Παναιτωλικός-Βόλος

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Παναιτωλικός-Βόλος για την 7η αγωνιστική της Super League 1.

16:42
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:44
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Βόλο στο Αγρίνιο, την πρώτη χρονικά για την 7η αγωνιστική της φετινής Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:48
Αμφότερες οι ομάδες προέρχονται από μεγάλες νίκες, ο Παναιτωλικός 4-1 μέσα στα Γιάννενα ο Βόλος 2-0 κόντρα στον Άρη, στο Πανθεσσαλικό! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:50
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Παναιτωλικός (Αναστασίου, 4-3-3): Στεργιάκης - Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιου, Χουχούμης - Φλόρες, Μάρτεσον, Κολοβός - Σενγκέλια, Καρέλης, Νταγκό Βόλος (Μπράτσος, 4-2-3-1): Κλέιμαν - Βάις, Εσκοβάλ, Σιέλης, Λούνα - ΜΠαριέντος, Τσοκάνης - Φερνάντες, Μεθκίδα, Ντέλετιτς - Οζέγκοβιτς by Δημήτρης Παπαδήμας
16:51
Ηλιόλουστη μέρα στο Αγρίνιο! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:53
Αναπληρωματικοί Παναιτωλικού: Κοντογιάννης, Αποστολάκης, Ντίας, Πέδρο, Μαλής, Μλάντεν, Μόρσεϊ, Ξενιτίδης, Αλμέιδα by Δημήτρης Παπαδήμας
16:54
Στον πάγκο για τον Βόλο: Κότνικ, Μπατόκιο, Β. Φερνάντες, Κούτσιας, Ματίγια, Μεταξάς, Πίρινεν, Τάχατος, Λυμπεράκης by Δημήτρης Παπαδήμας
16:54
Ο Παναιτωλικός βράβευσε τον Φώτη Ζησιμόπουλο, ο οποίος για δύο σερί σεζόν κέρδισε το Σπάρταθλο και κατάγεται από το Αγρίνιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:55
Στις προηγούμενες αναμετρήσεις των δύο ομάδων, ο Παναιτωλικός έχει 2 νίκες, ενώ ο Βόλος καμία, με 3 αναμετρήσεις να έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλες. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:55
Ανέστης και Χατζηθεοδωρίδης οι απουσίες των γηπεδούχων, ο Άλχο είναι εκτός αποστολής για τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:58
Ντεμπούτο για τον Αντώνη Στεργιάκη κάτω από τα δοκάρια του Παναιτωλικού, ήρθε στην ομάδα του Αγρινίου το περασμένο καλοκαίρι από την Μπλάκμπερν και είχε ξεκινήσει την καριέρα του από τις ακαδημίες του Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:58
Οι δυο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:00
Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Κατοίκος, με βοηθούς τους Σαμοΐλη, Μωυσιάδη και τέταρτο τον Ευαγγέλου. VAR οι Τζήλος και Πάτρας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:01
Έναρξη στο ματς! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:02
Πολύ όμορφη ατμόσφαιρα από τους φίλους του Παναιτωλικού, αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:03
3' Οι δύο ομάδες δείχνουν από το ξεκίνημα την πρόθεση να επιτεθούν by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
4' Γκοολ για τον Παναιτωλικό! Ιδανική αντεπίθεση για τον Παναιτωλικό, με τον Κλέιμαν να κάνει άστοχη έξοδο και τον Σενγκέλια να τον πλασάρει πανέμορφα από μακριά, για το 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:07
6' Ο Βόλος τώρα κυκλοφορεί την μπάλα στο μισό των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
8' Ο Βόλος πιέζει ψηλά, αλλά ο Παναιτωλικός μπορεί να απειλήσει με τους γρήγορους παίκτες που έχει στην επίθεσή του, έχοντας ήδη και το προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
Υπέροχη και η μακρινή μπαλιά του Κολοβού, στη φάση του γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
Ο Παναιτωλικος βρήκε δίχτυα στο 5ο από τα 6 τελευταία παιχνίδια του. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:11
10' Κόρνερ για τον Βόλο, πάει να το εκτελέσει ο Μπαριέντος by Δημήτρης Παπαδήμας
17:11
10' Ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Οζέγκοβιτς να πιάνει εντυπωσιακό γυριστό, αλλά την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:12
11' Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κολοβού, ο Κορνέλιους με διπλή προσπάθεια, δεν απείλησε ιδιαίτερα τον Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
13' Ξανά έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού η μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:14
13' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τους φιλοξενούμενους. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:14
14' Η εκτέλεση του Μεσκίδα δεν πέρασε από το τείχος. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:15
14' Ωραία ομαδική προσπάθεια του Παναιτωλικού, σε μία ακόμα αντεπίθεση, δεν απειλήθηκε τελικά ο Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
Το γκολ του Σενγκέλια, για το προβάδισμα του Παναιτωλικού από νωρίς: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
16' Γκοοολ για τον Παναιτωλικό! Ακόμα μια υπέροχη κάθετη του Κολοβού, ωραία ντρίπλα του Νταγκό, ο οποίος με σουτ που κόντραρε στον Εσκοβάλ, έκανε το 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:19
18' Σέντρα του Μεθκίδα, με αστάθεια ο Στεργιάκης, έδιωξε ο Κορνέλιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
Τρομερή εμφάνιση έως τώρα από τον Κολοβό, με τον Παναιτωλικό συνολικά να δίνει μαθήματα του πώς να παίξεις σωστά στην αντεπίθεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
20' Ακόμα ένα φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:21
20' Ο Ντέλετις εκτέλεσε και ο Οζέγκοβιτς με κεφαλιά ανάγκασε τον Στεργιάκη σε εντυπωσιακή απόκρουση. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
21' Άλλη μια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό στην αντεπίθεση, με τον Σενγκέλια να πλασάρει πάνω στον Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
Ο Στεργιάκης είναι στο έδαφος και δέχεται τις βοήθειες του ιατρικού επιτελείου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:24
17:24
24' Γύρισμα του Λούνα, διώχνει ο οπισθοχωρημένος Σενγκέλια. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:26
Το γκολ του Νταγκό για το 2-0: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:27
26' Ο Βόλος προσπαθεί να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για κάποιο γκολ, αλλά ο Παναιτωλικός είναι σωστά στημένος και προσηλωμένος αμυντικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:28
27' Μια πτώση του Ντέλετιτς εντός περιοχής, παίζετε λέει ο διαιτητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:28
27' Γκοοολ για τον Βόλο! Οι κόντρες έξω από τη μεγάλη περιοχή του Παναιτωλικού ευνοούν τον Τσοκάνη, ο οποίος πιάνει υπέροχο σουτ με το εξωτερικό, μειώνοντας σε 2-1 για τον Βόλο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:29
Τρομερό ματς έως τώρα, με πολύ γρήγορο ρυθμό και τρία γκολ! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
30' Οι παίκτες του Βόλου διαμαρτύρονται έντονα για πέναλτι σε μια πτώση του Λούνα, κόρνερ λέει ο ρεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:32
31' Εκτέλεση κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, πίσω κεφαλιά του Οζάγκοβιτς λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
32' Ευκαιρία του Βόλου, με τον Στεργιάκη να αποκρούει δυνατό σουτ του Φερνάντες, μετά από πίεση και κλέψιμο του Οζέγκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:35
Ο Τσοκάνης κάνει τον σταυρό του, έχοντας μόλις μειώσει σε 2-1 για τον Βόλο: Εικόνα live 21972453/83551.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
17:36
35' Γκοοολ για τον Βόλο! Ο Πάολο Φερνάντες βρήκε χώρο και σούταρε ξανά με δύναμη πάνω στον Στεργιάκη, πήρε την κεφαλιά στην επαναφορά μετά την επέμβαση του γκολκίπερ και ο Τσοκάνης με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:38
Απίθανη εξέλιξη στο ματς, με τον Βόλο να ισοφαρίζει σε 2-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
Η πίεση του Βόλου απέδωσε και ανταμείφθηκε με δύο γκολ! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
39' Μακρινό συρτό σουτ του Μπαριέντος, πολύ λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Στεργιάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
Ασταμάτητα γρήγορος ο ρυθμός, με το ματς να σου δίνει την εντύπωση πως έχει γκολ σε κάθε του φάση. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
Το πρώτο γκολ του Τσοκάνη για το 2-1: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
41' Ο Παναιτωλικός κρατάει μετά από ώρα την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
Ο Λάρσον εκτός αγωνιστικού χώρου, έσκισε το φρύδι του. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
42' Ο Νταγκό αυτή τη φορά κόπηκε από τον Ουές. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:44
44' Κόκκινη κάρτα στον Καρέλη! Απευθείας αποβολή στον αρχηγό του Παναιτωλικού, μετά από φάουλ που του έγινε από τον Εσκοβάλ, αντέδρασε άσχημα, κλοτσώντας τον αντίπαλό του. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
Δύο λεπτά καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:47
Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη κόκκινη κάρτα για τον Καρέλη, σε ολόκληρη την καριέρα του. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:47
45'+2' Φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
45'+2' Ο Πάολο Φερνάντες εκτέλεσε απευθείας, άουτ με τον Στεργιάκη να ελέγχει την πορεία τη μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Παναιτωλικός-Βόλος 2-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
Σε ένα απίστευτο πρώτο ημίχρονο με 4 γκολ, ευκαιρίες και πολύ καλό ρυθμό, ο Παναιτωλικός έδωσε μαθήματα του πώς να παίξεις στην αντεπίθεση και προηγήθηκε με 2-0 στο 16', ενώ ο Βόλος αντέδρασε και να ισοφάρισε με δύο γκολ του αρχηγού του, Τάσου Τσοκάνη! Ο Καρέλης αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στο 44' για κλωτσιά στον Εσκοβάλ. Με παίκτη λιγότερο σε ολόκληρο το δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι, οι οποίοι πάντως δείχνουν ικανοί να εκμεταλλευτούν χώρους! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:52
Η ισοφάριση του Βόλου με το δεύτερο σημερινό γκολ του Τάσου Τσοκάνη: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:05
Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:05
46' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Μλάντεν αντί του Φλόρες. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:05
Με 4-4-1 πλέον οι γηπεδούχοι, ο Κολοβός στον ρόλο του μοναδικού επιθετικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:06
Η αποβολή του Καρέλη: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:07
48' Κόρνερ για τον Βόλο, μετά από προσπάθεια του Λούνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:08
Το κόρνερ εκτελέστηκε στην αγκαλιά του Στεργιάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:09
49' Σουτ του Μεθκίδα, κόντρα στον Λάρσον και κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:09
7-0 τα κόρνερ υπέρ των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:10
Ο Βόλος μπαίνει στο δεύτερο ημίχρονο θέλοντας να επιβάλει τον ρυθμό του. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:12
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Μπακάκη να βρίσκεται τετ-α-τετ από πλάγια θέση με τον Κλέιμαν, αλλά να μην μπορεί να τον νικήσει! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:13
53' Σουτ του Σενγκελια απελπιστικά άουτ, ενώ είχε πολλές επιλογές για σέντρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:17
58' Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα για τον Παναιτωλικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:18
58' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, ο Σενγκέλια εκτέλεσε το φάουλ και ο Κλέιμαν απέκρουσε δυνατή κεφαλιά του Κορνέλιους! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:18
Ο Βόλος έχει την κατοχή, αλλά ο Παναιτωλικός είναι εκείνος που έχει φτάει δύο φορές κοντά στο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:20
61' Αλλαγή για τον Βόλο, Κούτσιας στη θέση του Μεθκίδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:22
63' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Βόλο, το πήρε ο Φερνάντες. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:22
Ο Ντέλετιτς στην εκτέλεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:22
Κίτρινη κάρτα πήρε ο Χουχούμης, για το φάουλ στον Φερνάντες. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:23
63' Κακή εκτέλεση του Ντέλετιτς, κόρνερ για τον Βόλο στη συνέχεια της φάσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:23
Ο Μπαριέντος εκτέλεσε, απομάκρυνε η άμυνα του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:25
65' Ο Νταγκό πεσμένος στο χορτάρι και δείχνει να πονάει. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:26
67' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Μόρσεϊ αντί του τραυματία Νταγκό, ο οποίος σκόραρε για το 2-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:26
Με φορείο αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο ο Νταγκό. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:27
Θλάση η πρώτη εκτίμηση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:29
70' Ο Παναιτωλικος ανταποκρίνεται πολύ καλά αμυντικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:30
70' Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλή θέση και κίτρινη κάρτα στον Ουές. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:30
Σαφώς πιο αργός ο ρυθμός του δεύτερου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:30
Κίτρινη κάρτα στον Αναστασίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:31
72' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Ντουάρτε αντί του σκόρερ Σενγκέλια. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
Η μεγάλη ευκαιρία του Μπακάκη: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
Η απάντηση του Κλέιμαν στην κεφαλιά του Κορνέλιους: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:34
72' Μακρινό σουτ του Μπαριέντος, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:35
75' Αλλαγή για τον Βόλο, Μπατόκιο στη θέση του Ντέλετιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:37
77' Ο Βόλος γυρίζει την μπάλα στο μισό του Παναιτωλικού, ο οποίος έχει κλείσει σωστά τους χώρους. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:37
78' Γκοολ για τον Βόλο! Μεγάλο λάθος του Στεργιάκη, έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, επιτρέποντας στον Κούτσια να σκοράρει εύκολα με πλασέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:38
Ολική ανατροπή για τον Βόλο, ο οποίος βρέθηκε να χάνει με 2-0 από το 16'! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:39
Πρώτο γκολ του Κούτσια σε επίπεδο Super League. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:39
80' Για να δούμε αν μας επιφυλάσσει και κάτι ακόμα αυτό το ματς! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:43
84' Διπλή αλλαγή του Αναστασίου, Ζοάο Πέδρο και Ντίας, αντί των Κολοβού και Μάρτσεσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
84' Ο Αναστασίου φωνάζει στους παίκτες του να πιέζουν όσο ψηλότερα μπορούν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:46
87' Μακρινό σουτ του Μόρσεϊ, η μπάλα κόντραρε στον Εσκοβάλ και κατέληξε στην αγκαλιά του Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
Το γκολ της ολικής ανατροπής για τον Βόλο, μετά το λάθος του Στεργιάκη: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
89' Διπλή αλλαγή για τον Βόλο, Τάχατο και Ματίγια αντί των Οζέγκοβιτς και Ουές. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49
90' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49
Απογοητευτική εκτέλεση του Μόρσεϊ, απευθείας άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
91' Ο Μόρσεϊ μπήκε με αξιώσεις στην περιοχή του Βόλου, κόπηκε από τον Λούνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
Συναρπαστικό ματς, ειδικά στο... τρελό πρώτο ημίχρονο, οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν με 2-0 στο 16', αλλά τελικά ηττήθηκαν, με τον Καρέλη να αποβάλλεται στο 44' . Τσιοκάνης (χ2) και Κούτσιας τα γκολ του Βόλου, ο οποίος ανεβαίνει στη δεύτερη θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας