Παρέα θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης της ΑΕΚ με την Ομόνοια, η οποία θα διεξαχθεί στη Λευκωσία και το «ΓΣΠ»! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
Για τις 20:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
Το αποψινό είναι το τέταρτο φιλικό της ΑΕΚ για την προετοιμασία της ενόψει της νέας σεζόν, προηγήθηκαν οι νίκες κόντρα σε Γκενκ (2-0), Φόλενταμ (2-1) και Ουτρέχτη (1-0). by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
Ο Ματίας Αλμέιδα δεν έχει στη διάθεσή του τους Βίντα, Γαλανόπουλο, Μισελέν, Μαχαίρα, Αλμπάνη και Λάτσι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
Από την άλλη αυτό είναι το πρώτο εντός έδρας φιλικό για την Ομόνοια, ενώ σε λίγες μέρες θα αντιμετωπίσει τον Απόλλων Λεμεσού για το κυπριακό Σούπερ Καπ και στη συνέχεια τη βέλγικη Γάνδη, για τα προκριματικά του Europa League. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
Στα προηγούμενα φιλικά τους οι Κυπελλούχοι Κύπρου νίκησαν ΠΑΣ Γιάννινα (2-1), Χάποελ Ιερουσαλήμ (2-0) και Ανόρθωση (2-0), ενώ ηττήθηκαν από την Χάποελ Χάιφα (1-0). by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς, Μήτογλου, Χατζισαφί, Τζαβέλλας, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Γκατσίνοβιτς, Πινέδα, Μάνταλος, Τσούμπερ, Αραούχο. Ομόνοια (Νιλ Λένον): Φαμπιάνο, Μάθιους, Λανγκ, Μίλετιτς, Λέτσιακς, Μπασιρού, Ντίσκερουντ, Μπάρκερ, Παπουλής, Μπρούνο, Κακουλλής. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
Αρκετοί φίλοι της ΑΕΚ έχουν ήδη μπει στο «ΓΣΠ», ενώ η προσέλευση συνεχίζεται: Εικόνα live 21971771/33.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
3-5-2 το σύστημα που επιλέγει για απόψε ο Αλμέιδα, με τον Γκατσίνοβιτς δεξιά, τον Τσούμπερ αριστερά και τον Μάνταλο να κινείται κοντά στον προωθημένο Αραούχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
19:54
Οι αναπληρωματικοί της ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Μοχαμάντι, Ρότα, Ραντόνια, Μιτάι, Κορνέζος, Φράνσον, Μουστακόπουλος, Άμραμπατ, Λιβάι Γκαρσία, Κοσίδης, Γιούσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:54
Στον πάγκο για την Ομόνοια: Παναγή, Ουζόχο, Ψάλτης, Βενιζέλου, Γιούστε, Μάταβζ, Λοΐζου, Παναγιώτου, Χαραλάμπους, Σάββα, Ζευκής, Ασημένος, Χρίστου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Κύπριος Μενέλαος Αντωνίου, με βοηθούς του τους Μιχάλη Σωτηρίου, Νίκο Εγγλέζου, by Δημήτρης Παπαδήμας
19:57
Εκεί όπου βρίσκονται οι φίλοι της ΑΕΚ, έχει σηκωθεί πανό για τον Δημήτρη Χατζηχρήστο που αναφέρει: «Κράτα γερά αρχηγέ, ΑΕΚΑΡΑ για πάντα»! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
Δεν είναι γεμάτο το «ΓΣΠ», αλλά οι οπαδοί των δύο ομάδων δημιουργούν πολύ όμορφη ατμόσφαιρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
Με μικρή καθυστέρηση η έναρξη, αφού οι δύο ομάδες τώρα κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:02
Με τις πράσινες και λευκές οριζόντιες ρίγες η εμφάνιση της Ομόνοιας, με τα κίτρινα η ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
Έναρξη της αναμέτρησης! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
Πιέζει ψηλά στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού η ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
3' Ο Τσούμπερ προσπάθησε να βγάλει μια σέντρα από τα αριστερά, παρεμβλήθηκε ο Μάθιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:08
4' Ο Τσούμπερ έκανε το πρώτο σουτ του ματς, άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
7' Παπουλής και Λετσιακς μπήκαν με την μπάλα στην περιοχή της ΑΕΚ, έκοψε και απομάκρυνε σε κόρνερ ο Μήτογλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
10' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για την ΑΕΚ, το κέρδισε ο Μάνταλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
Τσούμπερ και Μάνταλος πίσω από την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
11' Δοκάρι για την ΑΕΚ, μετά την εντυπωσιακή εκτέλεση του Τσούμπερ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:15
Πολύ καλή εκτέλεση με το δεξί για τον διεθνή Ελβετό, με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι του Φαμπιάνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:18
14' Ο Μάνταλος κάνει το γύρισμα από τα αριστερά, κέρδος για την ΑΕΚ ένα κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:18
Δύο συνεχόμενα κόρνερ πέρασαν ανεκμετάλλευτα για την Ένωση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
16' Μετά από ένα ακόμα κόρνερ του Μάνταλου και μπέρδεμα στην άμυνα της Ομόνοιας, ο Γιόνσον σούταρε πάνω στα σώματα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
18' Πρώτο σουτ στο ματς για την Ομόνοια, με τον Παπουλή να στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
19' Ένα ακόμα μακρινό σουτ για την Ομόνοια, από τον Ντισκερούντ αυτή τη φορά. Ίδια κατάληξη, ξανά πάνω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
20:24
21' Γκοοολ για την ΑΕΚ! Ο Πινέδα σκοράρει για πρώτη φορά με τη φανέλα της ΑΕΚ, μετά από ατομική ενέργεια και σουτάρα έξω από την περιοχή! 1-0 μπροστά η Ένωση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
Coolong break και μικρή διακοπή τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
24' Επικίνδυνη σέντρα του Μπάρκερ από τα αριστερά, απομάκρυνε ο Σιμάνσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
Τώρα η Ομόνοια προσπαθεί να απαντήσει στο προβάδισμα της ΑΕΚ, πιέζοντας ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
27' Ο Γκατσίνοβιτς σούταρε αδύναμα στην αγκαλιά του Φαμπιάνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:31
Ο Πινέδα πανηγυρίζει το πρώτο του γκολ με τα κίτρινα: Εικόνα live 21971771/44024.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
20:34
30' Ζητούν πέναλτι για ανατροπή του Γκατσίνοβιτς από τον Λέτσιακς οι παίκτες της ΑΕΚ, «παίζετε» λέει ο διαιτητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:39
35' Ο Τσόυμπερ σκόραρε μετά από ασίστ του Μάνταλου, αλλά ο Έλληνας μεσοεπιθετικός είχε ξεκινήσει τη φάση από θέση οφσάιντ. Σωστά δεν μέτρησε τελικά το γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:40
37' Έκανε φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα ο Μήτογλου, σε καλή θέση για σέντρα για τους γηπεδούχους. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
Ο Λέτσιακς το εκτέλεσε, έδιωξε με κεφαλιά ο Χατζισαφί. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
40' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Μάνταλο να πιέζει, να κλέβει μέσα στην περιοχή των Κυπρίων και να σερβίρει στον Αραούχο, ο οποίος όμως έκανε ένα ασυνήθιστο για εκείνον «τσαφ». by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
41' Διπλή ευκαιρία για την Ομόνοια, με τον Στάνκοβιτς να αρνείται δις το γκολ στον Ντισκερούντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
43' Απειλεί ξανά η Ομόνοια, με τον Μπαρκερ να κάνει συρτό γύρισμα από τα αριστερά και τον Μπρούνο να σουτάρει ολομόναχος ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
20:49
Ένα το έξτρα λεπτό που θα παιχτεί στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ομόνοια - ΑΕΚ 0-1 με το υπέροχο γκολ του Πινέδα στο 21'! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
Η ΑΕΚ ήταν δραστήρια και έχει παρουσιάσει καλή αγωνιστική εικόνα έως τώρα στο «ΓΣΠ», έχοντας και το προβάδισμα χάρη στο πρώτο γκολ του Πινέδα με τη φανέλα της Ένωσης. Νωρίτερα (11') είχε και δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσούμπερ. Η Ομόνοια ανέβασε ρυθμό στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, χάνοντας τις πρώτες ευκαιρίες της στην αναμέτρηση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο «ΓΣΠ»! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
49' Ο Αραούχο συνεργάστηκε όμορφα με τον Γιόνσον, αλλά ο τελευταίος δεν κατάφερε να κάνει τελική, υπό την πίεση της άμυνας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
50' Ωραία ανάπτυξη της ΑΕΚ, ο Τσούμπερ σούταρε σε σώμα αμυντικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
Το εντυπωσιακό γκολ του Πινέδα, ο οποίος δίνει το προβάδισμα στην ΑΕΚ: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
53' Ο Μπρούνο πήγε να βρει τον Κακουλλή, έγκαιρη επέμβαση από τον Τζαβέλλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
53' Αλλαγή για την Ομόνοια, με τον Λοΐζου περνάει στη θέση του Μπάρκερ by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
54' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, μετά από πάσα του Αραούχο και τακουνάκι του Τσούμπερ, ο Πινέδα δεν μπόρεσε να νικήσει σε τετ-α-τετ τον Φαμπιάνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
58' Μακρινό σουτ του Γκατσίνοβιτς, καταλήγει στην εξέδρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
60' Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο, για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον χώρο του κέντρου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
62' Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια, Μάταβζ και Σάββα αντί των Παπουλή και Κακουλλή. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
Χωρίς αλλαγή ακόμα η ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:26
64' Ο Γκατσίνοβιτς συγκλίνει από τα δεξιά και σουτάρει με το αριστερό, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Φαμπιάνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
65' Γκοοολ για την ΑΕΚ! Όμορφη ατομική ενέργεια του Μάνταλου, ο οποίος πλασάρει με το αριστερό για το 2-0 της ΑΕΚ! Υπεροχη και η κίνηση του Πινέδα, ο οποίος τράβηξε πάνω του τους αμυντικούς της Ομόνοιας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
Αλλαγές τώρα για την ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
Η νέα σύνθεση της ΑΕΚ μετά τις αλλαγές: Στάνκοβιτς, Ρότα, Σιμάνσκι, Χατζισαφί, Άμραμπατ, Μοχαμάντι, Φράνσον, Γιόνσον, Μουστακόπουλος, Γκατσίνοβιτς, Λιβάι Γκαρσία by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
21:35
72' Κίτρινη κάρτα στον Χατζισαφί. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
76' Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, Μιτάι, Γιούσης και Κορνέζος αντί των Γιόνσον, Σιμάνσκι και Γκατσίνοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
80' Μία ακόμα αλλαγή για την ΑΕΚ, με τον Κοσίδη να περνάει στη θέση του Χατζισαφί. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
82' Αλλαγή και για την Ομόνοια, Παναγιώτου στη θέση του Λέτσιακς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Το γκολ του Μάνταλου για το 2-0 της ΑΕΚ: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
89' Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς, με την ΑΕΚ να διαχειρίζεται χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες το προβάδισμά της. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
Λήξη της αναμέτρησης, Ομόνοια - ΑΕΚ 0-2, χάρη στα γκολ των Πινέδα και Μάνταλου! by Δημήτρης Παπαδήμας