ΑΕΚ-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 8η αγωνιστική της Super League 1.

15:07
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της 8ης αγωνιστικής της Super League ανάμεσα στην ΑΕΚ και στον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
15:08
Πρόκειται για το δεύτερο ματς της ΑΕΚ στην «Αγια-Σοφιά OPAP Arena», με την κιτρινόμαυρη ΠΑΕ να έχει απευθύνει εκκλήσεις καθ' όλη τη διάρκεια της εβδομάδας για να μην ανάψει... μισό καπνογόνο και να μην υπάρξει διακοπή. Κάτι που θα επιφέρει τιμωρία της έδρας! by Γιώργος Τσανάκας
15:09
Από μεγάλο διπλό στο Βικελίδης προέρχεται η ΑΕΚ, επικρατώντας 2-0 του Άρη. Ήταν το καλύτερο ματς της Ένωσης στο πρωτάθλημα και δεν είναι υπερβολή ότι θα μπορούσε να λήξει... 0-4 ή 0-5! by Γιώργος Τσανάκας
15:23
Πέντε νίκες για την ΑΕΚ στο φετινό πρωτάθλημα και 15 βαθμοί, ενώ έχει και 2 ήττες. Θέλει τη νίκη σήμερα για να επιστρέψει στη δεύτερη θέση! by Γιώργος Τσανάκας
15:25
Ο Ατρόμητος από τη μεριά του έχει 11 βαθμούς, μετρώντας 1 νίκη και 2 ήττες! Προέρχεται από το 2-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα την περασμένη αγωνιστική. by Γιώργος Τσανάκας
15:26
Η ΑΕΚ και ο Ατρόμητος έχουν αναμετρηθεί 20 φορές για το πρωτάθλημα με γηπεδούχο την ΑΕΚ και οι λιτρινόμαυροι έχουν επικρατήσει 14 φορές, 4 αγώνες έχουν τελειώσει ισόπαλοι και 2 φορές έχει φύγει με τη νίκη η ομάδα του Περιστερίου. by Γιώργος Τσανάκας
15:26
Η τελευταία τους αναμέτρηση στη Νέα Φιλαδέλφεια ήταν για τη σεζόν 1980-81 στις 18 Φεβρουαρίου 1981, με την ΑΕΚ να επικρατεί 3-0 χάρη στα γκολ των Μπάγεβιτς, Θώδη και Βλάχου. Στο “Νίκος Γκούμας” έχουν διεξαχθεί μόλις πέντε από τις 20 αναμετρήσεις και εκεί η ΑΕΚ έχει επικρατήσει και στα πέντε, ενώ έχει δεχθεί μόλις ένα γκολ και έχει σημειώσει 14. by Γιώργος Τσανάκας
15:26
Στις 11 Νοεμβρίου 2018, ο Ατρόμητος επικράτησε τελευταία φορά σε εκτός έδρας αναμέτρηση με την ΑΕΚ, με 2-0 (87’ Ρισβάνης, 88’ Κουλούρης). Από τότε οι ομάδες έχουν συναντηθεί εννέα φορές και στις δύο έδρες, με την ΑΕΚ να μετρά οκτώ νίκες και τον Ατρόμητο μόλις μια στην έδρα του το 2020-21 με 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
15:28
AEK (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης - Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Μοχαμαντί - Σιμάνσκι, Ελίασον, Γκατσίνοβιτς, Πινέδα - Σέρχιο Αραούχο, Λιβάι Γκαρσία. by Γιώργος Τσανάκας
15:28
Στον πάγκο είναι οι Στάνκοβιτς, Μήτογλου, Χατζισαφί, Γιόνσον, Φράνσον, Μάνταλος, Γαλανόπουλος, Άμραμπατ και Κοσίδης. by Γιώργος Τσανάκας
15:28
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης - Κεσχρίντα, Χατζησαϊας, Μαυρομμάτης, Ντε Μποκ - Γκονζάλεθ, Έρλινγκμαρκ - Μουνίθ, Ρομπάιγ, Κλωναρίδης - Κιάρτανσον. by Γιώργος Τσανάκας
15:29
Στον πάγκο οι Μάριτς, Αθανασίου, Σουάρεθ, Κιβρακίδης, Τζοβάρας, Φριτζόνσον, Κουέν, Τζαβίδας, Ροτάριου. by Γιώργος Τσανάκας
15:29
15:30
15:34
Διαιτητής είναι ο Σιδηρόπουλος, βοηθοί του οι Λ. Δημητριάδης, Κωνσταντίνου και τέταρτος ο Βεργέτης. Στο VAR οι Γκορτσίλας, Πάτρας. by Γιώργος Τσανάκας
15:37
O ορισμός πάντως του Σιδηρόπουλου προκάλεσε την έντονη δυσαρέσκεια του Ατρόμητου. by Γιώργος Τσανάκας
15:39
Υπήρξε... πινγκ-πονγκ με αντιπαραθέσεις πάντως στη συνέχεια. Πρώτα πήρε θέση ο Γιάννης Καραλής (διευθυντής επικοινωνίας της ΑΕΚ), ενώ στη συνέχεια πήρε θέση ο Ατρόμητος με διαρροή. by Γιώργος Τσανάκας
15:40
Ένα εικοσάλεπτο ακόμη για τη σέντρα του αγώνα. Οι δύο ομάδες συνεχίζουν το ζέσταμά τους, όσο ο κόσμος γεμίζει το γήπεδο. by Γιώργος Τσανάκας
15:48
15:49
Και ο προπονητής της Εθνικής ομάδας, Γκουστάβο Πογέτ, στις εξέδρες. Εικόνα live 21972556/52809.jpg by Γιώργος Τσανάκας
15:50
Στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες οι δύο ομάδες, σε ένα δεκάλεπτο θα έχουμε σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
15:53
15:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
15:58
Αφιερωμένη στη μάχη κατά του ρατσισμού η 8η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
16:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
16:03
2' Προσπάθησε να φύγει γρήγορα στην κόντρα ο Ατρόμητος με τον Κλωναρίδη, τελευταία στιγμή έκοψε ο Μουκουντί. by Γιώργος Τσανάκας
16:06
5' Πρώτη τελική για τον Ατρόμητο. Σουτ του Κεσχρίντα από τα 30 μέτρα, με διπλή προσπάθεια ο Αθανασιάδης. by Γιώργος Τσανάκας
16:06
5' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Κάθετη του Αραούχο στον Λιβάι Γκαρσία, βγαίνει απέναντι στον Γιαννιώτη αλλά το πλασέ του είναι κακό και περνά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
16:08
Προσπαθεί με γρήγορο και κάθετο ποδόσφαιρο να χτυπήσει τον Ατρόμητο η ΑΕΚ! Δεν παίρνουν ρίσκα οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων προσωρινά, διώχνοντας όπως όπως... by Γιώργος Τσανάκας
16:09
by Γιώργος Τσανάκας
16:11
10' Κακή πάσα του Μουνίθ, δίνει το δικαίωμα στην άμυνα της ΑΕΚ να κόψει και ενώ ο Ατρόμητος είχε περισσότερους παίκτες στο αντίπαλο μισό για να φύγει στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
16:12
12' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Τρομερή μπαλιά-τρύπα του Ρομπάιγ, βγάζει φάτσα με τον Αθανασιάδη τον Κιάρτανσον που πλασάρει με τη μία αλλά ο κίπερ της ΑΕΚ έδιωξε με τα πόδια! by Γιώργος Τσανάκας
16:17
15' Άλλη μια ταχύτατη κόντρα του Ατρομήτου, ο Κλωναρίδης κάνει δυνατό γύρισμα και ο Κιάρτανσον δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας. by Γιώργος Τσανάκας
16:17
16' Σέντρα του Πινέδα, ο Χατζηϊσαΐας... ζορίζει τον Αραούχο που δεν μπορεί να φτάσει σε τελική. by Γιώργος Τσανάκας
16:18
Ο Ατρόμητος πολύ έξυπνα χτυπάει πάνω στον Μουκουντί, ο οποίος δεν είναι και ο ταχύτερος στόπερ! Δύο φορές ο Κλωναρίδης του έχει φύγει ήδη στην πλάτη... by Γιώργος Τσανάκας
16:19
16:20
19' Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ανεβαίνει και ο παλμός στην κερκίδα... by Γιώργος Τσανάκας
16:20
20' Άλλη μια ταχύτατη κόντρα για τον Ατρόμητο, αλλά ο Κιάρτανσον είναι αργός και δεν μπορεί να απειλήσει... by Γιώργος Τσανάκας
16:22
22' Κακή εκτίμηση του Γιαννιώτη, παραχωρεί κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
16:23
Κάκιστη η εκτέλεση του Γκατσίνοβιτς, κατευθείαν άουτ η μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
16:23
16:24
24' Κάρτα στον Ντε Μποκ. by Γιώργος Τσανάκας
16:26
26' Ένα ακόμη κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
16:27
Ανεκμετάλλευτο πέρασε και αυτό... by Γιώργος Τσανάκας
16:29
28' Φάση για την ΑΕΚ. Μπαίνει μέσα στην περιοχή ο Πινέδα και κάνει το διαγώνιο σουτ, με τον Γιαννιώτη να μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
16:31
Μισάωρο στη Νέα Φιλαδέλφεια. Το 0-0 παραμένει ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ατρόμητο, με τους γηπεδούχους να τα έχουν βρει σκούρα ως τώρα απέναντι στους εξαιρετικούς και ιδιαίτερα επικίνδυνους φιλοξενούμενους. by Γιώργος Τσανάκας
16:32
31' Τελική για τον Ατρόμητο! Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, ο Έρλινγκμαρκ παίρνει αμαρκάριστος την κεφαλιά αλλά... διώχνει ουσιαστικά αντί να απειλήσει! by Γιώργος Τσανάκας
16:34
34' Εκτέλεση κόρνερ του Ελίασον, κεφαλιά του Λιβάι, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
16:36
36' Πλασέ του Αραούχο από τα όρια της περιοχής, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
16:37
37' Κάρτα στον Πινέδα. by Γιώργος Τσανάκας
16:39
38' Κάρτα στον Έρλινγκμαρκ. by Γιώργος Τσανάκας
16:40
16:42
41' Απειλεί η ΑΕΚ! Καλή κυκλοφορία της μπάλας, ο Πινέδα δίνει στον Γκατσίνοβιτς, αυτός κλείνει προς τα μέσα και σουτάρει, αλλά ο Γιαννιώτης είχε καλή θέση και μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
16:47
Ημίχρονο στην αναμέτρηση! ΑΕΚ και Ατρόμητος πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0). Στέκεται εξαιρετικά και έχει τις καλύτερες φάσεις η ομάδα του Κρις Κόλμαν, ανέβηκε μετά το 20λεπτο η Ένωση αλλά δεν βγάζει καθαρές φάσεις προς την αντίπαλη εστία. by Γιώργος Τσανάκας
16:48
Μεγάλο το ενδιαφέρον στο δεύτερο ημίχρονο, δεδομένου ότι το 0-0 παραμένει και όλα είναι ανοιχτά. by Γιώργος Τσανάκας
16:49
16:50
16:50
16:51
17:06
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
17:08
48' Κάρτα στον Ελίασον. by Γιώργος Τσανάκας
17:09
48' Καλή φάση για την ΑΕΚ! Ταχύτατα στην επίθεση η ΑΕΚ, ο Λιβάι σπάει στον Πινέδα ο οποίος πιάνει το πλασέ με τη μία αλλά ο Γιαννιώτης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ! by Γιώργος Τσανάκας
17:10
49' Νέα τελική για την ΑΕΚ. Σουτ του Αραούχο, κοντράρει και μπλοκάρει ο Γιαννιώτης. by Γιώργος Τσανάκας
17:11
Μπαίνει δυνατά με σκοπό να ψάξει ένα γρήγορο γκολ η ΑΕΚ. Θέλει να... σπάσει το μπλόκο του Ατρόμητου! by Γιώργος Τσανάκας
17:11
51' Απειλεί ξανά η ΑΕΚ! Παράλληλο γύρισμα του Γκατσίνοβιτς, ο Γιαννιώτης προλαβαίνει τον Αραούχο και μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
17:13
Χτύπησε ο Γιαννιώτης από την προβολή του Αραούχο, ζήτησαν κάρτα οι φιλοξενούμενοι. Προς τιμήν του ο Αργεντινός επιθετικός είναι πάνω από τον Γιαννιώτη που έχει χτυπήσει το δάχτυλό του και τώρα του το δένει το ιατρικό επιτελείο... by Γιώργος Τσανάκας
17:14
Ο Σιδηρόπουλος είπε στον τέταρτο πως θα κρατήσει δύο λεπτά από αυτή τη φάση στις καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
17:15
Συνεχίζεται κανονικά το ματς, με την ΑΕΚ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων! by Γιώργος Τσανάκας
17:15
54' Πτώση του Πινέδα στην περιοχή, ο Μαυρομμάτης έδιωξε μπάλα. Ούτε ο Μεξικανός ζήτησε κάτι. by Γιώργος Τσανάκας
17:16
56' Σουτ του Γκατσίνοβιτς, η μπάλα περνά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:19
Παίζει πολύ πιο κλειστά σε σχέση με το πρώτο μέρος ο Ατρόμητος, ο οποίος δεν έχει καταφέρει ακόμη να βγάλει κάποια κόντρα. Προσπαθεί να κλείσει τους χώρους, αλλά και να εκμεταλλευτεί το γεγονός πως η ΑΕΚ έχει ανέβει ψηλά στο γήπεδο! by Γιώργος Τσανάκας
17:19
58' Σέντρα του Μοχαμάντι, η μπάλα στο σώμα του Ντε Μποκ και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
17:20
60' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο! Τρομερή κάθετη του Μουνίθ στον Ρομπάιγ, αυτός κάνει το παράλληλο γύρισμα με τον Μουκουντί να αδρανεί και ο Κιάρτανσον βγήκε πρώτος στην μπάλα, αλλά το τσίμπημά του... έγλυψε το αριστερό δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
17:22
61' Φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Ρότα εκτός ισορροπίας, είχε καλή θέση και μπλόκαρε ο Γιαννιώτης! by Γιώργος Τσανάκας
17:22
17:23
62' Σουάρεθ αντί Χατζηϊσαΐα για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
17:23
63' Άμραμπατ και Γιόνσον μέσα, Σιμάνσκι και Ελίασον έξω για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
17:27
66' Τρομερή ντρίμπλα του Ρότα ανάμεσα σε δύο, πάει να κάνει τη σέντρα αλλά η μπάλα αλλάζει πορεία και περνά κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:28
67' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ, τρομερή επέμβαση του Γιαννιώτη! Μετά την εκτέλεση κόρνερ του Άμραμπατ, ο Μουκουντί έπιασε τη σκαστή καρφωτή κεφαλιά, αλλά ο κίπερ του Ατρομήτου έκανε φανταστική επέμβαση! by Γιώργος Τσανάκας
17:29
17:30
70' Κούεν και Τζαβίδας μέσα, Μουνίθ και Κιάρτανσον έξω για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
17:31
70' Μέσα ο Μάνταλος, έξω ο Γκατσίνοβιτς για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
17:33
Έχουμε μπει στο τελευταίο εικοσάλεπτο. Ο χρόνος πιέζει την ΑΕΚ, ο Ατρόμητος κρατά και ψάχνει μια φάση για να κάνει τη ζημιά. Ελέγχει το ματς η Ένωση που προσπαθεί με ορθολογικό τρόπο να βρει το γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
17:33
72' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
17:34
Πέρασε αρχικά ανεκμετάλλευτο, αλλά η ΑΕΚ κέρδισε νέο κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:34
73' Νέα φάση για την ΑΕΚ! Μετά την εκτέλεση κόρνερ, η άμυνα του Ατρόμητου δεν έδιωξε σωστά και ο Αραούχο έπιασε το βολέ που πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
17:38
77' Ο Μάνταλος (από οριακή θέση) έκανε τη σέντρα, ο Γιαννιώτης δεν έδιωξε σωστά και ο Αραούχο από το σημειο του πέναλτι σουτάρει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:38
Ως μη γενόμενη η φάση, υπάρχει οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
17:38
78' Φάση για τον Ατρόμητο! Ωραία ανάπτυξη του Ατρόμητου, ο Κλωναρίδης από τα όρια της περιοχής κάνει το διαγώνιο σουτ αλλά ο Αθανασιάδης έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:39
79' Ροτάριου και Φριτζόνσον μέσα, έξω οι Κλωναρίδης, Ρομπάιγ για τον Ατρόμητο. Φρεσκάρει την ομάδα του στα... φτερά ο Κόλμαν, δείχνοντας πως θέλει να κυνηγήσει μέχρι το φινάλε ένα γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
17:40
Χειροκρότησε τον Κλωναρίδη ο κόσμος της ΑΕΚ κατά την έξοδό του από το ματς, λόγω της κιτρινόμαυρης παρουσίας του. by Γιώργος Τσανάκας
17:40
17:42
80' Απίστευτη φάση του Ροτάριου, δεν μπορεί να σκοράρει από θέση τετ-α-τετ. Οφσάιντ η ευκαιρία, ως μη γενόμενη. by Γιώργος Τσανάκας
17:42
82' Χατζισαφί μέσα, Πινέδα έξω για την ΑΕΚ. Οκτάρι πάει ο Χατζισαφί, δεκάρι ο Μάνταλος. by Γιώργος Τσανάκας
17:42
82' Κάρτα στον Γιαννιώτη. by Γιώργος Τσανάκας
17:43
17:45
83' Πάνω-κάτω η μπάλα. Απίθανο κόψιμο του Γιόνσον έξω από την περιοχή της μπάλας, στα... καπάκια ο Λιβάι σουτάρει αλλά ο Γιαννιώτης μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
17:46
17:47
86' Νέα τρομερή κόντρα του Ατρόμητου, ο Κούεν αλλάζει υπέροχα παιχνίδι αλλά ο Φριτζόνσον καθυστερεί χαρακτηριστικά και το σουτ του κοντράρει στα σώματα. by Γιώργος Τσανάκας
17:47
87' Κακό πλασέ του Αραούχο, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης. by Γιώργος Τσανάκας
17:50
89' Σέντρα του Μοχαμάντι, κοντράρει και αλλάζει πορεία αλλά ο Γιαννιώτης μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
17:51
7 λεπτά οι καθυστερήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
17:52
90'+1' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
17:52
Νέο κόρνερ... Χαμός γίνεται! by Γιώργος Τσανάκας
17:53
90'+2' Πέναλτι για την ΑΕΚ! Τσιμπάει την μπάλα ο Μάνταλος, ο Μαυρομμάτης τον ανατρέπει μέσα στην περιοχή! by Γιώργος Τσανάκας
17:54
90'+4' Γκολ για την ΑΕΚ! Στη δεξιά γωνία η εξαιρετική εκτέλεση του Άμραμπατ, στην αριστερή ο Γιαννιώτης και προβάδισμα για την Ένωση (1-0). by Γιώργος Τσανάκας
17:55
Βρίσκει τη λύση στο φινάλε η ΑΕΚ, το πέναλτι το έκανε πάντως ο Μαυρομμάτης που ήταν μαζί με τον Γιαννιώτη οι κορυφαίοι του Ατρόμητου! by Γιώργος Τσανάκας
17:55
Τρία λεπτά ακόμα, να δούμε αν κάτι μπορεί να αλλάξει! by Γιώργος Τσανάκας
17:56
Προσπαθεί με γεμίσματα ο Ατρόμητος, κρατάει η ΑΕΚ και ψάχνεται στην κόντρα! by Γιώργος Τσανάκας
17:57
90'+6' Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Πρώτα ο Γιαννιώτης βγάζει το πλασέ του Αραούχο, στη συνέχεια ο Λιβάι σουτάρει άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
17:57
90'+7' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
17:58
90'+8' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Όλοι μπροστά και ο Γιαννιώτης! by Γιώργος Τσανάκας
17:59
Επιθετικό φάουλ από τον Σιδηρόπουλο, σε αψιμαχία του Μάνταλου με τον Σουάρεθ. by Γιώργος Τσανάκας
17:59
Τέλος στο ματς! Η ΑΕΚ λυτρώθηκε με το πέναλτι του Άμραμπατ στο 90'+4' και λύγισε τον Ατρόμητο με 1-0. by Γιώργος Τσανάκας