Ατρόμητος-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι Ατρόμητος-ΟΦΗ για την πρεμιέρα της Super League 1.

19:47
19:48
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της φετινής Super League 1. by www.sport-fm.gr
19:49
Θυμηθείτε εδώ τις 11άδες με τις οποίες παρατάσσονται οι δύο ομάδες στο Περιστέρι. by www.sport-fm.gr
19:50
Ενώ, στον πάγκο για τους γηπεδούχους θα βρίσκονται οι: Μάριτς, Οικονομίδης, Μαυρομάτης, Αθανασίου, Τζοβάρας, Έρλινγκμαρκ, Ροτάριου, Κιάρτανσον και Κωτσόπουλος. by www.sport-fm.gr
19:51
Παράλληλα, στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους κάθονται οι: Μανδάς, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Βούρος, Διαμαντής, Θοράριρσον, Στάικος, Αποστολάκης και Θεοδoσουλάκης. by www.sport-fm.gr
19:52
Να πούμε επίσης ότι στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου βρίσκεται και ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Γκουστάβο Πογέτ, προκειμένου να δει από κοντά... υποψήφιους διεθνείς. by www.sport-fm.gr
19:55
19:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
19:58
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Διαμαντόπουλος, με βοηθούς τους Πετρόπουλο και Τριανταφύλλου ενώ στο VAR είναι ο Παπαδόπουλος. by www.sport-fm.gr
19:59
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
19:59
20:01
20:04
3' Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, με την πάσα του Τοράλ αλλά ο Ντίκο δεν μπορεί να κάνει την προβολή... by www.sport-fm.gr
20:07
7' Ο Ατρόμητος βγαίνει στην κόντρα, με τον Κλωναρίδη να γυρίζει από τα δεξιά, αλλά ο Λάρσον προλαβαίνει και διώχνει... by www.sport-fm.gr
20:11
11' Σκληρό μαρκάρισμα του Τοράλ στον Ρομπάιγ, δέχεται τις παρατηρήσεις του Διαμαντόπουλου. by www.sport-fm.gr
20:14
13' Μακρινό γέμισμα του Γιαννούλη, βγαίνει ο Γιαννιώτης και διώχνει με κεφαλιά πριν υπάρξει κίνδυνος. by www.sport-fm.gr
20:17
20:18
17' Εκτέλεση του κόρνερ από αριστερα, από τον Τοράλ, διώχνει με κεφαλιά ο Γκονθάλεθ. by www.sport-fm.gr
20:19
19' Πρώτο κόρνερ για τους Περιστεριώτες, με τον Λάρσον να διώχνει προ του Ρομπάιγ. by www.sport-fm.gr
20:20
20:21
20:21
20:22
21' Ο Μουνίθ εκτελεί απευθείας το φάουλ, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το τέρμα του Στέφενς. by www.sport-fm.gr
20:24
Συμπληρώθηκε το μισό του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΟΦΗ να ελέγχει τον ρυθμό, να έχει την κατοχή της μπάλας χάρη στην πίεση του ψηλά αλλά να μην μπορεί να φανεί απειλητικός. Ο Ατρόμητος δυσκολεύεται να βγει από το δικό του μισό, έχει ωστόσο την μοναδική τελική της αναμέτρησης, με το φάουλ του Μουνίθ. by www.sport-fm.gr
20:26
25' Νέο κόρνερ για τον ΟΦΗ, με τον Ντίκο να μην μπορεί να σουτάρει καλά, υπό την πίεση του Σουάρεθ. by www.sport-fm.gr
20:36
34' Γκολ! 1-0 ο ΟΦΗ, ανοίγει το σκορ μετά από ωραία συνεργασία των Τοράλ και Νέιρα και το σουτ του δεύτερου λίγο πριν πέσει από θέση μέσα αριστερά, στην κλειστή γωνία του Γιαννιώτη... by www.sport-fm.gr
20:38
20:40
39' Γκολ! 1-1 ο Ατρόμητος, μετά από πολύ καλή σέντρα του Κλωναρίδη από τα δεξιά και κεφαλιά του Τζαβίδα που νικάει τον Γιοχού μέσα από την μικρή περιοχή και ισοφαρίζει... by www.sport-fm.gr
20:43
20:46
45' Κίτρινη κάρτα στον πάγκο του Ατρόμητου και συγκεκριμένα στον Αγγελόπουλο. by www.sport-fm.gr
20:46
20:48
20:49
45'+3' Γκολ! 2-1 ο Ατρόμητος, με μια ακόμα σέντρα του Κλωναρίδη από δεξιά και την προβολή του Μουνίθ στο δεύτερο δοκάρι, για την ανατροπή υπέρ της ομάδας του... by www.sport-fm.gr
20:51
45'+4' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Ατρόμητο να προηγείται με 2-1 του ΟΦΗ. by www.sport-fm.gr
20:54
Ο Ατρόμητος έπαιξε καλύτερα μετά το ημίωρο, αξιοποίησε τους κενούς χώρους και, ρίχνοντας το βάρος στη δεξιά του πλευρά, βρήκε δύο τέρματα από ισάριθμες συνεργασίες των Κιβρακίδη-Κλωναρίδη! Με τον ΟΦΗ να μην μπορεί να βρει λύσεις στο επιθετικό κομμάτι του παιχνιδιού του και να χάνει και την καοτή της μπάλας... by www.sport-fm.gr
21:05
21:05
21:07
47' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, μετά από αντεπίθεση, με τον Κλωναρίδη να μην μπορει να σκοράρει υπό την πίεση του Γιοχού! by www.sport-fm.gr
21:09
21:10
21:10
21:11
Η φάση εξετάζεται μέσω VAR, με τον Τζαβίδα να βρίσκει πρώτος τη μπάλα όπως φαίνεται και στα τηλεοπτικά ριπλέι. by www.sport-fm.gr
21:12
51' Ο Μουνίθ αστοχεί στην εκτέλεση, αφού η μπάλα σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Στέφενς! by www.sport-fm.gr
21:17
56' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μαρινάκης και Βούρος αντικαθιστούν Μπουζούκη και Γιοχού αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
21:18
58' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με το σουτ του Λάρσον από θέση μέσα δεξιά να περνάει ελάχιστα άουτ! by www.sport-fm.gr
21:33
73' Εκτέλεση του Ρομπάιγ, ο Σουάρεθ είναι αμαρκάριστος αλλά δεν βάζει καλά το κεφάλι του και χάνει την ευκαιρία... by www.sport-fm.gr
21:35
73' Γκολ! 3-1 ο Ατρόμητος, με τον Κλωναρίδη να φεύγει από κανονική θέση και να σερβίρει το γκολ στον Κιάρτανσον, που με προβολή στο δεύτερο δοκάρι... ανοίγει λογαριασμό και δίνει σαφές προβάδισμα νίκης στην ομάδα του... by www.sport-fm.gr
21:37
21:38
21:40
78' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω Κλωναρίδης και Ρομπάιγ, μέσα Τζοβάρας και Ροτάριου. by www.sport-fm.gr
21:41
21:41
21:49
88' Σουτ του Νέιρα, στη συμβολή της μεγάλης πριοχής κι αριστερά, η μπαλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
21:52
21:52
21:53
21:54
90'+4' Καλή προσπάθεια του Θεοδοσουλάκη, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Γιαννιώτης! by www.sport-fm.gr