Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα για την 7η αγωνιστική της Super League 1.

17:49
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
17:50
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα, η οποία ολοκληρώνει το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
17:50
Σέντρα στις 18:00. by Μανώλης Μουσουράκης
17:52
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Χρήστου Κατριμουστάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:52
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:52
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης – Κεσχρίντα, Μαυρομμάτης, Χατζησαΐας, Ντε Μποκ – Γκονζάλεθ, Κούεν, Φριντζόνσον – Κλωναρίδης, Κιάρτανσον, Ρομπάιγ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:52
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Σούλης – Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης, Ποζνάνσκι – Καραχάλιος, Τζίμας, Μπιλμπάο – Ροσέρο, Σταματελόπουλος, Κιάκος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:53
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μάριτς, Τζαβίδας, Αθανασίου, Ροτάριου, Τζοβάρας, Σουάρεθ, Μουνίθ, Έρλινγκμαρκ, Κιβρακίδης. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Πριόρ, Μπαλάν, Λιάσος, Παμλίδης, Μπαγκαλιάνης, Φοφανά, Μέντες, Τσάβος, Λώλης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:54
Οι Κλωναρίδης και Κεσχρίντα επιστρέφουν στην αποστολή και την αρχική ενδεκάδα της ομάδας του Περιστερίου, την ώρα που οι γηπεδούχοι δεν έχουν καμία απουσία. Από την άλλη, ο Θανάσης Στάικος είδε τον Μπιλμπάο να είναι ξανά διαθέσιμος, ενώ εκτός έμεινε ο Ριένστρα, όπως φυσικά και ο μακροχρόνια τραυματίας Κόντε αλλά και ο Λεό. by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
Τόσο οι γηπεδούχοι όσο και οι φιλοξενούμενοι θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες μετά από ακριβώς ένα μήνα. Ήταν 10 Σεπτέμβρη όταν ο Ατρόμητος επικρατούσε 4-1 στην έδρα του Ιωνικού και ο ΠΑΣ 2-1 υποδεχόμενος τον Λεβαδειακό. by Μανώλης Μουσουράκης
17:57
Στην 8η θέση (8β.) ο Ατρόμητος, ο οποίος προέρχεται από το εις βάρος του 2-0 από τον Ολυμπιακό. Στη 12η (4β.) ο ΠΑΣ, ο οποίος την προηγούμενη αγωνιστική υπέστη συντριβή (1-4) στην έδρα του από τον Παναιτωλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
17:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:58
Διαιτητική ομάδα: Αγγελάκης (Στεφανής, Κορώνας, 4ος Τσιμεντερίδης, VAR: Γκορτσίλας, Νικολαΐδης). by Μανώλης Μουσουράκης
18:00
Ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν έχει ηττηθεί στις δύο τελευταίες του επισκέψεις στο Περιστέρι, όπου έχει απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία, ενώ στα τρία τελευταία ανεξάρτητα έδρας έχει δύο ισοπαλίες και μια νίκη. Η τελευταία επικράτηση του Ατρομήτου στην έδρα του με τον ΠΑΣ Γιάννινα ήταν στις 7 Οκτωβρίου 2018 με 1-0 χάρη στο γκολ του Ευθύμη Κουλούρη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:00
Σε 16 συναντήσεις στην έδρα του Ατρομήτου: 7 ΝΙΚΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 7 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 2 ΝΙΚΕΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΓΚΟΛ: 16-9 by Μανώλης Μουσουράκης
18:00
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
Έχουμε μια μικρή καθυστέρηση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
Υπάρχει πρόβλημα με το διαδίκτυο στο γήπεδο του Περιστερίου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:06
Προφανώς κάτι που επηρεάζει άμεσα το VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
18:08
Οι παίκτες ολοκλήρωσαν το μίνι ζέσταμα που πραγματοποιούσαν. by Μανώλης Μουσουράκης
18:09
Το ματς θα ξεκινήσει κανονικά με VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
18:09
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
18:10
Με δέκα λεπτά καθυστέρηση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:12
Αναγνωριστικές μπαλιές στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:14
Οι διαβουλεύσεις που προηγήθηκαν για το ίντερνετ και το VAR: Εικόνα live 21972484/47333.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
18:15
5' Δεν πέρασε το γέμισμα του Ρομπάιγ για τον Ατρόμητο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:15
6' Σέντρα του Κεσχρίντα, κόρνερ για τους γηπεδούχους. Κυκλοφόρησε ωραία την μπάλα η ομάδα του Περιστερίου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
Πιέζει ψηλά ο Ατρόμητος, όντας και πιο δραστήριος μέχρι στιγμής. Πάντως, δεν έχει καλό ρυθμό το παιχνίδι λόγω και των αρκετών διακοπών. by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Σταματελόπουλος, ο οποίος ζήτησε αλλαγή. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
11' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ρομπάιγ συνέκλινε και έπιασε υπέροχο φαλτσαριστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, το οποίο έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
12' Τώρα η αλλαγή. Ο Μπαλάν στη θέση του Σταματελόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
14' Στιγμή για τον Ατρόμητο. Εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Έντερ, με την μπάλα να περνά πολύ κοντά από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
Πίσω από την μπάλα όλος ο ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:28
18' Στιγμή για τον ΠΑΣ. Πολύ κακό σουτ από τον Τζίμα, από το ύψος του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
20' Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο για ένα γέμισμα. Περνά ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:31
18:31
18:34
24' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Επικίνδυνο γέμισμα από τον Γκονζάλεθ βρίσκοντας τον Ρομπάιγ, ο οποίος από πολύ δύσκολη γωνία τσιμπά την μπάλα, που φεύγει παράλληλα με το τέρμα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
Ο Ατρόμητος δεν έχει τη μεγάλη φάση, αλλά είναι σαφώς πιο απειλητικός. by Μανώλης Μουσουράκης
18:36
27' Στιγμή για τον Ατρόμητο. Κλασική φάση, με τον Ρομπάιγ να συγκλίνει και να πιάνει το σουτ. Άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
4(0)-2(0) τα σουτ (εντός στόχου) για Ατρόμητο και ΠΑΣ, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
28' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για ένα γέμισμα για τον Ατρόμητο. Περιμετρικά της μεγάλης περιοχής του ΠΑΣ. Περνά ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
31' Μονοκόμματο σουτ του Κιάρτανσον από το ημικύκλιο της περιοχής, φεύγει έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
34' Σουτ του Ροσέρο, που κοντράρει στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
Κερδίζει μέτρα ο ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
Έχει ανέβει ο ΠΑΣ. Προσπαθεί να απειλήσει, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο βέβαια μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
18:52
42' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ! Υπέροχη κάθετη του Κιάκου, ο Ροσέρο εκτελεί από δύσκολη θέση εντός περιοχής, με τον Γιαννιώτη να αποκρούει! Η μεγαλύτερη φάση, μέχρι στιγμής, στο πρώτο μέρος ανήκει στους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:56
Στο 55% υπέρ του Ατρομήτου η κατοχή της μπάλας. Βέβαια, το αντίστοιχο ποσοστό του στο πρώτο μισάωρο ήταν μεγαλύτερο. Σταδιακά άρχισαν να ισορροπούν σ' αυτό το κομμάτι οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:58
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Ξεκίνησε πιο δυνατά ο Ατρόμητος, κυκλοφορώντας μπάλα και έχοντας περισσότερες στιγμές. Βέβαια, η πιο σημαντική (εκείνη του 42') ανήκει στον ΠΑΣ, ο οποίος από το μισάωρο και μετά άρχισε να κερδίζει μέτρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:12
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:13
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. Να δούμε όμως εάν θα καταφέρει να ολοκληρώσει το ματς ο Σούλης, ο οποίος αντιμετωπίζει κάποιες ενοχλήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
49' Φάση για τον Ατρόμητο. Ωραίες εναλλαγές από τους γηπεδούχους, ο Ρομπάιγ βρέθηκε σε θέση βολής στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, έκανε το πλασέ, με τον Σούλη να μπλοκάρει. Πρώτη τελική στον στόχο για την ομάδα του Κρις Κόλμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
Ο Γάλλος εξτρέμ είναι ο κύριος εκφραστής των προσπαθειών της ομάδας του Περιστερίου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
19:21
53' Φάση διαρκείας για τον ΠΑΣ, σταμάτησε με επιθετικό φάουλ. Δεν βρήκε στόχο το γλυκό γέμισμα του Σόρια, σε μια στιγμή που οι φιλοξενούμενοι φόρτωσαν με πολλούς παίκτες την αντίπαλη περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
55' Επικίνδυνη σέντρα του Σόρια, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Καλύτερος ρυθμός στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Κάτι στο οποίο έχει συμβάλει και ο σαφώς πιο δραστήριος ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
58' Ωραία κομπίνα για τον Ατρόμητο. Μονοκόμματο σουτ του Ντε Μποκ, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, στα σώματα η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
59' Εξαιρετική αμυντική αντίδραση του Μαυρομμάτη, ο οποίος ανακόπτει την επικίνδυνη επέλαση του Ροσέρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο: Οι Έρλινγκμαρκ και Μουνίθ θα περάσουν αντί των Φριντζόνσον και Κούεν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
62' Κίτρινη στον Ντε Μποκ για μαρκάρισμα πάνω στον Ροσέρο και φάουλ για τον ΠΑΣ περιμετρικά της μεγάλης περιοχής του Ατρομήτου. Η αλήθεια είναι ότι πρώτα βρήκε μπάλα κι εν συνεχεία πήγε με δύναμη πάνω στον εξτρέμ των φιλοξενούμενων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
63' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ! 0-1! Σκόρερ ο Παντελάκης! Από την εκτέλεση φάουλ του Σόρια, ο Παντελάκης σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους στην «καρδιά» της περιοχής των γηπεδούχων, για να πιάσει τη σκαστή κεφαλιά και να σκοράρει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
65' Μεγάλη στιγμή για τον Ατρόμητο. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Κλωναρίδης πήρε το «ριμπάουντ» εκτός περιοχής, με τον Σούλη να αποκρούει εντυπωσιακά τη βολίδα που έπιασε. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
74' Ο Τζαβίδας αντί του Κλωναρίδη για τον Ατρόμητο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
75' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 1-1! Σκόρερ ο Κιάρτανσον! Καταπληκτική αλλαγή παιχνιδιού από τον Μουνίθ, βάζει το πόδι του στο πρώτο δοκάρι ο Τζαβίδας, με την μπάλα να φτάνει στο δεύτερο, απ' όπου ο Κιάρτανσον την έστειλε στα δίχτυα με κοντινή κεφαλιά! Ασίστ με το που μπήκε ο νεαρός φορ! by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Πιέζει για την ολική ανατροπή ο Ατρόμητος! Έχει και το μομέντουμ... by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
81' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μπαγκαλιάνης αντί του Κιάκου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
Οι φιλοξενούμενοι συνεχίζουν με τρία στόπερ, απέναντι στους δύο φορ του Ατρομήτου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
85' Στιγμή για τον ΠΑΣ. Ο Τζίμας πιάνει το σουτ εντός περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει! by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
86' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 2-1! Σκόρερ και πάλι ο Κιάρτανσον! Ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους, ακόμα μία τη φετινή σεζόν! Υπέροχη κυκλοφορία από τους Περιστεριώτες, ανοίγουν την αντίπαλη άμυνα, με τον Κεσχρίντα να βρίσκει με εξαιρετικό παράλληλο γύρισμα τον Κιάρτανσον, ο οποίος σκόραρε από κοντά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
Ο ΠΑΣ προηγήθηκε με το γκολ του Παντελάκη στο 63', αλλά ο Ατρόμητος βρήκε τον τρόπο να φτάσει στην ολική ανατροπή και να πάρει τη νίκη, χάρη στα δύο γκολ του Κιάρτανσον, στο 75' και το 86'. by Μανώλης Μουσουράκης