Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι Αστέρας Τρίπολης-Άρης για την 4η αγωνιστική της Super League 1.

20:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον Αστέρα και τον Άρη στην Τρίπολη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
Σε σύνολο 12 αγώνων οι πέντε έχουν τελειώσει ισόπαλοι, η ομάδα της Αρκαδίας έχει επικρατήσει 4 φορές και εκείνη της Θεσσαλονίκης τρεις φορές. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
Τόσο οι 4 νίκες του Αστέρα Τρίπολης, όσο και οι τρεις του Άρη είναι όλες με διαφορετικά σκορ και δεν υπάρχει καμία επανάληψη και το αποτέλεσμα που έχει σημειωθεί τις περισσότερες φορές στις κόντρες τους είναι το ισόπαλο 1-1 με τρείς εμφανίσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
Η ευρύτερη νίκη του Αστέρα Τρίπολης επί του Άρη είναι το 4-0 της σεζόν 2008-09 με τους Μπαστία, Μαρσελάο, Καούνο και Καρντόσο να σημειώνουν τα γκολ. Από την άλλη, ο Άρης έφυγε από το γήπεδο με ένα εντυπωσιακό 3-0 στις 11 Φεβρουαρίου 2019 χάρη στα τέρματα των Λάρσον, Ντιγκινί και Μαρσέλο Γκαρσία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
Σίτο, Βαλιέντε, Κρέσπι δεν θα αγωνιστούν στο ματς, αλλά ανεβάζουν ρυθμούς για την επόμενη αγωνιστική με τον Λεβαδειακό. Από την άλλη, ο Χουάν Μουνάφο συνεχίζει το πρόγραμμα της θεραπείας και αποκατάστασής του. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
Εκτός για τον Άρη είναι ο Νταμπό, ο οποίος δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής λόγω της αποβολής που δέχθηκε στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ. Ξεπέρασε τον τραυματισμό του και βρίσκεται στην αποστολή ο Οντουμπάτζο. Δεν είναι στις επιλογές Χαΐροβιτς, Χατζηιωάννου, Τανούλης, Μαρμαρίδης, Καρακασίδης και Παναγίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Τσιφτσής – Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες – Στάνκο, Ντομίνγκεθ – Ριέρα, Μπερτόγλιο, Γκαρντάφσκι – Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Τζουκάνοβιτς, Γκαρθία, Ιγκλέσιας, Μπαρτόλο, Τιλίκα, Μπενίτο, Αντζουλάς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
Άρης (Απόστολος Τερζής): Κουέστα - Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού – Ντουκουρέ, Μανού Γκαρθία – Μαντσίνι, Ιτούρμπε, Ματέο Γκαρσία – Γκρέι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
Στον πάγκο οι Σιαμπάνης, Ζερβινιό, Πάλμα, Πίρσμαν, Καμάτσο, Οντουμπάτζιο, Ντιόπ, Ενκουλού, Σγούρος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
Διαιτητής: Τσετσίλας Βοηθοί: Κούλα Χασάν, Κωνσταντίνου 4ος: Ματσούκας VAR: Κουτσιαύτης, Ψαρρής by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
Σε περίπου μισή ώρα θα ξεκινήσει το παιχνίδι στην Τρίπολη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
Όλα έτοιμα, οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο... by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
3' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
6' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
Ο Καστάνιο πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
8' Πολύ γρήγορος ρυθμός, πάνω-κάτω η μπάλα. Δείχνουν διάθεση να παίξουν ανοιχτά και καλό ποδόσφαιρο οι δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
9' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
Εκτέλεσε ο Μαντσίνι, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Τσιφτσή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
10' Κάρτα ο Φαμπιάνο για αγκωνιά στον Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:42
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραία βαθιά μπαλιά του Άλβαρες, ο Καστάνιο παίρνει την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει ξυστά από την εστία του Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
14' Κάθετη ο Ριέρα στον Καρμόνα, εκείνος πήγε με τάκλιν να εκτελέσει, αλλά χτύπησε πάνω στον Κουέστα. Δόθηκε επιθετικό φάουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
40%-60% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
19' Σουτ του Ριέρα από τα πλάγια, ο Κουέστα μπλόκαρε εύκολα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
20' Γκοοολ ο Άρης! Γύρισμα του Μαντσίνι στον Γκρέι, αυτός εκτελεί με τη μία και ο Άρης προηγείται στο 20ο λεπτό με 1-0 στην Τρίπολη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
27' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Άλβαρες έκανε ένα φοβερό σουτ με το αριστερό από τα 25 μέτρα, έδιωξε σε κόρνερ ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:59
Ο Φεντερίκο Άλβαρες είναι ένας από τους πιο ποιοτικούς παίκτες στον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
36' Πιέζει ο Άρης αρκετά τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:11
41' Σέντρα ο Άλβαρες, ο Μπαράλες πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
44' Ευκαιρία για τον Άρη! Γύρισμα του Γκρέι, ο Τσιφτής έδιωξε με το στήθος ουσιαστικά. by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
45' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
Πέρασε ανεκμετάλλευτο και ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
45+1' Κόρνερ ξανά για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ο Άρης προηγείται του Αστέρα με 1-0 από το 20ο λεπτό με γκολ του Γκρέι. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
22:31
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
22:31
46' Τιλίκα αντί Γκαρντάφσκι για Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
48' Απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα! Η μπάλα δεν καταλήγει στα δίχτυα από... θαύμα! Πρώτα ο Κουέστα διώχνει το γύρισμα του Ριέρα αλλά ο Πίτσου βλέπει τις δύο του προσπάθειες από τη μικρή περιοχή να τις διώχνει πάνω στη γραμμή ο Εμπακατά. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
51' Κόρνερ για τον Αστέρα. Μπλόκαρε εύκολα ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:38
52' Δυνατό σουτ ο Ιτούρμπε, η μπάλα δίπλα από την εστία του Τσιφτσή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:40
55' Κάρτα ο Μπράμπετς για μαρκάρισμα στον Μπερτόγλιο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
56' Σέντρα ο Άλβαρες, δεν πρόλαβε ο Μπαράλες και μάζεψε ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:43
57' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:51
60' Γκολ για τον Άρη και 2-0! Ο Ματέο Γκαρσία έκανε το σουτ που σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι, με τον Εμπακατά να παίρνει το ριμπάουντ και να σκοράρει μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:52
63' Μπενίτο, Μπαρτόλο, Τζουκάνοβιτς μέσα, έξω οι Μπαράλες, Πίτσου και Μπερτόγλιο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:54
68' Σκληρό μαρκάρισμα του Μπράμπετς στον Καστάνιο, θα μπορούσε να του δείξει τη δεύτερη κίτρινη ο διαιτητής. by Αναστασία Βοσνάκη
22:55
70' Αλλαγές για τον Άρη. Ντιόπ, Πάλμα, Ενκουλού μέσα, Ιτούρμπε, Μανού Γκαρθία, Ντουκουρέ έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
22:58
73' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Δυνατό σουτ του Μπενίτο, διώχνει ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:00
74' Αδύναμο τελείωμα ο Καστάνιο, μπλοκάρει ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
76' Κάρτα ο Ματέο Γκαρσία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:02
Πάει να το δει για κόκκινη ο ρέφερι για δυνατό μαρκάρισμα στον Καρμόνα!! by Αναστασία Βοσνάκη
23:02
Αποβολή για τον Ματέο Γκαρσία στο 77ο λεπτό που πήγε με τις τάπες και πολύ δυνατά στον Καρμόνα, με τον διαιτητή να τσεκάρει τη φάση στο VAR και να δείχνει την κόκκινη στον παίκτη του Άρη. Με δέκα συνεχίζουν οι φιλοξενούμενοι στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:04
78' Έξω ο Γκρέι, μέσα ο Πίρσμαν για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
23:05
79' Εκτέλεσε το φάουλ ο Τιλίκα, ο Μπενίτο στέλνει την μπάλα άουτ με κεφαλιά! by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
81' Γύρισμα ο Καρμόνα, η μπάλα πέρασε ξυστά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:09
83' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:09
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:11
85' Δυνατό σουτ του Μπαρτόλο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:11
86' Μέσα ο Οντουμπάτζιο, έξω ο Μαντσίνι για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
23:14
88' Σκόραρε ο Μπενίτο για τον Αστέρα, αλλά δεν μέτρησε για οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:16
Επτά λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:18
90+3' Σουτ ο Ριέρα, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:21
90+5' Κίτρινη ο Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:22
90+6' Εκτέλεσε το φάουλ ο Πάλμα, μπλόκαρε ο Τσιφτσής εύκολα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:22
90+7' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:23
Κι άλλο κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:23
Τέλος στο ματς! Ο Άρης άντεξε στην Τρίπολη και επικράτησε 2-0 του Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος γνώρισε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα. by Αναστασία Βοσνάκη