Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι Λαμία-Αστέρας Τρίπολης για την 3η αγωνιστική της Super League 1.

17:07
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στη Λαμία και τον Αστέρα Τρίπολης! by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Πέντε φορές έχουν συναντηθεί η Λαμία και ο Αστέρας Τρίπολης στη Super League με γηπεδούχο την ομάδα της Φθιώτιδας και «νικητής» είναι η ισοπαλία, αφού τα τρία από τα παιχνίδια τους έχουν τελειώσει χωρίς να επικρατήσει κανείς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
Μόνο σε ένα από τα πέντε δεν έχει σημειωθεί γκολ, στην λευκή ισοπαλία της σεζόν 2018-19, ενώ τόσο η νίκη της Λαμίας στο παρθενικό παιχνίδι των δύο ομάδων στην κατηγορία, όσο και η νίκη του Αστέρα Τρίπολης – στην τελευταία τους αναμέτρηση εκεί – η ομάδα που επικράτησε κράτησε ανέπαφη την εστία της. by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
Ο Μπαράλες διατηρεί μια σημαντική παράδοση, αφού έχει σημειώσει γκολ εναντίον της Λαμίας και στις τρεις τελευταίες σεζόν. Το 2019-20 στο παιχνίδι της Τρίπολης και το 2020-21 και το 2021-22 σκόραρε μέσα στη Λαμία. Μάλιστα ο Αστέρας Τρίπολης, τόσο στην ισοπαλία 2-2 του 2020-21, όσο και στη νίκη του με 2-0 το 2021-22 είχε το ίδιο ζευγάρι σκόρερ αφού τα γκολ ήρθαν από τους Μπαράλες – Ριέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
Ο Ηρακλής Μεταξάς δεν θα έχει στη διάθεσή του για το παιχνίδι τους Μουνάφο, Σίτο, Βαλιέντε, Κρέσπι. Από την άλλη, ο Τζανλούκα Φέστα δεν υπολογίζει στους ανέτοιμους Γκέντσογλου, Καραμάνος και Ρόμανιτς, ενώ εκτός έμειναν και οι Τζανετόπουλος, Μπάμπης, Βασιλακάκης και Τσούκαλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων... by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
Λαμία (Τζανλούκα Φέστα, 4-2-3-1): Σαρανοφ - Σιμόν Αντετζο Κορνέζος Γκορανοφ - Μπεχαρανο, Σλιβκα - Τσιλουλης Ντε Βινσέντι, Νούνιες – Γιακουμάκης by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
Στον πάγκο οι Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Τζανδάρης, Μανούσος, Μαρμεντίνι, Μποάκι, Μπενίτεζ, Ασκόφσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς, 4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Καρμονα, Καστάνιο, Πίτσου, Άλβαρες - Στάνκο, Ντομίνγκεθ - Μπερτόγλιο, Γκαρνταφσκι, Ριερα – Μπενίτο by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Αντζουλάς, Τζουκάνοβιτς, Γκαρθία, Ιγκλέσιας, Μπαρτόλο, Τιλίκα, Μπαράλες, Σονί. by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
Διαιτητής: Αγγελάκης Βοηθοί: Λ. Δημητριάδης, Σάββας Τέταρτος: Κατοίκος VAR: Περράκης, Σαμοΐλης by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
Σε 10 λεπτά περίπου θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
2' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
4' Φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από του Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
5' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μπενίτο έκανε το τακουνάκι από κοντά, αλλά η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
9' Φάουλ για τον Αστέρα για μαρκάρισμα του Μπεχαράνο στον Μπερτόγλιο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
Η μπάλα στο τείχος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
Οι δυο ομάδες ψάχνουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
15' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
Δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτεί η ομάδα του Φέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
18' Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Σλίβκα από κοντά απείλησε την εστία του Αστέρα, αλλά κόπηκε από την άμυνα των Αρκάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
20' Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Νούνιες βρέθηκε απέναντι στον Παπαδόπουλο αλλά η μπάλα πέρασε άουτ ύστερα από κεφαλιά που έκανε ο παίκτης της Λαμίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
52%-48% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
Cooling break... by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
28' Φάουλ για τη Λαμία, μετά από μαρκάρισμα του Γκαρντάφσκι στον Μπεχαράνο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Ο Πίτσου σε κόρνερ μετά από κεφαλιά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
29' Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τη Λαμία το κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
18:18
32' Φάουλ για τον Αστέρα. Εκτέλεσε ο Άλβαρες, η μπάλα κατευθείαν στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
33' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Σουτ του Ντε Βινσέντι μέσα από την περιοχή, έπεσε τελευταία στιγμή ο Παπαδόπουλος και έδιωξε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:23
37' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραίο σουτ του Μπενίτο, με την μπάλα να περνάει ξυστά άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
39' Κόρνερ για τον Αστέρα. Η μπάλα κατευθείαν στην αγκαλιά του Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
42' Φάουλ για τη Λαμία για μαρκάρισμα του Μπερτόγλιο στον Σιμόν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
45+2' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία! Βολίδα του Τσιλούλη, η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
Τέλος στο πρώτο μέρος! Λαμία-Αστέρας 0-0. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
46' Μέσα Μπαράλες, Τιλίκα, Μπαρτόλο, έξω Ντομίνγκεθ, Μπενίτο, Ριέρα για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
48' Ευκαιρία για τη Λαμία! Φοβερό σουτ του Ντε Βινσέντι μετά από κλέψιμο του Γιακουμάκη, εκπληκτική επέμβαση του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
49' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
Πολύ δυνατή εκτέλεση του Μπαρτόλο, έδιωξαν οι παίκτες της Λαμίας by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
51' Κόρνερ για τη Λαμία τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
Έδιωξε με κεφαλιά ο Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
19:00
55' Φάουλ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
Η μπάλα στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
19:03
58' Κακό σουτ του Γκαρντάφσκι, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
59' Κίτρινη ο Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
60' Ο Μπεχαράνο δεν πρόλαβε την μπάλα και πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
61' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Γιακουμάκης είδε τον Παπαδόπουλο που είχε βγει, θέλησε να τον «κρεμάσει» αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
Ετοιμάζεται να μπει και ο Σονί. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
63' Σονί αντί Γκαρντάφσκι. Ίσως αυτή να είναι η τελευταία φορά που ο Καμερουνέζος αγωνίζεται με τον Αστέρα καθώς η μεταγραφή του στη Χατάισπορ είναι θέμα χρόνου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
67' Μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος το κοντινό σουτ του Ντε Βινσέντι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
68' Αλλαγές για τη Λαμία. Μέσα ο Τζανδάρης και ο Μποάκι, έξω ο Νούνιες και ο Γιακουμάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
71' Σουτ από πλάγια θέση ο Τσιλούλης, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
72' Φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
73' Εκτελεί ο Τιλίκα, πολύ δυνατά, η μπάλα κατευθείαν άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
75' Διαμαρτυρίες από τη Λαμία για χέρι του Μπαρτόλο. Ελέγχθηκε στο VAR, συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
77' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία της Λαμίας! Ο Σλίβκα μέσα στην περιοχή γλιστράει και δεν καταφέρνει να σκοράρει από πλεονεκτική θέση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
78' Ντεμπούτο για Ασκόφσκι, έξω ο Ντε Βινσέντι για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
81' Ωραία σέντρα ο Σιμόν, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
85' Έξω ο Τσιλούλης, μέσα ο Μαρμεντίνι για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
85' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία! Ύστερα από εκτέλεση φάουλ, ο Μαρμεντίνι παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
Η Λαμία απειλεί συνεχώς, ο Αστέρας παίζει στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
90+1' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
Τι έβγαλε ο Παπαδόπουλος! Καταπληκτική επέμβαση του Έλληνα κίπερ στην κεφαλιά του Μπεχαράνο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
90+3' Αλλαγή για τον Αστέρα, Τζουκάνοβιτς μέσα, Μπερτόγλιο έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
Τέλος στο ματς! Λαμία και Αστέρας Τρίπολης ήρθαν 0-0, με τους γηπεδούχους να έχουν τις καλύτερες ευκαιρίες στο ματς αλλά να μην τις κάνουν γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν σε τεράστια ημέρα τον Παπαδόπουλο, ο οποίος κράτησε το μηδέν. 3/3 ισοπαλίες στο πρωτάθλημα οι Αρκάδες, στους 2 βαθμούς η Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη