Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα για την 3η αγωνιστική της Super League 1.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα, η οποία θα διεξαχθεί στο «Γ. Καμάρας» στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
Σέντρα στις 21:30. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
Ιστορικό ματς για την «Ένωση»! Οι «κιτρινόμαυροι», τυπικά γηπεδούχοι απόψε, θα δώσουν το τελευταίο τους εντός έδρας παιχνίδι μακριά από τη Νέα Φιλαδέλφεια, καθώς κόντρα στον Ιωνικό στις αρχές Οκτώβρη θα αγωνιστούν -μετά από 19 χρόνια- στην ιστορική τους έδρα! by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
Ο αγώνας θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιώργου Μαραθιανού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς - Ρότα, Βίντα, Τζαβέλλας, Χατζισαφί - Σιμάνσκι, Γιόνσον - Γκατσίνοβιτς, Πινέδα, Τσούμπερ- Αραούχο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Αθανασιάδης, Μουκουντί, Μοχαμάντι, Μήτογλου, Μάνταλος, Μουστακόπουλος, Άμραμπατ, Γκαρσία, Ελίασον. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Σούλης - Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης, Κιάκος - Καραχάλιος - Μπιλμπάο, Λιάσος - Μέντες, Παμλίδης, Ροσέρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Αθανασίου, Ποζνάνσκι, Μπαγκαλιάνης, Πήλιος, Ριένστρα, Φοφανά, Τζίμας, Τζάβος, Σταματελόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
Εκπλήξεις επιφύλασσε ο Ματίας Αλμέιδα. Σύμφωνα με το γράφημα της ΠΑΕ ΑΕΚ ο σχηματισμός θα αλλάξει σε 4-2-3-1. Βέβαια, βάσει των προσώπων που απαρτίζουν την ενδεκάδα του «δικέφαλου» είναι πιθανό να μετατρέπεται σε παραλλαγή του 3-5-2, όπως έχει εφαρμόσει στα πρώτα παιχνίδια ο Αργεντινός τεχνικός. Βασικός ο Ρότα, πρώτη φορά στην αποστολή ο νεαποκτηθείς Ελίασον. Εκτός ο τραυματίας Φράνσον καθώς και οι Γαλανόπουλος και Μαχαίρας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
Από την άλλη, η ομάδα των Ιωαννίνων δεν έχει στη διάθεσή της τους Κόντε, Πριόρ, Λώλη, Λεό και Κύρκο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
Διαιτητής: Μανούχος Βοηθοί: Σινιοράκης, Δ. Βεργέτης 4ος: Χ. Βεργέτης VAR: Κουμπαράκης, Μεϊντάνας by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
Η ΑΕΚ (7η, 3β.) -ενόψει και του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο (11/9)- θέλει να επιστρέψει στις νίκες, ύστερα από το εντός έδρας «κάζο» (0-1) από τον Βόλο. Ο ΠΑΣ (12ος, 1β.) προέρχεται από την ισοπαλία (1-1) στα Γιάννενα με τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Δείτε εδώ την άφιξη της αποστολής της ΑΕΚ στη Ριζούπολη: by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
H ιστορία στα εντός έδρας παιχνίδια της ΑΕΚ με τον ΠΑΣ: 25 ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ 20 ΝΙΚΕΣ ΑΕΚ 3 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 2 ΝΙΚΕΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΓΚΟΛ: 61-22 by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Οι φίλοι της ΑΕΚ έχουν γεμίσει εκ νέου το «Γ. Καμάρας» δημιουργώντας εντυπωσιακή ατμόσφαιρα! by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
21:30
1' Φάση για την ΑΕΚ. Στα 25'' Μακρινό σουτ του Πινέδα, μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο ο Σούλης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
4' Υπέροχη ενέργεια από τον Πινέδα, κάνει και την κάθετη στον Αραούχο, αλλά ο Σούλης βγαίνει και καθαρίζει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
Ξεκάθαρα καλύτερη η κυκλοφορία και οι συνδυασμοί της ΑΕΚ, μέχρι στιγμής, σε σχέση με το ματς τον Βόλο. Το βασικό της πρόβλημα κόντρα στην ομάδα της Μαγνησίας ήταν η διάσπαση της αντίπαλης πολυπρόσωπης άμυνας. Βέβαια, ακόμη είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
8' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ροσέρο πάτησε περιοχή από δεξιά και -όντας αμαρκάριστος- πλάσαρε με το αριστερό, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα έξω από τη συμβολή των δοκών. «Φάουλ» εδώ για την άμυνα της «Ένωσης» και συγκεκριμένα τον Χατζισαφί. by Μανώλης Μουσουράκης
21:38
9' Βαθύ γέμισμα του Γιόνσον, χωρίς πρόβλημα ο Σούλης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Για ακόμα ένα παιχνίδι, πολύ ψηλά το πρέσινγκ της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
11' Γύρισμα του Χατζισαφί, διώχνει ο Παντελάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
12' Ωραία επέλαση του Κιάκου, ο οποίος περνά 2-3 παίκτες της ΑΕΚ από αριστερά, ωστόσο δεν ολοκληρώνεται η προσπάθειά του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Η άμυνα του ΠΑΣ προσαρμόστηκε και η ΑΕΚ άρχισε να δυσκολεύεται σε σχέση με το καλό της «μπάσιμο». by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Την ίδια στιγμή, ο ΠΑΣ προσπαθεί να φτιάξει παιχνίδι και να απειλήσει την αντίπαλη εστία. Το build up του αρχίζει από πίσω με χαμηλά την μπάλα, εν αντιθέσει με το πώς αντιμετώπισε ο Βόλος την «Ένωση» (γεμίσματα του Κλέιμαν, τα οποία απέτρεψαν τον «δικέφαλο» να ανακτά ψηλά την μπάλα). by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
21:46
21:46
17' Σέντρα-σουτ του Τσούμπερ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, σταθερά ο Σούλης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
21:51
21' Αντεπίθεση για τον ΠΑΣ και κερδισμένο φάουλ σε πολύ καλό σημείο για ένα γέμισμα. Το παραχώρησε ο Τζαβέλλας. Μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
Στα τελευταία λεπτά υπάρχει αλλαγή πλευράς για Τσούμπερ και Γκατσίνοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Επανέναρξη στο παιχνίδι. Επιστροφή στα δεξιά για τον Γκατσίνοβιτς και στα αριστερά για τον Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Εικόνες από το παιχνίδι του περασμένου Σαββατοκύριακου για την ΑΕΚ, η οποία δυσκολεύεται πολύ να διασπάσει την αντίπαλη (πολυπρόσωπη) άμυνα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
33' Ωραίο κόψιμο του Γιόνσον στον Παμλίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
33' Πρόλαβε με υπερπροσπάθεια τη δυνατή κάθετη μεταβίβαση ο Ρότα, δεν βρήκε κάποιον συμπαίκτη του το γύρισμα. Βέβαια, δεν έγινε με καλές προϋποθέσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
Στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ ανακτά αρκετές φορές την μπάλα με το ασφυκτικό πρέσινγκ της. by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
35' Ωραία ενέργεια του Αραούχο στο όριο της μεγάλης περιοχής, δεν την ολοκληρώνει... by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
35' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Διαγώνιο σουτ του Πινέδα, ο Σούλης βάζει σε πρώτο χρόνο το «στοπ», καίρια και η επέμβαση του Παντελάκη προ του Αραούχο που προσπάθησε να σκοράρει από κοντά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
Πολιορκεί την αντίπαλη περιοχή η ΑΕΚ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
38' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Έφυγε στην αντεπίθεση ο ΠΑΣ, ο Ροσέρο βγήκε ολομόναχος ενώπιον του Στάνκοβιτς, όμως ο Γιόνσον επέστρεψε γρήγορα και έκοψε με ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ τάκλιν! by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
39' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 1-0! Σκόρερ ο Πινέδα! ΓΚΟΛΑΡΑ! Ο Γκατσίνοβιτς στρώνει στο όριο της μεγάλης περιοχής στον Πινέδα, ο οποίος βρίσκει δίχτυα με μονοκόμματη σουτάρα! Η φάση ξεκίνησε ύστερα από πρέσινγκ και κλέψιμο του Γιόνσον. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
Ο Αλμέιδα είχε δηλώσει για το παιχνίδι με τον Βόλο, ότι -δεδομένης της δυσκολίας της ΑΕΚ να ανοίξει την αντίπαλη άμυνα- έπρεπε να έχει πάρει παραπάνω μακρινά σουτ. Να που μ' αυτόν τον τρόπο βρίσκει απόψε δίχτυα. Ακόμα ένα γκολ μ' αυτόν τον τρόπο από τον Πινέδα, όπως στο ματς με τη Λαμία αλλά και στο φιλικό με την Ομόνοια. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
Ξέσπασμα και του Αλμέιδα στο γκολ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
«Κι άλλο γκολ κι άλλο γκολ, ΑΕΚ βάλε κι άλλο γκολ» ζητούν οι φίλοι της «Ένωσης» από τις κερκίδες. Τρομερή η παρουσία τους και απόψε! by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
44' Ως μη γενόμενη ευκαιρία της ΑΕΚ με τον Αραούχο. Έχει σηκωθεί σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
Η εκπληκτική αμυντική προσπάθεια του Γιόνσον: by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
22:15
Τρέχουμε το πρώτο από τα δύο λεπτά του έξτρα χρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η ΑΕΚ θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 χάρη στην γκολάρα του Πινέδα στο 39'. Η «Ένωση» μπήκε δυνατά, αλλά εν συνεχεία δυσκολεύτηκε σε ακόμα ένα παιχνίδι κόντρα σε πολυπρόσωπη άμυνα. Στο φινάλε φόρτσαρε, με τον Μεξικανό χαφ να δίνει τη λύση με τη σουτάρα που έπιασε από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Συνεχίζει κι απόψε να παίζει με μεγάλη ένταση και πρέσινγκ. Ο ΠΑΣ αμύνθηκε πολύ καλά, ενώ δημιούργησε και δύο σημαντικές φάσεις με τον Ροσέρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
22:31
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
Ο Τζίμας θα περάσει στη θέση του Μορέιρα για τον ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:36
47' Στιγμή για την ΑΕΚ. Επικίνδυνο σουτ του Τσούμπερ από το όριο της περιοχής, φεύγει άουτ. Η ΑΕΚ ξεκινά με παρόμοιο τρόπο με το πρώτο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
Η ΑΕΚ προσπαθεί να κοντρολάρει τον ρυθμό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
52' Σημαντική ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ωραία ενέργει του Σόρια, σπάει στον Ροσέρο, το σουτ του οποίου φεύγει πολύ ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
Όλες οι καλές ευκαιρίες του ΠΑΣ έχουν κύριο εκφραστή τους τον Ροσέρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
56' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Ριένστρα στη θέση του Λιάσου. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
57' Δεν περνά το γύρισμα του Πινέδα από δεξιά. Εν συνεχεία, σφυρίζεται φάουλ κατά του Τσούμπερ. Μια απόφαση που δεν αρέσει στον Ματίας Αλμέιδα, ο οποίος το εκφράζει στον 4ο διαιτητή, Χ. Βεργέτη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
61' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον ΠΑΣ. Πάνω από την μπάλα ο Καραχάλιος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:51
Κοντράρει στα σώματα η μπάλα. Οι παίκτες του ΠΑΣ ζήτησαν πέναλτι -για χέρι- σε διπλό χρόνο. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι. Αρχικά, ο Τσούμπερ είχε το χέρι κολλημένο, ενώ στη συνέχεια ο Γκατσίνοβιτς βρήκε την μπάλα με τον ώμο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:53
Πολύ άσχημο χτύπημα στον Κιάκο από συμπαίκτη του στην προσπάθειά του να βρει την μπάλα. Τον βρήκε με τις τάπες στην κοιλιά. Ευτυχώς σηκώθηκε ο αριστερός μπακ του ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:55
66' Στιγμή για τον ΠΑΣ. Έγινε το κλέψιμο στον Σιμάνσκι, όμως ο Τζίμας δεν ολοκλήρωσε τη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:55
Στο έδαφος ο Γκατσίνοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:55
Cooling break. by Μανώλης Μουσουράκης
22:56
Η ΑΕΚ έχει χαμηλώσει το τέμπο. Ωστόσο, όσο δεν καθαρίζει το παιχνίδι με ένα δεύτερο γκολ, τα πάντα θα είναι ρευστά... by Μανώλης Μουσουράκης
22:59
70' Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ: Γκαρσία αντί Αραούχο, Ελίασον αντί Σιμάνσκι και Μάνταλος αντί Γκατσίνοβιτς. Ντεμπούτο για Ελίασον. by Μανώλης Μουσουράκης
23:00
Αρχικά δεν φαίνεται να υπάρχει αλλαγή σχηματισμού. Ο Μάνταλος στο «8», ο Ελίασον δεξιά και ο Γκαρσία στην κορυφή. by Μανώλης Μουσουράκης
23:01
72' Άστοχο το πλασέ του Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:02
Ζεστό χειροκρότημα από τον κόσμο της ΑΕΚ στον Ελίασον στην πρώτη του επαφή με την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
74' Στιγμή για την ΑΕΚ. Πολύ ωραία ενέργεια του Ελίασον από δεξιά. Αποφεύγει με ωραία ντρίπλα τον Κιάκο, γεμίζει την μπάλα και κερδίζει το κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
75' Επικίνδυνη κατάσταση με τον Τσούμπερ, η μπάλα κοντράρει. by Μανώλης Μουσουράκης
23:05
77' Ο Άμραμπατ στη θέση του Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:08
80' Κίτρινη στον Τζαβέλλα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
Τελική ευθεία... by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
23:12
83' Ο Μοχαμάντι περνά στη θέση του Πινέδα. Θα πάει στα αριστερά και ο Άμραμπατ θα έρθει πίσω από τον Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
23:12
Οι Πινέδα και Γιόνσον οι κορυφαίοι για την ΑΕΚ στο αποψινό παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
85' Κόρνερ από τα δεξιά για την ΑΕΚ μετά από ωραία... μπούκα του Λιβάι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
87' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! 2-0! Σκόρερ ο Άμραμπατ! Εξαιρετική προσπάθεια Μοχαμάντι από τα αριστερά, δίνει στον Μαροκινό άσο και εκείνος -αφού άδειασε τον αντίπαλό του- έστειλε με ψύχραιμο αλλά και δυνατό σουτ την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:16
Στα κάπακια ο Άμραμπατ έτρεξε κι αφιέρωσε το γκολ στον Ματίας Αλμέιδα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
89' Ωραίο σλάλομ του Ρότα, όμως το σουτ που επιχείρησε κόντραρε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
90' Κόρνερ για την Ένωση μετά από προσπάθεια του Ελίασον. by Μανώλης Μουσουράκης
23:19
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
90'+1' Στο έδαφος ο Τζαβέλλας, του παρέχονται οι πρώτες βοήθειες. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
Όλα καλά με τον έμπειρο αμυντικό. by Μανώλης Μουσουράκης
23:21
Τελευταίο δίλεπτο, με το ματς να έχει κριθεί και την ΑΕΚ να επιστρέφει στις νίκες. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
90'+4' Ο Βίντα έκοψε σε κόρνερ προ του Σταματελόπουλου, μετά από μπαλιά Παμλίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
Τελευταία φάση στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
Επιθετικό φάουλ και τελειώνει εκεί η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
Τέλος στο ματς. ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0 με τα γκολ των Πινέδα (39') και Άμραμπατ (87'). by Μανώλης Μουσουράκης