Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός για την 4η αγωνιστική της Super League 1.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:55
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός, στους «Ζωσιμάδες», για την 4η αγωνιστική της φετινής Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:03
Οι δύο αποψινοί αντίπαλοι δεν έχουν καταφέρει ακόμα να πανηγυρίσουν νίκη στο πρωτάθλημα, αμφότεροι έχουν δύο ήττες και μία ισοπαλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:04
Οι Ηπειρώτες και γηπεδούχοι έρχονται από καλή εμφάνιση αλλά ήττα στη με 2-0 στη Ριζούπολη από την ΑΕΚ, ενώ ο Λεβαδειακός την προηγούμενη εβδομάδα ηττήθηκε με 1-0 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: ΠΑΣ Γιάννινα(Στάικος, 4-2-3-1): Σούλης - Σορία, Μπαγκαλιάνης, Εραμούσπε, Κιάκος - Μπιλμπάο, Καραχάλιος - Λιάσος, Ροσέρο, Μορέιρα - Παμλίδης Λεβαδειακός (Ταουσιάνης, 4-5-1): Μάρκοβιτς - Κωνσταντινίδης, Μπαχανάκ, Τζημόπουλος, Βήχος - Μουτίνιο, Μεχία, Μπελμόντ, Βρακάς, Σκβαρκα - Δούμτσιος by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ: Αθανασίου, Πήλιος, Παντελάκης, Ποζνάνσκι, Φοφανά, Τζίμας, Τσαβός, Κύρκος, Σταματελόπουλος by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό: Στογιάνοβιτς, Ντεντάκης, Χάμοντ, Ρεγκίς, Τόρο, Τσιριγώτης, Λιάγκας, Λούα Λούα, Παναγιώτου by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γκάμαρης, με βοηθούς τους Φωτόπουλο, Σαμοΐλη. Τέταρτος ο Αγγελάκης και VAR οι Γκορτσίλας, Απτόσογλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:10
Συνολικά έχουν διεξαχθεί δέκα ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός στους «Ζωσιμάδες». Οι Ηπειρώτες έχουν πέντε νίκες, οι Βοιωτοί έχουν επικρατήσει 2 φορές, ενώ δύο παιχνίδια ολοκληρώθηκαν ισόπαλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
Ηλιόλουστη η μέρα στα Ιωάννινα, με τις δύο ομάδες να βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:13
Εραμούσπε και Μεχία οι δύο αρχηγοί, στο καθιερωμένο στρίψιμο του νομίσματος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:15
Έναρξη της αναμέτρησης στα Ιωάννινα, με τον ΠΑΣ στη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:16
2' Γκοοολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Μετά από σέντρα του Μπιλμπάο από τα αριστερά, ο Ροσέρο με όμορφη κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
Ο ΠΑΣ μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και αιφνιδιάζει τον Λεβαδειακό, παίρνοντας από πολύ νωρίς το προβάδισμα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
4' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, μετά από γύρισμα του Ροσέρο από τα αριστερά, ο Παμλίδης σούταρε με τη μία από καλή θέση, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
Ο Ροσέρο πανηγύρισε το γκολ με τη φανέλα του μεγάλου άτυχου Πέδρο Κόντε, ο οποίος υπέστη μία ακόμα ρήξη χιαστού. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:22
19:23
8' Ακόμα μια ευκαιρία για τον ΠΑΣ, μετά από γρήγορη αντεπίθεση ο Παμλίδης μπήκε στην περιοχή και προσπάθησε να βρει τον Μορέιρα, έδιωξε τελευταία στιγμή ο Τζημόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
10' Εντυπωσιακός στο ξεκίνημα ο ΠΑΣ, με τον Λεβαδειακό να παίρνει τώρα την μπάλα στα πόδια του και να προσπαθεί να δημιουργήσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:26
12' Ροσέρο και Σορία συνεργάστηκαν όμορφα στα δεξιά της επίθεσης του ΠΑΣ, η σέντρα του δεύτερου απευθείας άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
13' Ο Ποζνάνσκι έκανε λάθος πάσα λίγο έξω από την περιοχή της ομάδας του, ο Δούμτσιος πήρε την μπάλα αλλά σούταρε πάνω στον Εραμούσπε. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
15' Ο Λεβαδειακός έχει την κατοχή και κυκλοφορεί την μπάλα στο μισό του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
16' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, διαγώνια μπαλιά του Βήχου, ο Βρακάς δεν κατάφερε να νικήσει τον Σούλη, ο οποίος βγήκε έγκαιρα και έδιωξε σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:32
17' Κίτρινη κάρτα στον Μεχία και φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
19' Ο Μπιλμπάο εκτέλεσε εντυπωσιακά, εξίσου εντυπωσιακά αντέδρασε αποκρούοντας στη γωνία του ο Μάρκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
20' Ο Μπιλμπάο εκτέλεσε κόρνερ, ο Εραμούσπε σούταρε απελπιστικά ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
22' Ο Ροσέρο έχει μεταφερθεί στα δεξιά της επίθεσης του ΠΑΣ, έκανε ένα διαγώνιο σουτ άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
Στα μισά του ημιχρόνου, παρακολουθούμε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, με αρκετά γρήγορο ρυθμό και ευκαιρίες. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
24' Ο Παμλίδης κερδίζει άλλο ένα φάουλ σε καλή θέση για τους γηπεδούχους. Το έκανε ο Μουτίνιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
25' Ο Μπαγκαλιάνης σκόραρε με κεφαλιά μετά από μία ακόμα πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Μπιλμπάο, το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
Οριακή φάση, σωστά υποδεικνύεται το οφσάιντ μετά και από συμβολή του VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
26' Ο Παμλίδης έκλεψε μια κεφαλιά-πάσα του Τζημόπουλου προς τον τερματοφύλακα, βγήκε πολύ πλάγια και δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το λάθος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
28' Ο Λεβαδειακός παίρνει μέτρα στο γήπεδο και ψάχνει τρόπο να απειλήσει την εστία του Σούλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
30' Ο σκόρερ Ροσέρο, ο πιο δραστήριος ποδοσφαιριστής ως τώρα στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
47% η κατοχή για τον ΠΑΣ, 53% για τον Λεβαδειακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:49
34' Λάθος πάσα του Μουτίνιο, ο Παμλίδης βρήκε το Ροσέρο, αλλά εκείνος κόπηκε από τον Μπαχανάκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
35' Ωραία ενέργεια και μακρινό σουτ του Παμλίδη, μπλόκαρε με άνεση ο Μάρκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:51
36' Ακόμα μια προσπάθεια του Ροσέρο από τα δεξιά, έκανε κακή σέντρα υπό καλές προϋποθέσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:51
24 λάθη ο Λεβαδειακός, 17 ο ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:52
37' Σέντρα του Σορία από τα δεξιά, ο Μάρκοβιτς έδιωξε με γροθιές προ του Παμλίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
Μπαίνουμε στην «τελική ευθεία» του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ-Λεβαδειακός 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
41' Φάση διαρκείας μπροστά στην εστία του Λεβαδειακού, ως μη γενόμενη λόγω οφσάιντ στο ξεκίνημα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
44' Ο Λεβαδειακός κυκλοφορεί την μπάλα, αλλά δεν μπορεί να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για την ισοφάριση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
20:00
45'+1' Ο Μεχία σούταρε από μακριά η μπάλα στα σώματα, ενώ πήγαινε με δύναμη εντός εστίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
45'+1' Γκοοολ για τον Λεβαδειακό! Εκπληκτικό σουτ του Μουτίινο έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Σούλη και ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους! 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:02
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
Ο ΠΑΣ προηγήθηκε μόλις στο 2' με την κεφαλιά του Ροσέρο, ήταν πιο απειλητικός από τον Λεβαδειακό στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου, με τους Βοιωτούς να έχουν αρκετή κατοχή της μπάλας, αλλά να μην μπορούν να δημιουργήσουν φάσεις. Τελικά, ο Μουτίνιο έδωσε τη λύση στους φιλοξενούμενους, σκοράροντας με υπέροχο μακρινό σουτ στις καθυστερήσεις και δίνοντας πολύ μεγάλο ενδιαφέρον στο δεύτερο μέρος! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα Ιωάννινα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Λούα Λούα και Χάμοντ αντί των Σκβάρκα και Μεχία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
Οι παίκτες του Λεβαδειακού πανηγυρίζουν το γκολ του Μουτίνιο, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου: Εικόνα live 21972171/73703.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Μπιλμπάο να βρίσκει με υπέροχη μπαλιά τον Ροσέρο, ο οποίος σούταρε, αλλά ο Μάρκοβιτς απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
54' Δεύτερη καλή στιγμή για τον ΠΑΣ στο δεύτερο μέρος, μακρινό σουτ του Μπιλμπάο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μάρκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
56' Σέντρα του Βήχου από τα αριστερά για τον Λεβαδειακό, έδιωξε με υπερένταση ο Σούλης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
56' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, μετά από γύρισμα του Λούα Λούα, ο Βρακάς σούταρε στην κίνηση, λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:31
Καλός ο ρυθμός του ματς και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
59' Ωραία σέντρα σε εκτέλεση φάουλ του Βρακά, επιθετικό φάουλ έδωσε ο διαιτητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
60' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Τζίμας παίρνει τη θέση του Παμλίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
63' Ο Λεβαδειακός πιέζει στα τελευταία λεπτά. Συρτή σέντρα του δραστήριου Λούα Λούα από τα αριστερά, βγήκε από την εστία του και μπλόκαρε ο Σούλης by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
64' Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντινίδη, για κράτημα στον Μορέιρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
67' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Σταματελόπουλος αντί του Λιάσου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
Αλλαγή και για τον Λεβαδειακό, Κωνσταντινίδης εκτός, Ντεντάκης εντός. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
Ο ΠΑΣ δυσκολεύεται πολύ να κρατήσει την μπάλα, με τον Λεβαδειακό να φαίνεται πιο απειλητικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
69' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ, ο Σταματελόπουλος δευτερόλεπτα αφότου μπήκε στο ματς, βρέθηκε απέναντι στον Μάρκοβιτς, αλλά πλάσαρε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
71' Φάση διαρκείας μπροστά στην εστία του Λεβαδειακού μετά από εκτέλεση κόρνερ, ένα σουτ του Μπιλμπάο σε σώμα αμυντικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
73' Γκοολ για τον ΠΑΣ! Ο Εραμούσπε σκοράρει το δεύτερο γκολ του στη φετινή σεζόν! Ο Ροσέρο σέντραρε από δεξιά, ο Σταματελόπουλος πήρε την κεφαλιά και ο Εραμούσπε που κινήθηκε στο δεύτερο δοκάρι, πλάσαρε για το 2-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
76' Σέντρα του Λούα Λουά από τα αριστερά, κεφαλιά του Βήχου στην αγκαλιά του Σούλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
78' Ο Ροσέρο βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση και προσπάθησε να βρει με πάσα τον Σταματελόπουλο, έδιωξε τελευταία στιγμή με τάκλιν ο Μπαχανάκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
78' Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Τσιριγώτης αντί Δούμτσιου και Τόρο αντί Βρακά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:54
81' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, ο Μορέιρα έστρωσε όμορφα στον Τζίμα, αλλά εκείνος σούταρε ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
20:56
83' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:59
85' Ο Λεβαδειακός έχει την κατοχή και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
87' Κίτρινη κάρτα στον Σορία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
90' Ο ΠΑΣ προσπαθεί να παγώσει τον ρυθμό, διατηρώντας το προβάδισμά του. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
90'+1' Ο Ντεντάκης μπήκε στην περιοχή του ΠΑΣ, κόπηκε από τον Μπαγκαλιάνη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
90'+2' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Παντελάκης αντί του Μορέιρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
Με 5-4-1 στα τελευταία λεπτά του ματς οι γηπεδούχοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
90'+4' Κάνει τις τελευταίες του προσπάθειες για την ισοφάριση ο Λεβαδειακός, όλος ο ΠΑΣ πίσω από την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός 2-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
Οι Ηπειρώτες πανηγυρίζουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, χάρη στα γκολ των Ροσέρο και Εραμούσπε. Ισοφάρισε προσωρινά για τον Λεβαδειακό ο Μουτίνιο. by Δημήτρης Παπαδήμας