Ολυμπιακός-Φράιμπουργκ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για το Europa League.

18:48
Καλησπέρα σας από το «Γ. Καραϊσκάκης»! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Ολυμπιακός-Φράιμπουργκ για τη 2η αγωνιστική του Europa League (7ος όμιλος). by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:45, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:51
Πάμε αρχικά να θυμηθούμε την ενδεκάδα του Ολυμπιακού, για την οποία ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:51
Ολυμπιακός (Κάρλος Κορμπεράν): Βατσλίκ – Βρσάλικο, Μπα, Σισέ, Ρέτσος – Εμβιλά, Μπουχαλάκης – Μπόουλερ, Μπιέλ, Μασούρας – Χουάνγκ Ουί Τζο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:51
Στον πάγκο οι Τζολάκης, Κούντε, Ελ Αραμπί, Ανδρούτσος, Παπασταθόπουλος, Βρουσάι, Άβιλα, Ινμπόμ Χουάνγκ, Μανωλάς, Αμπού Καμαρά, Γκάρι Ροντρίγκες. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
Φράιμπουργκ (Κρίστιαν Στράιχ): Φλέκεν – Σίλντιγια, Μ. Γκίντερ, Λίνχαρτ, Κρ. Γκίντερ – Εγκεσταϊν, Χέφλερ – Ντόαν, Γκρίφο – Γκρέγκοριτς, Κίερεχ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
Μόλις έκανε την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο το γκρουπ των τερματοφυλάκων της Φράιμπουργκ, γνωρίζοντας τις αποδοκιμασίες από τους φίλους των Πειραιωτών. Ζεστή ασφαλώς η υποδοχή από τους περίπου 700 οπαδούς της Φράιμπουργκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
19:00
Είσοδος για τον Βατσλίκ και τους υπόλοιπους τερματοφύλακες του Ολυμπιακού για προθέρμανση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
Στον πάγκο της Φράιμπουργκ: Σλότερμπεκ, Ζεόνγκ, Βάγκνερ, Σάντε, Κύμπλερ, Κεϊτέλ, Γκούλντε, Σικέ, Ατουμπολού, Ούπχοφ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
Διαιτητής: Ματέι Γιούνγκ (Σλοβενία) Βοηθοί: Ματέι Ζούνιτς, Μάνουελ Βιντάλι Τέταρτος: Νταβίντ Σμάιτς VAR: Ράντε Ομπρένοβιτς, AVAR: Ντράγκοσλαβ Πέριτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
Υπενθυμίζεται ότι οι Πειραιώτες ηττήθηκαν με 2-1 από τη Ναντ στην πρεμιέρα, δεχόμενοι το δεύτερο γκολ σχεδόν στην εκπνοή. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
Ο Ολυμπιακός θα αγωνιστεί σήμερα με την αύρα του Χάμες Ροντρίγκες, ο οποίος έχει υπογράψει το συμβόλαιό του με τους Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
19:06
19:08
Αρνητική η παράδοση για τον Ολυμπιακό απέναντι σε γερμανικές ομάδες, με το ρεκόρ να είναι 5-0-14, ενώ εντός έδρας είναι στο 4-0-6. Μετράει εννέα σερί ήττες, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης κόντρα σε Γερμανούς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
Επιπλέον, με την ήττα από τη Ναντ συμπλήρωσε δέκα παιχνίδια χωρίς νίκη στην Ευρώπη. Αφού Σλόβαν Μπρατισλάβας και Απόλλωνα Λεμεσού τις απέκλεισε στα πέναλτι. Αυτό είναι μεγάλο θέμα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
Ενώ γενικότερα έως τώρα στη σεζόν έχουν νικήσει μόνο δύο φορές (ΠΑΣ Γιάννινα και Ιωνικό) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Για το σχόλιο του αγώνα θα έχουμε μαζί μας τον Γιώργο Τσανάκα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
Στο γήπεδο είναι και ο Νέρι Καστίγιο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
Ο Χάμες Ροντρίγκες βρίσκεται σε σουίτα του γηπέδου μαζί με τον Μαρσέλο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Ο Βαγγέλης Μαρινάκης έκανε την εμφάνισή του στον αγωνιστικό χώρο και αποθεώθηκε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
19:30
"Χάμες έλα, μας έχει πιάσει τρέλα", τραγουδούν ρυθμικά οι φίλοι του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
Ο Ολυμπιακός μόλις ανακοίνωσε από τα μεγάφωνα του γηπέδου τον Χάμες Ροντρίγκες! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
Ο Κολομβιανός βρίσκεται τώρα στη σουίτα του Βαγγέλη Μαρινάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
19:35
Η παρουσία του Χάμες Ροντρίγκες δεν είναι η μοναδική εντυπωσιακή σήμερα στο "Γ. Καραϊσκάκης" Εικόνα live 21972234/89120.jpg by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
19:40
Σχεδόν όλα έτοιμα για την είσοδο των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Λογικά θα χρειαστεί λίγη ώρα για την έναρξη του αγώνα, ώστε να καθαρίσει λίγο η ατμόσφαιρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
1' Ευκαιρία της Φράιμπουργκ με το καλημέρα! Ο Μπα έκανε λάθος γύρισμα και ο Κίερεχ που παραμόνευε λίγο έλειψε να κάνει τη ζημιά, αλλά ο Βατσλίκ έβγαλε το χαμηλό σουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
19:51
Φάουλ σε επικίνδυνη θέση για τη Φράιμπουργκ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51

5' ΓΚΟΛ η Φράιμπουργκ, 0-1!

Ο Γκρίφο εκτέλεσε το φάουλ, ο Χέφλερ πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού. Αδράνησε εντελώς η ερυθρόλευκη άμυνα, αφήνοντας χωρίς παίκτη έναν επικίνδυνο αντίπαλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
Αδιάβαστος πιάνεται στο ξεκίνημα του ματς ο Ολυμπιακός, με τον σκόρερ της Φράιμπουργκ να πιάνει αμαρκάριστος την κεφαλιά. Ούτε που τον… ενόχλησε κανείς, πολύ κακή αμυντική αντίδραση! by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Έχει μπει πολύ δυνατά η Φράιμπουργκ. Δεν είναι μόνο το γκολ, έχει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, ενώ οι Πειραιώτες δεν μπορούν με τίποτα να κρατήσουν μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
19:57
19:57
19:58
13' Ευκαιρία για τη Φράιμπουργκ! Ο Γκρίφο κινήθηκε ωραία από τα δεξιά, ο Σισέ έκοψε δις τους φιλοξενούμενους, αλλά η μπάλα στρώθηκε στον Γκρέγκοριτς που την έστειλε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
14' Σουτ του Χουάνγκ για τον Ολυμπιακό, μπλόκαρε εύκολα ο τερματοφύλακας της Φράιμπουργκ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
18' Πολύ άστοχο εκτός περιοχής σουτ του Εμβιλά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
19' Νέα τελική για τη Φράιμπουργκ. Έπειτα από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Γκρέγκοριτς βρέθηκε στο ύψος του πέναλτι και έκανε πλασέ δίχως καλή ισορροπία, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει σχετικά εύκολα ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
21' Ευκαιρία για τη Φράιμπουργκ. Ο Κίερεχ σούταρε από τη δεξιά γωνία της περιοχής και ο Βατσλίκ έδιωξε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να κοντρολάρει τον ρυθμό, αφού δεν θέλει να επιτρέψει στην Φράιμπουργκ να κάνει το παιχνίδι της! Τρομερά γρήγορη η γερμανική ομάδα, απειλεί διαρκώς! Ο Μπιέλ πρέπει να μπει, επίσης, περισσότερο στο ματς... by Γιώργος Τσανάκας
20:08
Αποδεικνύει το πόσο καλοδουλεμένη ομάδα είναι η Φράιμπουργκ και ότι έχει τρομερή χημεία, αλλά θα πρέπει να αντιδράσει κάπως ο Ολυμπιακός, αφού είναι τεράστιο το πρόβλημα στο κέντρο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
20:08
20:08
20:10

25' ΓΚΟΛ η Φράιμπουργκ, 0-2!

Έπειτα από συνεργασία με τον Κίερεχ από τα αριστερά, ο Γκρέγκοριτς βρέθηκε σε θέση βολής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
Έπειτα από επικοινωνία με το VAR το γκολ μέτρησε κανονικά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
Πρέπει να συνέλθει ο Ολυμπιακός, να βρει τρόπο να περιορίσει κάπως τη Φράιμπουργκ, αλλιώς το βράδυ θα είναι τρομερά δύσκολο. Για να μην πούμε εφιαλτικό. Οι Γερμανοί δεν πρόκειται να σταματήσουν από μόνοι τους, πρέπει να βρει τρόπο η ομάδα του Κορμπεράν να το κάνει στο μέτρο του επιτρεπτού. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
Κερδισμένο κόρνερ από τα δεξιά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Βρήκε λίγο την μπάλα ο Σισέ, απομάκρυνε η άμυνα της Φράιμπουργκ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Ο Ολυμπιακός δεν έχει παρουσιαστεί πνευματικά έτοιμος γι αυτό το ματς, ούτε και ο Κορμπεράν δείχνει να έχει διαβάσει σωστά το παιχνίδι της Φράιμπουργκ. Πολλά κενά, αρκετά λάθη μεσοαμυντικά και οι Γερμανοί έχουν την ποιότητα και την ταχύτητα για να τα τιμωρήσει! by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Πάντως, το "Γ. Καραϊσκάκης" δεν έχει παγώσει. Ο κόσμος τραγουδάει συνεχώς. Άναψαν και καπνογόνα στη θύρα των οργανωμένων by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
Κάθε φορά που επισκέπτεται την περιοχή του Ολυμπιακού η Φράιμπουργκ μυρίζει γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
Ο Κορμπεράν είναι συνεχώς όρθις και δίνει οδηγίες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
38' Εκτός περιοχής σουτ του Γκρίφο, η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:26
39' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χουάνγκ Ουί Τζο βρέθηκε μέσα στην περιοχή, εκτέλεσε με το αριστερό, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, όπως και ο Μπιέλ στη συνέχεια, αφού τον μπλόκαρε η άμυνα των φιλοξενούμενων. Σχεδόν τα πάντα χάθηκαν στο κακό κοντρόλ του Χουάνγκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:26
40' Σουτ του Ντοάν, που έφερε βόλτα τον Σισέ μέσα στην περιοχή, έδιωξε ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
42' Εκτέλεσε ο Μπιέλ, δεν μπόρεσε ο Σισέ να βρει την μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:28
Η απουσία του Ινμπόμ Χουάνγκ στα τελευταία ματς είναι μεγάλη και φαίνεται για τον Ολυμπιακό, αφού ο Μπουχαλάκης δεν μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό των Γερμανών. Θέλει πιθανότατα Ελ Αραμπί και ίσως Κούντε στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Κορμπεράν για να... στρώσει το παιχνίδι της. by Γιώργος Τσανάκας
20:29
43' Προσπάθεια του Μασούρα από τα δεξιά στα όρια της περιοχής, σταματάει λόγω φάουλ του παίκτη των Πειραιωτών by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34

Ημίχρονο στο «Γ. Καραϊσκάκης»: Ολυμπιακός-Φράιμπουργκ 0-2!

Απολύτως δικαιολογημένο το προβάδιμα των φιλοξενούμενων βάσει της εικόνας του αγώνα, καθώς έχει κυριαρχήσει στον αγωνιστικό χώρο η γερμανική ομάδα, η οποία είχε ευκαιρίες και για άλλα γκολ. Τα τέρματα από Χέφλερ (5’) και Γκρέγκοριτς (25’) χωρίζουν τις δύο ομάδες, αλλά η απόστασή τους αγωνιστικά είναι ακόμα μεγαλύτερη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
Έντονες οι αποδοκιμασίες από τον κόσμο του Ολυμπιακού με τη λήξη του πρώτου μέρους. Προφανώς λόγω της κακής εικόνας των Πειραιωτών by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Κουντέ και Ρέαμπτσιουκ αντί Μπουχαλάκη και Ρέτσου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
47' Εκτός περιοχής του Έγκεσταϊν για τη γερμανική ομάδα, μπλόκαρε ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
20:53
Άναψαν και οι Γερμανοί καπνογόνα τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
51' Ευκαιρία για τη Φράιμπουργκ. Ύστερα από κόρνερ του Γκρίφο η μπάλα έφυγε σχεδόν μισό μέτρο από την εστία του Βατσλίκ και πέρασε έξω σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56

53' ΓΚΟΛ η Φράιμπουργκ, 0-3!

Ο Μ. Γκίντερ έκανε κεφαλιά-πάσα, ο Λίνχαρτ δεν μπόρεσε και ο Γκρέγκοριτς σκόραρε από κοντά, αφού άδειασε την άμυνα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
55' Στην κόντρα ο Ολυμπιακός με τον Μπόουλερ, αλλά έπεσαν τρεις παίκτες πάνω του και έχασε την μπάλα σε χρόνο dt μόλις μπήκε στην περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
Σε όλα τα γκολ των Γερμανών, η άμυνα του Ολυμπιακού απλώς κοιτάζει και εκθέτει διαρκώς τον Βατσλίκ που παλεύει μόνος του με τα… θηρία! Κάκιστη βραδιά για τους Πειραιώτες, που θέλουν πολύ δουλειά για να επιστρέψουν στα υψηλά στάνταρ που είχαν συνηθίσει τους οπαδούς τους… by Γιώργος Τσανάκας
21:05
61' Κίτρινη στον Λίνχαρτ, που σταμάτησε αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Μπιέλ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
Αλλαγές... by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
Τζεόνγκ και Σάντε αντί Κίερεχ και Γκρέγκοριτς για τη Φράιμπουργκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
62' Ελ Αραμπί και Ροντρίγκες στο ματς αντί Μπόουλερ και Μασούρα για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
Παραλίγο κι άλλο γκολ για τη Φράιμπουργκ από νέο λάθος του Ολυμπιακού. Ο Βατσλίκ κράτησε πολύ την μπάλα, ο Σάντε του έβαλε την κόντρα και η μπάλα έφυγε λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
Το... πάρτι στην εξέδρα του Ολυμπιακού συνεχίζεται πάντως by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
Πρέπει να μπουν γρήγορα οι Μαρσέλο, Χάμες και... όποιος άλλος έρθει, ώστε ο Ολυμπιακός να αλλάξει πρόσωπο. Είναι κάκιστη η συμπεριφορά του στα ματς, ενώ είναι απορίας άξιον αν μπορεί ο Κορμπεράν να σηκώσει το βάρος των ερυθρόλευκων. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
69' Αλλαγή για τη Φράιμπουργκ: Ο Πέτερσεν αντί του Ντόαν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Άβιλα αντί Βρσάλικο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
72' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κόρνερ του Μπιέλ από τα δεξιά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί, νέα κεφαλιά του Εμβιλά από κοντά, με την μπάλα να φεύγει ψηλά εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
Έχουν κατεβάσει αισθητά στροφές οι φιλοξενούμενοι, αλλά και πάλι ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να τους απειλήσει ιδιαίτερα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
77' Κίτρινη στον Ροντρίγκες που έχασε το κοντρόλ και αναγκάστηκε να σταματήσει με φάουλ τους φιλοξενούμενους by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
78' Κέμπλερ και Κέιτελ αντί Γκρίφο και Ντόαν για τη Φράιμπουργκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
83' Μεγάλη ευκαιρία της Φράιμπουργκ για το 0-4. Ο Κέιτελ πρόλαβε την έξοδο του Βατσλίκ σε εκτέλεση κόρνερ και έστειλε την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Οι δύο ομάδες έχουν αποδεχθεί τη μοίρα τους εδώ και αρκετά λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36

Τέλος στο «Γ. Καραϊσκάκης»: Ολυμπιακός-Φράιμπουργκ 0-3!

Τα γκολ από Χέφλερ (5’) και Γκρέγκοριτς (25’, 52’) σφράγισαν την κυριαρχία των φιλοξενούμενων, οι οποίοι δεν επέστρεψαν τους Πειραιώτες να παίξουν. Στο μηδέν οι «ερυθρόλευκοι» και στην τελευταία θέση, αφού η Καραμπάχ επικράτησε της Ναντ στο άλλο ματς του ομίλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Αποδοκιμασίες από τον κόσμο του Ολυμπιακού με τη λήξη του αγώνα. Ασφαλώς και δεν του άρεσε η σημερινή εικόνα των Πειραιωτών by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
Αυτά από εμάς προς το παρόν, ακολουθεί αναλυτικό κείμενο στο sport-fm.gr για τον αγώνα. Καλό σας βράδυ! by Αποστόλης Λιβάνιος