ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 8η αγωνιστική της Super League 1.

17:34
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:35
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον ΟΦΗ στoυς Ζωσιμάδες, για την 8η αγωνιστική της Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:36
Στις 18:00 η έναρξη της αναμέτρησης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:43
Οι δύο ομάδες βρίσκονται σε δεινή βαθμολογική θέση (11ος ο ΟΦΗ, 12ος ο ΠΑΣ) μετά το πέρας 7 αγωνιστικών, έχοντας πανηγυρίσει μόλις από μία νίκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:44
Ο ΠΑΣ έρχεται από ήττα με 2-1 στην έδρα του Ατρόμητου, ενώ ο ΟΦΗ την προηγούμενη εβδομάδα ηττήθηκε με το ίδιο σκορ από τον Ολυμπιακό, στο «Γεντί Κουλέ». by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: ΠΑΣ Γιάννινα (Στάικος, 4-2-3-1): Πριόρ - Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης, Κιάκος - Καραχάλιος, Μπιλμπάο - Ροσέρο, Τζίμας, Μορέιρα - Παμλίδης ΟΦΗ (Νιόπλιας, 4-3-3): Μανδάς - Μαρινάκης, Διαμαντής, Βούρος, Μπαλογιάννης - Τοράλ, Μεγιάδο, Περέα- Ντικό, Λάρσον, Γκερέρο by Δημήτρης Παπαδήμας
17:49
Αναπληρωματικοί ΠΑΣ: Αθανασίου, Πήλιος, Λώλης, Φοφανά, Τσβός, Ριένστρα, Μπαγκαλιάνης, Λιάσος, Μπάλαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:49
Αναπληρωματικοί ΟΦΗ: Στίβενς, Πασαλίδης, Τζου, Ντουρμισάι, Γιαννούλης, Θοράρινσον, Καμάου, Μπιφουμά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
Θυμηθείτε πώς ο ΠΑΣ ηττήθηκε την προηγούμενη εβδομάδα στο Περιστέρι: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
Και πώς ο ΟΦΗ ηττήθηκε στην εντός έδρας αναμέτρησή του με τον Ολυμπιακό: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:52
Σταματελόπουλος, Ποζνάσκι, Σούλης, Κύρκος, Μπακαδήμας, Τσίρης, Ν. Λώλης, Μουστάκας, Λέο και Κόντε τα ονόματα στο απουσιολόγιο του ΠΑΣ, ενώ για τον ΟΦΗ δεν ταξίδεψαν στα Γιάννινα οι Στάικος και Μπουζούκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:54
Διαιτητής του αγώνα ο Άγγελος Ευαγγέλου, με βοηθούς τος Παντελή Σπυρόπουλο, Μιχαήλ Νιδριώτη και 4ος τον Φώτιο Πολυχρόνη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:57
Για την περσινή σεζόν, ΠΑΣ-ΟΦΗ 1-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:57
Οι δύο ομάδες με τους διαιτητές έχουν κάνει την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:58
Η 8η αγωνιστική είναι αφιερωμένη στη μάχη κατά του ρατσισμού, για αυτό και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κρατούν πλακάτ ειδικά για την περίσταση. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:58
Όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:59
Με την εντός έδρας εμφάνισή του ο ΠΑΣ, με τα κίτρινα οι παίκτες του ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:00
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:01
1' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ στα 30'' του παιχνιδιού, με τον Μανδά να σταματάει το δυνατό σουτ του Ροσέρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:02
Σε μια φάση που ξεκίνησε από λάθος πάσα του τερματοφύλακα του ΟΦΗ, ο Ροσέρο βρέθηκε απέναντί του, αλλά ο Μανδάς είχε απάντηση! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:03
4' Ο ΟΦΗ τώρα προσπαθεί να γίνει απειλητικός, εντυπωσιακός ο ρυθμός του ματς στα πρώτα αυτά λεπτά! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:05
Ηλιόλουστος ο καιρός στα Ιωάννινα, ιδανικές οι συνθήκες για ποδόσφαιρο και αρκετός κόσμος στις κερκίδες του γηπέδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:06
6' Ο Μορέιρα πεσμένος στο χορτάρι μετά από φάουλ του Διαμαντή. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:06
18:06
Σηκώθηκε χωρίς πρόβλημα ο εξτρέμ του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:07
7' Ο ΟΦΗ πίεσε ψηλά και έκλεψε, έκοψε την αντεπίθεση ο Πανταλάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:09
9' Πρώτη ευκαιρία του ΟΦΗ στο ματς, μετά από σέντρα του Μαρινάκη, ο Ντίκο δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα προς την εστία του ΠΑΣ, η μπάλα έφτασε στον Μπαλογιάννη, ο οποίος σούταρε με δύναμη ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:10
10' Μια απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκερέρο, ο Πριόρ παρακολούθησε την μπάλα να περνάει άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:11
12' Ο ΟΦΗ έχει ισορροπήσει το ματς, μετά το δυνατό ξεκίνημα του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:12
13' Δυνατές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:13
13' Ο Μορέιρα πίεσε, αναγκάζοντας τον Διαμαντή να διώξει σε κόρνερ, μετά από ασυνεννοησία με τον Μανδά. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:13
14' Λάθος έξοδος του Μανδά μετά το κόρνερ του Καραχάλιου, ο Παντελάκης πήρε την κεφαλιά λίγο δίπλα από την εστία. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:16
16' Έπεσε τώρα ο ρυθμός, με τον ΟΦΗ να κυκλοφορεί περισσότερη ώρα την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:18
Ο εναγκαλισμός των αρχηγών πριν την έναρξη του αγώνα: Εικόνα live 21972557/92293.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
18:18
19' Γκοοολ για τον ΠΑΣ! Ιδανική αντεπίθεση για τους Ηπειρώτες, με τον Μορέιρα να σεντράρει συρτά από τα αριστερά και τον Ροσέρο να ανοίγει το σκορ με κοντινή προβολή! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:20
Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα τώρα από τους φίλους του ΠΑΣ στους Ζωσιμάδες! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:21
21' Ο ΟΦΗ ανεβάζει τις γραμμές, ψάχνοντας άμεση απάντηση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:21
22' Ένα σουτ του Ντίκο, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Πριόρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:22
Ο Ροσέρο σκόραρε για δεύτερη φορά στο φετινό πρωτάθλημα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:23
23' Ο Μπαλογιάννης σέντραρε από τα αριστερά, πάνω στον Πριόρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:24
Το μήνυμα υπέρ του σεβασμού, της ανεκτικότητας και της αλληλεγγύης, πριν την έναρξη: Εικόνα live 21972557/73599.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
18:25
26' Όμορφη σέντρα του Μπαλογιάννη, ο Γκερέρο πήρε μόνος του την κεφαλιά, αλλά δεν εκτέλεσε σωστά. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:26
3 οι τελικές προσπάθειες του ΠΑΣ (2 στην εστία), 4 του ΟΦΗ (μία εντός εστίας). by Δημήτρης Παπαδήμας
18:27
28' Ο ΟΦΗ συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία, προσπαθώντας να δημιουργήσει τις κατάλληλες προϋποθέσεις για την ισοφάριση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:28
29΄Φάουλ του Μπαλογιάννη στον Ροσέρο και συστάσεις σε έντονο ύφος του Ευαγγέλου στον Έλληνα μπακ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:29
Ο Ντίκο πιάνει τον οπίσθιο μηριαίο του, δείχνει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:29
30' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Ντουρμισάι στη θέση του τραυματία Ντίκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
32' Σωστά οργανωμένος πίσω ο ΠΑΣ, έχει κλείσει τους χώρους. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:33
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Πριόρ να αποκρούει κεφαλιά του Μπαλογιάννη, μετά από σέντρα του Λάρσον στο δεύτερο δοκάρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:34
Ο Μπαλογιάννης προωθείται συνεχώς στο αριστερό άκρο του ΟΦΗ, δημιουργώντας προβλήματα στην άμυνα του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:36
36' Ο Παμλίδης έκλεψε ψηλά και στη συνέχεια της φάσης σούταρε πάνω σε σώμα αμυντικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:37
38' Καλό μακρινό και πολύ δυνατό σουτ του Τοράλ, λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:39
39' Ωραία σέντρα του Σόρια, ο Παμλίδης κοντρόλαρε αλλά ο Λάρσον τον έκοψε, λίγο πριν εκτελέσει από πολύ πλεονεκτική θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:41
41' Ο Τοράλ κέρδισε φάουλ από τον Μπιλμπάο, σε καλή θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:41
Ο Λάρσον εκτέλεσε άστοχα, ψάχνοντας το κεφάλι του Ντουρμισάι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:43
43' Αντεπίθεση για τον ΟΦΗ, με τον Λάρσον να καθυστερεί και τελικά να κόβεται, ενώ είχε δίπλα του συμπαίκτες για πάσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:43
43' Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο για έντονη διαμαρτυρία, ο Ευαγγέλου «κιτρίνισε» και κάποιον από τον πάγκο του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
45' Μια βαθιά μπαλιά για τον Ροσέρο στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, έκοψε με ωραίο τάκλιν ο Βούρος. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:46
45'+2' Καλή σέντρα του Λάρσον, ο Σόρια έδιωξε πριν η μπάλα φτάσει στον Ντουρμισάι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
Ένα ακόμα στημένο τώρα για τον ΟΦΗ, τελευταία φάση για το πρώτο μέρος του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
Ο Λάτρσον εκτέλεσε, η κεφαλιά του Περέα ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:50
Ο ΠΑΣ μπήκε πιο δυνατά στο ματς, έχασε ευκαιρία στα 30'' και τελικά πήρε το προβάδισμα χάρη στη σέντρα του Μορέιρα και την προβολή του Ροσέρο στο 19'. Στη συνέχεια ο ΟΦΗ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, απείλησε στο 33' με τον Πριόρ να αποκρούει κεφαλιά του Μπαλογιάννη, αλλά δεν μπόρεσε να διασπάσει τη σε γενικές γραμμές πολύ καλή αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:03
Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:03
46' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Τζου αντί του Μαρινάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:04
Ο Λάρσον πλέον αριστερό μπακ για τον ΟΦΗ, με τον Τοράλ να... μετακομίζει σε θέση δεξιού εξτρέμ, αφού ο Τζου βρίσκεται στον άξονα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
48' Δυνατό σουτ του Τοράλ από πολύ πλάγια θέση, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:06
Οι παίκτες του ΠΑΣ πανηγυρίζουν το γκολ του Ροσέρο: Εικόνα live 21972557/64672.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
49' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ, με τον Μορέιρα να βρίσκει ξανά με σέντρα τον Ροσέρο, ο οποίος όμως αυτή τη φορά δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά, από πολύ κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08
51' Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Σόρια σούταρε άστοχα από μακριά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08
Ο ΠΑΣ μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, ψάχνοντας δεύτερο γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:10
53' Εκτέλεση φάουλ με σέντρα από τον Λάρσον, ανταποκρίνεται σωστά η άμυνα του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:14
56' Γκοοολ για τον ΟΦΗ! Οι Κρητικοί έκρυψαν την μπάλα και μετά από φανταστική συνεργασία Μεγιάδο, Ντουρμισάι και Γκερέρο, ο Τοράλ βρέθηκε απέναντι στον Πριόρ και πλάσαρε σωστά για το 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:17
60' Σέντρα του Τοράλ, δεν πρόλαβε να πεταχτεί και να κάνει επαφή με την μπάλα ο Τζου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Μανδά να κάνει λάθος πάσα πάνω στον Ροσέρο, αλλά τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ να βγαίνει νικητής στο μεταξύ τους τετ-α-τετ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
64' Ξανά οι παίκτες του ΟΦη με την μπάλα στα πόδια τους, έχουν το 65% της συνολικής κατοχής του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
64' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Ριένστρα αντί του Παμλίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:24
67' Σέντρα του Ντουρμισάι από τα δεξιά και κεφαλιά του Γκερέρο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
70' Ο Ροσέρο μπήκε στη μεγάλη περιοχή του ΟΦΗ, αλλά καθυστέρησε ενώ είχε πάσα δίπλα του. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
71' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, Ντιουσέ αντί του σκόρερ, Τοράλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
73' Οι φίλοι του ΠΑΣ τώρα ανάβουν πολλά καπνογόνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:32
74' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Μπάλαν στη θέση του Τζίμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
76' Γκοοολ για τον ΠΑΣ! Ο Μπάλαν σκοράρει στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, «γράφοντας» το 2-1 από κοντά, μετά από συρτή σέντρα του Μπιλμπάο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
80' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, Γιαννούλης και Καμάου στη θέση των Διαμαντή και Περέα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:39
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, μετά από σέντρα του Λάρσον, ο Ντουρμισάι σούταρε στην κίνηση, ελάχιστα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
83' Νεύρα τώρα, με τους παίκτες του ΟΦΗ να ζητούν φάουλ έξω από την περιοχή του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
85' Ο ΟΦΗ τώρα προσπαθεί να δημιουργήσει φάση για την ισοφάριση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:43
86' Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα, υπέρ του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
86' Απομάκρυνε με κεφαλιά ο Ντουρμισάι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
88' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, αποχωρεί καταχειροκροτούμενος ο Μορέιρα, δίνοντας τη θέση του στον Μπαγκαλιάννη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
89' Γκοοολ για τον ΟΦΗ! Απίθανο πλασέ στην κίνηση από το όριο της μεγάλης περιοχής από τον Ντιουσέ, απίθανο γκολ και ισοφάριση σε 2-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:52
Λήξη του αγώνα, ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ 2-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
Εντυπωσιακό ματς, πραγματικό ντέρμπι, με τον ΠΑΣ να προηγείται δύο φορές και τον ΟΦΗ να απαντά! by Δημήτρης Παπαδήμας