Ελλάδα-Ιταλία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr τον αγώνα Ελλάδα-Ιταλία για το Eurobasket 2022.

21:33
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ελλάδα-Ιταλία για τη 2η αγωνιστική του Ευρωμπάσκετ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
Η Εθνική μας ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της, αφού νίκησε 89-85 την Κροατία χθες (2/9). by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
Η "οικοδέσποινα" του 3ου ομίλου, Ιταλία, επικράτησε άνετα (83-62) της Εσθονίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
Θυμηθείτε πως η Εθνική μας επικράτησε της Κροατίας, στην πρεμιέρα της: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Ο Γιώργος Παπαγιάννης είναι στη διάθεση του Δημήτρη Ιτούδη για την αποψινή αναμέτρηση, εκτός παραμένει ο Κώστας Αντετοκούνμπο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Ντόρσεί, Λούντζης, Λαρεντζάκης, Αγραβάνης, Καλάθης, Σλούκας, Παπαγιάννης, Παπαπέτρου, Παπανικολάου, Γιάννης Αντετοκούνμπο και Θανάσης Αντετοκούνμπο οι 11άδα της Εθνικής μας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Σπίσου, Μάνιον, Μπιλίνγκα, Τόνουτ, Μέλι, Φοντέκιο, Τεσιτόρι, Ρίτσι, Μπαλντάσο, Πολονάρα, Πάτζολα, Ντατόμε οι δωδεκάδα της Ιταλίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
Τα highlights από τη νίκη της Ιταλίας στην πρώτη αγωνιστική, κόντρα στην Εσθονία: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
Εικόνες από την προθέρμανση των διεθνών μας: Εικόνα live 21972048/66225.jpg Εικόνα live 21972048/111084.jpg Εικόνα live 21972048/102810.jpg Εικόνα live 21972048/10043.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
Σχόλιο: Καλησπέρα και από μένα! Μετά το θετικό ξεκίνημα και τη νίκη κόντρα στην Κροατία, η Εθνική μας έχει την ευκαιρία να κλειδώσει επί της ουσίας την πρωτιά του ομίλου, σε περίπτωση που επιβληθεί σήμερα της Ιταλίας. Θαρρώ ότι το σημερινό ματς θα είναι πιο δύσκολο από αυτό κόντρα στην παρέα του Χεζόνια, αφού οι "ατζούρι" είναι πιο σκληροί αμυντικά. Το θετικό για την "επίσημη αγαπημένη" είναι ότι θα έχει τουλάχιστον έναν καθαρόαιμο σέντερ, αφού ο Παπαγιάννης είναι διαθέσιμος. by Γιώργος Πετρίδης
21:59
Η αρχική πεντάδα της Εθνικής μας: Καλάθης, Ντόρσεϊ, Παπανικολάου, Θανάσης και Γιάννης by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Η πεντάδα της Ιταλίας: Τόνουτ, Σπίσου, Φοντέκιο, Μέλι, Πολονάρα by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
2-0 πρώτο καλάθι για την Εθνική μας με κάρφωμα του Γιάννη! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
4-2 πρώτο καλάθι για τους Ιταλούς, κάρφωμα ο Μέλι μετά από ασίστ του Φοντέκιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
Φάουλ στο τρίποντο από τον Πολονάρα, τρεις βολές ο Θανάσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
9-5 με τρίποντο του Ντόρσεϊ, το πρώτο του στο αποψινό παιχνίδι! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
Επιθετικό φάουλ του Γιάννη στον αιφνιδιασμό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
Σχόλιο: Όπως και οι Κροάτες, έτσι και οι Ιταλοί είναι απόλυτα προσαρμοσμένοι αμυντικά στο να περιορίσουν τη δράση του Γιάννη. Εδώ θα έχει αξία οι λύσεις που θα δώσουν επιθετικά οι υπόλοιποι διεθνείς και κυρίως πόσο εύκολα θα "ανοίξουν" την αντίπαλη άμυνα με σουτ από την περιφέρεια. by Γιώργος Πετρίδης
22:09
Άστοχο τρίποντο του Παπανικολάου στο transition. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
Ο Σπίσου πήρε φάουλ από τον Θανάση και θα εκτελέσει δύο βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
Πολύ καλή άμυνα της Εθνικής μας, παράβαση 24ων δευτερολέπτων για την Ιταλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
12-7 με τρίποντο του Γιάννη από την κορυφή! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
Ο Μέλι πήγε να πάρει κι άλλο επιθετικό από τον Γιάννη, τελικά χρεώθηκε με αμυντικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
Αγραβάνης αντί Θανάση στο παρκέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
Τόνουτ και Πολονάρα στον πάγκο, Μάνιον και Ρίτσι στο παρκέ για τους γηπεδούχους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
22:16
Σχόλιο: Ανελέητο "ξύλο" από τους Ιταλούς, που έφτασαν ήδη στα 5 ομαδικά φάουλ. Καλό μαντάτο για την Εθνική μας, αρκεί να είναι στοιχειωδώς εύστοχη από τη γραμμή των βολών. by Γιώργος Πετρίδης
22:18
Κάλεσε τάιμ άουτ ο Ποτσέκο, μετά το μεγαλύτερο αποψινό προβάδισμα της Εθνικής μας! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
Τώρα μπαίνει στο παρκέ και ο Παπαγιάννης, μαζί με τον Σλούκα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
18-12 με τρίποντο του Ντατόμε από την κορυφή. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
21-12 απαντάει με δικό του τρίποντο ο Ντόρσεϊ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
21-15 με τρίποντο του Μάνιον, έχει ανέβει πολύ ο ρυθμός του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
21-17 με κάρφωμα του Φοντέκιο στον αιφνιδιασμό, μετά από λάθος του Σλούκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
Σχόλιο: Δύο διαδοχικά, αβίαστα λάθη από τον Σλούκα, έδωσαν εύκολους πόντους στους Ιταλούς, που μείωσαν. Προφανώς και η Εθνική μας δεν πρέπει να παρασυρθεί από τον ενθουσιασμό του γηπέδου. by Γιώργος Πετρίδης
22:23
Τελευταίο λεπτό στην πρώτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
23-17 ο Αγραβάνης, αφού τάπωσε τον Μάνιον στο τρίποντο, κάρφωσε στον αιφνιδιασμό! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
Σκόραρε εκτός χρόνου ο Παπανικολάου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
Τέλος πρώτης περιόδου, Ελλάδα-Ιταλία 23-17. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
22:26
Σχόλιο: Η Εθνική θα μπορούσε να έχει μεγαλύτερο προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο με δεδομένο ότι έχει ικανοποιητικά ποσοστά στα τρίποντα (4/10) και έχει περιορίσει τους Ιταλούς, που δεν έχουν τρόπο να σκοράρουν σε σετ παιχνίδι. by Γιώργος Πετρίδης
22:26
Έναρξη δεύτερης περιόδου! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:27
23-20 με τρίποντο του Ρίτσι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
26-20 με τρίποντο του Σλούκα στη λήξη του χρόνου επίθεσης! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
Ασυνεννοησία Παπαγιάννη και Αγραβάνη στο αμυντικό ριμπάουντ, κατοχή στην Ιταλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
28-22 με κάρφωμα του Γιάννη, μετά από επιθετικό του ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
33-25 ο κυρίαρχος Γιάννης από κοντά, μετά ένα ακόμα επιθετικό του ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
Και τάπα του Γιάννη στον Μάνιον! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
Σχόλιο: Είναι... θεριό της φύσης ο Γιάννης, που νωρίτερα τα έβαλε με 3 παίκτες της Ιταλίας και τους νίκησε κατά κράτος. by Γιώργος Πετρίδης
22:32
35-25 ο Γιάννης με λέι απ στον αιφνιδιασμό, πρώτο διψήφιο προβάδισμα για την Εθνική μας στο ματς! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:35
Σχόλιο: Το μομέντουμ ευνοεί απόλυτα την Εθνική μας σε αυτή τη φάση και είναι ευκαιρία να χτίσει μεγάλη διαφορά. by Γιώργος Πετρίδης
22:39
Σχόλιο: Πάνω που λέγαμε ότι το μομέντουμ ευνοεί την "επίσημη αγαπημένη", ήρθε η αντίδραση των Ιταλών, που έτρεξαν σερί 7-0 και μείωσαν. by Γιώργος Πετρίδης
22:39
39-32 με 2/2 βολές του Σλούκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
Επιστρέφει στο παρκέ ο Ντόρσεϊ, αντί του Σλούκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
39-34 ο Ντατόμε, απροσεξία από την Εθνική μας στο ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
41-34 ο Παπανικολάου, μετά από ασίστ του Καλάθη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
Θανάσης αντί Παπανικολάου τώρα στο παρκέ, 2:50 για το ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
Πήρε φάουλ για βολές ο Πολονάρα, μετά από επιθετικό ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
Σχόλιο: Ασταμάτητος ο Ντόρσεϊ έξω από τα 6,75μ. Επιβάλλεται όμως να βοηθήσουν επιθετικά και οι υπόλοιποι παίκτες πλην Γιάννη και Ντόρσεϊ. by Γιώργος Πετρίδης
22:44
22:45
44-38 με 2/2 βολές του Μέλι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
Η Εθνική μας έχει συμπληρώσει εδώ και ώρα τα 5 ομάδικά φάουλ, ξανά βολές για τον Μέλι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
Και τεχνική ποινή στον προπονητή της Ιταλίας, διαμαρτυρήθηκε για επιθετικό του Γιάννη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
47-40 εύστοχος στη βολή ο Ντόρσεϊ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
35 δευτερόλεπτα ακόμα για το ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:51
Κλέψιμο του Γιάννη και κερδισμένο φάουλ, 5.8'' για το ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:51
Δεν έχουμε βολές ακόμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:51
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ελλάδα-Ιταλία 47-40. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:53
Η Εθνική μας έχει σταθερά μικρό προβάδισμα στο ματς, με κορυφαίους και απόψε τους Γιάννη (15π. 7 ριμπ.) και Ντόρσεϊ (13 π. με 4/7 τρίποντα). Για την Ιταλία κορυφαίοι ως τώρα είναι οι Πολονάρα (11π.) και Μέλι (8π. 4 ριμπ.). by Δημήτρης Παπαδήμας
22:55
Σχόλιο: Δικαίως προηγείται η Εθνική μας ομάδα, που έχει σε εξαιρετική βραδιά και σήμερα τους Γιάννη και Ντόρσεϊ. Κάποιες μικρές στιγμές που παρουσιάστηκε έλλειψη συγκέντρωσης, δεν επέτρεψαν στην "επίσημη αγαπημένη" να έχει διψήφια διαφορά πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα. Για να φτάσει στο ροζ φύλλο η ομάδα του Ιτούδη θα πρέπει να πάρει πράγματα επιθετικά και από τους υπόλοιπους παίκτες (π.χ. Παπαπέτρου, Παπανικολάου). Ανησυχητικό ότι "επιτρέψαμε" 8 επιθετικά ριμπάουντ στους "οικοδεσπότες", που έχουν σαφές πρόβλημα στο "5 εναντίον 5". by Γιώργος Πετρίδης
23:07
Έναρξη τρίτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:07
Με την πεντάδα που ξεκίνησε το ματς η Εθνική μας. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:07
49-40 σκοράρει από κοντά, κερδίζει και το φάουλ ο Γιάννης! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
50-40 εύστοχος και στη βολή. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:09
50-43 με τρίποντο του Τονούτ, μετά από ένα ακόμα επιθετικό ριμπάουντ των Ιταλών. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:09
52-43 με όμορφο floater του Καλάθη. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:10
52-45 ο Φοντέκιο, μετά από έξυπνη επαναφορά του Σπίσου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:11
Σχόλιο: Δεχόμαστε πολλά "φθηνά" καλάθια, κάτι που δεν μας επιτρέπει να ξεφύγουμε και να φέρουμε τη διαφορά πάνω από το ψυχολογικό όριο των 10 πόντων. by Γιώργος Πετρίδης
23:11
Έκανε το τρίτο του φάουλ ο Σπίσου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:11
Τρία ομαδικά φάουλ η Ιταλία, με 7:49 για τη λήξη της τρίτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:12
Λάθος του Ντόρσεϊ, πάτησε την πλάγια γραμμή. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:12
23:13
55-45 με τρίποντο του Παπανικολάου, μετά από πολύ καλή κυκλοφορία στον αιφνιδιασμό! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
Πήρε φάουλ για βολές ο Ντόρσεϊ, οι διαιτητές κοιτάζουν το ριπλέι για αντιαθλητικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
Δεν χρεώθηκε με αντιαθλητικό τελικά ο Μέλι, δύο βολές για τον Ντόρσεϊ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
57-45 εύστοχος και στις δύο βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
Σχόλιο: 11/13 βολές η Εθνική. Απλά εξαιρετικό ποσοστό! Φτου φτου! by Γιώργος Πετρίδης
23:16
Παραλίγο καλάθι-φάουλ από τον Γιάννη, θα αρκεστεί στις δύο βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
Τάιμ άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:17
6:17 για τη λήξη της τρίτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:18
59-45 με 2/2 βολές του Γιάννη, αυτή είναι η μέγιστη διαφορά υπέρ της Εθνικής μας στο ματς! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:18
Σχόλιο: Οι Ιταλοί συμπλήρωσαν τα 5 ομαδικά φάουλ αρκετά νωρίς (και) στην 3η περίοδο... by Γιώργος Πετρίδης
23:20
59-48 με τρίποντο του Φοντέκιο, μετά από προσποίηση στον Καλάθη, by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
Άστοχο ελεύθερο τρίποντο του Καλάθη από τη γωνία. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
59-51 με νέο εύστοχο τρίποντο του Φοντέκιο, δίνει ανάσα στην Ιταλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
Τάιμ άουτ κάλεσε ο Ιτούδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
4:28 για τη λήξη της τρίτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
23:22
Σχόλιο: Βλέποντας τον Φοντέκιο να παίρνει... φωτιά, ο Ιτούδης ζήτησε (ορθώς) τάιμ άουτ, ενώ ετοιμάζει και αλλαγές. by Γιώργος Πετρίδης
23:24
Σχόλιο: Οι Ιταλοί έχουν πάρει 11 επιθετικά ριμπάουντ και γι' αυτό παραμένουν ζωντανοί στο παιχνίδι. Συν τοις άλλοις, η Εθνική μας έχει μπλοκάρει επιθετικά εδώ και 2-3 λεπτά. by Γιώργος Πετρίδης
23:28
68-54 με κάρφωμα του Αγραβάνη στον αιφνιδιασμό, μετά από κλέψιμο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:28
Σχόλιο: Εξαιρετικές άμυνες στο τελευταίο δίλεπτο από τους διεθνείς, γι' αυτό και επανήλθε η διαφορά στο +14! by Γιώργος Πετρίδης
23:31
Βολές για τον Μάνιον, με 11.7'' για τη λήξη της τρίτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
Σχόλιο: Η αντίδραση που έβγαλε η Εθνική μας όταν πλησίασαν στο σκορ οι Ιταλοί ήταν "όλα τα λεφτά" σε αυτό το δεκάλεπτο! Το παιχνίδι είναι απόλυτα στα μέτρα της "επίσημης αγαπημένης", που θα χρειαστεί σοβαρότητα και ψυχραιμία στην τελευταία περίοδο για να φτάσει στη νίκη. Ζητούμενο και ο έλεγχος των ριμπάουντ από τους διεθνείς μας. by Γιώργος Πετρίδης
23:35
Εντυπωσιακό μπλοκ του Αγραβάνη σε λέι απ του Ρίτσι! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:36
23:37
Χωρίς καλάθι στα 2 πρώτα λεπτά της τέταρτης περιόδου οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:38
Κέρδισε φάουλ για βολές ο ασταμάτητος Γιάννης, έχει double-double με 22 πόντους και 10 ριμπάουντ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
Χωρίς καλάθι στην τέταρτη περίοδο η Ιταλία, 6:39 δείχνει το ρολόι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
Σχόλιο: Η Εθνική είχε την ευκαιρία να "τελειώσει" το ματς επί της ουσίας, αλλά έκανε 2-3 κακές επιθέσεις. Είναι χαρακτηριστικό ότι δεν δεχθήκαμε πόντο για περίπου 4 λεπτά στην αρχή της τρίτης περιόδου. by Γιώργος Πετρίδης
23:42
72-60 σπάει το ρόδι για τους γηπεδούχους με τρίποντο ο Τίνουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:43
Σχόλιο: Άμυνα ζώνης από τους Ιταλούς, την... έσπασε με την πρώτη ο Αγραβάνης! by Γιώργος Πετρίδης
23:43
75-60 απαντάει με δικό του τρίποντο ο Αγραβάνης. Έφτασε τους 13 προσωπικούς πόντους! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:43
23:44
75-63 με δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο του Τονούτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:45
Φάουλ και δύο βολές για τον Ντόρσεϊ. Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:45
76-63 με 1/2 βολές του Ντόρσεϊ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
Σχόλιο: Νέος μπελάς για την ελληνική άμυνα ο Τονούτ, που προσπαθεί να κρατήσει όρθια την Ιταλία. by Γιώργος Πετρίδης
23:46
76-65 καλάθι και φάουλ από τον Τονούτ, ο οποίος κρατάει ζωντανή την Ιταλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
Αστόχησε στη βολή. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
Φάουλ του Ντατόμε, τέταρτο ομαδικό της Ιταλίας στην τέταρτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
76-68 με τρίποντο του Σπίσου, μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ασίστ του Φοντέκιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
78-68 με ΤΡΟΜΕΡΟ κάρφωμα του Γιάννη! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
78-70 ο Φοντέκιο από κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
2:58 για τη λήξη, κατοχή στην Ιταλία μετά από άστοχο τρίποντο του Παπανικολάου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
Δέχθηκε τεχνική ποινή για διαμαρτυρίες ο Ιτούδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
78-71 ευστόχησε στη βολή ο Ντατόμε. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
Σχόλιο: Δεν είναι καθόλου καλή στιγμή να επικρατήσει νευρικότητα στο στρατόπεδο της Εθνικής. Οι φίλαθλοι της Ιταλίας έχουν μπει στην εξίσωση και οι "οικοδεσπότες" επιχειρούν αντεπίθεση. Με 2-3 καλές άμυνες και ορθολογικές επιθέσεις, η "επίσημη αγαπημένη" δεν θα απειληθεί. by Γιώργος Πετρίδης
23:51
Ο Φοντέκιο κέρδισε φάουλ από τον Σλούκα σε προσπάθεια για τρίποντο. Θα εκτελέσει τρεις βολές, μετά το τάιμ άουτ που κάλεσε ο Ιτούδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:51
1:40 για τη λήξη, στο +7 η Εθνική μας. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:52
Σχόλιο: Το παιχνίδι είναι υπό τον έλεγχο της Εθνικής μας, αρκεί να κάνει τα αυτονόητα στα τελευταία δευτερόλεπτα. Ιδανικά θα πρέπει να πάρει την μπάλα ο Γιάννης κοντά στο καλάθι, όπου δεν έχει αντίπαλο. by Γιώργος Πετρίδης
23:53
81-77 με 3/3 βολές του Φοντέκιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:54
Παραλίγο λάθος, 6'' για την επίθεση της Εθνικής μας, επαναφορά από την πλάγια γραμμη. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:55
84-81 ο Φοντέκιο ξανά. Ο Γιάννη έκοψε, αλλά η μπάλα είχε χτυπήσει στο ταμπλό. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:56
Οι διαιτητές πάνε να δουν το άμεσο ριπλέι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:56
Μετράει το καλάθι του Φοντέκιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:57
30'' ακόμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:00
Η Εθνική μας κάνει το 2/2 στο φετινό Ευρωμπάσκετ, έχοντας για κορυφαίους τους Γιάννη (double-double με 25π. 11 ριμπ.) και Ντόρσεϊ (23π. 6/10 τρίποντα)! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:01
Για την Ιταλία ξεχώρισαν οι Φοντέκιο (26π.) και Πολονάρα (14π.). by Δημήτρης Παπαδήμας
00:02
Σχόλιο: Η Εθνική ομάδα καθάρισε και την Ιταλία και ουσιαστικά "κλείδωσε" την πρώτη θέση του ομίλου. Επιβλητικός ο Γιάννης, εκτελεστής ο Ντόρσεϊ και X-factor ο Αγραβάνης. Πολύ καλή η εικόνα της "επίσημης αγαπημένης", αν εξαιρέσουμε κάποιες μικρές στιγμές που χάθηκε η συγκέντρωση κι έδωσε δικαίωμα στους "οικοδεσπότες" να πλησιάσουν. Τώρα αυτό που έχει σημασία είναι να μπουν στην εξίσωση και οι παίκτες που αντιμετώπισαν προβλήματα τραυματισμών το προηγούμενο διάστημα και τα πράγματα θα είναι ακόμα καλύτερα στη συνέχεια. by Γιώργος Πετρίδης
00:03
Πλησιάζει την πρωτιά του ομίλου της η Εθνική μας, η οποία έκανε το 2-0 και βρίσκεται μαζί με την Ουκρανία στην κορυφή. 1-1 έχουν Ιταλία και Κροατία, 0-2 Εσθονία και Μεγάλη Βρετανία. by Δημήτρης Παπαδήμας