Κύπρος-Ελλάδα

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Κύπρος-Ελλάδα για το Nations League.

21:28
Καλησπέρα σας. Κύπρος εναντίον Ελλάδας στη Λάρνακα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της League C στο Nations League. Σέντρα στις 21:45, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime & Alpha και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Βρουλλίδη. by Γιάννης Πολιάς
21:29
Αδιάφορη βαθμολογικά η Εθνική μας, που έχει εξασφαλίσει την πρωτιά και την άνοδο στη League B, την ώρα που η Κύπρος έχει βρεθεί σε πολύ δύσκολη θέση μετά τη νίκη-ανατροπή της Βορείου Ιρλανδίας επί του Κοσόβου. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Θυμηθείτε πώς είχε επιβληθεί η Ελλάδα της Κύπρου στον Α' γύρο by Γιάννης Πολιάς
21:34
Για τους γηπεδούχους ντεμπουτάρει στον πάγκο ο Τιμούρ Κετσπάγια, που θα παρατάξει την εξής ενδεκάδα: Παναγή, Ανδρέου, Ρομπέρζ, Κατελάρης, Λοΐζου, Αρτυματάς, Κυριάκου, Ιωάννου, Κάστανος, Τζιωνής, Σωτηρίου. by Γιάννης Πολιάς
21:34
Στον πάγκο: Δημητρίου, Τούμπας, Καρώ, Αντωνιάδης, Γκόγκιτς, Εφραίμ, Χριστοφή, Χαραλάμπους, Παναγιώτιου, Παπουλής, Κορέα, Κακουλλή. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Από την άλλη, ο Γκουστάβο Πογέτ κατέληξε στους εξής έντεκα: Βλαχοδήμος, Μπάλντοκ, Χατζηδιάκος, Μαυροπάνος, Τσιμίκας, Σιώπης, Κουρμπέλης, Μασούρας, Μπακασέτας, Πέλκας, Δουβίκας. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Στον πάγκο οι Πασχαλάκης, Μπάρκας, Κυριακόπουλος, Μπουχαλάκης, Αλεξανδρόπουλος, Ρότα, Παπανικολάου, Φούντας, Γούτας, Κουλιεράκης, Ιωαννίδης, Χατζηγιοβάνης. by Γιάννης Πολιάς
21:37
Διαιτητής: Κουλμπάκοφ Βοηθοί: Ζιουκ, Μασλιάνκο 4ος: Ντμιτριέου VAR: Φρανκόφσκι, Πσκιτ by Γιάννης Πολιάς
21:39
21:41
Μπορεί η Εθνική μας να είναι βαθμολογικά αδιάφορη, ωστόσο θέλει να κάνει το 5/5 τόσο για το πρεστίζ, όσο και για να ανέβει στο FIFA Ranking. by Γιάννης Πολιάς
21:42
Λαΐφης και Πίττας οι απόντες των Κύπριων, Γιακουμάκης, Παυλίδης, Μάνταλος, Τζαβέλας, Γιαννούλης και Λημνιός εκτός για την Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
21:48
3' Πιέζουν ψηλά οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
21:50
4' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Ελλάδα! Από το μισό μέτρο, ο Δουβίκας δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με το κεφάλι... by Γιάννης Πολιάς
21:50
Φοβερή φάση... by Γιάννης Πολιάς
21:51
by Γιάννης Πολιάς
21:51
6' Φάουλ για την Ελλάδα μερικά μέτρα έξω από την αντίπαλη περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:51
Άστοχη η εκτέλεση του Μπακασέτα. by Γιάννης Πολιάς
21:54
8' Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη, χάνει το επόμενο ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:55
21:58
12' Κόρνερ για την Ελλάδα μετά από «στοπ» του Παναγή σε μπαλιά από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
21:59
14' Φάουλ για την Ελλάδα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
22:01
16' Άστοχο το δυνατό σουτ του Μπακασέτα. by Γιάννης Πολιάς
22:03
17' Τεράστια ευκαιρία για την Κύπρο! Υπέροχη συνεργασία των γηπεδούχων από τα δεξιά, ο Λοΐζου όμως έστειλε την μπάλα λίγο άουτ! by Γιάννης Πολιάς
22:04
18' ΓΚΟΛ, ΚΥΠΡΟΣ-ΕΛΛΑΔΑ 1-0! Ο Τζιωνής βγήκε τετ α τετ με τον Βλαχοδήμο μετά από πάσα του Κάστανου και νίκησε τον Έλληνα τερματοφύλακα! by Γιάννης Πολιάς
22:05
Η Κύπρος δημιούργησε κόντρα στη ροή του αγώνα δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες και κατάφερε με τη δεύτερη να ανοίξει το σκορ. by Γιάννης Πολιάς
22:06
20' Τεράστια ευκαιρία για την Ελλάδα! Μπαλιά Μπάλντοκ από δεξιά, η μπάλα πέρασε από τον Δουβίκα και ο Πέλκας απέτυχε να νικήσει εξ επαφής τον Παναγή, που έβγαλε σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:08
Μπόλικες καλές στιγμές στο πρώτο 20λεπτο, εκτός φυσικά και του γκολ. by Γιάννης Πολιάς
22:08
Η εστία της Ελλάδας παραβιάστηκε για πρώτη φορά στο εφετινό Nations League. by Γιάννης Πολιάς
22:09
23' Τεράστια ευκαιρία για την Κύπρο! Κοιμήθηκε η ελληνική άμυνα, ο Σωτηρίου βρέθηκε τετ α τετ με τον Βλαχοδήμο αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:16
30' Μισή ώρα αγώνα, πάντα στο 1-0 η Κύπρος. by Γιάννης Πολιάς
22:16
22:17
Έχει πέσει, ελαφρώς, ο ρυθμός. by Γιάννης Πολιάς
22:19
22:22
Η Ελλάδα έχει σχεδόν τετραπλάσιες ολοκληρωμένες πάσες έναντι της Κύπρου (195-57) αλλά της έλειψε η ουσία στις δύο μεγάλες ευκαιρίες που είχε με Δουβίκα και Πέλκα. by Γιάννης Πολιάς
22:26
41' Σέντρα-σουτ Κουρμπέλη, πολύ εύκολα μάζεψε ο Παναγή. by Γιάννης Πολιάς
22:27
42' Φάουλ για την Κύπρο σε καλό σημείο. by Γιάννης Πολιάς
22:28
Πέρασε... αναίμακτα. by Γιάννης Πολιάς
22:29
43' Δύσκολη κεφαλιά Πέλκα, δεν προβλημάτισε τον Παναγή που μπλόκαρε. by Γιάννης Πολιάς
22:30
22:31
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:33
45+2' Φάουλ για την Ελλάδα λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
22:33
Άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:33
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Κύπρος-Ελλάδα 1-0 με το γκολ του Τζιωνή στο 18ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
22:48
Αλλαγές από τον Πογέτ. by Γιάννης Πολιάς
22:49
46' Φούντας και Μπουχαλάκης αντί των Δουβίκα και Σιώπη αντίστοιχα. by Γιάννης Πολιάς
22:49
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:50
46' Δεν μετράει γκολ της Κύπρου για χέρι του Κάστανου. by Γιάννης Πολιάς
22:50
Δυναμικό ξεκίνημα, σε κάθε περίπτωση, για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:50
47' Κόρνερ για την Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
22:50
Και νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:51
Το πήγε απευθείας ο Μπακασέτας, μπλόκαρε ο Παναγή. by Γιάννης Πολιάς
22:51
48' Μπαλιά για τον Λοΐζου που ήταν μόνος του, σωτήρια επέμβαση από Τσιμίκα. by Γιάννης Πολιάς
22:53
49' Σουτ Κάστανου, έβαλε την κόντρα ο Μαυροπάνος. by Γιάννης Πολιάς
22:55
52' Μικρή διακοπή, είναι στο έδαφος ο Μαυροπάνος. by Γιάννης Πολιάς
22:56
Όλα καλά, όπως φαίνεται, με τον Έλληνα στόπερ. by Γιάννης Πολιάς
22:57
23:00
57' Νέα διακοπή, ξανά ο Μπακασέτας στο έδαφος, πιθανό να αντικατασταθεί. by Γιάννης Πολιάς
23:01
58' Στη θέση του ο Ιωαννίδης, που κάνει ντεμπούτο. by Γιάννης Πολιάς
23:02
59' Χαραλάμπους αντί Λοΐζου. by Γιάννης Πολιάς
23:03
Μία ώρα αγώνα στη Λάρνακα, η Κύπρος κρατά το υπέρ της 1-0 χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα. by Γιάννης Πολιάς
23:04
23:06
63' Μεγάλη φάση για την Ελλάδα! Ο Μασούρας μπήκε στην περιοχή, επιχείρησε να πασάρει αντί να σουτάρει αλλά ο Ρομπέρζ έκοψε σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
23:07
63' Δοκάρι για την Ελλάδα! Φοβερό βολέ Φούντα έξω από την περιοχή, ο Παναγή απέκρουσε και η μπάλα στη συνέχεια βρήκε στο δοκάρι. by Γιάννης Πολιάς
23:08
Δύο μεγάλες ευκαιρίες μαζεμένες για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
23:08
64' Καρώ αντί Τζιωνή. by Γιάννης Πολιάς
23:09
23:10
Με τριάδα στην άμυνα πλέον η Κύπρος. by Γιάννης Πολιάς
23:14
71' Στο 64% η κατοχή της μπάλας για την Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
23:15
72' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα! Τεράστιο λάθος Κάστανου, ο Ιωαννίδης μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά αλλά ο Παναγή τον σταμάτησε, διώχνοντας σε κόρνερ, by Γιάννης Πολιάς
23:19
75' Γκόγκιτς αντί Κάστανου, Κακουλλής αντί Σωτηρίου και Αντωνιάδης αντί Ιωάννου. by Γιάννης Πολιάς
23:21
77' Χατζηγιοβάνης αντί Πέλκα, Αλεξανδρόπουλος αντί Κουρμπέλη. by Γιάννης Πολιάς
23:22
Έκλεισαν τις αλλαγές τους οι δύο προπονητές. by Γιάννης Πολιάς
23:23
80' Φάουλ για την Ελλάδα αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
23:24
23:24
23:30
86' Καλή στιγμή για την Ελλάδα, ο Ρομπέρζ έκοψε προ του Μασούρα μετά από μπαλιά Τσιμίκα. by Γιάννης Πολιάς
23:30
87' Ακυρώνεται γκολ της Ελλάδας για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
23:32
Το σκαστό σουτ του επιθετικού της DC Γιουνάιτεντ κατέληξε στα δίχτυα, όμως φαίνεται ότι η κίνηση συμπαίκτη του προς την μπάλα έφερε την ακύρωση του γκολ. by Γιάννης Πολιάς
23:33
23:34
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:35
90+2' Κίτρινη έχει πάρει και ο Χαραλάμπους. by Γιάννης Πολιάς