Παρακολουθήστε την αναμέτρηση της πρεμιέρας των ομίλων του Europa League.

21:31
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ναντ-Ολυμπιακός για την πρεμιέρα των ομίλων του Europa League. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 22:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Ηρακλή Αντύπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Πάμε αρχικά να θυμηθούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
Ολυμπιακός (Κάρλος Κορμπεράν): Βατσλίκ - Ρέτσος, Μανωλάς, Σισέ - Αβιλα, Ρέαμπτσιουκ, Κουντέ, Μπουχαλάκης - Μπιέλ, Μασούρας, Ουί-Τζο Χουάνγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
Ναντ (Αντουάν Κομπουαρέ): Λαφόντ – Άπια, Ζιροτό, Παλουά - Γκεσάν, Μπλας, Μουτουσαμί, Τσιριβέγια, Μερλέν – Μοχάμεντ, Γκαναγκό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Στον πάγκο: Τζολάκης, Παπαδούδης, Ελ Αραμπί, Ανδρούτσος, Παπασταθόπουλος, Βρουσάι, Μπόουλερ, Βαλμπουενά, Χουάνγκ Ινμπόμ, Αμπού Καμαρά, Ντόι, Ροντρίγκες. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Στον πάγκο: Πέτριτς, Φάμπιο, Κοκό, Σισοκό, Ακί, Ντουσέ, Καστελετό, Κόρκια, Σιμόν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός είναι στον 7ο όμιλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
Για τον οποίο θα παίζεται την ίδια ώρα το Φράιμπουργκ-Καραμπάχ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
Εκτός για την ελληνική ομάδα είναι ο Εμβιλά. Ο Γάλλος χαφ ταλαιπωρείται από μία φαρυγγίτιδα που δεν του επιτρέπει να αγωνιστεί στην αναμέτρηση. Από εκεί και πέρα, στην αποστολή «μπήκε» ο Αμπουμπακάρ Καμαρά, ο οποίος έχει να παίξει με τα ερυθρόλευκα από το πρώτο παιχνίδι με την Μακάμπι Χάιφα στα προκριματικά του Champions League. Ανέτοιμος κρίθηκε ο Βρσάλικο, ενώ ο Μπα θα εκτίσει την ποινή για την κόκκινη με τους Κύπριους. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
Πρόκειται για την πρώτη αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
Πρέπει να σημειωθεί ότι η Ναντ συμμετέχει σε ευρωπαϊκή διοργάνωση για πρώτη φορά μετά τη σεζόν 2001-02 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
Κάτι παραπάνω από ένα δεκάλεπτο για τη σέντρα. Διαιτητής: Χάραλντ Λέχνερ (Αυστρία) Βοηθοί: Αντρέας Χάιντενραϊχ, Μαξιμίλιαν Κόλμπιτς 4ος: Μάρκους Χάμετερ VAR: Κρίστιαν Τσορτσίτσα, AVAR: Αλαν Κίγιας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:55
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός αποκλείστηκε από τη Μακάμπι Χάιφα στον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League. Ακολούθησαν δύο προκρίσεις επί Σλόβαν Μπρατισλάβας και Απόλλωνα Λεμεσού στα πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
Έτοιμες για είσοδο στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
Τώρα γίνεται η είσοδος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:57
Ο Ολυμπιακός έχει συμπληρώσει ο Ολυμπιακός εννέα παιχνίδια χωρίς νίκη στην Ευρώπη. Είναι το μεγαλύτερο αρνητικό σερί στην ιστορία του. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:58
Τιμήθηκε ο Κριστιάν Καρεμπέ πριν την έναρξη του αγώνα Εικόνα live 21972144/87843.jpg by Αποστόλης Λιβάνιος
22:00
Ενός λεπτού σιγή στο ματς στη μνήμη της Βασίλισσας Ελισάβετ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
Μικρή αναμονή, ώστε να καθαρίσει το τοπίο, έπειτα από τα αρκετά καπνογόνα που άναψαν οι οπαδοί των γηπεδούχων by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:04
2' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ναντ! Ο Άπια ελίχθηκε από τα δεξιά, έκανε κοφτή ντρίπλα και το σουτ με το αριστερό έβγαλε ο Βατσλίκ, ενώ στη συνέχεια απέκρουσε το σουτ του Μοχάμεντ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
«Καυτή» όπως αναμενόταν η έδρα της Ναντ. Έχουν μπει καλύτερα οι γηπεδούχοι. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
5' Επικίνδυνη κόντρα για τον Ολυμπιακό, με τον Μπιέλ να μην καταφέρνει να απειλήσει, ενώ το σουτ του Μασούρα δεν ήταν καλό και βρήκε σε σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
7' Επικίνδυνη σέντρα του Μουτουσαμί, μπλόκαρε ο Βατσλίκ. Θα πρέπει να είναι αποφασιστικός σήμερα ο Τσέχος στις εξόδους του, έχοντας απέναντί του ψηλά κορμιά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
Σε ένα ακόμη παιχνίδι ο Ολυμπιακός κάνει αρκετά αβίαστα λάθη στο ξεκίνημα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:11
22:13
22:15
13' Επικίνδυνη στιγμή για την άμυνα του Ολυμπιακού. Γύρισμα του Γκεσάν, πέρασε παράλληλα με την εστία η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
Νευρικό ξεκίνημα από τους Πειραιώτες που έχουν υποπέσει σε αρκετά λάθη μεσοαμυντικά ως τώρα. Πρέπει να σφίξουν τις γραμμές τους και να έχουν μικρότερες αποστάσεις αφού η Ναντ έχει μεγάλη ταχύτητα, όπως και να προσπαθήσει να χτυπήσει στα πολλά κενά που αφήνουν οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Τσανάκας
22:16
14' Απειλεί η Ναντ. Εξαιρετική προσπάθεια του Γκεσάν, που νίκησε κατά κράτος τον Ρέαμπτσιουκ και έφυγε κάθετα, αλλά έσωσε τον Ολυμπιακό ο Μανωλάς με τάκλιν. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
Υπάρχει θέμα στα αριστερά του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
22:18
16' Κόντρα του Ολυμπιακού, με δυνατό γέμισμα του Άβιλα για τον Χουάνγκ Ουί Τζο, που δεν έφτασε στην μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:20
22:20
22:20
22:21
20' Σέντρα του Άπια, μπλόκαρε ο Βατσλίκ προ του Γκαναγκό by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
Δεν μπορεί με τίποτα να κρατήσει την μπάλα ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24
22:25
Δεν δείχνει καθόλου ευχαριστημένος με την εικόνα του Ολυμπιακού ο Κάρλος Κορμπεράν by Αποστόλης Λιβάνιος
22:27
22:28
22:28
Εντολή του Κορμπεράν να πάει κορυφή ο Μπιέλ και δεξιά ο Χουάνγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:28
27' Πολύ άστοχο σουτ του Μπλας έπειτα από κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:29
Την ίδια ώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:31
28' Κάτι πήγε να κάνει ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Ρέαμπτσιουκ, απομάκρυνε η άμυνα της Ναντ προ του Χουάνγκ Ουί Τζο, ενώ στη συνέχεια δεν μπόρεσε ο Μασούρας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:33

32' Γκολ η Ναντ, 1-0!

Ο Μπλας έβγαλε κάθετα για τον Μοχάμεντ, που βρέθηκε φάτσα με τον Βατσλίκ και τον πλάσαρε by Αποστόλης Λιβάνιος
22:35
22:36
Απειλεί και πάλι η Ναντ. Ο Άπια βγήκε από τα δεξιά, έκανε τη σέντρα και έδιωξε ο Ρέτσος by Αποστόλης Λιβάνιος
22:36
Από τη στιγμή που ο Ολυμπιακός δεν μπορούσε να ελέγξει τον ρυθμό, το γκολ της Ναντ έμοιαζε να... έρχεται! Κακό πρώτο ημίχρονο για την ομάδα του Κάρλος Κορμπεράν, ο οποίος φαίνεται να πιάνεται αδιάβαστος! by Γιώργος Τσανάκας
22:37
Το πρόβλημα στα αριστερά γίνεται όλο και μεγαλύτερο για τον Ολυμπιακό, με τους γηπεδούχους να βάζει στη μέση είτε τον Ρέαμπτσιουκ ή τον Σισέ, δημιουργώντας αριθμητικό πλεονέκτημα στην αριστερή πτέρυγα των Πειραιωτών by Αποστόλης Λιβάνιος
22:39
35' Άστοχη κεφαλιά του Γκαναγκό που πήρε την κεφαλιά από τον Σισέ στο κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:40
37' Άστοχο σουτ του Μοχάμεντ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:41
39' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μπιέλ μοίρασε στον Άβιλα, που βρέθηκε στην περιοχή, έκανε την κοφτή και αστόχησε με το αριστερό. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:43
22:47

Ημίχρονο στο παιχνίδι δίχως καθυστερήσεις: Ναντ-Ολυμπιακός 1-0!

Το γκολ του Μοχάμεντ από το 32ο λεπτό χωρίζει τις δύο ομάδες. Πολύ κακό το πρόσωπο στα πρώτα 45 λεπτά για τους Πειραιώτες, οι οποίοι έχουν εντελώς παθητικό ρόλο και έχουν απειλήσει ελάχιστα. Δεν έχουν καταφέρει να κρατήσουν καθόλου μπάλα, ενώ το πρόβλημα στα αριστερά αποτελεί... πληγή. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:49
23:01
Λείπουν τα τρεξίματα από τον Ολυμπιακό, που πρέπει να κρατήσει μπάλα γιατί δεν βολεύει αυτός ο φρενήρης ρυθμός που δίνει η Ναντ στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
23:02
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:02
Ο Ολυμπιακός πρέπει να αλλάξει πολλά για να διεκδικήσει κάτι. Πάντως, στο 2ο ημίχρονο μπήκε χωρίς αλλαγές by Αποστόλης Λιβάνιος
23:05
48' Υποψία φάσης για τον Ολυμπιακό. Έκλεψε ο Άβιλα και έφυγε από τα δεξιά, αλλά δεν βρήκε Χουάνγκ ή Μασούρα που ήταν στην περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
23:06
50' Σέντρα του Κουντέ, βρήκε ο Χουάνγκ, κόντραρε η μπάλα και πέρασε έξω σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:07
50' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1! Από κόρνερ του Μπιέλ από τα δεξιά, η μπάλα βρήκε στον Μουτασαμί της Ναντ και κατέληξε στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:08
Ο Ολυμπιακός έστω και με τυχερό τρόπο θα βρει το γκολ της ισοφάρισης και τώρα καλείται να ανέβει κι άλλο στο γήπεδο που... πάγωσε από το αυτογκόλ! Από την εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Μπιέλ και τη σέντρα του Άβιλα ήρθε το κόρνερ, με τον πρώτο να δείχνει με κάθε επαφή του με την μπάλα πως έχει τεράστια ποιότητα! by Γιώργος Τσανάκας
23:09
Έχουν σαστίσει οι γηπεδούχοι λόγω του τρόπου που δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης by Αποστόλης Λιβάνιος
23:10
Έχει ανεβάσει πολύ τα στόπερ της η Ναντ μετά το 1-1, βρίσκει πολλούς κενούς χώρους ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
23:11
55' Κίνηση του Μπλας λίγο έξω από την περιοχή, μπήκε σε αυτήν και έκανε διαγώνιο-άστοχο σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:12
55' Κίτρινη για τον Ρέτσο που τράβηξε τον αντίπαλό του (Γκαναγκό), αφού πρώτα έχασε τη φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:13
57' Άστοχο σουτ του Μπλας έπειτα από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα έφυγε ψηλά. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:16
Άστοχη κεφαλιά για τη Ναντ με τον Ζιροτό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:16
60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μπόουλερ αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:20
63' Επικίνδυνη επίθεση της Ναντ. Βρέθηκαν δύο παίκτες της στο έδαφος, αλλά δεν υπήρξε κάτι όπως φάνηκε από τα ριπλεϊ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:21
64' Σέντρα-σουτ του Μπόουλερ από τα δεξιά, έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Ναντ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:21
23:25
Πολύ καλύτερα το πάει ασφαλώς στο β' μέρος ο Ολυμπιακός, ο οποίος έχει πάρει θάρρος μετά το 1-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
23:26
69' Αλλαγές για τη Ναντ: Σισοκό αντί Γκαναγκό και Σιμόν αντί Μουτουσαμί by Αποστόλης Λιβάνιος
23:28
72' Κίτρινη στον Σισοκό για επικίνδυνο παίξιμο σε στατική φάση. Έριξε κάτω τον Ρέαμπτσιουκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:29
73' Ευκαιρία για τη Ναντ. Άστοχη κεφαλιά του Ζιροτό σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:30
74' Νέα ευκαιρία για τη Ναντ. Κεφαλιά του Σισοκό, έδιωξε εντυπωσιακά ο Βατσλίκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:32
23:33
77' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Αμπού Καμαρά αντί Χουάνγκ Ουί Τζο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:36
Έχει υποχωρήσει στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
23:37
80' Μακρινό σουτ του Παλουά, στον οποίο δεν πήγε κανείς πάνω, έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Βατσλίκ η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:38

81' ΓΚΟΛ η Ναντ, 2-1!

Εξαιρετική μπαλιά του Μπλας στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, με τον Σισέ να διώχνει πάνω στη γραμμή το σουτ του Μοχάμεντ, ενώ στη συνέχεια ο Γκεσάν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:38
Πρέπει να υπάρχει offside. Αυτό φάνηκε από το ριπλεϊ. Για να δούμε by Αποστόλης Λιβάνιος
23:39
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΟΛ! Offside by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
Μια καλή κόντρα ψάχνει στο ματς ο Ολυμπιακός για να κάνει τη ζημιά, έχοντας φτιάξει κατά κάποιο τρόπο και τα μετόπισθεν! Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν να είναι καλύτεροι και να έχουν τον έλεγχο, αλλά δεν φτάνουν τόσο εύκολα με αξιώσεις στα καρέ του Βατσλικ, απειλώντας κυρίως εκτός περιοχής! by Γιώργος Τσανάκας
23:41
Ένταση στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:42
Πιθανόν να έχει χτυπήσει τον Κορμπεράν στην πλάτη ο Παλουά. Αποβολή για τον Αβραάμ Παπαδόπουλο που πήγε να υπερασπιστεί τον προπονητή του. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:42
Ναι, ο Κορμπεράν μάζεψε την μπάλα όταν βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου και επειδή καθυστέρησε να την αφήσει ώστε να δώσει οδηγίες στους παίκτες του, ο Παλουά τον έσπρωξε. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:44
86' Ο Ελ Αραμπί αντί του Μπιέλ στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:45
Δύο λεπτά για τα 90 by Αποστόλης Λιβάνιος
23:47
90' Κίνηση του Μπλας από τα δεξιά, σουτ και κόρνερ η μπάλα, αφού τη βρήκε ο Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:47
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:48
Νέα ένταση στο ματς. Ανάμεσα σε Μπλας και Ρέαμπτσιουκ. Πήγε να τους ηρεμήσει ο Μπουχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
23:48
Νεύρα και από τον Μανωλά. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:48
90'+2' Κίτρινη σε Ρέαμπτσιουκ και Μπλας by Αποστόλης Λιβάνιος
23:49
Δύο λεπτά απομένουν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:49
90'+3' ΓΚΟΛ η Ναντ, 2-1! Καρφωτή κεφαλιά του Γκεσάν από συστημένη μπαλιά του Μπλας και η μπάλα στα δίχτυα του Βατσλίκ. Πάλι πλήγωσε από τα αριστερά τον Ολυμπιακό η γαλλική ομάδα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:51
Νευρά στον πάγκο του Ολυμπιακού, αλλά και από τους παίκτες εντός του αγωνιστικού χώρου, επειδή ήταν στο έδαφος ο Αμπού Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
23:52

Φινάλε στο ματς: Ναντ-Ολυμπιακός 2-1

Ο Γκεσάν πέτυχε στο 90'+3' το νικητήριο γκολ, με τους Πειραιώτες να έχουν πολλά παράπονα από τον διαιτητή επειδή δεν σταμάτησε το παιχνίδι, καθώς ήταν στο έδαφος ο Καμαρά. Το σκορ είχε ανοίξει ο Μοχάμεντ στο 32', ενώ οι ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν στο 50' με αυτογκόλ του Μουτασαμί. Δέκατο ευρωπαϊκό παιχνίδι του Ολυμπιακού μακριά από τη νίκη. by Αποστόλης Λιβάνιος