Ελλάδα-Β. Ιρλανδία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Ελλάδα-Β. Ιρλανδία για το Nations League.

21:04
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ελλάδα και την Βόρεια Ιρλανδία. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
Πρόκειται για παιχνίδι της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής του Nations League. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Αδιάφορο βαθμολογικά ματς για την Ελλάδα αφού έχει εξασφαλίσει την πρωτιά και την άνοδο στην Β’ Κατηγορία. Παρόλα αυτά θέλει να κλείσει την πορεία της με μια νίκη και καλή εμφάνιση, μιας και πάντα υπάρχει το ranking των FIFA / UEFA. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Η Βόρειος Ιρλανδία από τη μεριά της θέλει ίδιο ή καλύτερο αποτέλεσμα από την Κύπρο για να γλιτώσει τον υποβιβασμό. Εφόσον νικήσει και αυτή και η Κύπρος, υποβιβάζεται το Κόσοβο. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
5-0-3 o υπέρ της Ελλάδας ο συνολικός απολογισμός στην ιστορία των αναμετρήσεων των δύο ομάδων. 3-0-1 αυτός των παιχνιδιών που έχουν γίνει στην Ελλάδα . by Γιώργος Τσανάκας
21:06
Mεταξύ αυτών και το μόνο φιλικό σε αυτά τα 8 ματς, στις 17/2/1988 οπότε και η «γαλανόλευκη» επικράτησε με 3-2. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
Παρά την ήττα της στην Κύπρο, η Εθνική έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε περισσότερα παιχνίδια (12) και έχει το μικρότερο παθητικό (7 γκολ) από κάθε άλλη ομάδα στις τρεις ως τώρα διοργανώσεις του Nations League. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
1-3-8 ο πρόσφατος εκτός έδρας απολογισμός της Βόρειας Ιρλανδίας. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες για το ζέσταμά τους... Αποθεώθηκε αυτή της Ελλάδας, οπως και της Βορείου Ιρλανδίας από τους αρκετούς και ιδιαίτερα φωνακλάδες οπαδούς των φιλοξενούμενων που βρίσκονται στη Ριζούπολη. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Εθνική (Γκουστάβο Πογέτ): Βλαχοδήμος - Μπάλντοκ, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Τσιμίκας - Κουρμπέλης, Μάνταλος, Μπακασέτας - Πέλκας, Μασούρας, Ιωαννίδης. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Μπάρκας, Κυριακόπουλος, Μπουχαλάκης, Αλεξανδρόπουλος, Δουβίκας, Ρότα, Παπανικολάου, Φούντας, Γούτας, Κουλιεράκης, Χατζηγιοβάνης. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
Β. Ιρλανδία (Ίαν Μπάρακλοου): Πίκοκ-Φάρελ - Μπράντλεϊ, Φλάναγκαν, Έβανς, Λιούις - ΜακΝερ, ΜακΚαν, Ντέιβις, Τόμπσον - Μαγκένις, Λέιβερι. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Στον πάγκο: Αζάρ, Σάουθγουντ, Σέιβιλ, ΜακΜέναμιν, Ντ. Τσαρλς, Φέργκιουσον, Κ. Έβανς, Μπάλμερ, Γουάιτ, Λέιν, Σ. Τσαρλς, Μπράουν. by Γιώργος Τσανάκας
21:30
Διαιτητής ο Σλοβάκος Φίλιπ Γκλόβα. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Πρώτα ο ύμνος της Βορείου Ιρλανδίας, μετά της Ελλάδας. by Γιώργος Τσανάκας
21:43
5-5,5 χιλιάδες κόσμου στο γήπεδο. Καμιά 400αριά οπαδοί των φιλοξενούμενων, ίσως και περισσότεροι ανάμεσά τους. by Γιώργος Τσανάκας
21:45
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
21:47
3' Κακό μακρινό σουτ του Μασούρα, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού παίκτη της Βορείου Ιρλανδίας... by Γιώργος Τσανάκας
21:51
Ο Τόμπσον σηκώθηκε, αλλά δεν μπορεί να συνεχίσει... Σε μια ανύποπτη φάση! by Γιώργος Τσανάκας
21:54
9' Ο Σέιβιλ στη θέση του Τόμπσον για την Β. Ιρλανδία. by Γιώργος Τσανάκας
21:57
13' Σπάσιμο του Πέλκα στον Μπακασέτα, σουτ του τελευταίου με τη μία αλλά θα κοντράρει στον Φλάναγκαν. by Γιώργος Τσανάκας
21:58
14' Γκοοοολ για την Ελλάδα! Μετά τη σέντρα του Μπάλντοκ, ο Πίκοκ-Φάρελ έκανε κακή έξοδο και έπεσε πάνω στον Φλάναγκαν, έχασε την μπάλα και ο Πέλκας με κεφαλιά σε κενή εστία θα ανοίξει το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
21:59
Δεύτερο γκολ του Πέλκα με το εθνόσημο στην 28η συμμετοχή του. by Γιώργος Τσανάκας
22:00
16' Κάρτα στον Μάνταλο για σκληρό φάουλ στον ΜακΚαν. by Γιώργος Τσανάκας
22:01
by Γιώργος Τσανάκας
22:02
18' Γκολ για τη Βόρεια Ιρλανδία! Τεράστια τρύπα στο κέντρο της άμυνας της Ελλάδας, ο Λέιβερι εκτελεί τον Βλαχοδήμο από τη μικρή περιοχή! by Γιώργος Τσανάκας
22:04
Άμεση αντίδραση των φιλοξενούμενων στο γκολ της Εθνικής. Βέβαια, για να τα λέμε όλα από το... πουθενά ήρθε το προβάδισμα της Ελλάδας, με τους Βορειοϊρλανδούς να απαντάνε άμεσα. by Γιώργος Τσανάκας
22:05
22:05
21' Τεράστια διπλή ευκαιρία για την Ελλάδα! Τρομερή μπαλιά-τρύπα του Μασούρα, αυτός κάνει το πλασέ αλλά η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι, με τον Πέλκα να παίρνει το ριμπάουντ αλλά σε κενή εστία να πλασάρει άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
22:07
22:08
23' Τρομερή έμπνευση του Μαγκένις! Έκλεψε από τον Μάνταλο στον άξονα ο φορ των φιλοξενούμενων, είδε τον Βλαχοδήμο μακριά από την εστία και θέλησε να τον κρεμάσει αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
22:10
Καλό αυτό το τεστ για την Εθνική σήμερα. Απέναντί της δεν έχει καμιά τρομερή ομάδα, αλλά μια ιδιαίτερα αθλητική και με καλό transition game! by Γιώργος Τσανάκας
22:14
Έχουν ξηλώσει κάποια καθίσματα από τις κερκίδες οι οπαδοί των φιλοξενούμενων... by Γιώργος Τσανάκας
22:14
Μισάωρο στη Ριζούπολη, παραμένει το 1-1... by Γιώργος Τσανάκας
22:16
Ειναι άδεια η περιοχή από παίκτες της Εθνικής, με τον Ιωαννίδη να παλεύει μόνος του ανάμεσα στα... θηρία. by Γιώργος Τσανάκας
22:17
22:17
33' Αδύναμη κεφαλιά του Μαυροπάνου, μπλόκαρε ο Πίκοκ-Φάρελ. by Γιώργος Τσανάκας
22:21
36' Σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα δύο μέτρα από την εστία. Απειλεί η Ελλάδα. by Γιώργος Τσανάκας
22:27
42' Λανθασμένη απόφαση του διαιτητή να γυρίσει τη φάση πίσω και να μην αφήσει το πλεονέκτημα για τους φιλοξενούμενους, για αυτό και τα... ακούει από τους Βορειοϊρλανδούς οπαδούς. Ζήτησε και συγγνώμη με σχετικό νεύμα ο Γκλόβα. by Γιώργος Τσανάκας
22:29
Στο έδαφος ο Μαυροπάνος με πρόβλημα... Σίγουρα θα έχουμε 4-5 λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
22:30
Τρία τελικά τα λεπτά των καθυστερήσεων. Καλά είναι και ο Μαυροπάνος. by Γιώργος Τσανάκας
22:33
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Πέλκας στο 14' άνοιξε το σκορ, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Λέιβερι έφερε το σκορ στα ίσα. Ισορροπημένο παιχνίδι, με τους Βορειοϊρλανδούς από τα μέσα του ημιχρόνου και μετά να έχουν καταφέρει σε μεγάλο βαθμό να εξουδετερώσουν επιθετικά την Εθνική. by Γιώργος Τσανάκας
22:41
22:49
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομ.αδες. by Γιώργος Τσανάκας
22:52
48' Μεγάλη φάση για την Ελλάδα. Ο Πέλκας σήκωσε για τον Μπακασέτα, αυτός έκανε πάσα με το στήθος στον Μασούρα ο οποίος πήγε να εκτελέσει αλλά οι δύο στόπερ της Βορείου Ιρλανδίας έπεσαν σαν... καμικάζι πάνω του και δεν του επέτρεψαν να σκοράρει σχεδόν από τη μικρή περιοχή! by Γιώργος Τσανάκας
22:54
50' Στο έδαφος ο Πίκοκ-Φάρελ, έπεσαν και ορισμένα μπουκάλια δίπλα του... Απίστευτα πράγματα χωρίς λόγο, πάλι καλά που δεν πέτυχε κανένα τον αντίπαλο πορτιέρε... by Γιώργος Τσανάκας
22:55
Και μια μικρή πέτρα φάνηκε να πετάει εκτός αγωνιστικού χώρου ο κίπερ των φιλοξενούμενων! Τραγικά πράγματα... by Γιώργος Τσανάκας
22:57
22:59
55' Γκοοοοολ για την Ελλάδα! Ο Μάνταλος έπαιξε κάθετα για τον Μπακασέτα, αυτός υπέροχα έκοψε για τον Μασούρα που με ψύχραιμο πλασέ εκτέλεσε τον Πίκοκ-Φάρελ! Υπέροχο τέρμα, υπέροχο... by Γιώργος Τσανάκας
23:01
Τρομερή ασίστ του Μπακασέτα, υπέροχο πλασέ του Μασούρα! Φάση βγαλμένη από τα... όνειρα του Γκουστάβο Πογέτ! by Γιώργος Τσανάκας
23:03
58' Τρομερό transition game της Ελλάδας, με φάση που ξεκινάει από τον Μπάλντοκ, ο Μπακασέτας πατάει στον Μασούρα ο οποίος παίζει το ένα-δύο με τον Ιωαννίδη και του την επιστρέφει, ο τελευταίος κάνει μια προσποίηση και σπάει στον Τσιμίκα αλλά το σουτ του τελευταίου μέσα από την περιοχή κόντραρε στα σώματα και πέρασε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
23:04
Η φάση του 58ου λεπτού μπορεί κάλλιστα να διδάσκεται σε σεμινάρια για το πώς μια ομάδα μπορεί να φτάσει από τη μία περιοχή στην άλλη με πέντε πάσες! by Γιώργος Τσανάκας
23:05
61' Κυκλοφορεί ξανά τρομερά την μπάλα η Εθνική, με τον Πέλκα να παίζει το ένα-δύο με τον Μπακασέτα και να στρώνει στον Μπάλντοκ που πιάνει γεμάτο σουτ, αλλά φεύγει λίγο άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
23:09
65' Νέα φάση για την Ελλάδα. Καλοζυγισμένη σέντρα του Μπάλντοκ, η κεφαλιά του Ιωαννίδη στο πρώτο δοκάρι περνά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
23:11
67' Δουβίκας και Φούντας μέσα, έξω οι Ιωαννίδης, Πέλκας για την Ελλάδα. by Γιώργος Τσανάκας
23:12
68' Λέιβερι και Μπράντλεϊ έξω , Γουάιτ και Ντ. Τσαλρς μέσα για την Β. Ιρλανδία. by Γιώργος Τσανάκας
23:14
Είκοσι λεπτά ακόμα στη Ριζούπολη, παραμένει το 2-1 υπέρ της Ελλάδας. by Γιώργος Τσανάκας
23:17
73' Σέντρα-σουτ του Μασούρα, μπλόκαρε ο Πίκοκ-Φάρελ. by Γιώργος Τσανάκας
23:20
76' Μασούρας και Μπακασέτας έξω, Χατζηγιοβάνης και Μπουχαλάκης μέσα για την Ελλάδα. by Γιώργος Τσανάκας
23:21
77' ΜακΜέναμιν και Φέργκιουσον αντί Μαγκένις και Λιούις για την Β. Ιρλανδία. by Γιώργος Τσανάκας
23:24
80' Γκοοοοολ για την Ελλάδα! Τι έβαλε ο Μάνταλος, ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΑΣΤΕΛΙ! by Γιώργος Τσανάκας
23:25
Ο Μάνταλος βρήκε τον χώρο έξω από την περιοχή, ζύγισε τα πόδια του και με τρομερή φωτοβολίδα, δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Πίκοκ-Φάρελ για το 3-1. Απίθανο! by Γιώργος Τσανάκας
23:25
23:26
23:33
89' Τρομερή διπλή ευκαιρία του Τσιμίκα να σκοράρει, δεν το κατάφερε! by Γιώργος Τσανάκας
23:34
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
23:41
Τέλος στο ματς! Η Ελλάδα επικράτησε 3-1 της Βορείου Ιρλανδίας, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο μέρος. Με πέντε νίκες και μία ήττα, αποχαιρέτησε την Γ' Κατηγορία του Nations League! by Γιώργος Τσανάκας