Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης για την 5η αγωνιστική της Super League 1.

16:44
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική, ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Αστέρα Τρίπολης! by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Έντεκα είναι οι αναμετρήσεις του Λεβαδειακού με τον Αστέρα Τρίπολης σε επίπεδο Super League, ενώ έχουν συναντηθεί ακόμη μια φορά για την Β’ Εθνική και μια στο πλαίσιο του Κυπέλλου Ελλάδος. Μάλιστα οι δύο ομάδες είχαν κερδίσει μαζί την άνοδο στην Super League και το 2006-07 αναμετρήθηκαν για την Β’ Εθνική με τον Λεβαδειακό να επικρατεί 1-0 χάρη στο γκολ του Στάθη Καραμαλίκη μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Το δημοφιλέστερο σκορ στις νίκες του Λεβαδειακού με τον Αστέρα Τρίπολης είναι το 1-0 με τρεις παρουσίες και ακολουθεί το 3-1 με δύο. Οι δύο από τις ισοπαλίες τους είναι με 0-0, ενώ υπάρχει και μια με 1-1. Οι δύο νίκες που έχει ο Αστέρας Τρίπολης στην έδρα του Λεβαδειακού είναι χωρίς να δεχθεί γκολ, με 1-0 το 2011-12 και με 2-0 το 2018-19, στην τελευταία συνάντηση τους. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Ο Αστέρας Τρίπολης δεν έχει καταφέρει να σημειώσει νίκη στο πρωτάθλημα ακόμη, αλλά και πέρσι είχε παρόμοιο ξεκίνημα, αφού η πρώτη του νίκη ήρθε την 6η αγωνιστική με την επικράτησε 1-0 μέσα στην Ριζούπολη επί του Απόλλωνα Σμύρνης. Χωρίς νίκη είναι και ο Λεβαδειακός μετά από τέσσερις αγώνες στο φετινό πρωτάθλημα και για να βρει κανείς ανάλογο ξεκίνημα θα πρέπει να ανατρέξει στο 2014-15, όταν στα πρώτα έξι ματς είχε δύο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Το πρώτο τρίποντο το είχε πάρει την 7η αγωνιστική με τον Πανιώνιο στο γήπεδο του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
Γνωστές έγιναν οι ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς – Κωνσταντινίδης, Βινίσιους, Λιάγκας, Παναγιώτου - Χάμοντ, Μεχία, Μπελμόντε – Μουτίνιο, Δούμτσιος, Λούα Λούα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
Στον πάγκο οι Στογιάνοβιτς, Μπάχανακ, Ρεγκίς, Σκβάρκα, Βρακάς, Τσιριγώτης, Νίκας, Τσάπρας, Τζημόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες – Ντομίνγκεθ, Στάνκο – Τιλίκα, Μπερτόγλιο, Ριέρα – Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Πίτσου, Τασουλής, Γκαρθία, Ιγκλέσιας, Μπαρτόλο, Γκαρντάφσκι, Μπαράλες, Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
Διαιτητής: Περράκης Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Νιδριώτης Τέταρτος: Πουλόπουλος VAR: Τζήλος AVAR: Πάτρας by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
Οι ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:59
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
1' Σουτ ο Μπενίτο, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
3' Ο Καστάνιο έδιωξε με δύναμη από το κέντρο, η μπάλα πήρε τρελή τροχιά και ο Μάρκοβιτς έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ. Τι γκολ πήγε να μπει! by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
7' Ωραίο σουτ ο Λούα Λούα, η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
12' Σουτ ο Μπερτόγλιο, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
13' Δυνατό σουτ ο Μπελμόντ, η μπάλα πέρασε ξυστά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
14' Ο Μπερτόγλιο κάνει ένα δυνατό μαρκάρισμα στον Δούμτσιο, ο διαιτητής δεν έδωσε κάρτα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
15' Εκτέλεσε το φάουλ ο Χάμοντ, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
17' Ο Αστέρας έχει μπει πιο δυνατά στο παιχνίδι, αλλά ο Λεβαδειακός όταν παίρνει μπάλα στα πόδια του γίνεται αρκετά επικίνδυνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
23' Έχει αρκετό αέρα αυτή την στιγμή και επηρεάζει τις προσπάθειες των παικτών των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
25' Κίτρινη ο Μπελμόντ για δυνατό μαρκάρισμα στον Καρμόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
54%-46% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
Συμπληρώσαμε τη μισή ώρα και το 0-0 παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
18:33
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Γύρισμα του Λούα Λούα και προβολή του Δούμτσιου από τη μικρή περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
37' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία ο Λεβαδειακός ξανά! Σε θέση τετ-α-τετ ο Δούμτσιος, βγαίνει πλάγια στην περιοχή, ο Παπαδόπουλος γλιστράει δις αλλά ο φορ του Λεβαδειακού αργεί να αποφασίσει αν θα τελειώσει ή θα πασάρει και εν τέλει κόβεται από την άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
45' Δυνατό σουτ του Παναγιώτου, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης 0-0. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
18:59
46' Ντομίνγκεθ, Ριέρα έξω, Γκαρντάφσκι, Μπαρτόλο μέσα για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
47' Αδύναμο σουτ του Μπερτόγλιο, η μπάλα στην αγκαλιά του Μάρκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
48' Φάουλ για τους γηπεδούχους σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
48' Γκολ ο Λεβαδειακός! Ο Μουτίνιο στην εκτέλεση, ο Λιάγκας με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
53' Σέντρα του Άλβαρες στον Γκαρντάφσκι, εκείνος στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
54' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
54' Γκολ ο Αστέρας! Εκτέλεση κόρνερ του Μπερτόγλιο, πρώτη κεφαλιά του Τζουκάνοβιτς, γύρισμα του Μπαρτόλο και πλασέ από κοντά του Καστάνιο για το 1-1. Άμεση απάντηση των Αρκάδων… by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
57' Κάρτα ο Δούμτσιος για χτύπημα στον Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
59' Κρέσπι μέσα, Μπενίτο έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
60' Δούμτσιος έξω, Βρακάς μέσα, Μεχία έξω, Τσιριγώτης μέσα για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
63' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραίο γύρισμα ο Καρμόνα, το σουτ του Μπαρτόλο πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
19:24
66' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Δυνατό σουτ ο Μπελμόντ, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
70' Σκβάρκα αντί Μουτίνιο για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
74' Μπαράλες μέσα, Μπερτόγλιο έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
19:37
78' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Μετά από λάθος του Τζουκάνοβιτς, ο Τσιριγώτης βγήκε τετ-α-τετ αλλά τον πρόλαβε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
80' Κάρτα ο Γκαρντάφσκι για μαρκάρισμα στον Τσιριγώτη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς, παραμένει το 1-1 με τις δύο ομάδες να κυνηγάνε τη νίκη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
83' Αδύναμο σουτ του Χάμοντ, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
84' Κακή εκτέλεση φάουλ του Τιλίκα, μπλόκαρε εύκολα ο Μάρκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
84' Φεύγει γρήγορα στην αντεπίθεση ο Αστέρας, έκανε το πλασέ ο Κρέσπι αλλά ο Μάρκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
85' Πέναλτι για τον Αστέρα! Ο Μπαρτόλο έφυγε στην πλάτη της άμυνας, με τον Κωνσταντινίδη να τον βρίσκει και ο διαιτητής Περράκης έδειξε την άσπρη βούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Θα εξεταστεί στο VAR η φάση για το αν το μαρκάρισμα είναι εκτός περιοχής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Αλλάζει την απόφασή του ο Περράκης, φάουλ εκτός περιοχής τελικά για τον Αστέρα και όχι πέναλτι! Σωστή η απόφαση, ήταν εκτός περιοχής το μαρκάρισμα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
87' Κάρτα στον Κωνσταντινίδη για το φάουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
88' Μέσα οι Μπάχανακ, Ρεγκίς για τον Λεβαδειακό, έξω οι Παναγιώτου, Λούα Λούα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
89' Κακή εκτέλεση φάουλ του Τιλίκα από τα όρια της περιοχής, πάνω στο τείχος η μπάλα. Χάνεται η ευκαιρία να απειλήσει ο Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
90' Τρομερό σουτ του Άλβαρες από τα 25 μέτρα, παίρνει περίεργη τροχιά η μπάλα αλλά ο Μάρκοβιτς διώχνει με γροθιές! by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
90'+1' Ο Στάνκο κάνει ένα ψηλοκρεμαστό γύρισμα, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
Δύο λεπτά ακόμα, για να δούμε τι μπορεί να αλλάξει... by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
Τέλος στο ματς! Λεβαδειακός και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 1-1, παίρνοντας από έναν βαθμό. Αμφότεροι πάντως παραμένουν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, με τους γηπεδούχους να έχουν δύο βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι τέσσερις! by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
Ο Λιάγκας άνοιξε το σκορ για τους Βοιωτούς, με τον Καστάνιο να ισοφαρίζει για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη