Βόλος-Άρης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Βόλος-Άρης για την 6η αγωνιστική της Super League 1.

19:24
19:25
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Βόλος-Άρης, η οποία θα διεξαχθεί στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Super League 1. Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡΜ FM 94,6. by www.sport-fm.gr
19:25
19:26
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Σιέλης, Εσκοβάλ, Ουές, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Φερνάντες, Μεθκίδα, Ντέλετιτς, Οζέγκοβιτς. Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα, Εμπακατά, Φαμπιάνο, Πίρσμαν, Μαζικού, Ντιόπ, Νταμπό, Μαντσίνι, Γκαρθία, Ιτούρμπε, Πάλμα. by www.sport-fm.gr
19:26
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κότνικ, Λυμπεράκης, Μεταξάς, Ματίγια, Πίρινεν, Φερνάντεζ, Μπατόκιο, Κούτσιας, Λούνα. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σιαμπάνης, Ζερβινιό, Γκαρσία, Γκρέι, Καμάτσο, Οντουμπάγιο, Ροντρίγκες, Ενκουλού, Τανούλης. by www.sport-fm.gr
19:27
Ο Κώστας Μπράτσος δεν υπολογίζει για τους γηπεδούχους στον ανέτοιμο Νοκέρτ, ενώ εκτός έμειναν και οι Τάχατος και Σταμένκοβιτς. Από την άλλη, εκτός πλάνων του Άλαν Πάρντιου έμειναν οι τραυματίες Ντουκουρέ και Μπράμπετς, καθώς και οι Χαΐροβιτς, Σγουρός, Χατζηιωάννου, Μαρμαρίδης, Καρακασίδης και Παναγίδης, για αγωνιστικούς λόγους. Αντίθετα, στην αποστολή του Άρη συμπεριλήφθηκε ο Νταμπό που ξεπέρασε την ίωση που τον ταλαιπωρούσε. by www.sport-fm.gr
19:28
Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν με εξαιρετική ψυχολογία στη διακοπή για τις εθνικές, προερχόμενες αμφότερες από σημαντικά αποτελέσματα. Καταρχάς, οι Θεσσαλονικείς πήραν σπουδαία νίκη (2-1) υποδεχόμενοι τον Ολυμπιακό, όντας στην 4η θέση (10β.) και στο -5 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό. Την ίδια ώρα περίπου ο Βόλος επικρατούσε 2-0 εντός έδρας επί του Ιωνικού, ολοκληρώνοντας την πρώτη πεντάδα αγώνων στην 7η θέση (8β.). Ως εκ τούτου και οι δύο στοχεύουν να χτίσουν πάνω σ' αυτά τα καλά τους αποτελέσματα. by www.sport-fm.gr
19:28
Διαιτητής: Χρήστος Βεργέτης Α' Βοηθός: Βασίλειος Νικολακάκης Β' Βοηθός: Δημήτριος Μαυρουδής 4ος διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης VAR: Στέφανος Κουμπαράκης by www.sport-fm.gr
19:29
Στο γήπεδο βρίσκονται μόνο οι κάτοχοι διαρκείας του Βόλου, ενώ στην πλευρά του Άρη δόθηκαν κάποιες προσκλήσεις. Η «κίτρινη» ΠΑΕ απηύθυνε κάλεσμα στον κόσμο της ομάδας να μην ταξιδέψει στην πόλη της Μαγνησίας, μιας και απορρίφθηκε το αίτημά της για χορήγηση εισιτηρίων. by www.sport-fm.gr
19:30
19:32
19:34
2' Γύρισμα του Ιτούρμπε από αριστερά, βάζει το πόδι του και διώχνει σε κόρνερ ο Άλχο. by www.sport-fm.gr
19:35
Δεν ολοκληρώθηκε η κομπίνα στη στατική φάση από πλευράς Άρη, βγήκε η άμυνα από τον Βόλο. by www.sport-fm.gr
19:37
5' Φάση για τον Άρη. Ωραίο μπάσιμο του Εμπακατά στην περιοχή του Βόλου, πέρασε μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής στον Νταμπό, ο οποίος όμως δεν κατάφερε να βρει την μπάλα καλά. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Ντέλετιτς βάζει καίριο τάκλιν σε σουτ του Εμπακατά. by www.sport-fm.gr
19:39
8' Σέντρα του Άλχο από δεξιά, συνέκλινε και απομάκρυνε με κεφαλιά ο Εμπακατά. by www.sport-fm.gr
19:39
19:43
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Σέντρα του Ιτούρμπε από αριστερά, κακή απομάκρυνση από τον Ουές, με τον Ντιόπ να στέλνει την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by www.sport-fm.gr
19:45
13' Απαντά στις φάσεις ο Βόλος! Σέντρα του Ντέλετιτς από αριστερά, βρίσκει τον Οζέγκοβιτς στην «καρδιά» της περιοχής, με την κεφαλιά του τελευταίου να φεύγει ελάχιστα έξω. by www.sport-fm.gr
19:47
19:49
19:49
19:50
18' Ωραίος ελιγμός του Μανού Γκαρθία, πιάνει και το σουτ από το ύψος του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει. by www.sport-fm.gr
19:51
19' Στιγμή για τον Βόλο. Σέντρα του Μεθκίδα από δεξιά, πιάνει την κεφαλιά ο Τσοκάνης, με την μπάλα να κοντράρει και να περνά κόρνερ. Υπήρξαν φωνές για πέναλτι (χέρι), αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι. by www.sport-fm.gr
19:52
19:56
19:57
26' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 1-0! Σκόρερ ο Ντέλετιτς! Υπέροχο πάρσιμο από τον Οζέγκοβιτς μπαίνοντας στην περιοχή, τσιμπά εν συνεχεία την μπάλα, σουτάρει, με τον Κουέστα να αποκρούσει αναιμικά. Ο Ντέλετιτς πήρε το «ριμπάουντ» σκοράροντας με κοντινή κεφαλιά. by www.sport-fm.gr
20:01
29' Πέναλτι για τον Βόλο! Ο Οζέγκοβιτς γίνεται... σάντουιτς ανάμεσα σε Ντιόπ και Μαζικού (αμφότεροι τον ανέτρεψαν από λίγο), με τον Χρήστο Βεργέτη να δείχνει στην άσπρη βούλα. Η φάση ξεκίνησε από τραγικό λάθος του Μαζικού που διατήρησε εντός αγωνιστικού χώρου την μπάλα, δίνοντάς τη στον Φερνάντες. by www.sport-fm.gr
20:02
30' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 2-0! Σκόρερ ο Μπαριέντος με εκτέλεση πέναλτι! Δυνατή εκτέλεση από τον χαφ του Βόλου, έκανε επαφή με την μπάλα ο Κουέστα χωρίς όμως να μπορέσει να αποκρούσει. by www.sport-fm.gr
20:05
Είναι εμφανής η απουσία του Μπράμπετς από το κέντρο της άμυνας του Άρη. Τόσο στο ψηλό παιχνίδι, όσο και συνολικά στα μαρκαρίσματα. by www.sport-fm.gr
20:07
Στιγμή έντασης στο Πανθεσσαλικό Στάδιο μετά από μαρκάρισμα του Ντιόπ στον Τσοκάνη. Ηρέμησαν εν συνεχεία τα πνεύματα, με τους δύο παίκτες να κιτρινίζονται. by www.sport-fm.gr
20:08
20:09
20:09
20:09
20:11
20:16
Ο Άρης αδυνατεί να αντιδράσει. Δεν μπορεί να φτιάξει φάσεις, με τους Βολιώτες να ελέγχουν χωρίς πρόβλημα τον ρυθμό. by www.sport-fm.gr
20:17
20:18
20:19
45'+2' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Άρη. Περνά ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
20:21
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Βόλος θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 2-0 χάρη στα τέρματα των Ντέλετιτς (26') και Μπαριέντος (30' πέναλτι). Σχετικά καλό ξεκίνημα επιθετικά από τον Άρη, με τους Βολιώτες να ισορροπούν άμεσα και να τιμωρούν τα πολλά αμυντικά προβλήματα των φιλοξενούμενων, σε ένα παιχνίδι με πολύ καλό ρυθμό. by www.sport-fm.gr
20:24
20:34
20:36
Θα προχωρήσει σε διπλή αλλαγή ο Άρης. Οι Ενκουλού και Ματέο Γκαρσία στις θέσεις των Πίρσμαν και Ντιόπ, αντίστοιχα. Ντεμπούτο για τον πρώτο. by www.sport-fm.gr
20:36
20:38
20:39
Ακυρώθηκε το γκολ για οφσάιντ! Σωστή απόφαση, ήταν εκτεθειμένος στην αρχή της φάσης ο Οζέγκοβιτς. by www.sport-fm.gr
20:41
Πάντως, στη φάση του γκολ έχει κάνει ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ ντρίμπλα ο Φερνάντες, ο οποίος... ξάπλωσε τον Ενκουλού, δίνοντας εν συνεχεία έτοιμο γκολ στον Μεθκίδα. by www.sport-fm.gr
20:43
20:44
Μεγαλύτερο πρόβλημα φάνηκε να αντιμετωπίζει ο Κλέιμαν. Όλα καλά και με τους δύο. by www.sport-fm.gr
20:44
20:45
55' Κόκκινη στον Άλχο! Ο Άλχο έκανε τάκλιν στον Ιτούρμπε, ο οποίος έβγαινε ολομόναχος ενώπιον του Κλέιμαν. Δεν φάνηκε να βρίσκει μπάλα. Με δέκα ο Βόλος! by www.sport-fm.gr
20:47
Ταυτόχρονα, υπάρχει φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Άρη. Λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
20:48
57' Πολύ ωραία η εκτέλεση του Πάλμα, η μπάλα φεύγει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
20:49
20:55
64' Ο Ματίγια θα περάσει αντί του Μεθκίδα. Για πρώτη φορά αντιμέτωπος με την πρώην ομάδα του. by www.sport-fm.gr
20:58
Ο Κώστας Μπράτσος αντιδρά στην κόκκινη της ομάδας του μετά από περίπου δέκα λεπτά. Όπως είναι λογικό βγάζει έναν δημιουργικό χαφ, περνώντας έναν με περισσότερο ανασταλτικά χαρακτηριστικά (βέβαια ο Ματίγια είναι καλός και στην κυκλοφορία της μπάλας). Η αλήθεια είναι ότι ο Άρης έχει, δικαιολογημένα, την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς όμως να μπορεί να εκμεταλλευτεί τον παίκτη παραπάνω. by www.sport-fm.gr
20:59
67' Φάση για τον Άρη. Καταπληκτική απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Μανσίνι, λίγο ο Κλέιμαν λίγο και το οριζόντιο δοκάρι στερούν την ευκαιρία στον Άρη να μειώσει με εντυπωσιακό τρόπο. by www.sport-fm.gr
21:00
68' Γκρέι αντί Νταμπό για τον Άρη, με τους φιλοξενούμενους να συνεχίζουν φουλ επιθετικά! by www.sport-fm.gr
21:01
21:02
21:04
73' Κι άλλη σέντρα του Εμπακατά, αυτή τη φορά συρτή, μπλόκαρε ξανά ο Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
21:04
21:07
21:07
21:08
21:08
Αδυνατεί να βρει διαδρόμους ο Άρης παρά το αριθμητικό του πλεονέκτημα και τη φουλ επίθεση. by www.sport-fm.gr
21:09
21:10
79' Σπουδαία απόκρουση του Κλέιμαν σε σουτ του Γκρέι, αλλά εν συνεχεία σηκώθηκε σημαιάκι. Λογικά σωστά, μιας και φάνηκε εκτεθειμένος στην αρχή της φάσης ο Καμάτσο. by www.sport-fm.gr
21:10
21:12
Πιέζει ο Άρης για να μειώσει στο σκορ, αλλά οι παίκτες του Βόλου έχουν παραταχθεί κοντά στη μεγάλη τους περιοχή και περιμένουν... by www.sport-fm.gr
21:13
82' Σουτ του Εμπαγκατά από πλάγια θέση, με την μπάλα να παίρνει ύψος και να φεύγει πάνω απο τα δοκάρια. by www.sport-fm.gr
21:14
Η αλήθεια είναι ότι ο Εμπαγκατά είχε και άλλες καλύτερες επιλογές από το σουτ, καθώς μέσα στη μεγάλη περιοχή σε καλή θέση ήταν συμπαίκτες του. by www.sport-fm.gr
21:15
21:16
84' Κίτρινη κάρτα στον Λούνα, ο οποίος είναι στον πάγκο του Βόλου για διαμαρτυρία. by www.sport-fm.gr
21:17
21:17
21:19
87' Σουτ του Ζερβίνιο στον οποίο κατέληξε η μπάλα από την εκτέλεση του κόρνερ. Η μπάλα φεύγει άουτ. by www.sport-fm.gr
21:21
90' Καλό σουτ από τον Ζερβίνιο, αλλά ο Κλέιμαν κάνει μια εξίσου καλή επέμβαση. by www.sport-fm.gr
21:22
21:23
90' Ο Μαντσίνι εκτελεί το κόρνερ με πρόθεση να σκοράρει απευθείας. Ο Κλέιμαν το αντιλαμβάνεται και προλαβαίνει να διώξει. Αλλη μια καλή στιγμή για τον Άρη. by www.sport-fm.gr