Ρεάλ Μαδρίτης - Άιντραχτ Φρανκφούρτης

Παρακολουθήστε από το sportfm.gr τη ρεβάνς των δύο ομάδων για τον τελικό του UEFA Conference League.

.
21:52
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ρεάλ Μαδρίτης-Άιντραχτ Φρανκφούρτης, με τις δύο ομάδες να κοντράρονται για το τρόπαιο του Super Cup! by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο Ολυμπιακό Στάδιο του Ελσίνκι, με τη σέντρα να είναι προγραμματισμένη για τις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
Τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 HD και MEGA. by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Υπενθυμίζεται ότι η Ρεάλ νίκησε 1-0 τη Λίβερπουλ στον τελικό του Champions League της περασμένης σεζόν, ενώ στον αντίστοιχο του Europa League η Άιντραχτ επικράτησε 5-4 στα πέναλτι (1-1 κανονική διάρκεια και παράταση) επί της Ρέιντζερς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Ας δούμε τις αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Ανσελότι): Κουρτουά - Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Αλάμπα, Μεντί - Κασεμίρο, Κρόος, Μόντριτς - Βαλβέρδε, Μπενζεμά, Βινίσιους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Όλιβερ Γκλάσνερ): Τραπ - Τουρέ, Τούτα, Εντικά - Κνάουφ, Σο, Ρόντε, Λεντς - Καμάντα, Λίντστρομ - Μπορέ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Στον πάγκο για τη Ρεάλ: Λούνιν, Βαγιέχο, Νάτσο, Αζάρ, Ασένσιο, Βάθκεθ, Τσουαμενί, Θεμπάγιος, Ροντρίγκο, Ρίντιγκερ, Μαριάνο Ντίας, Καμαβινγκά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Στον πάγκο για την Άιντραχτ: Γκραλ, Ραμάι, Σμόλτσιτς, Γιάκιτς, Μουανί, Αλιντού, Χασέμπε, Αλάριο, Τσάντλερ, Χάουγκε, Γκέτσε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Μόλις μία αλλαγή στις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων σε σχέση μ’ αυτές που παρέταξαν στους πρόσφατους ευρωπαϊκούς τους τελικούς! Μάλιστα, αυτή αφορά τον Κόστιτς, ο οποίος ετοιμάζεται για τη μεταγραφή του από την Άιντραχτ στη Γιουβέντους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Υπενθυμίζεται ότι στο αποψινό παιχνίδι εγκαινιάζεται η ημι-αυτόματη τεχνολογία οφσάιντ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο, με τους δύο αρχηγούς να κουβαλούν τα τρόπαια του Champions League και Europa League. by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
Να σημειωθεί ότι σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση κι εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Μάικλ Όλιβερ ο διαιτητής της αναμέτρησης. Ο Τόμας Κβιατκόβσκι στο VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
Η Άιντραχτ υπέστη συντριβή στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Bundesliga, καθώς ηττήθηκε 6-1 εντός έδρας από την Μπάγερν Μονάχου. Την Κυριακή (14/8) στην έδρα της Αλμερίας ξεκινά τις υποχρεώσεις της στο ισπανικό πρωτάθλημα η Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
22:05
Η Ρεάλ αναλαμβάνει την κυκλοφορία της μπάλας στα πρώτα λεπτά. Πίσω από την μπάλα οι Γερμανοί. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
8' Ψάχνουν διάδρομο οι παίκτες της Ρεάλ. Τώρα θα κερδίσουν ένα κόρνερ από δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
12' Ως μη γενόμενη η φάση του Μπορέ: Εκτεθειμένος κατά τη μεταβίβαση του Σο. Βγήκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Κουρτουά, ο οποίος βέβαια του έβαλε το «στοπ». by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
14' Μεγάλη φάση για την Άιντραχτ και σπουδαία απόκρουση από Κουρτουά. Τρύπα στα μετόπισθεν της Ρεάλ, ο Καμάντα βγαίνει σε διαγώνια θέση ενώπιον του πορτιέρε των Ισπανών, ο οποίος και απέκρουσε το σουτ του. Εξαιρετικό πρέσινγκ από τους Γερμανούς, με τον Μπορέ εν συνεχεία να βρίσκει υπέροχα τον Καμάντα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
Χρειάστηκε να περάσουν 14' για την πρώτη ευκαιρία στο ματς, η οποία μάλιστα ανήκει στο αουτσάιντερ του... συναπαντήματος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
17' Απίθανη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Βινίσιους πλασάρει, αλλά ο Τούτα απομακρύνει με τάκλιν πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή. by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
Αποκτά ρυθμό το ματς... by Μανώλης Μουσουράκης
22:22
22:26
24' Διπλή στιγμή για την Άιντραχτ. Σε πρώτο χρόνο δεν βγαίνει η σέντρα από τα αριστερά, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Κουρτουά απέκρουσε το διαγώνιο σουτ του Κνάουφ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:28
Ακόμα μια μεγάλη εμφάνιση από τον εικονιζόμενο... Εικόνα live 21971808/43820.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
22:29
22:32
Έχει ανέβει πολύ η γερμανική ομάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
22:34
34' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τη Ρεάλ. Περνά ανεκμετάλλευτο... by Μανώλης Μουσουράκης
22:38
37' Φάση για τη Ρεάλ. Ωραίο 1-2 μεταξύ Βινίσιους και Μπενζεμά, ο πρώτος συγκλίνει και πιάνει πλασεδάρα που διώχνει σε κόρνερ ο Τραπ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:38
37' ΓΚΟΛ η Ρεάλ! 1-0! Σκόρερ ο Αλάμπα! Εκτέλεση κόρνερ, πρώτη κεφαλιά από Μπενζεμά, δεύτερη από Κασεμίρο, με τον Αλάμπα να στέλνει ανενόχλητος από κοντινή απόσταση την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
Να που η Ρεάλ βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα, παρόλο που η Άιντραχτ είχε ισορροπήσει από νωρίς έχοντας και περισσότερες καλές στιγμές. by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
41' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ολομόναχος ο Μπενζεμά ενώπιον του Τραπ, ύστερα από παράλληλο γύρισμα του Βαλβέρδε, αλλά στέλνει την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:44
22:44
Προσπαθεί να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ της η Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
Τρέχουμε το ένα λεπτό του έξτρα χρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η Ρεάλ θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 χάρη στο τέρμα του Αλάμπα στο 37'. Ίσως και να αδικείται από το σκορ η Άιντραχτ βάσει της εμφάνισής της μέχρι το γκολ. Ωστόσο, μετά το 37' θα μπορούσε κάλλιστα να έχει δεχτεί και δεύτερο τέρμα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
23:02
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
51' Στιγμή για την Άιντραχτ. Μπάσιμο... διαρκείας του Λίντστρομ από δεξιά, τον σταμάτησε δύο και τρεις φορές ο Κασεμίρο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
55' Φάση για τη Ρεάλ. Ευνοείται από τις κόντρες ο Βινίσιους, «πυροβολεί» μεταξύ πέναλτι και μεγάλης περιοχής, αλλά αποκρούει ο Τραπ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:17
58' Διπλή αλλαγή για την Άιντραχτ: Γκέτσε αντί Ρόντε και Μουανί αντί Λίντστρομ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
61' Δοκάρι για τη Ρεάλ! Πολύ ωραία ανάπτυξη από τους χαφ των Μαδριλένων, με τον Κασεμίρο να πιάνει σουτ από το ύψος του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής, το οποίο προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
64' Φάση για την Άιντραχτ. Ο Κνάουφ πιάνει... μέτριο σουτ με το εξωτερικό από καλή θέση, με τον Κουρτουά να δηλώνει εκ νέου «παρών». by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
65' ΓΚΟΛ η Ρεάλ! 2-0! Σκόρερ ο Μπενζεμά! Γύρισμα του Βινίσιους από αριστερά, μονοκόμματο σουτ του Μπενζεμά από το ύψος της μεγάλης περιοχής και 2-0. Φέρνει ευθύνη και ο Τραπ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:26
67' Ροντρίγκο αντί Μόντριτς για τη Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:26
68' Καίρια επέμβαση του Μιλιτάο προ του Μουανί. by Μανώλης Μουσουράκης
23:28
23:28
70' Ο Αλάριο αντί του Τουρέ για την Άιντραχτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:33
Να σημειωθεί ότι με το γκολ που πέτυχε ο Μπενζεμά έφτασε τα 324 τέρματα και πέρασε στη δεύτερη θέση των σκόρερ στην ιστορία της Ρεάλ, αφήνοντας στην τρίτη τον Ραούλ. Στα 450 ο Κριστιάνο Ρονάλντο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:34
23:34
76' Καμαβινγκά αντί Βαλβέρδε για τη Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:39
81' Μακρινό σουτ από τον Κρόος, άστοχο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:40
Δεν φαίνεται να μπορεί να αντιδράσει η Άιντραχτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
12(3)-5(1) οι τελικές (στον στόχο) για Ρεάλ και Άιντραχτ, αντίστοιχα. Απόλυτη κυρίαρχος στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Ανσελότι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:42
Θα έχουμε ντεμπούτο Τσουαμενί και Ρίντιγκερ για τη Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:44
85' Τριπλή αλλαγή για Ρεάλ: Θεμπάγιος, Τσουαμενί και Ρίντιγκερ αντί των Βινίσιους, Κρόος και Καρβαχάλ, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:48
87' Σέντρα-σουτ του Λεντς, δεν έδειξε να αιφνιδιάζεται ο Κουρτουά και η μπάλα κατέληξε εκτός by Μανώλης Μουσουράκης
23:51
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Μανώλης Μουσουράκης
23:51
90'+2' Συρτό σουτ του Ροντρίγκο από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε εκτόςδίχως να ανησυχήσει ο τερματοφύλακας της Άιντραχτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:53
Τέλος στο ματς: Ρεάλ Μαδρίτης-Άιντραχτ 2-0! Με αυτόν τον τρόπο η «βασίλισσα» ξεκινάει τη σεζόν όπως την έκλεισε. Δηλαδή, κατακτώντας κούπα. Πρόκειται για το 5ο ευρωπαϊκό Σούπερ Καπ της ιστορίας της. Ο Αλάμπα άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό, ενώ ο Μπενζεμά με το τέρμα του στο 65’ ανέβηκε στη 2η θέση των σκόρερ της Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης