Βόλος-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 8η αγωνιστική της Super League 1.

16:18
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον Βόλο και στον Λεβαδειακό! by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
Οι Βολιώτες είναι σε αρκετά καλή κατάσταση και μετρούν τρεις νίκες στη σειρά με την τελευταία να είναι και ίσως η πιο εντυπωσιακή καθώς κατάφεραν να φύγουν με νίκη 3-2 από το Αγρίνιο απέναντι στον αρκετά καλό φέτος Παναιτωλικό. Στον βαθμολογικό πίνακα βρίσκονται στην τρίτη θέση έχοντας 14 βαθμούς όσους και ο Ολυμπιακός. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
Από την άλλη πλευρά ο Λεβαδειακός προέρχεται από την ισοπαλία 1-1 με τον ΠΑΟΚ, ένα αποτέλεσμα που έχει ανεβάσει αρκετά την ψυχολογία στην ομάδα, στης οποίας τον πάγκο κάθεται πια ο Γιάσμικο Βέλιτς. Η ομάδα της Λειβαδιάς έχει μόλις τρεις βαθμούς και αναζητά μια ανάλογη συνέχεια για να αρχίσει να απομακρύνεται από τις τελευταίες θέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
16:24
Ο Βόλος θα έχει για πρώτη φορά στην αποστολή τον Νοκέρτ ενώ εκτός έμεινε ο Μπατόκιο. Οι Βοιωτοί από την άλλη πλευρά δεν υπολογίζουν στους Συμελίδη, Ντεντάκη, Βήχο, Ρεγκίς, Σακό, Ντουκαρά, Πέτρε, ενώ πρόβλημα προέκυψε και με τον Μπελμόντ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
Διαιτητές: Πέτρος Τσαγκαράκης, Κωνσταντίνος Νικολαϊδης, Σπυρίδων Βασιλόπουλος, 4ος Διαιτητής: Δημήτριος Μαλούτας, VAR: Καραντώνης, Πετρόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:32
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Αλχο, Λούνα, Σιέλης, Εσκοβάλ, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Μεθκίδα, Φερνάντες, Ντέλετιτς, Οζέγκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:32
Στον πάγκοι οι Κότνικ, Πίρινεν, Ταχάτος, Ουές, Ματίγια, Μεταξάς, Κούτσιας, Νοκερτ, Φερνάντες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:36
Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Μάρκοβιτς, Τσάπρας, Βινίσιους, Παναγιώτου, Λιάγκας, Μεχία, Μουτίνιο, Νίκας, Βρακάς, Τορό, Δούμτσιος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:36
Στον πάγκο οι Στογιάνοβιτς, Μπάχανακ, Χάμοντ, Σκβάρκα, Τσιριγώτης, Λούα Λούα, Κωνσταντινίδης, Τζημόπουλος, Γιαννιώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
Αφιερωμένη η αγωνιστική στη μάχη κατά του ρατσισμού! by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
2' Σουτ ο Οζέγκοβιτς, ελέγχει ο Μάρκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
4' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό! Σουτ ο Μουτίνιο, έδιωξε ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
6' Κόρνερ για τον Βόλο, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
10' Ισορροπημένο είναι το παιχνίδι μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
11' Ωραίο σουτ ο Φερνάντες, μπλόκαρε ο Μάρκοβιτς! by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Πάμε να συμπληρώσουμε το 20λεπτο και το 0-0 παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
22' Κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
22' Κακή κεφαλιά του Τσοκάνη από καλό σημείο, τελειώνει η φάση με οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
4-2 οι τελικές στο Βόλος-Λεβαδειακός. Χωρίς την πολύ μεγάλη φάση αυτή τη στιγμή το ματς, ενώ φτάσαμε στα μισά του πρώτου μέρους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
25' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Από κοντά ο Τορό, έδιωξε τελευταία στιγμή ο Κλέιμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
27' Σουτ ο Τσοκάνης, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
17:28
28' Κίτρινη ο Φερνάντες για μαρκάρισμα στον Μουτίνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
31' Κεφαλιά ο Λιάγκας, διώχνει σε κόρνερ ο Κλέιμαν! Πολύ καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους! by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
34' Ο Λεβαδειακός έχει κλείσει καλά τους χώρους και δεν αφήνει τον Βόλο να δημιουργήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
35' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
36' Απομάκρυνε η άμυνα του Λεβαδειακού. Πάντως στην προηγούμενη φάση φάνηκε να υπάρχει άουτ και όχι κόρνερ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
17:38
38' Μεγάλη φάση για τον Βόλο! Ωραία συνεργασία μεταξύ Φερνάντες και Οζέγκοβιτς, ο δεύτερος δεν μπορεί σχεδόν από τη μικρή περιοχή να σκοράρει! by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
39' Σουτ του Βρακά, μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
41' Ακόμη ένα κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
42' Σουτ από κοντά ο Μεθκίδα, έδιωξε σε κόρνερ ο Μάρκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
45+2' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Δούμτσιος απείλησε από κοντά αλλά ο Κλέιμαν έδιωξε σε κόρνερ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Βόλος-Λεβαδειακός 0-0! Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
18:03
46' Μέσα ο Μπάχανακ, έξω ο Βρακάς για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
18:07
49' Επικίνδυνο διώξιμο του Τσάπρα, η μπάλα πάνω από την εστία, παραλίγο αυτογκόλ για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
52' Φάουλ για τον Λεβαδειακό σε πολύ καλό σημείο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
53' Γκοοοολ για τον Λεβαδειακό! Τρομερή εκτέλεση φάουλ ο Μουτίνιο, η μπάλα στο «Γ» της εστίας και 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
55' Σουτ ο Μεθκίδα, έδιωξε ο Μάρκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
59' Φάουλ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
60' Φοβερή εκτέλεση φάουλ ο Φερνάντες, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
61' Δούμτσιος έξω, Τσιριγώτης μέσα για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
62' Γκοοολ ο Βόλος και 1-1! Ο Τσοκάνης πήρε το ριμπάουντ μετά από εκτέλεση κόρνερ και έφερε το ματς στα ίσα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
18:23
65' Kόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
65' Ευκαιρία για τον Βόλο! Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Φερνάντες, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Μάρκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
68' Γκολ ο Βόλος! Ο Ντέλετιτς κάνει την ανατροπή και με ωραίο σουτ γράφει το 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
69' Μέσα ο Νοκέρτ, έξω ο Μεθκίδα για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
18:29
70' Κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
18:32
74' Μέσα ο Λούα Λούα, έξω ο Παναγιώτου, μέσα ο Χάμοντ, έξω ο Τορό για τον Λεβαδειακός. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
18:34
76' Αλλαγή για τον Βόλο. Μέσα ο Κούτσιας, έξω ο Οζέγκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
79' Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
81' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό που πιέζει για την ισοφάριση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Ανεκμετάλλευτο και αυτό... by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
83' Mατίγια αντί Ντέλετιτς για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
84' Ωραίο σουτ ο Μεχία, μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
87' Απίστευτη φάση για τον Λεβαδειακό! Ο Τσιριγώτης σε κενή εστία δεν μπορεί να σκοράρει, αφού σούταρε πάνω στον Εσκοβάλ! Απίστευτη φάση... by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
89' Ωραίο σουτ του Κούτσια, η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Φτάσαμε στο 90'! Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
90'+1' Κάρτα στον Μπράτσο για διαμαρτυρία από τον παγκο... by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
90'+2' Αποβάλλεται ο Μπράτσος, ο οποίος είναι έξαλλος! Όλα αυτά ξεκίνησαν από μια φάση που ο διαιτητής έδειξε φάουλ για τον Λεβαδειακό και ο τεχνικός του Βόλου ήταν έξαλλος που δεν δόθηκε πλάγιο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Ενάμιση λεπτό ακόμα, λογικά θα έχουμε και έξτρα χρόνο στις καθυστερήσεις... by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
Οδεύουμε προς το 5ο λεπτό, αλλά σωστά παίζουμε κι άλλο χρόνο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
Τέλος στο ματς! Ο Βόλος επικράτησε 2-1 του Λεβαδειακού, πήρε την 4η στη σειρά νίκη του και ανέβηκε 2ος! by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
Προηγήθηκε με φάουλ του Μουτίνιο στο 53' ο Λεβαδειακός, απάντησε με Τσοκάνη (62') και Ντέλετιτς (68') ο Βόλος για να πάρει τελικά τη νίκη. by Αναστασία Βοσνάκη