Ιωνικός-Λαμία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Ιωνικός-Λαμία για την 7η αγωνιστική της Super League 1.

18:59
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 7η αγωνιστική της Super League ανάμεσα στον Ιωνικό και τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
Την περσινή σεζόν (2021-22) ήταν τα πρώτα ραντεβού τους σε επίπεδο Super League και στις 3 Οκτωβρίου 2021 το Ιωνικός – Λαμία για την 5η αγωνιστική ήταν η απαρχή των αναμετρήσεων τους. Η ομάδα της Φθιώτιδας πήρε τη νίκη με 2-1, χάρη στα γκολ των Μανούσου (20’) και Γκόλεμιτς (55’), ενώ για τον Ιωνικό είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Άοσμαν (36’). by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
Παράλληλα η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδος τους έφερε αντιμέτωπους στην φάση των “16” του θεσμού, με αποτέλεσμα μέσα στην χρονιά να αναμετρηθούν σε πέντε συνολικά παιχνίδια, όπου στα τέσσερα πρώτα από αυτά η Λαμία σημείωσε ισάριθμες νίκες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
Ο Ιωνικός κατάφερε να επικρατήσει στην αναμέτρησή τους για τα Playouts στις 17 Απριλίου 2022 μέσα στην Λαμία με 1-0 χάρη στο γκολ του Βασίλη Μάντζη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
Η Λαμία είχε χτίσει καλή παράδοση και στις μεταξύ τους αναμετρήσεις για την Β’ Εθνική, όπου σε τέσσερα παιχνίδια με τον Ιωνικό έχει μια νίκη, δύο ισοπαλίες, ενώ η ομάδα της Νίκαιας έχει επικρατήσει μόλις μια φορά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
Ο Ιωνικός δεν έχει καταφέρει να πάρει νίκη στα πρώτα έξι φετινά του παιχνίδια στο πρωτάθλημα και έτσι έχει κάνει την δεύτερη χειρότερη επίδοση της ιστορίας του με έναν βαθμό σε έξι ματς, με τις έξι ήττες σε έξι ματς το 1989-90 που αγωνίστηκε για πρώτη φορά στην μεγάλη κατηγορία να παραμένει η χειρότερη επίδοση. Τότε είχε κάνει την πρώτη του νίκη 2-0 την 8η αγωνιστική με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου στη Νίκαια. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός, 4-2-3-1): Χουτεσιώτης - Μυγας, Ρομαό, Αντούνες, Βαλεριάνος - Κάνιας, Φαντιγκά, Άοσμαν - Λοβέρα, Μάντζης, Ελευθεριάδης by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Στον πάγκοι οι Περλέσι, Τσίμπσαχ, Τσιριγώτης, Ιωαννίδης Ν., Μίλο, Σεμπά, Οφόσου, Σάκιτς, Μεντόσα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Λαμία (Τζανλούκα Φέστα, 4-2-3-1): Σαράνοφ - Σιμόν, Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ - Τζανδάρης, Σλίβκα - Τσιλούλης, Ντε Βινσέντι, Ασκόφσκι – Μποάκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Στον πάγκοι οι Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Γιακουμάκης, Μανούσος, Μπεχαρανο, Μαρμεντίνι, Μπενιτες, Ρόμανιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
Διαιτητής θα είναι ο Ανδρέας Γκάμαρης από την Αθήνα, με βοηθούς τους Άγγελο Κολλιάκο και τον Θεόδωρο Τζιουβάρα από την Κοζάνη. Τέταρτος θα είναι ο Χρήστος Βεργέτης από την Αρκαδία, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Κωνσταντίνος Περράκης από την Αθήνα με τον Αθανάσιο Κόλλια από την Ήπειρο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο αρχιδιαιτητής Στιβ Μπένετ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
2' Σουτ ο Λοβέρα, μπλοκάρει ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
5' Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
Μεγάλη ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δυο ομάδων... Κοκορομαχίες και η ένταση στο κόκκινο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
7' Κίτρινη ο Τσιλούλης και ο Βαλεριάνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
8' Γκολ η Λαμία και 1-0! Ταχύτατη κόντρα επίθεση της Λαμίας μετά από κόρνερ του Ιωνικού, ο Ντε Βινσέντι πλασάρει τον Χουτεσιώτη και ανοίγει το σκορ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
11' Αδύναμο τακουνάκι ο Μάντζης, μπλόκαρε εύκολα ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Ο Ιωνικός μπήκε πιο καλά στο παιχνίδι και είχε την κατοχή της μπάλας, ωστόσο η Λαμία μετά το γκολ απειλεί αρκετά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
14' Φάουλ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
16' Κι άλλο κόρνερ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Έδιωξε η άμυνα της Λαμίας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
17' Σουτ ο Μύγας, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
19:54
22' Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Κεφάλια του Ελευθεριάδη, ο Μάντζης δεν μπορεί να σκοράρει με προβολή εξ επαφής με τον Σαράνοφ να το βγάζει με τα πόδια! by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
27' Εκτέλεσε το φάουλ ο Ντε Βινσέντι, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
Συμπληρώσαμε τη μισή ώρα στο ματς, με τη Λαμία να προηγείται από το 8ο λεπτό με γκολ του Ντε Βινσέντι. Η μεγαλύτερη ευκαιρία του Ιωνικού ήταν στο 22ο λεπτό με τον Μάντζη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
31' Ευκαιρία για τη Λαμία! Σόλο του Ασκόφσκι που πέρασε όποιον βρήκε, αλλά κάνει κακό πλασε με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
20:08
36' Σουτ ο Λοβέρα, μπλοκάρει εύκολα ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
43' Σουτ ο Ελευθεριάδης, μπλοκάρει σταθερά ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
20:18
45' Κεφαλιά ο Μποάκι από κοντά μετά από σέντρα του Τζανδάρη, έδιωξε εντυπωσιακά ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Λαμία προηγείται του Ιωνικού από το 8ο λεπτό με γκολ του Ντε Βινσέντι. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
Σέντρα στο δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
47' Γκολ ο Ιωνικός! Σουτ του Κάνιας, βάζει το πόδι του ο Μάντζης αλλάζει πορεία στην μπάλα και ισοφαρίζει σε 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
50' Κίτρινη ο Ντε Βινσέντι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
55' Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
Εκτέλεσε ο Άοσμαν, έδιωξε ο Σιμόν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
57' Κίτρινη στον πάγκο του Ιωνικού. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
20:50
59' Κίτρινη ο Ελευθεριάδης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
63' Μέσα ο Σεμπά κάνει το ντεμπούτο του με την φανέλα του Ιωνικού, έξω ο Ελευθεριάδης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
20:55
64' Φάουλ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
65' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Μύγας πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
66' Μπεχαράνο, Μαρμεντίνι μέσα, Ασκόφσκι, Ντε Βινσέντι έξω για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
68' Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Πρώτη επαφή με την μπάλα ο Σεμπά, ωραίο δυνατό σουτ, σταμάτησε στο δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
71' Μεντόσα αντί Φαντιγκά για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
73' Φάουλ για τον Ιωνικό. Εκτέλεσε ο Μεντόσα, το σουτ του Κάνιας κόπηκε από την άμυνα της Λαμίας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
75' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Μανούσος και Γιακουμάκης μέσα, έξω οι Μποάκι, Τσιλούλης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
21:12
81' Φάουλ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
21:13
82' Κόρνερ για τον Ιωνικό by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
Εύκολα μπλόκαρε ο Σαράνοφ, by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
87' Άοσμαν έξω, μέσα ο Ιωαννίδης, Σάκιτς μέσα, Μύγας έξω για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
90+1' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Κάνιας δίνει στον Μεντόσα, ο Αργεντινός έκανε ένα ωραίο σουτ, αλλά μπλόκαρε ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
90+4' Σουτ ο Σάκιτς, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
Λήξη της αναμέτρησης by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
Ιωνικός και Λαμία μένουν στο 1-1 και παίρνουν από έναν βαθμό. Παραμένει χωρίς νίκη η ομάδα της Νίκαιας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
Μείνετε στο sport-fm.gr για την ανάλυση και το ρεπορτάζ του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη