Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση για τα προκριματικά του Europa Conference League.

19:25
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:26
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εκτός έδρας αναμέτρηση του Άρη με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, για τον 3ο προκριματικό γύρο στο φετινό Conference League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:27
Η αποψινή είναι η πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων, στο «Bloomfield Stadium», ενώ η ρεβάνς θα διεξαχθεί σε μία εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη και το «Κλεάνθης Βικελίδης». by Δημήτρης Παπαδήμας
19:27
Να θυμίσουμε πως όποια ομάδα πάρει την πρόκριση από αυτό το ζευγάρι, θα αντιμετωπίσει τη γαλλική Νις στον επόμενο (και τελευταίο) προκριματικό γύρο της διοργάνωσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
Για τις 20:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στο Τελ Αβίβ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
Στον προηγούμενο γύρο ο Άρης ξεπέρασε με άνεση το εμπόδιο της Γκόμελ (νίκες με 5-1 και 2-1), ενώ η Μακάμπι απέκλεισε τη Ζίρα από το Αζερμπαϊτζάν (νίκη 3-0 εκτός και 0-0 εντός). by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων για την αποψινή αναμέτρηση: Άρης (Μπούργος, 4-2-3-1): Κουέστα - Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν - Νταμπό, Ντουκουρέ - Μαντσίνι, Ματέο Γκαρσία, Ιτούρμπε - Γκρέι Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ίβιτς, 4-3-3): Πέρετζ - Ζεράλδες, Γεϊνί, Σαμπορίτ, Νταβιντζάντα - Μπιτόν, Γκλέιζερ, Φαν Όβερεμ - Κούβας, Γιοβάνοβιτς, Κανιτσόβσκι by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
Στον πάγκο για τον Άρη οι: Σιαμπάνης, Πάλμα, Μαζικού, Μανού Γκαρθία, Χατζηϊωάννου, Οντουμπαγιο, Ντιοπ, Καμάτσο και Τανούλης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:36
Οι αναπληρωματικοί της Μακάμπι Τελ Αβίβ: Τενενμπάουμ, Nαχμιάς, Ζάχαβι, Πέριτσα, Μπίτον, Αλμόγκ, Ρίκαν, Νίνταμ, Καντίλ, Ρεβίβο, Γκλουχ και Χοζέζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ολλανδός Ντένις Χίγκλερ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Μάριο Ντιξ και Ρότζερ Χόνινγκ, ενώ τέταρτος θα είναι ο επίσης Ολλανδός, Τζόι Κούι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
Σημαντικές απουσίες για τη Μακάμπι Τελ Αβίβ ο Ζάχαβι (είναι στον πάγκο αφού προέρχεται από τραυματισμό και δεν είναι έτοιμος να αγωνιστεί σε ολόκληρο το 90λεπτο) και ο Γκολάσα (άλλοτε μέσος του ΠΑΟΚ), ο οποίος ταλαιπωρείται από ίωση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
Από την άλλη ο Χερμάν Μπούργος επέλεξε να μην ξεκινήσει βασικό τον Λουίς Πάλμα, επιλέγοντας τον Ματέο Γκαρσία στη θέση του. Επιπλέον, ο Μανού Γκαρθία βρίσκεται για πρώτη φορά στην αποστολή του Άρη, ως αναπληρωματικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
Αρκετοί είναι οι φίλοι του Άρη που ταξίδεψαν στο Ισραήλ για να παρακολουθήσουν την αποψινή αναμέτρηση! Εικόνα live 21971768/97787.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
Με την γκρι τους εμφάνιση θα αγωνιστούν απόψε οι ποδοσφαιριστές του Άρη! Στη θέση του χορηγού θα υπάρχει το σήμα της Λάμψης, αφού στο Ισραήλ απαγορεύονται οι διαφημίσεις στοιχηματικών. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:49
Οι οπαδοί της Μακάμπι έχουν ήδη γεμίσει τις κερκίδες του «Bloomfield Stadium». Εικόνα live 21971768/28532.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
19:54
19:58
Αλλαγή της τελευταίας στιγμής για τη Μακάμπι σύμφωνα με την UEFA, με τον Χόζεζ να ξεκινάει ως ο βασικός αριστερός μπακ, αντί του Νταβιντζάντα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:00
Η NOVA θα καθυστερήσει να κάνει τη σύνδεσή της με τον αγώνα, λόγω τεχνικού προβλήματος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:00
Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:02
Ο Νταβιντζάντα τραυματίστηκε και έμεινε εκτός για τη Μακάμπι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
Μόλις συνδέθηκε και η NOVA. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
Δεν βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
5' Σκληρό φάουλ του Ζεράλδες στον Ιτούρμπε, δεν τιμωρείται με κάρτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
6' Πίεσε ψηλά και έκλεψε ο Νταμπό, κέρδισε και φάουλ σε πολύ καλή θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
Εκτέλεσε με σέντρα ο Μαντσίνι, έδιωξαν οι αμυντικοί της Μακάμπι. Στη συνέχεια σουτ του Πίρσμαν από μακριά κόντραρε στα σώματα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:09
9' Καλός ρυθμός και δυνατά μαρκαρίσματα στο ξεκίνημα του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:10
9' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μακάμπι, με τον Κουέστα να βγαίνει νικητής σε τετ-α-τετ με τον Κανιτσόφσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
20:12
12' Ο Άρης πιέζει ψηλά σε κάθε ευκαιρία, προσπαθώντας να εκμεταλλευτεί κάποιο λάθος των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
13' Η Μακάμπι απειλεί ξανά, με τον Σαμπορίτ να κάνει μακρινό σουτ και τον Κουέστα να αποκρούει με δυσκολία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
Στη συνέχεια της φάσης ο Κούβας πήρε το... ριμπάουντ, αλλά δεν κατάφερε να κάνει τελική. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
15' Οι γηπεδούχοι έχουν πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
16' Λάθος εκτίμηση του Κουέστα, παραχωρεί κόρνερ. Η Μακάμπι βγάζει συνεχώς παίκτες στην πλάτη της άμυνας του Άρη με μακρινές μπαλιές. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
Απομάκρυνε τον κίνδυνο ο Ντουκουρέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
17' Ένα σουτ του Γιοβάνοβιτς από το σημείο του πέναλτι, πολύ ψηλά άουτ η μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
19' Πρώτη καλή ευκαιρία για Άρη, με τον Μαντσίνι να σουτάρει από πλάγια θέση, αλλά τον Πέρετζ να αντιδρά σωστά και να αποκρούει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
23' Τρίτη πολύ καλή ευκαιρία για τη Μακάμπι, με τον Ζελάρδες να κάνει συρτή σέντρα, τον Γιοβάνοβιτς να σουτάρει με τη μία και τον Κουέστα να αντιδρά ξανά σωστά! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
25' Απειλεί ξανά η Μακάμπι, ξανά με μπαλιά στην πλάτη της άμυνας. Ο Γιοβάνοβιτς σπατάλησε και αυτή την ευκαιρία για τους Ισραηλινούς, στέλνοντας την μπάλα άουτ. Δόθηκε οφσάιντ στη συνέχεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
Cooling break τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
20:29
29' Γκολ για τη Μακάμπι. Μετά από ιδανική αντεπίθεση των Ισραηλινών, ο Κανιτσόβσκι έβγαλε την ασίστ και ο Γιοβάνοβιτς εκτέλεσε με τη μία, για το 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
31' Μετά από ένα ακόμα λάθος του Άρη στον χώρο του κέντρου, ο Κούβας σούταρε από μακριά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
32' Ο Γιοβάνοβιτς σκόραρε ξανά, αλλά η φάση είχε σταματήσει για οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
34' Πεσμένος στο έδαφος ο Μαντσίνι, δέχθηκε ένα ακόμα σκληρό μαρκάρισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
Ανέχεται το σκληρό παιχνίδι ο διαιτητής της αναμέτρησης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
20:37
Επέστρεψε χωρίς πρόβλημα ο Μαντσίνι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:40
40' Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός εδώ και περίπου 10 λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
44' Μεγάλη φάση για τον Άρη, με τον Μαντσίνι να σουτάρει ξανά από πλάγια θέση και τον Πέρετς να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
20:48
45'+3' Κίτρινη κάρτα στον Σαμπορίτ και φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
Ιτούρμπε και Μαντσίνι πάνω από την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
Πολύ ψηλά η εκτέλεση του Ιτούρμπε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Ημίχρονο στην Πράγα, ο Παναθηναϊκός βρίσκεται πίσω με 1-0, ενώ παίζει και με 10 παίκτες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Μακάμπι Τελ Αβίβ - Άρης 1-0, με το γκολ του Γιοβάνοβιτς στο 29'. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
Οι γηπεδούχοι ήταν πιο απειλητικοί στο πρώτο μισό του αγώνα και ο Κουέστα έσωσε σε αρκετές περιπτώσεις την ομάδα του από το γκολ, το οποίο όμως τελικά ήρθε στο 29'. Ο Άρης είχε δύο ευκαιρίες στο 19' και το 44', αμφότερες με τον Μαντσίνι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:06
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Τελ Αβίβ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:06
Ο Μπούργος σήκωσε Πάλμα και Μάνου Γκαρθία για προθέρμανση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
49' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μακάμπι, με τον Κουέστα να αρνείται το γκολ στον Κανιτσόφσκι, βγαίνοντας νικητής σε ένα ακόμα τετ-α-τετ και διώχνοντας σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
50' Φάουλ σε καλή θέση για τους γηπεδούχους τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
51' Ο Μπίτον εκτέλεσε με δύναμη, ψηλά άουτ by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
51' Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, με τον Μάνου Γκαρθία να αντικαθιστά τον Ματέο Γκαρσία, μπαίνοντας για το ντεμπούτο του με τη φανέλα του Άρη! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
52' Κίτρινη κάρτα στον Ιτούρμπε για κράτημα στον Μπίτον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
Σήκωσε για προθέρμανση τον Ζάχαβι ο Ίβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
21:19
58' Πολύ καλό μακρινό σουτ του Μπίτον, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
62' Διπλή αλλαγή για τη Μακάμπι, Γκλουχ και Ναχμίας αντί των Χοζέζ και Μπίτον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
Διπλή αλλαγή και για τον Άρη, Καμάτσο και Πάλμα αντί των Μαντσίνι και Ιτούρμπε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:26
Ετοιμάζει και τον Ζάχαβι ο Ίβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:26
66' Ο Άρης δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για την ισοφάριση έως τώρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:28
66' Ξανά διπλή αλλαγή για τη Μακάμπι, Ζάχαβι και Πέριτσα αντί των Γιοβάνοβιτς και Κούβας by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
66' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τη Μακάμπι, ο Ζάχαβι με κεφαλιά από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κουέστα, ενώ στη συνέχεια ο Γκλοχ σούταρε με δύναμη ελάχιστα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:30
69' Μεγάλο λάθος του Μπράμπετς, με τον Κουέστα να βγαίνει έγκαιρα και να προλαβαίνει τον Πέριτσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
71' Η Μακάμπι δεν καταφέρνει να τιμωρήσει τα λάθη των παικτών του Άρη, παραμένει το 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
Cooling break by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
21:35
74' Προωθείται μετά από πολύ ώρα και κερδίζει ένα κόρνερ ο Εμπακατά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:35
Καλή εκτέλεση, ο Ντουκουρέ πήρε την κεφαλιά, ξανά κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
75' Καλή ευκαιρία για τον Άρη, με μακρινό σουτ του Καμάτσο να κοντράρει και να δυσκολεύει πολύ τον Πέρεθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
Πιέζει τώρα ο Άρης και δείχνει να έχει σφυγμό. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
Μονομαχίες στην περιοχή της Μακάμπι πριν την εκτέλεση ενός φάουλ, διαμαρτύρονται για αγκωνιά στον Ντουκουρέ οι παίκτες του Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
77' Ο Πάλμα προσπάθησε να αιφνιδιάσει με μακρινό σουτ, ανεπιτυχώς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
78' Ο Ζάχαβι πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι, λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
81' Διπλή αλλαγή για τον Άρη, Ντιοπ και Μαζικού αντί των Νταμπό και Πίρσμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
Ο Μανού Γκαρθία στο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Άρη: Εικόνα live 21971768/88337.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
84' Γκολ για τη Μακάμπι. Μετά από ωραία ενέργεια του Πέριτσα, ο Ζάχαβι πήρε την μπάλα και πλάσαρε εύστοχα για το 2-0 των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Ο Ζάχαβι δέχθηκε και κίτρινη κάρτα, αφού έβγαλε τη φανέλα στον πανηγυρισμό του. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
87' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, μετά από φάουλ του Πάλμα ο Ντουκουρέ πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Πέρετζ απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
90'+1' Καλό σουτ του Καμάτσο από πλάγια θέση, λίγο πάνω από την εστία του Πέρετζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Αλλαγή για τη Μακάμπι, ο Φαν Όβερεμ αποχωρεί για να μπει στη θέση του ο Ρίκαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
90'+5' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, με τον Καμάτσο να κάνει προβολή σε κενή εστία και να στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας