Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Μάντσεστερ Σίτι (Γκουαρδιόλα): Έντερσον, Γουόκερ, Ντίας, Άκε, Κανσέλο, Ντε Μπρόινε, Ρόδρι, Σίλβα, Μαχρέζ, Χάαλαντ, Γκρίλις. Λίβερπουλ (Κλοπ): Άλισον, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Μάτιπ, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον, Φαμπίνιο, Χέντερσον, Τιάγκο, Ντίαζ, Σαλάχ, Φιρμίνιο. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τη Σίτι: Φίλιπς, Στόουνς, Γκιντογκάν, Άλβαρες, Φόντεν, Μπετέ, Πάλμερ, Γουίλσον-Έσμπραντ και Μορένο. by www.sport-fm.gr
Οι αναπληρωματικοί της Λίβερπουλ: Κέλεχερ, Ντέιβις, Γκόμεζ, Κονατέ, Μίλνερ, Κεϊτά, Τζόουνς, Έλιοτ και Νούνιες. by www.sport-fm.gr
Ο Χάαλαντ θα πραγματοποιήσει απόψε το επίσημο ντεμπούτο του για τη Μάντσεστερ Σίτι, ενώ ο Κλοπ αφήνει εκτός τον Ντάρβιν Νούνιες, προτιμώντας τον Ρομπέρτο Φιρμίνο. by www.sport-fm.gr
18:59
Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο, αντίστροφη μέτρηση για τη σέντρα! by www.sport-fm.gr
19:02
19:05
3' Στιγμή για τη Λίβερπουλ. Σουτ του Ντίας εντός της περιοχής, κοντράρει στα σώματα. by www.sport-fm.gr
19:06
3' Φάση για τη Λίβερπουλ. Ωραία «μπούκα» του Σαλάχ, έκανε το σουτ, με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by www.sport-fm.gr
19:06
19:10
7' Παρακινδυνευμένη ενέργεια του Μπερνάρντο Σίλβα μέσα στην περιοχή της ομάδας του, πήγε να χάσει την μπάλα, αλλά τελικά το έσωσε... by www.sport-fm.gr
19:10
8' Στιγμή για τη Σίτι. Σουτ εκτός περιοχής από τον Ντε Μπρόινε, κόρνερ για τους «πολίτες». by www.sport-fm.gr
19:14
19:15
19:16
19:18
Το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά έχει μεταφερθεί στην περιοχή της Λίβερπουλ. Χωρίς να απειλεί όμως η Σίτι. by www.sport-fm.gr
19:22
19' Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Επικίνδυνη σέντρα του Χέντερσον από δεξιά, ο Έντερσον πήρε την... μπουκιά από το στόμα από τον Ντίας. by www.sport-fm.gr
19:23
21' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 1-0! Σέντρα-σουτ του Άρνολντ, η μπάλα κοντράρει στον Ακέ και καταλήγει στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
19:25
19:26
19:27
25' Ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Ντε Μπρόινε πλάσαρε από διαγώνια θέση, με την μπάλα να καταλήγει έξω. by www.sport-fm.gr
19:37
34' Διπλή ευκαιρία για τη Σίτι με Χάαλαντ. Σε πρώτο χρόνο βάζει εντυπωσιακά το σώμα του και κάνει σουτ που αποκρούει ο Άντριαν, στην εξέλιξη της φάσης η προβολή του δεν βρήκε στόχο. by www.sport-fm.gr
19:41
39' Τελική για τη Σίτι. Διαγώνιο συρτό πλασέ του Μάχρεζ, δεν έχει πρόβλημα ο Άντριαν. by www.sport-fm.gr
19:44
41' Πτώση του Μάχρεζ στην περιοχή της Λίβερπουλ, «παίζετε». Δεν υπάρχει τίποτα. Εύκολη η πτώση του άσου της Σίτι όταν έπεσε πάνω στον Τιάγκο. by www.sport-fm.gr
19:47
19:48
19:50
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η Λίβερπουλ θα πάει προηγούμενη 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στο γκολ του Άρνολντ στο 21'. Καλύτερη η Λίβερπουλ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, εάν και η Σίτι ισορρόπησε έχοντας και τις στιγμές της. by www.sport-fm.gr
20:05
20:05
20:06
20:07
46' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι. Καταπληκτική σέντρα του Ρόδρι, βρίσκει στη γωνία της μικρής περιοχής τον Μάχρεζ. Πολύ κακό το τελείωμα του τελευταίου όμως. by www.sport-fm.gr
20:20
60' Υπάρχει πτώση του Νούνιες στην περιοχή της Σίτι, αλλά έχει σηκωθεί και το σημαιάκι. Σωστή απόφαση. by www.sport-fm.gr
20:21
20:25
64' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Άψογη κάθετη του Χέντερσον στον Νούνιες, ο οποίος νικήθηκε στο τετ-α-τετ με τον Έντερσον. by www.sport-fm.gr
20:29
20:30
20:31
70' Ακυρώνεται ως οφσάιντ το γκολ του Άλβαρες! Στην αρχή της φάσης στον Φόντεν. Πολύ οριακό! Ο Άντριαν έβαλε διπλό «στοπ» στον Φόντεν, όμως εν συνεχεία πήρε το «ριμπάουντ» ο Άλβαρες σκοράροντας από κοντά. by www.sport-fm.gr
20:44
83' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ! 2-1! Εύστοχος ο Σαλάχ! Ο Αιγύπτιος εξτρέμ έστειλε την μπάλα στη δεξιά κάτω γωνία. by www.sport-fm.gr
20:45
20:46
20:47
20:48
87' Από σέντρα του Μίλνερ, ο Νούνιες πήρε κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι. by www.sport-fm.gr
20:48
88' Μετά από λάθος του Μπερνάρντο Σίλβα, ο Ρόμπερτσον σούταρε ψηλά άουτ. Θα μπορούσε να είχε δώσει και πάσα, αφού ήταν τρεις παίκτες της Λίβερπουλ με δύο αμυντικούς της Σίτι. by www.sport-fm.gr
20:49
20:50
20:51
20:51
20:52
20:54
90'+4' Γκολ για τη Λίβερπουλ! 3-1! Μετά από όμορφη αντεπίθεση, ο Σαλάχ έκανε σέντρα, ο Ρόμπερτσον με κεφαλιά βρήκε τον Νούνιες και ο Ουρουγουανός από κοντά με δικιά του κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by www.sport-fm.gr
20:56
Η Λίβερπουλ θα σηκώσει το φετινό Community Shield, αφού ελάχιστα λεπτά μένουν για τη λήξη. by www.sport-fm.gr
20:56
20:57
20:57
90'+6' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον Χάαλαντ! Ο Νορβηγός πήρε το ριμπάουντ μετά από μακρινό σουτ, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με τον Άντριαν πεσμένο στο χορτάρι. by www.sport-fm.gr