Παναθηναϊκός-Ιωνικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι Παναθηναϊκός-Ιωνικός για την πρεμιέρα της Super League 1.

19:30
19:31
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την δεύτερη αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ιωνικό, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της φετινής Super League 1. by www.sport-fm.gr
19:32
19:33
19:33
Θυμίζουμε ότι το περυσινό αντίστοιχο παιχνίδι στην Λεωφόρο είχε λήξει με 4-1, χάρη σε χα τρικ του Καρλίτος -ο οποίος μεταγράφηκε στη Λέγκια Βαρσοβίας- κι ένα ακόμα τέρμα του Παλάσιος, ενώ για τον Ιωνικό είχε σκοράρει ο Σάντσες. by www.sport-fm.gr
19:34
Επιστρέφοντας στα… φρέσκα, στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Αλεξανδρόπουλος, Ιωαννίδης, Γκάνεα, Σάντσες, Πούγγουρας, Βέρμπιτς και Φρόκου. by www.sport-fm.gr
19:35
Από την άλλη, στον πάγκο των Νικαιωτών βρίσκονται οι Περλέσι, Χριστοδουλής, Τσιριγώτης, Χρ. Ιωαννίδης, Μίλο, Ελευθεριάδης, Κοκκίνης, Οφόσου και Σερβιλάκης. by www.sport-fm.gr
19:36
Από πλευράς απουσιών τώρα, ο Παναθηναϊκός δεν έχει στην διάθεσή του τον τραυματία Σένκεφελντ. by www.sport-fm.gr
19:36
Ενώ σε ό,τι αφορά στον Ιωνικό, δεν είναι διαθέσιμος ο ανέτοιμος Κάνιας και ο Πλατέλλας που δεν υπολογίζεται. by www.sport-fm.gr
19:37
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, ενώ στο VAR θα είναι ο Αναστάσιος Παπαπέτρου by www.sport-fm.gr
19:38
19:41
Δείτε όλα όσα είπε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς στην κάνερα της Cosmote TV πριν από τον σημερινό αγώνα. by www.sport-fm.gr
19:42
Ενώ να πούμε ότι συνεχίζεται και η προσέλευση των φίλων του Παναθηναϊκού, με το γήπεδο να είναι γεμάτο κατά το ήμισυ αυτή την ώρα... by www.sport-fm.gr
19:45
19:47
Ενώ ακολουθεί και η βράβευση του Νεκτάριου Διαμαντάκου, ως παλιότερου μέλους της ποδοσφαιρικής ομάδας του Παναθηναϊκού, από τον αρχηγό του "τριφυλλιού", Δημήτρη Κουρμπέλη! by www.sport-fm.gr
19:49
Παράλληλα, στην Λεωφόρο βρίσκεται και το μεγάλο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας βόλεϊ του Παναθηναϊκού, Φερνάντο Ερνάντεζ, ο οποίος αποκτήθηκε με την πολύτιμη συνδρομή και της «πράσινης» ΠΑΕ, για να πάρει μια... πρώτη γεύση. Εικόνα live 21971898/8252.jpg by www.sport-fm.gr
19:51
19:54
Πανικός στο γήπεδο, με την ΠΑΕ Παναθηναϊκός να ανακοινώνει από τα μεγάφωνα της Λεωφόρου την απόκτηση του Βραζιλιάνου παικταρά Μπερνάρντ! by www.sport-fm.gr
19:55
«Πρωτάθλητη σε θέλουμε Παναθηναϊκέ», το σύνθημα που δονεί την ατμόσφαιρα, από τον κόσμο στις κερκίδες! by www.sport-fm.gr
19:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
19:59
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
19:59
20:00
20:01
20:03
3' Φάση για τον Ιωνικό, με τον Ιωαννίδη να μπαίνει στην περιοχή, αλλά τον Μάγκνουσον να βάζει αποτελεσματικά την κόντρα στο σουτ του και τον Μπρινιόλι να αποκρούει στη συνέχεια. by www.sport-fm.gr
20:09
8' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ, με τον Σπόραρ να πλασάρει άστοχα σε τετ α τετ με τον Χουτεσιώτη... by www.sport-fm.gr
20:12
12' Νέα φάση για τους γηπεδούχους, με το ευθύβολο σουτ του Χουάνκαρ, από θέση μέσα αριστερά, που κοντράρει και καταλήγει κόρνερ! by www.sport-fm.gr
20:13
Γιάννης Αλαφούζος και Τάκης Μαλακατές τα λένε σε θερμό κλίμα στα επίσημα της Λεωφόρου... Εικόνα live 21971898/50128.jpg by www.sport-fm.gr
20:14
13' Σκληρό μαρκάρισμα του Μάσας στον Κώτσιρα, καταλογίζεται φάουλ αλλά όχι και κίτρινη κάρτα από τον Σιδηρόπουλο. by www.sport-fm.gr
20:15
20:18
18' Κίτρινη κάρτα στον Μεντόσα, που κώτησε την μπάλα μετά από υπόδειξη φάουλ εναντίον του. by www.sport-fm.gr
20:21
21' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να προηγηθούν, με τον Μάντζη να βγαίνει τετ α τετ με τον Μπρινιόλι, αλλά τον δεύτερο να αποκρούει εντυπωσιακά στην αριστερή γωνία το πλασέ του! by www.sport-fm.gr
20:22
20:24
23' Καλή έμπνευση του Κουρμπέλη και ψηλοκρεμαστή πάσα στον χώρο για τον Σπόραρ, αλλά είναι δυνατή και ο δεύτερος δεν μπορεί να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή... by www.sport-fm.gr
20:27
20:30
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να παρουσιάζει ασυνεννοησία στην άμυνά του σε κάποιες περιπτώσεις και αυτό να έχει δώσει στον Ιωνικό δύο φάσεις για να σκοράρει, αλλά να μην τις έχει αξιοποιήσει! Κατά τα άλλα, όπως τα... περιμέναμε, με την κατοχή να είναι στους γηπεδούχους καιπου δεν μπρούν αν βρουν την κάθετη για να απειλήσουν και τους φιλοξενούμενους να ψάχνουν την γρήγορη κόντρα. by www.sport-fm.gr
20:32
32' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με την εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ και την κεφαλιά ψαράκι του αμαρκάριστου Κουρμπέλη στο δεύτερο δοκάρι, αλλά την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ! by www.sport-fm.gr
20:32
33' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟ. Έξω ο Μάγκνουσον, που ένιωσε ένα σφίξιμο, μέσα ο Πούγγουρας. Εικόνα live 21971898/48661.jpg by www.sport-fm.gr
20:37
20:41
20:42
20:43
20:44
44' Ο Παλάσιος πατάει περιοχή, αλλά τον προλαβαίνει ο Αντούνες και διώχνει σε πλάγιο! by www.sport-fm.gr
20:45
20:45
20:46
45'+1' Φοβερή ατομική ενέργεια του Σπόραρ, που πατάει περιοχή, ο Χουτεσιώτης τον ανατρέπει και ο Σιδηρόπουλος υποδεικνύει πέναλτι! by www.sport-fm.gr
20:47
20:48
45'+3' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Αϊτόρ να στέλνει την μπάλα στο κέντρο της εστίας του Χουτεσιώτη, ο οποίος πέφτει δεξιά, ανοίγοντας το σκορ... by www.sport-fm.gr
20:49
20:49
45'+5' Ημίχρονο στη Λεωφόρο, με τον Παναθηναϊό να προηγείται του Ιωνικού με 1-0. by www.sport-fm.gr
20:54
Η κλάση του Σπόραρ και η ψυχραιμία του Αϊτόρ έλυσαν τον... γόρδιο δεσμό που είχε περάσει ο Ιωνικός στον Παναθαηναϊκός και έστειλαν τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-0. Γκολ το οποίο ήρθε στο καλύτερο σηνμείο για την ομάδα τιου Ιβλαν Γιοβάνοβιτς, η οποία πάντως καλείται να δείξει μεγαλύτερη σταθερότητα στην επανάληψη, για να μην δεχθεί κάποιο τέρμα... by www.sport-fm.gr
21:04
21:05
21:06
21:08
Να πούμε επίσης ότι ο Μάγκνουσον έχει ένα ελαφρύ τράβηγμα στο δικέφαλο και αντικαταστάθηκε προληπτικά για να προλάβουν οι άνθρωποι του Παναθηναίκού τα... χειρότερα! by www.sport-fm.gr
21:09
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να διπλασιάσει τα τέρματά του, με το σουτ του Τσέριν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, το οποίο διώχνει με υπερένταση ο Χουτεσιώτης σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
21:13
21:13
52' Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Ρομαό στον Τσέριν, που σηκώνει σίγουρα τουλάχιστον κίτρινη κάρτα, αλλά ο ΣΙδηρόπουλος δεν την βγάζει σε μια ακόμα περίπτωση... by www.sport-fm.gr
21:21
58' Nέα καλή στιγμή για τους «πράσινους» , από την ωραία κάθετη του Τσέριν, με το πλασέ του Σπόραρ από δύσκολη γωνία, αλλά την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ... by www.sport-fm.gr
21:22
21:24
21:26
21:27
21:31
21:37
75' Μαρκάρισμα στον Κουρμπέλη με τους αγκώνες, με τον Σιδηρόπουλο να το βλέπει αλλά να μην καταλογίζει το εμφανές φάουλ... by www.sport-fm.gr
21:38
77' Ο Βέρμπιτς αντικαθιστά τον Αϊτόρ και κάνει ντεμπούτο με τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
21:44
21:44
Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Σπόραρ έξω, Ιωαννίδης μέσα. Κουρμπέλης έξω, Αλεξανδρόπουλος μέσα. by www.sport-fm.gr
21:48
87' Αλλαγές για τον Ιωνικό. Κοκκίνης και Ελευθεριάδης μέσα, Μάντζης και Μασάς έξω. by www.sport-fm.gr
21:48
21:49
21:50
88' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραίο σουτ του Παλάσιος, η μπάλα περνάει ξυστά από το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
21:52
21:53
90+2' Ο Βέρμπιτς έκανε το σόλο και έπεσε μετά από μαρκάρισμα του Βαλεριάνου, ζητώντας πέναλτι. by www.sport-fm.gr
21:54
21:58
Τέλος στο ματς! Ο Παναθηναϊκός επικρατεί με σκορ 1-0 του Ιωνικού, με σκόρερ τον Αϊτόρ στο 45+3'! by www.sport-fm.gr
22:01
Καλύτερος σε όλο το παιχνίδι ο Παναθηναϊκός, έκανε ιδανική πρεμιέρα στο πρωτάθλημα! by www.sport-fm.gr