Παναθηναϊκός-Σλάβια Πράγας

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Europa Conference League.

20:02
20:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την δεύτερη αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Σλάβια Πράγας, στο πλαίσιο του γ’ προκριματικού γύρου του Europa Conference League. Εικόνα live 21971811/88481.jpg by www.sport-fm.gr
20:03
20:03
20:04
Θυμίζουμε ότι το πρώτο παιχνίδι στην Τσεχία, είχε λήξει με 2-0, λόγω και των διαιτητικών «ανορθογραφιών» που υπήρξαν από τον Γάλλο ρέφερι Μπουκέ. by www.sport-fm.gr
20:05
Επιστρέφοντας στα… φρέσκα, στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι Λοντίγκιν, Ιωαννίδης, Καρλίτος, Γκάνεα, Σάντσεζ, Κουρμπέλης, Σιδεράς, Σάρλια, Πούγγουρας, Σαρδέλης, Φρόκου και Καμπετσής. by www.sport-fm.gr
20:06
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Κολάρ, Σιρότνικ, Μάσοπουστ, Τέκλ, Γιουρέτσκα, Ουσόρ, Σορ, Σέβτσικ, Βαλέντα, Γιουράσεκ και Κριτσφαλούσι. by www.sport-fm.gr
20:06
Οι δε λιγοστοί φίλοι τους, έχουν πάρει ήδη τις θέσεις τους, στην Θύρα 6 του «Απόστολος Νικολαΐδης»... by www.sport-fm.gr
20:08
Φυσικά, είναι... ανούσιο να αναφέρουμε ότι τόσο το «πέταλο» των «οργανωμένων» του Παναθηναϊκού, αλλά και σχεδόν ολόλκληρο το υπόλοιπο γήπεδο, είναι ήδη γεμάτο! by www.sport-fm.gr
20:08
Από πλευράς απουσιών τώρα, ο ΠΑΟ δεν έχει στην διάθεσή του τον τιμωρημένο Παλάσιος, αλλά και τον Βέρμπιτς, ο οποίος δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής. by www.sport-fm.gr
20:10
Ενώ σε ό,τι αφορά στη Σλάβια, δεν έχουν έρθει στην Αθήνα οι Έβερτον και Προβόντ, ενώ Ουσρόρ και Σέβτσικ, οι οποίοι ταλαιπωρήθηκαν από τραυματισμό είναι στον πάγκο. by www.sport-fm.gr
20:10
Ενδεικτικό της... δίψας για πρόκριση είναι και το γεγονός πως, κατά την αναχώρηση της αποστολής των «πράσινων» από το ξενοδοχείο όπου είχαν καταλύσει, υπήρξαν… ντόπες από αρκετούς οπαδούς της ομάδας που βρέθηκαν εκεί. by www.sport-fm.gr
20:13
Ενώ ανάλογα... ζεστό ήταν και το καλωσόρισμα των οπαδών του Παναθηναϊκού στην αγαπημένη του ομάδα, μόλις αυτή μπήκε στον αγωνιστικό χώρο της Λεωφόρου! by www.sport-fm.gr
20:14
Οι παίκτες της Σλάβια αποχωρούν για τα αποδυτήρια υπό έντονες αποδοκιμασίες... by www.sport-fm.gr
20:17
Με ζεστό χεροκρότημα για συνοδεία πάνε στα αποδυτήρια οι παίκτες του Ιβάν Γιοβάνοβιτς! by www.sport-fm.gr
20:20
Κάπου εδώ, να υπενθυμίσουμε επίσης, πως δεν υπάρχει VAR σε αυτή την φάση της διοργάνωσης... by www.sport-fm.gr
20:20
Ανακοινώνεται η 11άδα του Παναθηναϊκού, με το καθιερωμένο «όλε» της κερκίδας να συνοδεύει το όνομα κάθε ποδοσφαιριστή... by www.sport-fm.gr
20:22
20:24
Σχεδόν κατάμεστη και με... φουλ παλμό η Λεωφόρος, πέντε λεπτά πριν τη σέντρα! Εικόνα live 21971811/40701.jpg by www.sport-fm.gr
20:26
20:28
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές, μεσα σε... πανδαιμόνιο! by www.sport-fm.gr
20:29
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
20:30
20:30
20:30
20:31
20:33
2΄ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ! Ο Χουάνκαρ πατάει περιοχή από αριστερά, κάνει το γύρισμα αλλά ο Σπόραρ δεν μπορεί να κάνει σωστά την προβολή παρότι αμαρκάριστος και στέλνει την μπάλα στο δοκάρι! by www.sport-fm.gr
20:37
6' Νέα καλή στιγμή, ξανά από γέμισμα του Χουάνκαρ από αριστερά, αλλά κανείς συμπαίκτης του δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας... by www.sport-fm.gr
20:41
20:42
20:44
12' Ο Μαντούς βγαίνει, προλαβαίνει τον Σπόραρ και απομακρύνει με γροθιές πριν προκύψει... θέμα για τη Σλάβια. by www.sport-fm.gr
20:46
15' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Αϊτόρ να σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, αλλά τη μπάλα να κοντράρει σε αντίπαλο και να απομακρύνεται. by www.sport-fm.gr
20:50
19' Εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ, κεφαλιά του Σποράρ, κοντράρει η μπ[άλα και περνάει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:50
20:51
20' Νέα πολύ καλή φάση για τους γηπεδούχους, με τον Μαντούς να βγάζει με δυσκολία το σουτ του Αϊτόρ από το ύψος του πέναλτι! by www.sport-fm.gr
20:54
20:55
Συμπληρώθιηκε το μισό του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να είναι ψυχωμένος, ανώτερος, να έχει κάνει δύο φάσεις για γκολ παίζοντας κυρίως από τα αριστερά και τη Σλάβια να αμύνεται μαζικά, μην έχοντας πατήσει καν την περιοχή του Μπρινιόλι, αλλά το ματς να παραμένει στο 0-0... by www.sport-fm.gr
21:01
30' Πρώτη χαμένη ευκαιρία για τη Σλάβια, με τον Ντουντέρα να μένει αμακράριστος στο ύψος της περιοχής, να σουτάρει αλλά να στέλνει τη μπ[άλα πάνω από το τέρμα του Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
21:03
32' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να προηγηθεί, καθώς η εκπλητκική κάθετη του Κώτσιρα βγάζει τον Σπόραρ απέναντι στον Μαντούς, που καταφέρνει και διώχνει με τα πόδια το πλασέ του. by www.sport-fm.gr
21:06
21:08
21:10
21:10
40' Λάθος εκτίμηση του γκολκίπεε της Σλάβια και φάουλ σε καλό αλλά μακρινό σημείο για τον ΠΑΟ. by www.sport-fm.gr
21:11
42' Ο Σένκεφελντ βρίσκεται στο έδαφος, μετά από μονομαχία με τον Μαντούς -ο οποίος στο ριπλέι φαίνεται ότι τον βρίσκει στην έξοδό του- κι ενώ υπάρχουν διαμαρτυρίες για πέναλτι, που αν δινόταν από τον Άγγλο ρέφερι θα έπρεπε να σημάνει και την αποβολή του τερματοφύλακα της Σλάβια με δεύτερη κίτρινη κάρτα! by www.sport-fm.gr
21:16
44' Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ, για διαμαρτυρία για τη φάση με την ανατροπή του. by www.sport-fm.gr
21:17
21:20
21:23
Ο Παναθηναϊκός έχει φτιάξει τις φάσεις για να πετύχει το ένα από τα δύο γκολ που χρειάζεται, αλλά ένα οκάρι και ο Μαντούς του έχουν στερήσει το 1-0. Παράλληλα, ο διαιτητής Μπανκς του έχει στερήσει -ξανά- το αριθμητικό πλεονέκτημα, αφού η παθητική σε όλο το 45λεπτο -και με μια αξιόλογη τελική- Σλάβια θα έπρεπε να παίζει με 10 από το 42' και να έχει πέναλτι εναντίον της. Το 0-0 αφήνει ακόμα τα πάντα ανοιχτά... by www.sport-fm.gr
21:30
21:36
21:36
Μπαίνουν τώρα, μαζί με τον διαιτητή του ματς. Χωρίς αλλαγές και οι δύο ομάδες. by www.sport-fm.gr
21:37
21:39
21:42
51' Αντεπίθεση του ΠΑΟ, με τον Σπόραρ να γυρίζει τη μπάλα από τα δεξιά αλλά με δύναμη... by www.sport-fm.gr
21:44
Ετοιμάζεται να μπει στο παιχνίδι ο Κουρμπέλης, αντί του Σένκεφελντ που δείχνει να έχει πρόβλημα... by www.sport-fm.gr
21:45
21:46
55' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τη σέντρα του Αλεξανδρόπουλου από αριστερά, τον Μαντούς να διώχνει αρχικά και τον Αϊτόρ να κάνει τελικά επιθετικό φάουλ. by www.sport-fm.gr
21:47
21:49
58' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Σπόραρ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά τη σέντρα του Χουάνκαρ από τα αριστερά, ο οποίος μάλιστα τραυματίστηκε κιόλας στην φάση. by www.sport-fm.gr
21:51
21:53
61' Διπλή αλλαγή για τη Σλάβια. Σέβτσικ αντί Τραορέ και Ουσόρ αντί αντί Λινγκρ. by www.sport-fm.gr
22:01
69' Καλή φάση για την Σλάβια. Μακρινό, συρτό σουτ του Σεβτσικ, άουτ η μπάλα.' by www.sport-fm.gr
22:02
Ο Παναθηναϊκός πέτυχε αυτό που ήθελε προηγείται πλέον με 1-0 και έχει περίπου 25 λεπτά μπροστά του για να βάλει κι ένα δεύτερο γκολ, ενώ παράλληλα δεν έχει επιτρέψει στη Σλάβια να φανεί έστω και λίγο επικίνδυνη στο παιχνίδι. Θα πρέπει, επίσης, να εκμεταλλευτούν το υπέρ του μομέντουμ. by www.sport-fm.gr
22:07
22:09
77' Καμπετσής αντί Αλεξανδρόπουλου και Ιωαννίδης αντί Βαγιαννίδη, οι δύο αλλαγές του ΠΑΟ, by www.sport-fm.gr
22:13
22:14
82' Διπλή αλλαγή για τη Σλάβια. Γιουρέτσκα αντί Τιέχι και Μάσοπουστ αντί Ντουντέρα. by www.sport-fm.gr
22:16
22:17
85' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από αριστερά, μετα την επέμβαση του Μαντούς με υπερένταση για να γλιτώσει το αυτογκόλ. by www.sport-fm.gr
22:20
22:22
22:22
22:28
90'+5' Γκολ, 1-1 η Σλάβια, από το μεγάλο λάθος του Καμπετσή που έβγαλε τετ α τετ τον Γιουρέτσκα με τον Μπρινιόλι και σκόραρε. by www.sport-fm.gr
22:29
22:30
90'+8' Τέλος του αγώνα. Παναθηναϊκός και Σλάβια Πράγας έρχονται ισόπαλοι με σκορ 1-1. by www.sport-fm.gr