Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι Μίλαν-Ίντερ για την 5η αγωνιστική της Serie A.

Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:49
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την μεγάλη αναμέτρηση ανάμεσα σε Μίλαν και Ίντερ, το γνωστό Derby della Madonnina! by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:50
H αναμέτρηση στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Serie A, θα ξεκινήσει στις 19:00. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:51
Η Μίλαν μετρά 5 σερί εντός έδρας νίκες στo πρωτάθλημα. Τελευταία φορά που τις έκανε 6 ήταν τον Αύγουστο του 2014. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:52
Η Ίντερ είναι η ομάδα που τρέχει το μεγαλύτερο σερί στη Serie A χωρίς ισοπαλία. Δεν έχει φέρει ισοπαλία στους 13 τελευταίους αγώνες της μετρώντας 11 νίκες και 2 ήττες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:52
«Θέλουμε να επενδύσουμε στους νέους ποδοσφαιριστές, αλλά είναι και σημαντικό να αξιοποιήσουμε το ρόστερ που μας έκανε πέρυσι πρωταθλητές. Θα είναι ένα πολύ ισορροπημένο πρωτάθλημα, με πολλές ομάδες που θα διεκδικήσουν τον τίτλο. Το ντέρμπι είναι πάντα ντέρμπι. Θα είναι ένας αγώνας με πολλές προσωπικές μονομαχίες. Όποια ομάδα κερδίσει τις περισσότερες, θα έχει και τις περισσότερες πιθανότητες να φτάσει στη νίκη» τόνισε ο Στέφανο Πιόλι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:53
«Πέρυσι παίξαμε πολλά ντέρμπι. Στο τελευταίο νικήσαμε 3-0 και αυτό μας επέτρεψε στο τέλος να κερδίσουμε και ένα τρόπαιο. Οι παίκτες μου έχουν σπουδαία προσωπικότητα και μεγάλη θέληση να πάρουν το τρίποντο. Θα είναι ένα ισορροπημένο ματς που θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Πρέπει αυτές να είναι υπέρ μας» δήλωσε ο Σιμεόνε Ιντζάγκι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:54
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:54
Μίλαν (4-2-3-1) Μενιάν – Καλάμπρια, Καλούλου, Τομόρι, Ερναντέζ – Μπενασέρ, Τονάλι – Μεσίας, Ντε Κέτελαρε, Λεάο – Ζιρού by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:55
Ίντερ (3-5-2) Χαντάνοβιτς – Σκρίνιαρ, Ντε Φράι, Μπαστόνι – Ντάμφρις, Μπαρέλα, Μπρόζοβιτς, Τσαλχάνογλου, Νταρμιάν – Κορέα, Λ. Μαρτίνες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:56
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:57
Φυσικά κατάμεστο το San Siro! by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:58
Με οπαδούς και των δύο ομάδων και εκπληκτικά coreo, μαγεία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:00
19:00
19:00
Σέντρα στο ματς! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:02
2' Κυκλοφορία της μπάλας από τη Μίλαν στο ξεκίνημα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:03
3' Συνεχίζουν την κυριαρχία στο χορτάρι οι «ροσονέρι». by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:04
4' Σουτ του Λαουτάρο Μαρτίνεζ από μακριά, σταματά στα σώματα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:06
6' Πατάει περιοχή η Μίλαν, στο... τσακ να κάνει σουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:08
8' Τραγική σέντρα του Ντάμφρις από δεξιά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:09
9' Χαμός στο ματς! Σπρωξίματα και βρισιές ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων! Από το δίδυμο Ντάμφρις-Ερνάντεζ ξεκίνησαν όλα... by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:10
10' Κίτρινη κάρτα σε Ντάμφρις και Ερνάντεζ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:12
12' Μεγάλη στιγμή για την Ίντερ! Σουτ του Μπρόζοβιτς εκτός περιοχής, βρίσκει στα σώματα και κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:13
Απομακρύνουν οι αμυντικοί. Σταματά το ματς για λίγο, έχει χτυπήσει ο Ντε Κέτελαρε. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:13
Σηκώθηκε, όλα καλά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:14
14' Τρομερή ένταση και διαμαρτυρίες σε κάθε σφύριγμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:16
15' Αυτογκόλ παραλίγο για την Ίντερ! Ο Μπαστόνι κάνει κεφαλιά και η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. Ο διαιτητής μετά δίνει βέβαια επιθετικό φάουλ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:17
17' Τεράστια επέμβαση του Χαντάνοβιτς σε διαγώνιο φαλτσαριστό σουτ του Λεάο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:20
20' Η Μίλαν έχει για τα καλά την υπεροχή σε κατοχή, η Ίντερ το παλεύει με αντεπιθέσεις. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:21
21' ΓΚΟΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ! Ο Μπρόζοβιτς κάνει εκπληκτική κίνηση στην πλάτη της άμυνας, παίρνει την πάσα από τον Κορέα και τελειώνει σωστά απέναντι στον Μενιάν! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:24
24' Η Μίλαν θα προσπαθήσει να απαντήσει και ήδη πιέζει ψηλά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:25
25' Μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι για τον Λεάο, όμως σημαδεύει ψηλά και ας ήταν ολομόναχος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:26
26' Γύρισμα του Ζιρού μέσα από την περιοχή, δεν βρίσκει στόχο με πίεση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:28
28' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΛΑΝ! Λάθος του Τσαλχάνογλου στο κέντρο, κλέβει ο Τονάλι και προωθεί τη μπάλα. Την κατάλληλη στιγμή πασάρει στον Λεάο, που αυτός από διαγώνια με τρομερό τελείωμα κάνει το 1-1! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:31
31' Ο Σκρίνιαρ πέφτει στο έδαφος, ο Ζιρού πάει να τον σηκώσει με... μανία και χαμός πάλι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:32
32' Κίτρινη κάρτα στον Ζιρού. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:32
Δείτε το γκολ της Ίντερ: by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:34
33' Πήγε να φύγει στην αντεπίθεση η Μίλαν, φάουλ του Τσαλχάνογλου στον Ζιρού. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:34
34' Πήγε να βάλει γκολάρα με σούπερ τελείωμα στην κίνηση ο Ζιρού αλλά αστόχησε! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:35
35' Αδιανόητη διπλή ευκαιρία για τη Μίλαν! Πρώτα με σουτ του Τονάλι που μπλόκαρε ο Χαντάνοβιτς και στη συνέχεια με... βολίδα Ερνάντεζ που έφυγε ελάχιστα άουτ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:36
36' Κόρνερ για τη Μίλαν από αριστερά, τα έχει χαμένα η Ίντερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:37
37' Ο Ντε Κέτελαρε πηδά για την κεφαλιά ολομόναχος και δεν βρίσκει στόχο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:38
Δείτε το γκολ της Μίλαν: by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:38
38' Φάουλ για τη Μίλαν στο όριο της περιοχής. «Λουκούμι» για απευθείας εκτέλεση από έναν δεξιοπόδαρο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:39
Κίτρινη κάρτα στον Μπρόζοβιτς για τη φάση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:40
40' Στο τείχος το σουτ του Τονάλι, περνάει η φάση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:42
42' Νέο φάουλ για τη Μίλαν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:42
Πηδάει ψηλά ο Ερνάντεζ, δεν βρίσκει στόχο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:44
43' Σουτ του Ζιρού, ψηλοκρεμαστή τροχιά και άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:46
45' Σουτ του Λαουτάρο Μαρτίνεζ μέσα στην περιοχή, κόρνερ μετά από παρέμβαση των αμυντικών. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:05
47' Πίεση ψηλά από τη Μίλαν, κερδίζει την κατοχή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:07
48' Φάουλ του Τσαλχάνογλου, καλή ευκαιρία για τη Μίλαν εκτός περιοχής. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:07
49' Κεφαλιά του Ερνάντεζ, άουτ αλλά τρομερά κοντά από το δοκάρι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:09
51' Φάουλ για την Ίντερ σε... αδιανόητα καλό σημείο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:10
Κίτρινη κάρτα στον Ντε Κέτελαρε για τη φάση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:12
53' Στο τείχος η εκτέλεση του Τσαλχάνογλου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:12
54' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΛΑΝ! Ο Ζιρού κάνει ένα τρομερό γύρισμα μέσα στην περιοχή εντελώς αβίαστα και στέλνει τη μπάλα στη γωνία της εστίας για το 2-1! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:15
56' Συνεχίζει να πιέζει και πατάει περιοχή η Μίλαν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:16
57' Κόρνερ για τη Μίλαν από αριστερά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:18
59' Απόλυτη κυρίαρχος η Μίλαν στο ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:19
60' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΛΕΑΟ ΚΑΙ 3-1 Η ΜΙΛΑΝ! Ο Πορτογάλος παίρνει τη μπάλα στη γωνία της μεγάλης περιοχής, κάνει πλάκα στην άμυνα της Ίντερ και σκοράρει! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:21
Δείτε το γκολ του 2-1: by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:22
63' Αλλαγή για Μίλαν: Μέσα ο Ντίας, έξω ο Ντε Κετελάρε. Τριπλή αλλαγή και για την Ίντερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:25
67' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ ΚΑΙ 3-2! Ο Τζέκο που μόλις μπήκε στο ματς «βουτάει» μέσα στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής της Μίλαν και με μια προβολή κάνει γκολ την σέντρα του Μιχιταριάν! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:27
68' Ανεπανάληπτη ευκαιρία της Ίντερ! Ο Λαουτάρο Μαρτίνες έφυγε στην αντεπίθεση, όμως αστόχησε! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:29
70' Τι βγάζει ο Μενιάν! Κεφαλιά του Λαουτάρο και εξ επαφής επέμβαση! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:30
Οι «νερατζούρι» είναι άλλη ομάδα τελείως. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:30
71' Κίτρινη κάρτα στον Ιντζάγκι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:31
Το γκολ του 3-1: by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:33
74' Τι βγάζει ξανά ο Μενιάν ξανά! Απίστευτη επέμβαση με τα πόδια! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:34
Ο ρυθμός είναι απίθανος και η Ίντερ φλερτάρει με το 3-3! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:34
75' Φάουλ από τα αριστερά τώρα για την Ίντερ, αρκετός κόσμος στην περιοχή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:34
76' Κόρνερ για τους τυπικά φιλοξενούμενους. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:35
Το γκολ του 3-2: by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:36
77' Ο Μενιάν είναι ΦΟΒΕΡΟΣ! Βγάζει ασύλληπτο σουτ του Τσαλχάνογλου και... κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:39
80' Από τον Ιανουάριο του 2016 έχει να κερδίσει ως γηπεδούχος την Ίντερ η Μίλαν! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:39
Στο έδαφος με χτύπημα στο πρόσωπο ο Λαουτάρο Μαρτίνεζ, συνεχίστηκε το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:40
81' Ο Οριγκί βγήκε στην αντεπίθεση αλλά έπεσε πάνω στον Μιχιταριάν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:42
83' Η Ίντερ έχει την κατοχή και προσπαθεί να φτιάξει κάτι καλό από πίσω. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:46
Τελευταία λεπτά στο ματς. Να δούμε αν θα αντιδράσει η Ίντερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:47
87' Αλλαγές για τις δυο ομάδες. Κιάερ - Πομπέγκα αντί Καλάμπρια - Τονάλι για την Ίντερ και ο Γκόσενς πέρασε στη θέση του Νταρμιάν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:48
90' Κόρνερ για την Ίντερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:49
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. Ο Μενιάν βγήκε και μπλόκαρε. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:50
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:53
Αρκετά νεύρα και ένταση όπως είναι λογικό σε τέτοιο ντέρμπι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:54
90+5' Μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ! Το σουτ του Μκιταριάν περνάει ξυστά από την εστία! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:55
Τέλος στο ντέρμπι! Η Μίλαν παίρνει το μεγάλο ντέρμπι της Ιταλίας κόντρα στην Ίντερ, επικρατώντας 3-2! by Χρήστος Κατριμουστάκης