Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Βόλος-Ιωνικός, η οποία θα διεξαχθεί στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 21:00. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν - Άλχο, Σιέλης, Εσκοβάλ, Λούνα - Τσοκάνης, Μπαριέντος - Πάολο Φερνάντες, Μεθκίδα, Ντέλετιτς - Οζέγκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης - Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Αντούνες - Μύγας, Κάνιας, Βαλεριάνος, Φαντιγκά - Μεντόσα, Μάντζης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Παπαδόπουλος, Μπατόκιο, Φερνάντεθ, Κούτσιας, Μεταξάς, Ουές, Ματίγια, Λυμπεράκης, Πίρινεν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Περλέσι, Λοβέρα, Ν. Ιωαννίδης, Ελευθεριάδης, Οφόσου, Κοκκίνης, Τσιριγώτης, Μασάς, Σερβιλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Στην αποστολή του Βόλου συμπεριλήφθηκε ο νεαποκτηθείς (με τη μορφή δανεισμού από τον ΠΑΟΚ), Γιώργος Κούτσιας, ενώ εκτός έμεινε ο ανέτοιμος Νοκέρτ. Σημαντικό πρόβλημα για τους Νικαιώτες, με τον Αίας Άοσμαν να μένει εκτός λόγω ενοχλήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
Οι γηπεδούχοι έχουν πραγματοποιήσει πολύ καλό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα. Κυρίως όμως στις εκτός έδρας αποστολές τους κι αυτό διότι μετά το μεγάλο «διπλό» (0-1) επί της ΑΕΚ, την περασμένη αγωνιστική πήραν βαθμό (1-1) στο «Γ. Καραϊσκάκης» απέναντι στον Ολυμπιακό. Παρόλα αυτά, ψάχνουν ακόμη το πρώτο τους «τρίποντο» στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, καθώς έως τώρα μετρούν την ισοπαλία (3-3) με τον Αστέρα Τρίπολης και την ήττα (0-1) από τον ΟΦΗ. Έτσι, πλέον βρίσκονται στην 8η θέση με 5 πόντους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
Από την άλλη, οι «κυανόλευκοι» έχουν πραγματοποιήσει κακό «μπάσιμο» τόσο από άποψη βαθμών -έχουν μόλις έναν όντας ουραγοί- όσο και εμφανίσεων (παρά τα θετικά δείγματα σε ορισμένες εξ αυτών). Η ήττα (1-4) την περασμένη αγωνιστική από τον Ατρόμητο ήταν πολύ βαριά, ειδικά για τα όσα μάς είχαν συνηθίσει από πέρυσι. Ως εκ τούτου, η πρώτη νίκη για τους Νικαιώτες κρίνεται επιβεβλημένη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
Διαιτητής: Σπυρίδων Ζαμπαλάς Βοηθοί: Αθανάσιος Θανασιάς, Παντελής Σπυρόπουλος 4ος διαιτητής: Φώτης Πολυχρόνης VAR: Στέφανος Κουμπαράκης by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
Στο γήπεδο βρίσκονται και φίλοι του Ιωνικού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Τρεις φορές έχουν συναντηθεί ο Βόλος και ο Ιωνικός ανεξαρτήτως έδρας και όλα τα παιχνίδια έχουν τελειώσει ισόπαλα. Πρόκειται για αγώνες της περασμένης σεζόν. Οι δύο αναμετρήσεις τους για την κανονική διάρκεια της Super League ολοκληρώθηκαν με 1-1, ενώ εκείνο για τα Playouts ολοκληρώθηκε με σκορ 2-2. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Ο Δημήτρης Σπανός από την πλευρά του συμπληρώνει 450 ματς ως προπονητής στις επαγγελματικές κατηγορίες. Τα 38 από αυτά είναι σε επίπεδο Super League, όπου μετρά 12 νίκες – 10 ισοπαλίες – 15 ήττες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
1' Φάουλ για τον Βόλο σε καλό σημείο για ένα γέμισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
2' Εξαιρετική απευθείας εκτέλεση από τον Πάολο Φερνάντες, διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Χουτεσιώτης! by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
Ισορροπημένο παιχνίδι στα πρώτα λεπτά... by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
6' Ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Άλχο φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Ιωνικού, ωστόσο δεν κάνει καλό κοντρόλ κατά την εξαιρετική μεταβίβαση που του έγινε, με αποτέλεσμα να βγει και να μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
Οι γηπεδούχοι κρατούν περισσότερο μπάλα μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
8' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Βόλο, ελάχιστα έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ιωνικού. Το έκανε o Μίλο στον Φερνάντες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
Πάνω στο τείχος η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
10' Φάση για τον Βόλο. Αναμπουμπούλα στην περιοχή του Ιωνικού, ωραίες συνεργασίες για τους γηπεδούχους, δεν κάνει καλά το σουτ ο Μεθκίδα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
Καλύτερος ο Βόλος σ' αυτό το πρώτο δεκάλεπτο που μόλις συμπληρώθηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
14' Πατάει την αντίπαλη περιοχή ο Φαντιγκά, αλλά καθυστερεί... by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
15' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 1-0! Σκόρερ ο Οζέγκοβιτς! Ωραία μπαλιά του Λούνα στην πλάτη της άμυνας, ο Μεθκίδα φεύγει από τον Τσιγκρίνσκι, κάνει το γύρισμα στον Οζέγκοβιτς, ο οποίος σκοράρει με κοντινή προβολή. Δεύτερο γκολ σε ισάριθμα παιχνίδια για τον νεαποκτηθέντα φορ της ομάδας της Μαγνησίας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Άξιζε αυτό το προβάδισμα ο Βόλος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
Συνεχίζει να ελέγχει τον ρυθμό ο Βόλος. Ο Ιωνικός προσπαθεί να κλείσει τους χώρους και να κλέψει την μπάλα για να βγει στην κόντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
21' Χαμηλή σέντρα του Βαλεριάνου από αριστερά, διώχνει καίρια σε κόρνερ ο Εσκοβάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
21' Ακυρώνεται γκολ του Ιωνικού για οφσάιντ. Μακρινό δυνατό σουτ του Μίλο, η μπάλα βρίσκει στο δεξί δοκάρι, με τον εκτεθειμένο Μύγα να παίρνει το «ριμπάουντ» και να σκοράρει από κοντά. Σωστή απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Δοκάρι λοιπόν για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έχουν αρχίσει να κερδίζουν μέτρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
26' Πτώση του Οζέγκοβιτς στην περιοχή του Ιωνικού, «παίζετε» από τον κ. Ζαμπαλά. Έπεσε αρκετά εύκολα ο φορ του Βόλου είναι η αλήθεια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
30' Μια μικρή ένταση τώρα, μετά από μαρκάρισμα του Κάνιας στον Μεθκίδα. Θα ηρεμήσει η κατάσταση. Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
Στο τείχος πάλι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
21:34
34' Φάουλ τώρα για τον Ιωνικό σε καλό σημείο για γέμισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
Ο Εσκοβάλ θα αντικρίσει και την κίτρινη κάρτα για το προηγούμενο μαρκάρισμα στον Μίλο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Έχει πέσει ο ρυθμός. Προσπαθεί να δημιουργήσει διαδρόμους ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
40' Ωραίο μπάσιμο του Μύγα στην αντίπαλη περιοχή, δεν προλαβαίνει να κάνει το γύρισμα όμως. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
43' Φιλόδοξο μακρινό σουτ του Εσκοβάλ, συνάμα ωστόσο και αρκετά άστοχο... by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
45'+1' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Επέλαση του Μύγα από δεξιά, έσπασε στο όριο της μεγάλης περιοχής στον Μεντόσα, το σουτ του οποίου με το δεξί έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι θα πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι 1-0 χάρη στο τέρμα του Οζέγκοβιτς στο 15'. Ο Βόλος μπήκε... φουριόζος, ωστόσο μετά το γκολ περιορίστηκε στο να προστατεύσει το υπέρ του προβάδισμα. Οι Νικαιώτες προσπάθησαν να το εκμεταλλευτούν και να απαντήσουν μετά το κακό τους ξεκίνημα, έχοντας ως καλύτερή τους στιγμή το δοκάρι από το μακρινό σουτ του Μίλο στο 21'. by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
49' Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Νίκος Ιωαννίδης περνά στη θέση του Μίλο, με τους φιλοξενούμενους να συνεχίζουν με δύο φορ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
52' Στατική φάση για τον Ιωνικό. Μετά την εκτέλεση φάουλ του Μεντόσα, η μπάλα έφτασε από τις κόντρες στον Τσιγκρίνσκι, που δεν μπόρεσε να εκτελέσει με προϋποθέσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
54' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 2-0! Σκόρερ ο Λούνα! Ο Ισπανός μπακ γίνεται δέκτης της μπάλας στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και με δυνατό διαγώνιο σουτ τη στέλνει στα δίχτυα της εστίας του Ιωνικού. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
61' Ως μη γενόμενη φάση για τον Ιωνικό, με τον Νίκο Ιωαννίδη να φεύγει ενώπιον του Κλέιμαν και να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ αφού εκτέλεσε (άουτ). by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
62' Κάρτα στον Αντούνες για μαρκάρισμα στον Άλχο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:23
64' Αλλαγή για τον Βόλο: Ο Βίκτορ Φερνάντεθ περνά στη θέση του Μεθκίδα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
Προσπαθεί να αντιδράσει ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
68' Γύρισμα του Μεντόσα από δεξιά, κόρνερ για τους φιλοξενούμενους by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
Έχει ανέβει ο Ιωνικός, ωστόσο πρέπει να μειώσει γρήγορα εάν θέλει να πάρει βαθμό ή βαθμούς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
22:30
73' Οι Ελευθεριάδης και Μασάς στις θέσεις των Φαντιγκά και Τσιγκρίνσκι για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:38
79' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο, περιμετρικά της μεγάλης περιοχής. Κίτρινη κάρτα στον Μεντόσα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
80' Ο Ματίγια αντί του Ντέλετιτς για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
80' Και ο Οφόσου αντί του Μύγα για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
82' Ευκαιρία για τον Ιωνικό για ένα καλό γέμισμα, αλλά ο Μασάς επιλέγει να σεντράρει με... ραμπόνα. Ανεπιτυχώς κι ενώ η αντίπαλη περιοχή ήταν γεμάτη με συμπαίκτες του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:43
85' Άστοχο σουτ του Μασάς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
87' Φάση για τον Ιωνικό. Ωραία ατομική προσπάθεια του Οφόσου και δυνατό σουτ από το όριο της περιοχής, μπλοκάρει ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:48
90' Ντεμπούτο για τον Κούτσια, ο οποίος περνά στη θέση του Οζέγκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
90' Στιγμή για τον Βόλο. Ο Κούτσιας πάτησε περιοχή, εκτέλεσε, αλλά μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
90'+1' Φάση για τον Ιωνικό. Συνεργασία Οφόσου-Μασάς, ο τελευταίος έβγαλε παράλληλο γύρισμα από αριστερά, αλλά ο Σιέλης έδιωξε καίρια. by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
Έχουν στενέψει τα περιθώρια για τον Ιωνικό. Μια ανάσα από μια σημαντική νίκη ο Βόλος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:51
90'+3' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μεντόσα, μπλοκάρει ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:53

Τέλος στο ματς: Ο Βόλος επικράτησε 2-0 του Ιωνικού!

Τα γκολ από Οζέγκοβιτς (15') και Λούνα (54') χάρισαν τη νίκη στους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης