινς. Τέταρτος είναι ο Γουέσλι Ντε Κρέμε, ενώ να θυμίσουμε πως σε αυτή τη φάση της διοργάνωσης δεν υπάρχει VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
Να θυμίσουμε επίσης πως ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο τη Μακάμπι Τελ Αβίβ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
Εκτός αποστολής για τον Άρη έμειναν οι Ματέο Γκαρσία, Ζερβινιό και φυσικά ο Μανού Γκαρθία, ο οποίος ενσωματώθηκε μόλις χθες στις προπονήσεις των «κιτρινόμαυρων». by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
Οι δύο ομάδες και οι διαιτητές κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
Με λευκή εμφάνιση απόψε η Γκόμελ, με τα κιτρινόμαυρα ο Άρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:59
Ξεκίνησε η αναμέτρηση! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
Στα επίσημα του «Βικελίδης» βρίσκεται ο Μανού Γκαρθία, παρακολουθώντας από κοντά το αποψινό παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
Στον πάγκο και ο Ζερβινιό, παρά το γεγονός πως δεν βρίσκεται στην αποστολή. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
5' Στημένη φάση για την Γκόμελ, σε καλή θέση για σέντρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
Έδιωξε με δυνατή κεφαλιά ο Φαμπιάνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:06
7' Ένα μακρινό πλάγιο του Εμπακατά, απομάκρυνε η άμυνα των Λευκορώσων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
9' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, με τον Πάλμα να πασάρει στον Γκρέι και τον Τζαμαϊκανό να πλασάρει ψηλά άουτ, χάνοντας το τετ-α-τετ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
10' Καλή εκτέλεση φάουλ του Κοστρόφ, ο προωθημένος Μπάχα πήρε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα πάνω από την εστία του Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
12' Ο Μαντσίνι έκλεψε ψηλά και σούταρε με δύναμη από απόσταση, είχε απάντηση ο τερματοφύλακας της Γκόμελ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
13' Καλή σέντρα του Γκρέι, έβγαλαν την άμυνα οι τυπικά γηπεδούχοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
Μπαίνοντας στο 15', ο Άρης έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, πλησιάζει συχνά την περιοχή της Γκόμελ, ενώ είχε και τη μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Γκρέι στο 9'. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
15' Ο Μαζικού έκανε ωραία κούρσα και συρτή σέντρα από τα αριστερά, έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ ο Αφί. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
17' Κίτρινη κάρτα στον Εμπακατά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
18' Ακόμα μία κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Άρη, αυτή τη φορά στον Ντιοπ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
Σε καλή θέση για απευθείας εκτέλεση τώρα αυτό το φάουλ της Γκόμελ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
20' Ο Μάκας εκτέλεσε, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
20' Ετοιμάζει αλλαγή από τώρα ο Μπούργος, έχει βάλει τη φανέλα του ο Νταμπό. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
23' Αλλαγή για τον Άρη, ο Νταμπό παίρνει τη θέση του «κιτρινισμένου» Ντιοπ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
24' Ο Ντουκουρέ έπιασε κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Πάλμα, η μπάλα πέρασε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
21:25
26' Ο Μαντσίνι έκανε ωραίο γύρισμα από τα δεξιά, έδιωξε η άμυνα της Γκόμελ. Στη συνέχεια της φάσης ο Φαμπιάνο σούταρε από πάρα πολύ μακριά, άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:25
Cooling break τώρα, για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
Ο Μανού Γκαρθία στα επίσημα του «Βικελίδης» για την αποψινή αναμέτρηση. Εικόνα live 21971717/19154.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:28
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Εμπακατά να σεντράρει από τα αριστερά και τον Καμάτσο να παίρνει την κεφαλιά ολομόναχος από πολύ πλεονεκτική θέση, αλλά να στέλνει την μπάλα ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα στο «Βικελίδης», με τον Άρη να έχει την πρωτοβουλία, δημιουργώντας με μεγάλη συχνότητα τις προϋποθέσεις για γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
21:32
32' Τρίτη κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Άρη, τώρα την πήρε ο Μαζικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:35
21:36
37' Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα τώρα, υπέρ του Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
38' Απευθείας εκτέλεσε ο Πάλμα, μπλόκαρε εύκολα ο Καβαλιόφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
39' Μετά από κόρνερ του Πάλμα, ο Νταμπό έκανε την προβολή από κοτνά, στέλνοντας την μπάλα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
Αυτή ήταν η έβδομη τελική για τον Άρη, τρεις έχει η Γκόμελ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
21:43
44' Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός του ματς στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
45' Γκοοολ για τον Άρη! Μετά από πολύ όμορφη ασίστ του Μαντσίνι, ο Γκρέι έκανε υπέροχο κοντρόλ και πλάσαρε σωστά στην κλειστή γωνία του τερματοφύλακα, για το 1-0 των «κιτρινόμαυρων»! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Γκόμελ-Άρης 0-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Ο Άρης κυριάρχησε στο πρώτο μέρος και τελικά βρήκε το γκολ που δικαιούνταν στο 45', με τον Γκρέι. 6-1 το συνολικό σκορ πλέον υπέρ της ομάδας του Μπούργος, η οποία ήδη σκέφτεται τον επόμενο προκριματικό γύρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
Με διπλή αλλαγή ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο ο Άρης. Πίρσμαν αντί του Μαζικού και Οντουμπάγιο αντί του Εμπακατά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
48' Ο Πάλμα έκανε ωραία ατομική ενέργεια και σούταρε μέσα από τη μεγάλη περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο γκολκίπερ των Λευκορώσων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
50' Μακρινό σουτ του Κουχίνσκι, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
52' Μετά από πισινή κεφαλιά του Νταμπό, ο Κοστρόφ σούταρε ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
53' Ο Γκρέι ντρίπλαρε ωραία και σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και απομακρύνθηκε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
22:15
58' Μετά από σέντρα του Γκρέι, ο Πίρσμαν βρέθηκε ολομόναχος μέσα στην περιοχή, αλλά πλάσαρε ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
61' Δοκάρι για τον Άρη, μετά από αντεπίθεση, ο Γκρέι συνεργάστηκε με τον Μαντσίνι, ο τελευταίος σούταρε, αλλά ο Καβαλιό απέκρουσε, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή του δοκό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
62' Κίτρινη κάρτα για τον Ντουκουρέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
67' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, με τον Πάλμα να βγάζει μόνο του τον Καμάτσο, ο οποίος δεν κατάφερε να νικήσει τον Καβαλιό σε τετ-α-τετ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
Coolong break ξανά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
71' Καλή ευκαιρία για την Γκόμελ, με τον Μάκας να πλασάρει και τον Κουέστα να κάνει μια πολύ καλή επέμβαση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
71' Αλλαγή για την Γκόμερ, ο Καζούτσκι πήρε τη θέση του Κοστρόβ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
75' Δοκάρι για την Γκόμελ, μετά από υπέροχο φαλταριστό σουτ του Σέτσκο, έξω από την περιοχή. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
81' Πέναλτι για την Γκόμελ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:39
Ο Πίρσμαν ανέτρεψε τον Γκογκολασβίλι, δέχθηκε και την κίτρινη κάρτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
82' Γκολ για την Γκόμελ, με τον Γκογκολασβίλι να ευστοχεί στο πέναλτι. 1-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
Οι Λευκορώσοι βρίσκουν το γκολ της ισοφάρισης, με τον Άρη να έχει χαλαρώσει αρκετά στα τελευταία λεπτά και να το πληρώνει. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
82' Αλλαγή για τον Άρη, Ιτούρμπε στη θέση του Καμάτσο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
Πέρασε και ο Χατζηιωάννου αντί του Πάλμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
89' Κίτρινη κάρτα στον Νταμπό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
90'+1' ΓΚΟΟΛ για τον Άρη! Δεύτερο γκολ του Γκρέι, πλάσαρε εύστοχα από κοντά μετά από ασίστ του Ιτούρμπε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:52
Λήξη της αναμέτρησης, Γκόμελ-Άρης 1-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:53
Ο Άρης παίρνει την νίκη και παράλληλα την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Conference League, με συνολικό σκορ 7-2! by Δημήτρης Παπαδήμας