Λαμία-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Λαμία-Λεβαδειακός για την 6η αγωνιστική της Super League 1.

19:15
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:16
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση της Λαμίας με τον Λεβαδειακό στο «Αθανάσιος Διάκος», για την 6η αγωνιστική της Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Λαμία (Φέστα): Σαράνοφ, Σιμόν, Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ, Μπεχαράνο, Σλίβκα, Τζανδάρης, Τσιλούλης, Νούνιες, Μποακιέ Λεβαδειακός (Βέλιτς): Μάρκοβιτς, Μεχία, Βινίσιους, Μουτίνιο, Σβάρκα, Βήχος, Βρακάς, Δούμτσιος, Λιάγκας, Τσάπρα και Μπελμοντ by Δημήτρης Παπαδήμας
19:20
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ευστάθιος Γκορτσίλας, με βοηθούς τους Αντώνη Σινιοράκη και Γιώργο Χριστάκογλου. Τέταρτος είναι ο Φώτης Πολυχρόνης, ενώ VAR οι Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος και Γιώργος Στεφανής. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
Οι δύο ομάδες απόψε ψάχνουν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες έχει η Λαμία, δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο Λεβαδειακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:22
Ο Γιάσμινκο Βέλιτς κάνει το ντεμπούτο του στον πάγκο των Βοιωτών! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:23
Απόντες για τους γηπεδούχους στην αποψινή αναμέτρηση οι Τζανετόπουλος, Μπάμπης, Ρόμανιτς, Καραμάνος και Τσούκαλος, ενώ για τον Λεβαδειακό δεν βρίσκονται στην αποστολή οι νεοφερμένοι Σακό, Γιαννιώτας και Ντουκαρά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
Αναπληρωματικοί Λαμίας: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Γιακουμάκης, Μανούσος, Ντε Βινσέντι, Μαρμεντίνι, Μπενίτεζ και Ασκόφσκι. Αναπληρωματικοί Λεβαδειακού: Στογιάνοβιτς, Μπάχανακ, Τόρο, Τσιριγώτης, Νίκας, Παναγιώτου, Τζημόπουλος και Σαντομιέρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:27
Οι δύο ομάδες και το διαιτητικό τρίο κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:27
Αρκετός κόσμος στο «Αθανάσιος Διάκος». by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
Αμφότεροι οι προπονητές έχουν επιλέξει να ξεκινήσουν τις ομάδες τους με 4-2-3-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29
Όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
Έναρξη της αναμέτρησης! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
3' Η Λαμία έχει την κατοχή στα πρώτα λεπτά, με τον Λεβαδειακό να βρίσκεται σε θέση άμυνας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
4' Τζανδάρης και Τσιλούλης δεν κατάφεραν να συνεργαστούν σωστά εντός της μεγάλης περιοχής των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
6' Πρώτο κόρνερ της αναμέτρησης, για τον Λεβαδειακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:36
7' Πολύ καλή η εκτέλεση του κόρνερ από τον Μουτίνιο, ο Μπελμόντ αρχικά σούταρε πάνω στον συμπαίκτη του, Βρακά, και στη συνέχεια σούταρε ξανά, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σαράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
8' Μετά από γρήγορη αντεπίθεση, ο Τσιλούλης βρήκε χώρο και σούταρε από μακριά, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
Απάντησε στην ευκαιρία του Μπελμόντ η Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
Υπάρχει πρόβλημα με την ενδοεπικοινωνία του διαιτητή, μικρή διακοπή στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:39
Συνέχεια στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
12' Ο Λεβαδειακός παίρνει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
13' Υπέροχο τάκλιν και στη συνέχεια πανέμορφη ντρίπλα του Τσάπρα, πήρε φάουλ από τον Γκοράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:43
14' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τη Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
14' Ο Μπεχαράνο εκτέλεσε στο δεύτερο δοκάρι, έδιωξε με δυσκολία η άμυνα του Λεβαδειακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
16' Ο Μποακί στο έδαφος και δείχνει να πονάει πολύ, μετά από ένα μαρκάρισμα του Μουτίνιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
16' Είδε κίτρινη κάρτα ο Μουτίνιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
Σηκώθηκε ο Μποακί. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
18΄ Ο Γκοράνοφ έκανε σέντρα από τα αριστερά, έδιωξε σε κόρνερ ο Τσάπρας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
Δεν το εκμεταλλεύτηκε η Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
21' Ξανά στο μισό του Λεβαδειακού η μπάλα, με τη Λαμία να προσπαθεί να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
27' Η Λαμία μέχρι στιγμής έχει το 66% της κατοχής, αλλά αδυνατεί να δημιουργήσει ευκαιρίες μπροστά στα καρέ των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
28' Ο Μουτίνιο σέντραρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
29' Καλή εκτέλεση από τον Μουτίνιο στο πρώτο δοκάρι, απομάκρυνε με κεφαλιά ο οπισθοχωρημένος Μποακί. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
31' Είναι προφανές ότι οι δύο ομάδες έχουν σαν πρώτο τους μέλημα να αμυνθούν σωστά και να μην δώσουν χώρους στους αντιπάλους τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
32' Κίτρινη κάρτα στον Βήχο, κράτησε τον Νούνιες και έκοψε την αντεπίθεση της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
33' Ο Μποάκι πήγε να εκμεταλλευτεί μια βαθιά μπαλιά, βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε ο Μάρκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
35' Ένα μακρινό σουτ του Μποακί κόντραρε στο σώμα του Βινίσους και κατέληξε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:08
38' Ο Μποάκι πήρε την μπάλα στην μεγάλη περιοχή του Λεβαδειακού, αλλά κόπηκε πριν καταφέρει να κάνει τελική προσπάθεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:09
Αμφότερες οι ομάδες παίρνουν καλό βαθμό αμυντικά και κάτω από τη βάση επιθετικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
43' Μια σέντρα του Μουτίνιο από αριστερά, έδιωξε με δυσκολία η άμυνα της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
44΄Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο, για σκληρό μαρκάρισμα στον Δούμτσιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
44' Ο Μουτίνιο εκτέλεσε το φάουλ, πίσω κεφαλιά του Δούμτσιου στην αγκαλιά του Σαράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
Ένα λεπτό καθυστέρηση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Λαμία-Λεβαδειακός 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Σε ένα ματς με αργό ρυθμό και ελάχιστες φάσεις, οι δύο αντίπαλοι πέρασαν το πρώτο ημίχρονο προσέχοντας την άμυνά τους και αδυνατώντας να δημιουργήσουν προϋποθέσεις για γκολ. Η Λαμία έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή της, με τον Λεβαδειακό να προσπαθεί να απειλήσει σε κάποια αντεπίθεση. Δύο τελικές η Λαμία, μία ο Λεβαδειακός, ενώ δεν έχουμε δει ακόμα προσπάθεια εντός εστίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Λαμία! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
46' Σέντρα του Τσιλούλη, έδιωξε την τελευταία στιγμή προ του Μουτίνιο ο Τσάπρας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
47' Μακρινό σουτ του Βρακά, μπλόκαρε άνετα ο Σαράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
49' Αδύναμο σουτ του Τζανδάρη, μπλόκαρε ο Μάρκοβιιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:40
52' Βρήκε χώρο στην αντεπίθεση η Λαμία, ο Νούνιες δεν κατάφερε να βγάλει τη σέντρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
55' Ο Σλίβκα μπήκε στην περιοχή του Λεβαδειακού, αλλά κόπηκε με τάκλιν του Λιάγκα. Ζήτησαν χέρι οι γηπεδούχοι, παίζετε έδειξε ο διαιτητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
Το τσέκαραν και στο VAR, τίποτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
58' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία, Ντε Βινσέντι και Ασκόφσκι αντί των Σλίβκα και Νούνιες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
60' Καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Τσιλούλη να παίρνει την κεφαλιά μετά από κόρνερ, στέλνοντας την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
60' Μετά από σέντρα του Ασκόφσκι, η μπάλα κόντραρε, πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
61' Γκοολ για τη Λαμια! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ασκόφσκι, ο ο Τσιλούλης πήρε την πρώτη κεφαλιά, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και έφτασε στον Μποάκι, ο οποίος από κοντά νίκησε τον Μάρκοβιτς για το προβάδισμα της Λαμίας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
62' Ο Μποάκι είναι πεσμένος στο χορτάρι και δείχνει να πονάει πολύ στο γόνατο του αριστερού του ποδιού. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
63' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Νίκας περνάει στη θέση του Σκβάρκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Σηκώθηκε ο σκόρερ της Λαμίας, δείχνει εντάξει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
Η Λαμία κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο εδώ και περίπου 10 λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
68' Η Λαμία συνεχίζει να απειλεί, με τον Τσιλούλη να μην μπορεί να σουτάρει από πλεονεκτική θέση και τον Βινίσιους να διώχνει σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
69' Νεύρα μεταξύ Τσιλούλη και Μπελμόντ, αντάλλαξαν κάποια «γαλλικά». by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
70' Μπελμόντ και Τσιλούλης βλέπουν από μία κίτρινη κάρτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
71' Αλλαγή για τη Λαμία, Μανούσος αντί του σκόρερ Μποάκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:58
71' Αλλαγή και για τον Λεβαδειακό, Παναγιώτου στη θέση του Βήχου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:00
73' Σουτ του Μανούσου, με την μπάλα να κοντράρει στον Λιάγκα και να καταλήγει κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:00
74' Η Λαμία πιέζει, ψάχνοντας το δεύτερο γκολ, ενώ ο Λεβαδειακός δεν μπορεί να βγει από τα καρέ του. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
74' Ο Ακόφσκι εκτελεί κόρνερ ξανά στο πρώτο δοκάρι, η κεφαλιά του Τσιλούλη κοντράρει και βγαίνει εκτός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
75' Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Τόρο και Τσιριγώτης αντί των Μεχία και Δούμτσιου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
Το γκολ του Μποακί που δίνει το προβάδισμα στη Λαμία: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
81' Ο Τσιριγώτης έκανε χέρι στην προσπάθειά του να πάρει κεφαλιά και να απειλήσει τον Σαράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
82' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Μάρκοβιτς να αποκρούει εντυπωσιακά μια καρφωτή κεφαλιά του Κορνέζου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
84' Κίτρινη κάρτα στον Γκοράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
Στημένη μπάλα σε καλό σημείο τώρα για τον Λεβαδειακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
85' Ο Λιάγκας πήρε κεφαλιά μετά την εκτέλεση του Μουτίνιο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
86' Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
89' Ο Μπελμόντ έκανε όμορφη ντρίπλα, αλλά πλάσαρε αδύναμα στην αγκαλιά του Σαράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
Πέντε λεπτά καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
90'+2' Αλλαγή για τη Λαμία, ο Ασκόφσκι περνάει εκτός και περνάει στη θέση του ο Μπενίτεθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
90'+5' Ο Μανούσος πήγε να βάλει ένα πανέμορφο γκολ, αλλά το δυνατό του πλασέ πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Λεβαδειακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
90'+5 Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα για τον Λεβαδειακό. Τελευταία ευκαιρία του να ισοφαρίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
Έβγαλε την άμυνα η Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
Λήξη του ματς, Λαμία-Λεβαδειακός 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
Πρώτη νίκη για τη Λαμία στο φετινό πρωτάθλημα, ακόμα ψάχνει το πρώτο του τρίποντο ο Λεβαδειακός. by Δημήτρης Παπαδήμας