Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του μεγάλου τελικού Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός για το Super Cup 2022.

20:24
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live το πρώτο ντέρμπι «αιωνίων» της φετινής σεζόν, για τον τελικό του Σούπερ Καπ που διεξάγεται στη Ρόδο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
Στις 21:00 το τζάμπολ της αναμέτρησης στο κλειστό της Καλλιθέας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
Νωρίτερα, ο Προμηθέας έκανε... περίπατο κόντρα στον Κολοσσό, παίρνοντας την τρίτη θέση: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
Θυμηθείτε πώς προκρίθηκαν στον αποψινό τελικό του Σούπερ Καπ οι δύο αιώνιοι: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
20:36
Ο Παναθηναϊκός θα παραταχθεί στην αποψινή αναμέτρηση χωρίς τον τραυματία Νέιτ Γουόλτερς, ενώ για τον Ολυμπιακός εκτός έμεινε ο Ταρίκ Μπλακ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
Η διαιτητική τριάδα του τελικού αποτελείται από τους Ηλία Κορομηλά, Γιώργο Πουρσανίδη και Πέτρο Παπαπέτρου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
Εικόνα από την προθέρμανση των δύο ομάδων στο κλειστό της Καλλιθέας: Εικόνα live 21972381/28811.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:43
Το γήπεδο θα είναι κατάμεστο, με την ΕΟΚ να έχει ανακοινώσει από το πρωί πως πωλήθηκαν όλα τα διαθέσιμα εισιτήρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
Παρόντες στο γήπεδο οι πρόεδροι του Ολυμπιακού, Παναγιώτης και Γιώργος Αγγελόπουλος: Εικόνα live 21972381/39086.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
Οι παίκτες των δύο ομάδων συνεχίζουν την προθέρμανσή τους εντός του παρκέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
Οι δωδεκάδες: Ολυμπιακός: Γουόκαπ, Κάνααν, Λούντζης, Λαρεντζάκης, Πάπας, Φαλ, Σλούκας, Βεζένκοβ, Παπανικολάου, Μπολομπόι, Πίτερς, ΜακΚίσικ Παναθηναϊκός: Π. Καλαϊτζάκης, Λι, Παπαγιάννης, Μποχωρίδης, Γουίλιαμς, Άντριους, Γ. Καλαϊτζάκης, Χουγκάζ, Πονίτκα, Γκριγκόνις, Μαντζούκας, Γκουντάιτις. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:54
Παρουσιάζονται οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ο Ολυμπιακός έχοντας το πλεονέκτημα του μεγάλου κορμού από πέρσι είναι δεδομένο πως θα επιδιώξει ένα πιο υψηλό τέμπο στο παιχνίδι. Ο Παναθηναϊκός είναι λογικό έχοντας την απουσία του Γουόλτερς και τους Γκριγκόνις-Πονίτκα με 3-4 προπονήσεις, να προσπαθήσει να πάει σε πιο χαμηλό ρυθμό και σκορ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
Βραβεύονται Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός για την προσφορά τους στο ελληνικό μπάσκετ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:58
Οι αρχικές πεντάδες των δύο ομάδων: Παναθηναϊκός (Ράντονιτς): Π. Καλαϊτζάκης, Λι, Γκριγκόνις, Γουίλιαμς, Παπαγιάννης Ολυμπιακός (Μπαρτζώκας): Γουόκαπ, Κέινααν, Παπανικολάου, Βεζένκοφ, Φαλ by Δημήτρης Παπαδήμας
20:59
Όλα έτοιμα για το τζάμπολ του μεγάλου ντέρμπι! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
Με την κατακόκκινη εμφάνιση ο Ολυμπιακός, με την καταπράσινη ο Παναθηναϊκός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Γιώργου Κονδύλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
Έναρξη στο πρώτο ντέρμπι «αιωνίων» της σεζόν! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
2-0 πρώτο καλάθι στο παιχνίδι για τον Παναθηναϊκό, με τον Παπαγιάννη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
2-2 ισοφαρίζει ο Βεζένκοφ, μετά από όμορφη ασίστ του Φαλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
4-2 από τον Γουίλιαμς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
6-2 ο Γουίλιαμς νικάει τον Παπανικολάου και σκοράρει από κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:06
Πρώτο φάουλ στο ντέρμπι, από τον Π. Καλαϊτζάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:06
Άστοχος σε τρίποντο ο Γουόκαπ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
9-2 με τρίποντο του Γουίλιαμς, φτάνει από νωρίς τους 7 προσωπικούς πόντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
Καλή άμυνα του Παναθηναϊκού και παράβαση 24ως δευτερολέπτων από τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
Τάιμ άουτ κάλεσε ο Μπαρτζώκας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
6:50 για τη λήξη της πρώτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ο Παναθηναϊκός με πολύ επιθετική άμυνα και επιθέσεις πριν οργανωθεί καλά η άμυνα του Ολυμπιακού έχει αρχίσει πολύ καλύτερα. Κλειδί η πίεση στην μπάλα και ο Γουίλιαμς, που μπορεί να υστερεί σε μέγεθος του Βεζένκοφ, αλλά υπερτερεί σε έκρηξη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ο Ολυμπιακός έκανε ακριβώς αυτό που ζήτησε ο Μπαρτζώκας στο τάιμ άουτ. Άφησε τις πολλές ντρίμπλες, κυκλοφόρησε γρήγορα την μπάλα και έβγαλε δύο ελεύθερα σουτ στον Κέιναν που δείχνει τι μπορεί να προσφέρει. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
Άστοχος σε ελεύθερο τρίποντο από τη γωνία ο Λι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
Επιθετικό φάουλ του Βεζένκοφ, πάνω στον Γουίλιαμς. 4:46 για την πρώτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
9-10 με τον Βεζένκοφ. 8-0 σερί και πρώτο προβάδισμα στο ματς για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
Στο παρκέ ο Πονίτκα, αντικατέστησε στον Π. Καλαϊτζάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
9-12 με εντυπωσιακό κάρφωμα του Βεζένκοφ, μετά από συνεργασία με τον Γουόκαπ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
Ο Γουόκαπ πήρε επιθετικό ριμπάουντ και φάουλ από τον Πονίτκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
Εντυπωσιακή τάπα του Γουίλιαμς στον Βεζένκοφ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Η βελτίωση της επιθετικής εικόνας του Ολυμπιακού έχει κάνει διπλή ζημιά στον Παναθηναϊκό, καθώς τον υποχρεώνει να επιτεθεί σε σετ παιχνίδι, τη στιγμή που η ομάδα ακόμη ψάχνει κώδικες επικοινωνίας. Όσο έβγαιναν οι άμυνες, οι πράσινοι έβρισκαν σκορ σε πρωτεύοντα ή δευτερεύοντα αιφνιδιασμό. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
2:10 για τη λήξη της πρώτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
Τα εύστοχα τρίποντα του Κάναν: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
11-12 με λέι απ του Λι, σκοράρει μετά από ώρα ο Παναθηναϊκός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
11-14 κάρφωσε ενώ πήρε και φάουλ από τον Παπαγιάννη ο Φαλ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
Γκουντάιτις για πρώτη φορά στο ματς, αντικατέστησε τον Παπαγιάννη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
11-15 εύστοχος και στη βολή ο σέντερ του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
Πήγε στον πάγκο για να δώσει τη θέση του στον Μπόλομποϊ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
11-17 δεύτερο συνεχόμενο καλάθι και φάουλ για τον Ολυμπιακό, από τον Γουόκαπ αυτή τη φορά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
11-18 εύστοχος και στη βολή ο Γουόκαπ, 16-2 σερί τρέχει ο Ολυμπιακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
Τελευταίο λεπτό της πρώτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
13-18 με λέι απ του Πονίτκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
Ο Μπόλομποϊ αστόχησε κάτω από το καλάθι, έκανε και το φάουλ στην προσπάθειά του να πάρει το ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Είναι προφανές πως ο Ολυμπιακός υπερέχει σε ομοιογένεια και μέγεθος, αλλά και σε βάθος. Όμως ως τώρα ο Παναθηναϊκός είναι αρκετά σκληρός στην άμυνα και παρότι δεν έχει ακόμη αυτοματισμούς στην επίθεση παραμένει μέσα στο παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:28
15-20 εντυπωσιακό poster κάρφωμα του Μπόλομποϊ στον Γκουντάιτις, πήρε και το φάουλ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:28
15-21 εύστοχος και στη βολή. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
17-21 λάθος του Λαρεντζάκη, σκόραρε στον αιφνιδιασμό ο Μποχωρίδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
Ο ΜακΚίσικ έκλεψε και ο Σλούκας πήρε φάουλ από τον Πονίτκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
17-23 με λέι απ του ΜακΚίσικ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
20-23 με τρίποντο του Μποχωρίδη από την κορυφή! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
Λάθος πάσα του Μπόλομποϊ, προκαλεί την αντίδραση του Μπαρτζώκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
Η εντυπωσιακή τάπα του Γουίλιαμς στον Βεζένκοφ: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
Έκανε airball σε ελεύθερο τρίποντο από τη γωνία ο ΜακΚίσικ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
Φάουλ του Λαρεντζάκη στον Γκριγκόνις, θα εκτελέσει δύο βολές ο Λιθουανός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:35
22-23 με 2/2 βολές του Γκριγκόνις, πλησιάζει στον πόντο ο Παναθηναϊκός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:35
5:40 για το πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
24-23 με κάρφωμα του Παπαγιάννη μετά από ασίστ του Π. Καλαϊτζάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
24-26 με τρίποντο του Λαρεντζάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ο Παναθηναϊκός έχει φέρει το παιχνίδι σε ένα τέμπο που τον βολεύει, όπως και το χαμηλό σκορ. Ο Ολυμπιακός δεν έχει καταφέρει πλην μικρών διαστημάτων να παίξει όσο γρήγορα θα ήθελε, ακόμη και σε σετ παιχνίδι, για να ανεβάσει τον αριθμό των κατοχών. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
Πέμπτο ομαδικό φάουλ του Παναθηναϊκού, ο Πίτερς θα εκτελέσει βολές μετά το τάιμ άουτ που κάλεσε ο Ραντονιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
7/14 δίποντα και 2/10 τρίποντα ο Παναθηναϊκός, 7/13 δίποντα και 3/9 τρίποντα ο Ολυμπιακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
24-28 με 2/2 βολές του Πίτερς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
4 λεπτά για το ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
24-30 ο Μπόλομποϊ, σε μια φάση που ξεκίνησε από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
Τάιμ άουτ του Παναθηναϊκού. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
3:23 για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
26-30 με alley-oop συνεργασία Άντριους και Παπαγιάννη, στη λήξη του χρόνου επίθεσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
32-34 με 2/2 βολές του Μπόλομποϊ, έχει 8 πόντους και 6 ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Ο Λαρεντζάκης έκανε φάουλ και απευθύνθηκε στον πάγκο των «πράσινων»: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
34-34 με 2/2 βολές του Λι, έφτασε τους 10 πόντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
34-37 με τρίποντο του ΜακΚίσικ, μετά από όμορφη κυκλοφορία του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 34-37. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Η συνεργασία Καλαϊτζάκη-Παπαγιάννη για το εντυπωσιακό κάρφωμα του Έλληνα σέντερ: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ο Ολυμπιακός έχει ένα μικρό προβάδισμα παρότι ο Παναθηναϊκός που μειονεκτεί σε χημεία έχει φέρει το παιχνίδι σε ρυθμό που μπορεί να το διεκδικήσει και δείχνει ότι φέτος αν μη τι άλλο θα είναι πιο σκληρός αντίπαλος. Ο Μπαρτζώκας έχει ανοίξει περισσότερο το ροτέισον αντί του Ράντονιτς, που βασίζεται σε λιγότερους παίκτες. Οι δύο ομάδες είναι παρόμοια άστοχες από μακριά (4/14) ενώ οι κατοχές είναι περίπου στα ίσα, αφού ό,τι κερδίζει ο Ολυμπιακός με περισσότερα επιθετικά ριμπάουντ, το ισοφαρίζει ο Παναθηναϊκός με λιγότερα λάθη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Λι (10π), Γουίλιαμς (7π) και Παπαγιάννης (6π) οι πρώτοι σκόρερ για τον Παναθηναϊκό, Μπόλομποϊ (9π, 7 ριμπ), Κάναν (6π) και Βεζένκοφ (6π), ξεχρίζουν ως τώρα για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
Αισθάνεται ενοχλήσεις σε δάχτυλο του ποδιού του ο Λι, αλλά συνεχίζει κανονικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
34-42 ο Φαλ από κοντά, στη λήξη του χρόνου επίθεσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
34-44 με κάρφωμα του Φαλ, πρώτο διψήφιο προβάδισμα στο παιχνίδι, για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
Κάλεσε τάιμ άουτ ο Ράντονιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
22:06
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ο Ολυμπιακός έχει επιστρέψει πολύ πιο επιθετικός στην άμυνά του από τα αποδυτήρια. Ο Παναθηναϊκός δυσλειτουργεί επιθετικά έχοντας 0/3 τρίποντα στο τρίτο δεκάλεπτο και κακές επιλογές. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
Ο Φάλ έκανε φάουλ σε προσπάθεια του Γκριγκόνις για τρίποντο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
36-44 με 2/3 βολές του Γκριγκόνις. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
34-47 με τρίποντο του Γουόκαπ, πρώτη φορά στο +11 ο Ολυμπιακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
Καλή άμυνα του Ολυμπιακού, παράβαση 24ων δευτερολέπτων για τους «πράσινους». by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
Το εμφατικό poster του Μπόλομποϊ στον Γκουντάιτις, στη δεύτερη περίοδο: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
4:13 για τη λήξη της τρίτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
39-49 καλάθι και φάουλ από τον Φαλ, μετά από επιθετικό ριμπάουντ στην άστοχη πρώτη προσπάθειά του. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
39-50 εύστοχος και στη βολή ο διεθνής Γάλλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
42-50 με τρίποντο του Μποχωρίδη από τα 7.5 μέτρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
Τέταρτο φάουλ του Μποχωρίδη, πέμπτο ομαδικό του Παναθηναϊκού και βολές για τον Παπανικολάου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ο Ολυμπιακός έχει κάνει... ναρκοπέδιο τη ρακέτα του και ο Παναθηναϊκός επιτίθεται μόνο με τρίποντα. Το πρώτο δίποντο των πράσινων στο τρίτο δεκάλεπτο ήρθε 3:10 πριν το τέλος του, ένα αποτυχημένο alley oop του Παπαγιάννη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
42-54 ο Φαλ στη λήξη του χρόνου, φτάνει τους 12 προσωπικούς πόντους ο Γάλλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Έργο άμυνας Ολυμπιακού το +13. Με κεντρικό άξονα τον Φαλ, οι Πειραιώτες κράτησαν τον Παναθηναϊκό στο τρίτο δεκάλεπτο σε 9 πόντους με 0/2 δίποντα, 2/6 τρίποντα, 2 ασίστ και 4 λάθη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
Συνεχόμενες άστοχες επιθέσεις από τις δύο ομάδες, 8 λεπτά για τη λήξη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
Ο Πονίτκα πήρε φάουλ από τον Παπανικολάου και θα εκτελέσει δύο βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
45-59 με 2/2 βολές του Πονίτκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
45-61 με τον Λαρεντζάκη να ξεπερνάει τον Άντριους και να σκοράρει με λέι απ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
Τάιμ άουτ του Ράντονιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ο Ολυμπιακός ελέγχει πλήρως την κατάσταση. Κάνει τα απολύτως απαραίτητα στην επίθεση, ενώ στην άμυνα έχει εγκλωβίσει τον Παναθηναϊκό στο σετ παιχνίδι. Οι πράσινοι από τους 14 πόντους στο ανοιχτό γήπεδο στο πρώτο μέρος έχουν πάρει στο δεύτερο μόλις 2. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
Χαμηλό σχήμα τώρα για τον Παναθηναϊκό, με Λι, Μποχωρίδη και Γκριγκόνις στο παρκέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
47-61 με εύστοχο floater του Λι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
50-63 με τρίποντο του Πονίτκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
Ο Βεζένκοφ κλότσησε προστατευτικό και στη συνέχεια αγκάλιασε τη φίλαθλο: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:36
Ο Γκριγκόνις αστοχεί σε ένα ακόμα τρίποντο, έχει σκοράρει μόνο από βολές (0-8 εντός πεδιάς). by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
7-7 το επί μέρους σκορ στην τέταρτη περίοδο, με 3 λεπτά να απομένουν για το τέλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
50-65 ο Λαρεντζάκης μετά από όμορφη ασίστ του Φαλ. Αυτή ήταν η 5η τελική πάσα στο ματς για τον σέντερ του Ολυμπιακού! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
Τάιμ άουτ που κάλεσε ο Ράντονιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:43
2 λεπτά για τη λήξη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
Ο Γουίλιαμς έκανε φάουλ σε προσπάθεια του Λαρεντζάκη για τρίποντο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
26'' για το τέλος, όλα έχουν κριθεί. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Απόλυτα δίκαια νικητής ο Ολυμπιακός, που πιστοποιεί ότι τουλάχιστον στο ξεκίνημα της σεζόν έχει σημαντικό προβάδισμα έναντι του Παναθηναϊκού. Τη διαφορά έκανε η άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο, κυρίως στο τρίτο δεκάλεπτο. MVP του αγώνα ο Φαλ, πολύ καλός και ο Βεζένκοφ. Για τον Παναθηναϊκό θα είναι άδικο να κριθεί αυστηρά έχοντας δέκα νέα πρόσωπα και παίζοντας χωρίς τον βασικό του πλέι μέικερ αλλά και με τους Γκριγκόνις και Πονίτκα εμφανώς εκτός κλίματος ομάδας ακόμη. Πάντως η ομάδα θα είναι φέτος πολύ πιο σκληρή αμυντικά και αυτό είναι μια σημαντική πρόοδος σε σχέση με πέρσι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
Ο Μπαρτζώκας ζήτησε να μην γίνει επίθεση, ο Λαρεντζάκης πήρε το λέι απ και φάουλ για βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
Λήξη αγώνα, Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 52-67. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
Ο Ολυμπιακός κατακτά το πρώτο Σούπερ Καπ της ιστορίας του, ενώ πανηγυρίζει την 8η συνεχόμενη νίκη του επί του Παναθηναϊκού. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:51
Κορυφαίοι για τους νικητές οι Βεζένκοφ (12π, 11 ριμπ.), Φαλ (12π, 5 ασίστ) και Μπόλομποϊ (9π, 9 ριμπ.), ενώ για τον Παναθηναϊκό ξεχώρισαν οι Λι (12π, 4 ασίστ) και Γουίλιαμς (10π.). by Δημήτρης Παπαδήμας