Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ για την 6η αγωνιστική της Super League 1.

14:13
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική της Super League ανάμεσα στον Αστέρα και τον ΟΦΗ στην Τρίπολη. by Αναστασία Βοσνάκη
14:14
Ο Αστέρας μετράει μέχρι στιγμής 4 ισοπαλίες και μια ήττα και ψάχνει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Ο Ηρακλής Μεταξάς δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Χουάν Μουνάφο και τον Σίτο οι οποίοι ανεβάζουν ρυθμούς και θα είναι έτοιμοι πιθανότατα στο επόμενο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό. Εκτός αποστολής είναι και ο Νταβίντ Καρμόνα ο οποίος υπέστη θλάση στο φιλικό των Αρκάδων με τον Πανσερραϊκό και ακόμη δεν έχει ξεπεράσει τον τραυματισμό του. Στα θετικά είναι η επιστροφή του Βαλιέντε, ένας παίκτης με ποιότητα που βοηθάει αρκετά τον σύλλογο. by Αναστασία Βοσνάκη
14:15
Από την άλλη ο ΟΦΗ μετράει μια νίκη, μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Η κρητική ομάδα θέλει να αρχίσει να παίρνει τα πάνω της και να κάνει μια καλή πορεία στο πρωτάθλημα που θα της εξασφαλίσει την εξάδα. O Nίκος Νιόπλιας υπολογίζει κανονικά στον Γιον Τοράλ, ο οποίος ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού του και ενσωματώθηκε στην αποστολή των Κρητικών. Αντίθετα, το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, Μεσάκ Τζου, δεν συμπεριλήφθηκε στην 20μελη αποστολή καθώς ακολούθησε μικρό μέρος της προπόνησης. by Αναστασία Βοσνάκη
14:30
Αυτή είναι η 11η αναμέτρηση ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον ΟΦΗ με γηπεδούχο την ομάδα της Αρκαδίας. Στις δέκα προηγούμενες συναντήσεις τους δεν έχει καταφέρει να επικρατήσει ποτέ εκεί ο ΟΦΗ. Σε σύνολο 10 αναμετρήσεων, ο Αστέρας έχει 6 νίκες και τα υπόλοιπα 4 ματς έχουν τελειώσει ισόπαλα. Ο Χερόνιμο Μπαράλες έχει χτίσει μια ιδιαίτερη παράδοση με τον ΟΦΗ, αφού έχει σκοράρει έξι φορές εναντίον του, όλες σε αναμετρήσεις που έχουν γίνει στην Τρίπολη. Μάλιστα απέναντι στην ομάδα της Κρήτης έχει σημειώσει το μοναδικό χατ τρικ του στην Super League, στις 22 Φεβρουαρίου 2015 στο 6-1 του Αστέρα κόντρα στον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
14:30
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
14:31
Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος – Γκαρθία, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες – Ιγκλέσιας, Ντομίνγκεθ – Τιλίκα, Μπαρτόλο, Γκαρντάφσκι – Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
14:31
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Πίτσου, Βαλιέντε, Στάνκο, Προύντζος, Ριέρα, Μπερτόγλιο, Κρέσπι, Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
14:31
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Στέφενς – Λάρσον, Διαμαντής, Βούρος, Μπαλογιάννης – Μεγιάδο, Περέα, Ντιουσέ – Ντίκο, Γκερέρο, Ντουρμισάι. by Αναστασία Βοσνάκη
14:31
Στον πάγκο οι Μανδάς, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Μπουζούκης, Γιοχού, Τοράλ, Θοράρινσον Στάικος, Μπιφουμά. by Αναστασία Βοσνάκη
14:32
Να πούμε ότι ο Ματίας Ιγκλέσιας, ο αρχηγός του Αστέρα Τρίπολης, θα αγωνιστεί για πρώτη φορά φέτος. by Αναστασία Βοσνάκη
14:33
Σε περίπου μισή ώρα θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
14:48
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Σακκάς (Μεσσηνίας), Διαμαντής (Ηπείρου) Τέταρτος διαιτητής: Στάμος (Ηλεία) VAR: Ζαμπάλας (Ηπείρου) AVAR: Κόλλιας (Ηπείρου) by Αναστασία Βοσνάκη
15:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
15:02
Πολύ καλός ο καιρός στην Τρίπολη... by Αναστασία Βοσνάκη
15:05
5' Ο Αστέρας δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα στα πόδια του, με τον ΟΦΗ να πιέζει αρκετά στα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
15:09
8' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ! Κάθετη του Διαμαντή στον Γκερέρο, κάνει το τελείωμα αλλά ο Παπαδόπουλος διώχνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:14
13' Ένταση τώρα μεταξύ του Γκαρντάφσκι και του Ντιουσέ. Ο Παπαπέτρου κάνει τις απαραίτητες παρατηρήσεις στους δυο παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
15:15
15' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:16
Εκτέλεσε ο Άλβαρες, έδιωξε η άμυνα του ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:18
17' Σουτάρα ο Γκαρντάφσκι, η μπάλα τράνταξε το δοκάρι. Σηκώθηκε το σημαιάκι, αλλά δεν υπάρχει οφσάιντ! by Αναστασία Βοσνάκη
15:19
19' Γκοοολ ο Αστέρας! Ο Μπαρτόλο δίνει στον Τιλίκα, εκείνος κατεβάζει όμορφα και με φοβερό βολέ ανοίγει το σκορ και κάνει το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
15:22
Cooling break για να δροσιστούν οι παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
15:24
24' Δυνατό σουτ ο Γκαρθία, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
15:25
24' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:25
25' Εκτέλεσε ο Μπαλογιάννης, έδιωξε η άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:30
29' Ο Ντίκο πήγε να απειλήσει από κοντά, αλλά ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια. by Αναστασία Βοσνάκη
15:31
31' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:32
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:32
32' Αδύναμο πλασέ του Ντουρμισάι, μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:37
15:39
15:39
15:39
15:42
42' Ο Αστέρας κρατάει το προβάδισμά του, ο ΟΦΗ δεν μπορεί να απειλήσει ιδιαίτερα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:44
44' Γκοοολ για τον Αστέρα! Γύρισμα ο Μπαρτόλο, ο Γκαρντάφσκι κάνει ένα εξαιρετικό τελείωμα για το 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
15:46
45' Κάρτα ο Μεγιάδο για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
15:47
Ελέγχθηκε το γκολ στο VAR, μετράει κανονικά! Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:48
Στο μεταξύ ο Ματίας Ιγκλέσιας... σπάει τα ρεκόρ! Διαβάστε εδώ: Για 16η σερί σεζόν στη Super League ο Ιγκλέσιας, έσπασε το ρεκόρ του Βαζέχα! by Αναστασία Βοσνάκη
15:48
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ο Αστέρας προηγείται με 2-0 του ΟΦΗ, με γκολ του Τιλίκα στο 19' και του Γκαρντάφσκι στο 44'. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
16:03
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
16:03
46' Αλλαγές και για τις δυο ομάδες. Στάνκο αντί Ντομίνγκεθ για τον Αστέρα. Τοράλ και Μπιφουμά αντί Μεγιάδο και Ντουρμισάι για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:08
50' Σέντρα ο Λάρσον, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος εύκολα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:09
51' Ωραίο σουτ του Ιγκλέσιας, η μπάλα κόντραρε στον Περέα και πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:15
57' Μπουζούκης μέσα, Ντίκο έξω για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:16
58' Δυνατό σουτ του Άλβαρες, η μπάλα κόντραρε και περνάει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:17
59' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Σέντρα του Γκαρντάφσκι, ο Μπαράλες μέσα από την περιοχή πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Στέφενς έδιωξε εξ επαφής! by Αναστασία Βοσνάκη
16:18
60' Κάρτα ο Γκαρντάφσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:20
62' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Μπαρτόλο έφυγε μόνος του, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Στέφενς από θέση τετ-α-τετ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
65' Κρέσπι μέσα, Γκαρντάφσκι έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
Τελευταίο εικοσάλεπτο στην αναμέτρηση, δεν έχει αλλάξει κάτι. Το 2-0 υπέρ του Αστέρα Τρίπολης κόντρα στον ΟΦΗ παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
16:31
73' Θοράρινσον αντί Μπαλογιάννη για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:32
75' Έξω οι Ιγκλέσιας, Μπαρτόλο, μέσα οι Βαλιέντε, Μπερτόγλιο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
Δυνατό χειροκρότημα για τον Ιγκλέσιας στο πρώτο του φετινό ματς. Εξαιρετικός ήταν ο αρχηγός του Αστέρα! by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
Στον Μπαράλες το περιβραχιόνιο του αρχηγού... by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
77' Σέντρα του Θοράρινσον, κακή κεφαλιά του Τοράλ! by Αναστασία Βοσνάκη
16:36
79' Απειλεί ο ΟΦΗ! Σουτ του Μπουζούκη, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
81' Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ! Ο Παπαδόπουλος έκανε τρομερή επέμβαση, στερώντας το γκολ στον Γκερέρο! by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
87' Ο Μπερτόγλιο στο έδαφος... Να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει! by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
87' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Ριέρα αντί Μπερτόγλιο! by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
4 λεπτά οι καθυστερήσεις! by Αναστασία Βοσνάκη
16:49
Ένα πρόβλημα στην ενδοεπικοινωνία για τον διαιτητή. Τώρα βρήκε, που τελειώνει το ματς... by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
Τέλος στο ματς! Πρώτη νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης στο πρωτάθλημα, επικράτησε 2-0 του ΟΦΗ και έφτασε τους 7 βαθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
Ο Τιλίκα με γκολάρα στο 19' άνοιξε το σκορ, με τον Γκαρντ'αφσλο στο 44' να διαμορφώνει το τελικό σκορ. Από ασίστ του Μπαρτόλο και τα δύο τέρματα των γηπεδούχων! Στους 4 βαθμούς έμεινε ο απογοητευτικός ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη