Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση Ατρόμητος-Λαμία, για την 5η αγωνιστική της φετινής Super League 1! by Δημήτρης Παπαδήμας
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Ατρόμητος (Κόλμαν, 4-3-3): Γιαννιώτης - Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Σουάρεθ, Ντε Μποκ - Κουέν, Φριντζόνσον, Γκονζάλες - Κλωναρίδης, Ρομπάιγ, Κιάρτανσον Λαμία (Φέστα, 4-2-3-1): Σαράνοφ - Σίμον, Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ - Τζανδάρης, Μπεχαράνο - Ντε Βινσέντι, Σλίβκα, Τσιλούλης - Μανούσος by Δημήτρης Παπαδήμας
Οι αναπληρωματικοί του Ατρόμητου: Μάριτς, Τζαβίδας, Αθανασίου, Ροτάριου, Τζοβάρας, Μαυρομάτης, Μουνίθ, Έρλινγκμαρκ, Κιβρακίδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:43
Οι αναπληρωματικοί για τη Λαμία: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Γιακουμάκης, Μπάμπης, Βασιλακάκης, Μπενίτεζ, Ασκόφσκι, Τσούκαλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Βεργέτης, με βοηθούς τους Ψαρρή, Καλαμπόκη και τέταρτο τον Αγγελάκη. VAR οι Φωτιάς και Φωτόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
Ο Ατρόμητος έρχεται από την επιβλητική νίκη με 4-1 στην έδρα του Ιωνικού, η οποία τον ανέβασε στην 5η θέση της βαθμολογίας, ενώ οι φιλοξενούμενοι την προηγούμενη εβδομάδα ηττήθηκαν με 1-0 από τον ΠΑΟΚ, στο επεισοδιακό ματς της Τούμπας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
Η αποψινή είναι η 8η συνάντηση των δύο ομάδων σε επίπεδο Super League, με γηπεδούχο τον Ατρόμητο. Οι Περιστεριώτες έχουν πανηγυρίσει 4 νίκες, 3 ματς ολοκληρώθηκαν ισόπαλα, ενώ η Λαμία δεν έχει ακόμα εκτός έδρας νίκη κόντρα στον αποψινό της αντίπαλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:57
Τώρα κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες μαζί με τους διαιτητές. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
Αρκετός κόσμος στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου, στις κερκίδες του οποίου βρίσκεται και ο Μπένετ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
Ο Ατρόμητος έχει την καλύτερη επίθεση έως τώρα στο πρωτάθλημα, με 9 γκολ. Από την άλλη, η Λαμία έχει σκοράρει μόλις μία φορά στις 4 πρώτες αγωνιστικές. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
Έναρξη της αναμέτρησης στο Περιστέρι, με τον γηπεδούχο Ατρόμητο στη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:02
1' Κάθετη πάσα του Κουέν, έκοψε με τάκλιν ο Κορνέζος πριν φτάσει η μπάλα στον Κλωναρίδη, ο οποίος έκανε την κίνηση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
4' Μια σέντρα του Σιμόν ως μη γενόμενη για τη Λαμία, ήταν οφσάιντ ο Μανούσος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
Η Λαμία προσπαθεί εδώ και μερικά λεπτά να δημιουργήσει, από τα δεξιά της επίθεσής της. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
6' Μία εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι από τα δεξιά, πέρασε πλάγιο άουτ από την άλλη πλευρά by Δημήτρης Παπαδήμας
20:09
20:11
Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά χωρίς φάση μπροστά στις δύο εστίες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
11' Τσιλούλης και Μανούσος προσπάθησαν να παίξουν το 1-2, έδιωξε ο Χατζηισαΐας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
12' Ο Κλωναρίδης έκανε διαγώνιο σουτ, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
13' Μετά από ωραία ανάπτυξη της Λαμίας, ο Γκοράνοφ σέντραρε πάνω στον Γιαννιώτη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
15' Συρτή σέντρα του Κλωναρίδη από τα δεξιά, έδιωξε σε κόρνερ με τάκλιν ο Γκοράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
16' Δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τον Ατρόμητο, το παραχώρησε ο Αντέτζο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
Ο Αντέτζο απομακρύνει με κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:18
17' Ο Τσιλούλης βρήκε τον Ντε Βινσέντι μέσα στην περιοχή, αλλά ο Αργεντίνος δεν κατάφερε να κοντρολάρει, υπό καλές προϋποθέσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
19' Καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο, ο Φριντζόνσον σούταρε πέφτοντας από κοντά άουτ, μετά από 1-2 με τον Ρομπάιγ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
20' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Κλωναρίδη να μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και αφού επωφελήθηκε από κόντρα, σούταρε ελάχιστα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
Cooling break. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
25' Ο Τζανδάρης βρήκε χώρο και σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε σώμα αμυντικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
Η Λαμία έχει κατοχή, αλλά δεν έχει καταφέρει ακόμα να απειλήσει ουσιαστικά τον Γιαννιώτη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
28' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Ατρόμητο, το έκανε ο Τζανδάρης στον Κλωναρίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
29' Πολύ καλή εκτέλεση του Έντερ Γκονζάλες, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σαράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
32' Κλασική ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Τσιλούλη να σεντράρει από τα δεξιά και να βρίσκει ολομόναχο τον Ντε Βιντσέντι, ο οποίος τελείωσε άσχημα τη φάση και έστειλε την μπάλα πάνω στον Γιαννιώτη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
Η μεγάλη αυτή ευκαιρία της Λαμίας ξεκίνησε από όμορφη κάθετη του Σλίβκα στον Τσιλούλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, μετά από κάθετη του Ρομπάιγο Κλωνρίδης πλάσαρε με τη μία, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
20:38
20:40
40' Η Λαμία έχει πάρει την κατοχή της μπάλας και προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
Μήνυμα κατά του ρατσισμού από τους οργανωμένους του Ατρόμητου: Εικόνα live 21972249/54474.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
44' Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά χωρίς φάση, μετά από την χαμένη ευκαιρία του Κλωναρίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, μετά από ωραία ανάπτυξη του Ατρόμητου ο Ρομπάιγ βρήκε με κάθετη τον Κλωναρίδη και εκείνος τον Κιάρτανσον, ο οποίος άργησε και δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
Τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, ένα κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ατρόμητος-Λαμία 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
Ισορροπημένη η αναμέτρηση, με τον Ατρόμητο να έχει δημιουργήσει περισσότερες ευκαιρίες από τη Λαμία, με Κλωναρίδη και Κιάρτανσον, ωστόσο και οι φιλοξενούμενοι είχαν μεγάλη φάση για να προηγηθούν, με τον Ντε Βιντσέντι να μην μπορεί να νικήσει τον Γιαννιώτη από πολύ πλεονεκτική θέση. Το 0-0 παραμένει και το δεύτερο μέρος αναμένεται με ενδιαφέρον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:06
Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο Περιστέρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:06
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
47' Δοκάρι για τη Λαμία, μετά από σέντρα του Σίμον και κεφαλιά του Ντε Βιντσέντι, η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Σαράνοφ! Στη συνέχεια της φάσης ο Μπεχαράνο σούταρε από μακριά, στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
49' Ακόμα μία σέντρα του Σίμον από τα δεξιά, ο Μανούσος έκανε την προβολή άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
Η Λαμία μπαίνει πολύ δυναμικά και απειλεί τους γηπεδούχους στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
21:19
56' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία, Ασκόφσκι και Γιακουμάκης αντί των Μανούσου και Ντε Βιντσέντι by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
57' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
Χωρίς τελική έως τώρα στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
62' Σέντρα του Ρομπάιγ από τα αριστερά, κεφαλιά του Κιάρτανσον ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
63' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο, Ροτάριου και Τζαβίδας αντί των Κιάρτανσον και Κλωναρίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
64' Εκτέλεση κόρνερ του Ασκόφσκι, άστοχη κεφαλιά του Μπεχαράνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:25
21:27
66' Μακρινό σουτ του Κεσχρίντα, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Σαράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
68' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Τζανδάρη να κλέβει και να σερβίρει στον Ασκόφσκι, ο οποίος σούταρε με τη μία αλλά ο Γιαννιώτης έσωσε την εστία του με εντυπωσιακή επέμβαση! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
Cooling break τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
71' Ακόμα μία καλή φάση για τη Λαμία, με τον Γιαννιώτη να προλαβαίνει τον Γιακουμάκη, μετά από λάθος του Σουάρεθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
75' Αντεπίθεση από τον Ατρόμητο, ο Ροτάριου δεν βρήκε τον Τζαβίδα που έκανε την κίνηση στην πλάτη της άμυνας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
77' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Ρομπάιγ να κάνει φαλτσαριστό σουτ από πλάγια θέση, στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
Πεσμένος στο χορτάρι ο Σλίβκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
78' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Μουνίθ στη θέση του Φριντζόνσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
78' Αλλαγή και για τη Λαμία, ο Τσούκαλος πήρε τη θέση του κουρασμένου Σλίβκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
82' Βλέπει κίτρινη κάρτα ο Ντε Μποκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
21:45
85' Μακρινό και δυνατό σουτ του Μουνίθ, ο Σαράνοφ μπλόκαρε με υπερένταση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
89' Τζοβάρας αντί Ρομπάιγ για τον Ατρόμητο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
90' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
Επαναλαμβάνεται το κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
90+1' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Χατζηϊσαϊας δεν μπόρεσε να σκοράρει από κοντινή θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
90+3' Μπάμπης αντί Τσούκαλου για τη Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
90+5' Φάουλ για τους γηπεδούχους σε πολύ καλό σημείο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
90+6' Εκτελεί ο Γκονζάλες, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι! Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
Τέλος στο ματς! Ατρόμητος και Λαμία έμειναν στο 0-0, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος. by Δημήτρης Παπαδήμας