Λεπτό προς λεπτό τα παιχνίδια του Champions League

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

21:52
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των έξι βραδινών παιχνιδιών του Champions League. Σέντρα στις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Συγκεκριμένα, πρόκειται για το Τσέλσι-Μίλαν (5ος όμιλος), το Ρεάλ Μαδρίτης-Σαχτάρ Ντόνετσκ (6ος όμιλος), τα Μάντσεστερ Σίτι-Κοπεγχάγη και Σεβίλλη-Ντόρτμουντ (7ος όμιλος), καθώς και τα Μπενφίκα-Παρί Σεν Ζερμέν και Γιουβέντους-Μακάμπι Χάιφα (8ος όμιλος). Όλα για την 3η αγωνιστική στα αντίστοιχα γκρουπ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Νωρίτερα: Λειψία-Σέλτικ 3-1 και Ζάλτσμπουργκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ 1-0 by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
22:00
Οι αρχικές ενδεκάδες των ομάδων: Εικόνα live 21972416/22366.jpg Εικόνα live 21972416/16168.jpg Εικόνα live 21972416/10389.jpg Εικόνα live 21972416/47563.jpg Εικόνα live 21972416/116009.jpg Εικόνα live 21972416/3167.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
Βασικός ως... είθισται ο Βλαχοδήμος για την Μπενφίκα, στον πάγκο για την Ντόρτμουντ ο 23χρονος Αντώνης Παπαδόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
Σέντρα σ' όλες τις αναμετρήσεις! by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
Τα highlights του Ζάλτσμπουργκ - Ντινάμο Ζάγκρεμπ: by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
Ιδιαίτερα αγαπητός ο Βλαχοδήμος στους φίλους της Μπενφίκα! Βέβαια, δεν τους πάει ιδιαίτερα το... google translate. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
6' ΓΚΟΛ η Ντόρτμουντ! 1-0 στην έδρα της Σεβίλλης! Σκόρερ ο Γκερέρο. Απελευθερώνεται ωραία από τον προσωπικό του αντίπαλο και με σουτάρα από το όριο της μεγάλης περιοχής ανοίγει νωρίς-νωρίς το σκορ για τη γερμανική ομάδα. Γκολάρα! by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
7' ΓΚΟΛ η Σίτι! 1-0 την Κοπεγχάγη! Σκόρερ... ποιος άλλος: Έρλινγκ Χάαλαντ! Σημειώνει με μονοκόμματο πλασέ το 18ο τέρμα του στη σεζόν! Τι παίκτης! by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
8' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα με τον Ράμος. Αρκετά απειλητικοί οι Πορτογάλοι κόντρα στην Παρί! by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
12' Δοκάρι για τη Σίτι με τον Μπερνάρντο Σίλβα. Σουτ από δύσκολη γωνία, που καταλήγει στη ρίζα της δεξιάς δοκού. by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
13' Τεράστια ευκαιρία για τη Γιουβέντους με τον Βλάχοβιτς, το πλασέ του φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
13' ΓΚΟΛ η Ρεάλ! 1-0 τη Σαχτάρ! Σκόρερ ο Ροντρίγκο! by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
19' Τρομερή επέμβαση του Ντοναρούμα σε προσπάθεια του Νέρες! by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
22:23
Δόθηκε κόκκινη κάρτα στον Εν Νεσίρι της Σεβίλλης, αλλά ο Μαουρίτσιο Μαριάνι άλλαξε γνώμη μετά από εξέταση της φάσης στο VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
22:23
22' ΓΚΟΛΑΡΑ η Παρί! 0-1! Σκόρερ ο Μέσι! Τρομερή συνεργασία της τριάδας Μέσι, Εμπαμπέ και Νεϊμάρ, με τον Αργεντινό άσο να τελειώνει ιδανικά τη φάση με φαλτσαριστή πλασεδάρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η οποία κατέληξε στο απέναντι «παραθυράκι»! by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
24' ΓΚΟΛ η Τσέλσι! 1-0 τη Μίλαν με σκόρερ τον Φοφανά, ύστερα από φάση διαρκείας! by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
Το Γιουβέντους-Μακάμπι Χάιφα παραμένει το μοναδικό ματς χωρίς σκορ. Ωραία παιχνίδια μέχρι στιγμής. Οk, Champions League είναι αυτό... by Μανώλης Μουσουράκης
22:29
22:29
22:29
Και τα highlights από το δεύτερο παιχνίδι νωρίτερα: by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
29' ΓΚΟΛ η Ρεάλ Μαδρίτης, 2-0 τη Σαχτάρ! Ύστερα από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Ροντρίγκο σπάει υπέροχα στον Βινίσιους που πλασάρει εύστοχα. Γκολ και ασίστ από τον Ροντρίγκο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
Δείτε την απίστευτη γκολάρα του Μέσι: by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
22:35
33' Κι άλλο γκολ ο Χάαλαντ! 2-0 η Σίτι! Κανένα πρόβλημα να τελειώσει τη φάση μπροστά σε κενή εστία. Τι κάνει ο άνθρωπος! Έφτασε τα 28 τέρματα στην καριέρα του στο Champions League, τα πέντε εξ αυτών φέτος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
35' ΓΚΟΛ η Γιουβέντους! 1-0 τη Μακάμπι! Σκόρερ ο Ραμπιό με δυνατό διαγώνιο σουτ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
37' Κι άλλη μεγάλη επέμβαση του Ντοναρούμα για την Παρί, αυτή τη φορά σε κοντινό σουτ του Αντόνιο Σίλβα. Πέντε σουτ για τους Πορτογάλους, όλα στον στόχο! by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
40' ΓΚΟΛ η Σίτι! 3-0! Αυτογκόλ ο Xοτσολάβα! by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
39' ΓΚΟΛ η Σαχτάρ! 2-1! Σκόρερ ο Ζουμπκόβ με καταπληκτικό τελείωμα! by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
41' ΓΚΟΛ και η Ντόρτμουντ! 0-2! Σκόρερ ο Μπέλιγχαμ με πολύ ωραία προσπάθεια! by Μανώλης Μουσουράκης
22:43
Μαζεμένα τα γκολ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:44
41' ΓΚΟΛ η Μπενφίκα! 1-1! Σκόρερ ο Ράμος! Έχει βρει την μπάλα και ο Ντανίλο. Το άξιζαν το γκολ οι «αετοί». by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
43' ΓΚΟΛ η Ντόρτμουντ! 0-3! Σκόρερ ο Αντεγέμι! Καθαρίζουν το παιχνίδι οι Γερμανοί! by Μανώλης Μουσουράκης
22:51
45'+4' Τεράστια χαμένη ευκαιρία του Κρούνιτς για τη Μίλαν, μπροστά σε κενή εστία! Η φάση ξεκίνησε από φοβερή ατομική προσπάθεια του Λεάο! by Μανώλης Μουσουράκης
22:52
Τέλος στα ημίχρονα όλων των αγώνων. Τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής: Τσέλσι-Μίλαν 1-0, Ρεάλ Μαδρίτης-Σαχτάρ Ντόνετσκ 2-1, Μάντσεστερ Σίτι-Κοπεγχάγη 3-0, Σεβίλλη-Ντόρτμουντ 0-3, Μπενφίκα-Παρί Σεν Ζερμέν 1-1, Γιουβέντους-Μακάμπι Χάιφα 1-0. by Μανώλης Μουσουράκης
23:07
50' ΓΚΟΛ η Γιουβέντους! 2-0! Σκόρερ ο Βλάχοβιτς! Δεύτερη φανταστική ασίστ από τον Ντι Μαρία! by Μανώλης Μουσουράκης
23:08
46' Σέντρα και στο Τσέλσι-Μίλαν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:09
49' Τρομερή διπλή ευκαιρία για την Παρί, σε δεύτερο χρόνο ο Νεϊμάρ είχε δοκάρι με ανάποδο ψαλιδάκι! by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
23:10
23:10
Πέναλτι για τη Σίτι! by Μανώλης Μουσουράκης
23:12
51' Μειώνει η Σεβίλλη! 1-3! Σκόρερ ο Εν Νεσίρι! by Μανώλης Μουσουράκης
23:12
55' ΓΚΟΛ η Σίτι! 4-0! Σκόρερ ο Μάχρεζ με εκτέλεση πέναλτι! by Μανώλης Μουσουράκης
23:17
59' Μεγάλο «στοπ» του Κοέν σε σουτ του Βλάχοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
56' ΓΚΟΛ η Τσέλσι! 2-0! Σκόρερ ο Ομπαμεγιάνγκ! Κοντινό τελείωμα, ύστερα από παράλληλο γύρισμα του Τζέιμς. Σημαντικό προβάδισμα για τους «μπλε» κόντρα στη Μίλαν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
23:20
23:20
23:22
64' Σκοράρει η Γιουβέντους και πάλι με τον Βλάχοβιτς, όμως το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:22
23:24
62' ΓΚΟΛ η Τσέλσι! 3-0! Στήνει πάρτι κόντρα στη Μίλαν! Μετά από ασίστ, ο Τζέιμς έχει και γκολ με τρομερό τελείωμα από δύσκολη γωνία! by Μανώλης Μουσουράκης
23:27
67' Ευκαιρία για την Μπενφίκα με τον Οταμέντι, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Γκριμάλντο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:28
Ο Γκουαρδιόλα έχει αποσύρει Χάαλαντ, Μάχρεζ και Σίλβα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:29
69' Τρομερή απόκρουση του Βλαχοδήμου σε φαλτσαριστή σουτάρα του Νεϊμάρ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
74' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Κοπεγχάγη με τον Μουκαϊρού, ώστε να πετύχει το γκολ της τιμής. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
23:33
23:33
71' ΓΚΟΛ η Μακάμπι! 2-1! Σκόρερ ο Ντέιβιντ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:34
76' Κι άλλο ΓΚΟΛ η Σίτι! 5-0! Σκόρερ ο Άλβαρες! by Μανώλης Μουσουράκης
23:35
75' ΓΚΟΛ η Ντόρτμουντ! 1-4! Σκόρερ ο Μπραντ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
23:36
23:38
Στην τελική ευθεία οι αναμετρήσεις. Ξεκάθαρα τα πράγματα σε Λονδίνο και Μάντσεστερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:40
81' Δοκάρι για τη Μακάμπι με τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαζίζα! Μια ανάσα από το 2-2! by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
83' ΓΚΟΛ η Γιουβέντους! 3-1! Δεύτερο γκολ από τον Ραμπιό! Αυτή τη φορά με κεφαλιά. Τρεις ασίστ ο Ντι Μαρία! Καθαρίζουν το παιχνίδι οι Ιταλοί. by Μανώλης Μουσουράκης
23:42
23:46
Αναμφίβολα, το ενδιαφέρον έχει στραφεί στο Μπενφίκα-Παρί Σεν Ζερμέν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:47
86' Κούρασε την μπάλα μέσα στην περιοχή της Μπενφίκα ο Νεϊμάρ... by Μανώλης Μουσουράκης
23:55
Τελικό και στην Πορτογαλία: Μπενφίκα-Παρί Σεν Ζερμέν 1-1. by Μανώλης Μουσουράκης
23:58
Οι βαθμολογίες στους τέσσερις ομίλους που είχαμε σήμερα δράση: Εικόνα live 21972416/72315.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
00:03
Πολύ ωραία βραδιά. Ξεχωρίζει η τριάρα της Τσέλσι στη Μίλαν και οι επιβλητικές νίκες των Ντόρτμουντ και Παρί. Στο 85' του παιχνιδιού της Ανδαλουσίας πέρασε ως αλλαγή ο Αντώνης Παπαδόπουλος, ενώ στο φινάλε ο Λοπετέγι αποχαιρέτησε τους φίλους της Σεβίλλης. Πρώτο «τρίποντο» για τη Γιουβέντους, με το 1-1 να αδικεί την εικόνα του Μπενφίκα-Παρί Σεν Ζερμέν. Σπουδαίο ματς από τον Παναγιώτη Βλαχοδήμο. by Μανώλης Μουσουράκης