Άρης-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι Άρης-Λεβαδειακός για την πρεμιέρα της Super League 1.

20:14
20:14
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Άρης-Λεβαδειακός, ο οποίος θα διεξαχθεί στο «Κλ. Βικελίδης» στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Super League 1. by www.sport-fm.gr
20:15
20:16
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Αλέξη Σαββόπουλου. by www.sport-fm.gr
20:16
20:17
Άρης (Χερμάν Μπούργος): Κουέστα - Οντουμπάγιο, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Πίρσμαν - Μανσίνι, Ντουκουρέ, Νταμπό, Καμάτσο - Πάλμα, Γκρέι. by www.sport-fm.gr
20:17
Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς - Κωνσταντινίδης, Τζημόπουλος, Βινίσιους, Βήχος - Μπελμόντ, Μεχία - Βρακάς, Συμελίδης, Μουτίνιο - Δούμτσιος. by www.sport-fm.gr
20:17
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σιαμπάνης, Εμπακατά, Γκαρσία, Μαζικού, Μανού Γκαρθία, Χατζηιωάννου, Ντιόπ, Ζερβίνιο, Τανούλης. by www.sport-fm.gr
20:17
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Στογιάνοβιτς, Ντεντάκης, Ρέγκις, Νίκας, Βουτσάς, Λιάγκας, Λούα Λούα, Μπάχανακ, Μπαρμπόσα. by www.sport-fm.gr
20:18
Στην αποστολή του Άρη συμμετέχει για πρώτη φορά ο Ζερβίνιο, ο οποίος αναμένεται να πάρει και χρόνο συμμετοχής. Αντίθετα, εκτός αυτής έμεινε ο Ιτούρμπε λόγω κάλυψης του αριθμού των μη κοινοτικών. Σε ό, τι αφορά τους φιλοξενούμενους, στην αποστολή έχουν συμπεριληφθεί όλα τα νέα μεταγραφικά τους αποκτήματα πλην του πιο πρόσφατου, του πορτιέρε Σαντομιέρσκι. by www.sport-fm.gr
20:19
Οι γηπεδούχοι διατήρησαν τον Χερμάν Μπούργος στο τιμόνι της τεχνικής τους ηγεσίας. Παράλληλα, όμως προχώρησαν σε μεγάλες αλλαγές στο ρόστερ τους και σε σημαντικές ενέσεις ποιότητας, με τα ονόματα των Ζερβίνιο, Μανού Γκαρθία και Αντρέ Γκρέι να ξεχωρίζουν. Παρόλα αυτά, τα προκριματικά του Europa Conference League «έδειξαν» ότι ακόμη δεν έχει αποκτηθεί η απαιτούμενη ομοιογένεια (λογικό), με αποτέλεσμα τον αποκλεισμό τους από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ. Οι Θεσσαλονικείς στοχεύουν στη διάκριση σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. by www.sport-fm.gr
20:19
Από την άλλη, η ομάδα της Βοιωτίας -μετά την περυσινή πρωταθληματική πορεία της στη Super League 2, την κατάληψη της πρώτης θέσης στον Νότιο Όμιλο και την άνοδο μέσω των μπαράζ με τη Βέροια- επιστρέφει στα «μεγάλα σαλόνια» με πρώτο στόχο την παραμονή της σ' αυτά. Στον πάγκο της παρέμεινε ο Γιάννης Ταουσιάνης, ο οποίος εξαργύρωσε το εξαιρετικό του έργο. Αρκετές κινήσεις στη μεταγραφική περίοδο από τον Λεβαδειακό, ο οποίος βέβαια διατήρησε παίκτες κι από το περυσινό ρόστερ, ενώ θέλει να βασιστεί και στην εμπειρία που -εάν και νεοφώτιστος- ομολογουμένως έχει από την πρώτη κατηγορία. by www.sport-fm.gr
20:20
Διαιτητής: Γιώργος Τζοβάρας Α' Βοηθός: Μιχαήλ Παπαδάκης Β' Βοηθός: Αντώνιος Σινιοράκης 4ος διαιτητής: Δημήτριος Μαλούτας VAR: Αθανάσιος Τζήλος by www.sport-fm.gr
20:23
Η ιστορία: 13 ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ 10 ΝΙΚΕΣ ΑΡΗΣ 2 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 1 ΝΙΚΗ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΓΚΟΛ: 24-6 by www.sport-fm.gr
20:28
20:31
20:32
2' Πρώτη τελική, είναι για τον Λεβαδειακό. Κλέψιμο στον χώρο του κέντρο, μακρινό σουτ του Μπελμόντ και άουτ. by www.sport-fm.gr
20:35
20:37
5' Δοκάρι για τον Άρη, αλλά ως μη γενόμενη η φάση. Έχει καταλογιστεί φάουλ του Μπράμπετς πάνω στον Μάρκοβιτς, στην εξέλιξη της φάσης του κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:38
20:39
8' Κι άλλη στιγμή για τον Λεβαδειακό. Μακρινό σουτ του Συμελίδη, μπλοκάρει ο Κουέστα. by www.sport-fm.gr
20:40
20:42
11' Επικίνδυνο γύρισμα του Δούμτσιου από δεξιά, απομακρύνει σε κόρνερ ο Φαμπιάνο. by www.sport-fm.gr
20:42
20:42
20:43
20:43
20:43
12' ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-0! Σκόρερ ο Μανσίνι! Οι «κίτρινοι» ανοίγουν το σκορ στην πρώτη τους καλή στιγμή. Ωραία κάθετη του Γκρέι στον Μανσίνι, με τον τελευταίο να πιάνει... ψύχραιμη πλασεδάρα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι. by www.sport-fm.gr
20:45
Να σημειωθεί ότι στο γήπεδο βρίσκεται και ο Νικολά Ενκουλού, ο οποίος αναμένεται να αποτελέσει το νέο απόκτημα των Θεσσαλονικιών. by www.sport-fm.gr
20:48
16' Φάση για τον Λεβαδειακό. Διαγώνιο σουτ του Μουτίνιο, μπλοκάρει ο Κουέστα. by www.sport-fm.gr
20:48
17' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Δυνατό σουτ του Δούμτσιου από το όριο της μεγάλης περιοχής, εκ νέου «στοπ» από τον Κουέστα. by www.sport-fm.gr
20:49
Έχει ευκαιρίες ο Λεβαδειακός, ο οποίος όμως βλέπει τον Άρη να προηγείται στην πρώτη του καλή στιγμή. Σε ένα παιχνίδι με ρυθμό! by www.sport-fm.gr
20:50
20:53
22' Ωραία επέλαση του Καμάτσο, τα χάλασε όμως στην μεταβίβαση προς την περιοχή... by www.sport-fm.gr
20:54
23' Ευκαιρία για τον Άρη. Ωραία κάθετη του Γκρέι, βρίσκει στην περιοχή τον Καμάστο, με τους Μάρκοβιτς και Βινίσους να καθαρίζουν σε πρώτο και δεύτερο χρόνο αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
20:55
Εξαιρετικός στο δημιουργικό κομμάτι μέχρι στιγμής ο Γκρέι, βγαίνει από την περιοχή και σπάει μπαλιές. by www.sport-fm.gr
20:57
20:58
Έχει ανεβάσει ρυθμούς ο Άρης. Η αλήθεια είναι ότι ο Λεβαδειακός ήταν πιο δραστήριος στο ξεκίνημα παρά το γκολ των «κιτρίνων». by www.sport-fm.gr
21:00
21:03
21:04
21:05
33' Ωραία κομπίνα κατά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Κωνσταντινίδης έπιασε σκαστό σουτ που πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
21:06
21:10
21:11
21:15
44' Μονομαχία Βρακά και Πίρσμαν σε σημείο που υπήρχαν προϋποθέσεις για καλή στιγμή των φιλοξενούμενων, δόθηκε φάουλ κατά του άσου του Λεβαδειακού, ο οποίος διαφώνησε με την απόφαση. by www.sport-fm.gr
21:16
21:17
45'+2' ΓΚΟΛ ο Άρης! 2-0! Σκόρερ και πάλι ο Μανσίνι! Υπέροχο τέρμα! Ο Μανσίνι γίνεται δέκτης της μπάλας έξω από την περιοχή του Λεβαδειακού, δημιουργεί το ρήγμα περνώντας δύο αντιπάλους και πλασάρει ιδανικά με το αριστερό! by www.sport-fm.gr
21:22
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Άρης θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 2-0 χάρη στα τέρματα του Μανσίνι (12' και 45'+2'). Ένα πρώτο μέρος με καλό ρυθμό. Αδικεί τον Λεβαδειακό το σκορ, αφού δημιούργησε αρκετές καλές καταστάσεις. 5(4)-7(5) οι τελικές για Άρη και Λεβαδειακό, αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
21:34
21:36
Αλλαγή για τον Άρη. Οι Μανού Γκαρθία και Ντιόπ στις θέσεις των Καμάτσο και Νταμπό, αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
21:36
21:36
21:37
21:39
48' Καλή στιγμή για Λεβαδειακό. Σουτ του Συμελίδη εντός περιοχής, πάνω στα σώματα. by www.sport-fm.gr
21:39
21:40
Ο Γκαρθία παίζει πίσω από τον Γκρέι, με τον Πάλμα να έχει πάει αριστερά και τον Μανσίνι να παραμένει στα δεξιά. by www.sport-fm.gr
21:40
21:42
51' Ευκαιρία για τον Άρη. Σέντρα του Φαμπιάνο από δεξιά, σουτ στην κίνηση του Γκρέι, άουτ. by www.sport-fm.gr
21:42
21:47
55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Πίεση του Πάλμα που εκμεταλλεύεται τη λανθασμένη απομάκρυνση του Μάρκοβιτς, στην εξέλιξη της φάσης το σουτ που έπιασε εκτός περιοχής ο Μανσίνι έφυγε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
21:49
21:49
21:51
59' Τρομερή ευκαιρία για τον Άρη. Απίστευτη απόκρουση του Μάρκοβιτς σε σουτ του Γκρέι από το ύψος του πέναλτι. Ο φορ του Άρη εκτέλεσε με τη μία μετά την υπέροχη παράλληλη σέντρα του Μανού Γκαρθία. by www.sport-fm.gr
21:53
62' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, πάλι με τον Γκρέι. Ο Γκρέι απελευθερώνεται -με υποψία για φάουλ- κάνει και το σουτ, με την μπάλα να περνά άουτ. by www.sport-fm.gr
21:53
21:57
21:58
Ωραία η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βήχου, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
21:59
68' ΓΚΟΛ ο Άρης! 3-0! Σκόρερ ο Γκρέι! Υπέροχη μπαλιά του Πάλμα, βρίσκει τον Γκρέι εντός περιοχής, με τον τελευταίο να εκτελεί ψύχραιμα με διαγώνιο σουτ. by www.sport-fm.gr
22:08
76' Ο Βουτσάς στη θέση του Βρακά (αναγκαστική αλλαγή) και ο Ρεγκίς σε εκείνη του Συμελίδη. by www.sport-fm.gr
22:12
22:13
22:20
89' Ευκαιρία για τον Άρη με τον Ζερβίνιο. Βγαίνει στον χώρο ο Ιβοριανός άσος, όμως δεν καταφέρνει να σκοράρει με διπλή προσπάθεια. by www.sport-fm.gr
22:21
22:27
Τέλος στο παιχνίδι! Ο Άρης θα επικρατήσει 3-0 του Λεβαδειακού χάρη στα δύο τέρματα του Μανσίνι (12' και 45'+2') και εκείνο του Γκρέι (68'). Ντεμπούτο για τον Ζερβίνιο. Αδικεί το σκορ του πρώτου ημιχρόνου τον Λεβαδειακό (βάσει εμφάνισης), με τον Άρη να είναι ανώτερος στο δεύτερο. by www.sport-fm.gr