Άρης-Ιωνικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 8η αγωνιστική της Super League 1.

19:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς του Άρη με τον Ιωνικό στο Κλεάνθης Βικελίδης για την 8η αγωνιστική της Super League. by www.sport-fm.gr
19:41
Ο Άρης προέρχεται από δύο σερί ήττες, πρώτα από Βόλο (εκτός) και μετά από ΑΕΚ (εντός) και έχει μείνει αρκετά πίσω στη βαθμολογία. Ο Ιωνικός δεν έχει νίκη ακόμη, αλλά προέρχεται από την καλύτερη φετινή του εμφάνιση με τη Λαμία (εντός) αλλά και πάλι δεν... πανηγύρισε (1-1). by www.sport-fm.gr
19:42
Ο Άρης θα υποδεχθεί για 16η φορά τον Ιωνικό στην ιστορία των δύο ομάδων στην Α’ Εθνική/Super League και μέχρι τώρα έχει επικρατήσει τις 8 φορές, ο Ιωνικός μια και υπάρχουν και 6 ισοπαλίες στα μεταξύ τους παιχνίδια. by www.sport-fm.gr
19:42
Η μοναδική νίκη του Ιωνικού επί του Άρη στο “Κλεάνθης Βικελίδης” ήταν στις 21 Νοεμβρίου 2004 και σκόραραν ο Αλέξης Γαβριλόπουλος στο 6ο λεπτό και ο Όλιβερ Μακόρ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης για το 0-2. by www.sport-fm.gr
19:42
Ο Ιωνικός που δεν έχει ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα, είχε σημειώσει την πρώτη του περσινή με αντίπαλο τον Άρη, την 2η αγωνιστική στη Νίκαια με γκολ του Άιας Άοσμαν. Στην Θεσσαλονίκη είχε ηττηθεί με 1-0 (49’ Καμαρά). by www.sport-fm.gr
19:43
19:43
Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Ενκουλού, Μαζικού, Νταμπό, Ετέμπο, Καμάτσο, Πάλμα, Μαντσίνι, Ζερβινιό. by www.sport-fm.gr
19:43
Στον πάγκο οι Σιαμπάνης, Εμπακατά, Γκρέι, Ματέο Γκαρσία, Ιτούρμπε, Γκαρθία, Ντιόπ, Πίρσμαν, Τανούλης. by www.sport-fm.gr
19:44
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανος): Χουτεσιώτης, Μύγας, Ρομαό, Αντούνες, Σάκιτς, Κάνιας, Φαντιγκά, Άοσμαν, Ελευθεριάδης, Μάντζης, Λοβέρα. by www.sport-fm.gr
19:44
Στον πάγκο οι Περλέσι, Τσίμπσαχ, Τσιριγώτης, Ιωαννίδης Ν., Μίλο, Σεμπά, Οφόσου, Μασάς, Μεντόσα. by www.sport-fm.gr
19:45
Ο Γιώργος Βαλεριάνος, που είναι εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού, μίλησε στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 για τον Ιωνικό και την παρουσία του μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Παράλληλα, υποστήριξε ότι μπορούν οι κυανόλευκοι να πάρουν αποτέλεσμα απέναντι στην πρώην ομάδα του. Διαβάστε εδώ. by www.sport-fm.gr
19:46
19:46
19:47
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Βεργέτης (Αργολίδας), Σάββας (Σερρών) 4ος: Κατοίκος (Αθηνών) VAR: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής), Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής) by www.sport-fm.gr
20:00
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο, πραγματοποιώντας το ζέσταμά τους. by www.sport-fm.gr
20:06
Ο Σάκιτς αντιμετωπίζει σήμερα την πρώην ομάδα του! Από τα τελευταία μεταγραφικά αποκτήματα των κυανόλευκων. by www.sport-fm.gr
20:07
Ντεμπούτο για τον Ετέμπο που ξεκινάει βασικός, πρώτη φορά στην ενδεκάδα και ο Ζερβινιό. Φουλ αλλαγές και ίσως να λέγαμε και εκπλήξεις από τον Άλαν Πάρντιου. by www.sport-fm.gr
20:07
Από τη μεριά του ο Δημήτρης Σπανός κατεβάζει κατά τα 10/11 ίδια ενδεκάδα σε σχέση με το περασμένο ματς. Μοναδική αλλαγή ο Σάκιτς αντί του Βαλεριάνου! by www.sport-fm.gr
20:09
Από το Novasports Prime μπορείτε να δείτε το ματς, από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση Αλέξη Σαββόπουλου να το ακούσετε. by www.sport-fm.gr
20:14
20:19
Νωρίτερα, ο Βόλος επικράτησε 2-1 του Λεβαδειακού και έφτασε τις 4 σερί νίκες στο πρωτάθλημα! by www.sport-fm.gr
20:21
Στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες έχουν αποσυρθεί οι δύο ομάδες. Ούτε δέκα λεπτά για τη σέντρα! by www.sport-fm.gr
20:27
Κατατέθηκε στεφάνι από τον Αγησίλαο Τουμαζάτο, γενικό διευθυντή της ΠΑΕ Άρης, στο ειδικό μνημείο που υπάρχει στο Κλεάνθης Βικελίδης. Είναι προς τιμήν του αδικοχαμένου Αλέξανδρου Νικολαΐδη που έφυγε τόσο νωρίς... by www.sport-fm.gr
20:30
20:32
20:34
20:37
Δίνει μπάλα και χώρο στον Άρη ο Ιωνικός στο ξεκίνημα. Κυκλοφορεί με ηρεμία η ομάδα του Πάρντιου, αλλά χωρίς ουσία. by www.sport-fm.gr
20:39
20:41
20:42
20:44
Πρώτο δεκάλεπτο στο ματς, ο Άρης δεν μπορεί να βρει διαδρόμους προς την εστία του Χουτεσιώτη. Στην κόντρα ψάχνεται ο Ιωνικός. by www.sport-fm.gr
20:48
Παρατηρήσεις του Παπαπέτρου σε Αντούνες, Άοσμαν που διαμαρτύρονται. Ο Κάνιας, ως αρχηγός, τους απομακρύνει. by www.sport-fm.gr
20:51
Προσπαθεί με Φαντιγκά, Κάνιας να κρατήσει μπάλα και να χτυπήσει στην κόντρα ο Ιωνικός, αλλά δεν τα έχει καταφέρει ακόμα. Πρέπει να βάλει Περισσότερο Πάλμα και Μαντσίνι στο ματς ο Άρης. by www.sport-fm.gr
20:51
20:53
19' Μεγάλη φάση για τον Ιωνικό. Ταχύτατα στην κόντρα, ο Άοσμαν δίνει στον Ελευθεριάδη, αυτός κάνει το γύρισμα αλλά κανείς εκ των Μάντζη, Λοβέρα δε προλαβαίνει να βάλει το πόδι για να σκοράρει. by www.sport-fm.gr
20:53
19' Ο Μάντζης από το κέντρο πάει να κρεμάσει τον Κουέστα, μπλόκαρε ο κίπερ του Άρη. by www.sport-fm.gr
20:55
21' Δοκάρι για τον Άρη! Ο Πάλμα γίνεται κάτοχος της μπάλας στα όρια της περιοχής, κάνει το συρτό σουτ αλλά η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι. by www.sport-fm.gr
20:56
20:58
20:59
25' Εκτέλεση κόρνερ, ο Μύγας βρίσκει την μπάλα η οποία παίρνει κατεύθυνση προς την εστία αλλά ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει. Περιμένουμε για να εξεταστεί η φάση στο VAR, "παίζετε" λέει ο διαιτητής... Για χέρι του Μύγα κοιτούσαν τη φάση! by www.sport-fm.gr
21:03
21:04
30' Σκοράρει ο Καμάτσο, δεν μετρά το τέρμα του... Ο Οντουμπάτζο είναι εκτεθειμένος για λίγο, μετά την υπέροχη μπαλιά του Ετέμπο! by www.sport-fm.gr
21:05
Ακόμη περιμένει ο Παπαπέτρου το VAR, πάντως... Ίσως είναι δύσκολη φάση, αν και με γυμνό μάτι φάνηκε εκτεθειμένος ο παίκτης του Άρη. by www.sport-fm.gr
21:06
21:07
21:10
21:12
5-1 οι τελικές, 58%-42% η κατοχή. Χωρίς τη μεγάλη φάση πάντως ως τώρα το παιχνίδι! by www.sport-fm.gr
21:13
39' Καθυστέρησε πολύ ο Μαντσίνι, μετά χωρίς λόγο πήγε να κάνει κάτι σαν πλασέ και έστειλε την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
21:14
21:14
21:15
21:16
42' Γκοοοοολ για τον Ιωνικό! Υπέροχη κομπίνα στο κόρνερ, ο Λοβέρα κάνει το σουτ από τα όρια της περιοχής με τον Κουέστα να διώχνει αρχικά αλλά ο Μάντζης πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε σε κενή εστία! Δεν υπήρχε κανένα οφσάιντ, 1-0 οι Νικαιώτες! by www.sport-fm.gr
21:18
21:19
21:19
21:20
45'+1' Γιούχα για τον Καμάτσο που στέλνει την μπάλα στην... κερκίδα με το φάουλ! by www.sport-fm.gr
21:20
21:21
21:22
45'+3' Κεφαλιά προς τα πίσω του Σάκιτς, διώχνει σε κόρνερ. Δεύτερο στη σειρά... by www.sport-fm.gr
21:23
21:23
21:24
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ιωνικός χάρη στο γκολ του Μάντζη προηγείται 1-0 του Άρη. Κάκιστοι εκ νέου οι Θεσσαλονικείς, δεν έχουν φτιάξει φάση στο ματς! by www.sport-fm.gr
21:34
21:40
21:40
21:41
46' Φάση για τον Ιωνικό. Υπέροχη ντρίμπλα του Μάντζη στον Ενκουλού, έκανε το σουτ αλλά ο Κουέστα μπλόκαρε. by www.sport-fm.gr
21:43
48' Τεράστια φάση για τον Ιωνικό! Ο Ελευθεριάδης κάνει μαγικό τακουνάκι, βγάζει φάτσα τον Άοσμαν αλλά το πλασέ του τελευταίου καταλήγει στην αγκαλιά του Κουέστα! by www.sport-fm.gr
21:46
52' Αλλαγή για τον Ιωνικό. Τσίμπσαχ αντί Κάνιας που δεν μπορεί να συνεχίσει. Πρώτη εκτίμηση του Δάρρα πως έχει υποστεί θλάση ο Ισπανός χαφ... by www.sport-fm.gr
21:48
21:49
55' Φωνάζει για πέναλτι ο Άρης, "παίζετε" από Παπαπέτρου! Ο Χουτεσιώτης δεν μπλόκαρε, ο Ζερβινιό πήγε να τσιμπήσει και έπεσε, ζητώντας πέναλτι. Συνεχίστηκε σωστά το ματς! by www.sport-fm.gr
21:51
21:52
21:53
58' Γρήγορη κόντρα του Ιωνικού, ο Φαντιγκά κρατάει και σουτάρει, με την μπάλα να κοντράρει στον Φαμπιάνο. by www.sport-fm.gr
21:55
21:56
61' Άλλη μια ταχύτατη κόντρα του Ιωνικού, ο Μύγας κάνει το σουτ από τα 25 μέτρα αλλά δεν βρίσκει στόχο. Δεν ήταν κακό, πάντως... by www.sport-fm.gr
21:57
62' Γκοοοοολ για τον Άρη! Ο Οντουμπάτζο δίνει στον Μαζικού, αυτός κάνει το παράλληλο γύρισμα και ο Ζερβινιό σε κενή εστία σκοράρει. Στο 1-1 πλέον το σκορ, φώναξαν για φάουλ στον Φαντιγκά στο ξεκίνημα της φάσης οι φιλοξενούμενοι. by www.sport-fm.gr
22:00
22:01
22:02
22:08
Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Άρης, έχει οπισθοχωρήσει ο Ιωνικός που παίζει και με δέκα γιατί ο Σάκιτς δεν μπορεί να συνεχίσει. by www.sport-fm.gr
22:08
73' Γκοοοολ για τον Άρη! Εκμεταλλεύεται το αριθμητικό μειονέκτημα του Ιωνικού ο Άρης. Σέντρα του Οντουμπάτζο, του βγαίνει σε... ασίστ και ο Γκρέι από κοντά σκοράρει και κάνει την ανατροπή! by www.sport-fm.gr
22:12
77' Μεντόσα, Μασάς, Μίλο μέσα για τον Ιωνικό, έξω οι Τσίμπσαχ, Άοσμαν, Σάκιτς. by www.sport-fm.gr
22:13
22:15
Ο Ιωνικός σπατάλησε στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου μέρους τις ευκαιρίες που έφτιαξε και το πλήρωσε. Τώρα καλείται να βγάλει αντίδραση και ο Άρης να κρατήσει το σκορ και τη νίκη. by www.sport-fm.gr
22:17
Στο τελευταίο δεκάλεπτο έχουμε μπει. Υπάρχει ένα θέμα με την ενδοεπικοινωνία των διαιτητών. by www.sport-fm.gr
22:26
90'+1' Ωραία σέντρα του Μύγα, η κεφαλιά-πάσα του Ελευθεριάδη σε αντίπαλο ενώ είχε τους Μάντζη, Σεμπά διαθέσιμους. by www.sport-fm.gr
22:27
22:30
22:30
22:31
Τέλος στο ματς! Ο Άρης επικράτησε 2-1 του Ιωνικού με ανατροπή, επιστρέφοντας στα τρίποντα μετά από δύο σερί ήττες. by www.sport-fm.gr