Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 8η αγωνιστική της Super League 1.

19:43
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος, ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Παναιτωλικό! by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Οι Αρκάδες προέρχονται από την εκτός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό (1-0) ενώ μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα μετράνε μια νίκη, δυο ήττες και τέσσερις ισοπαλίες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Στα θετικά είναι ότι ο Ηρακλής Μεταξάς θα έχει ξανά στη διάθεσή του τον Νταβίντ Καρμόνα, αλλά και τον Χουάν Ντομίνγκεθ. Από την άλλη εκτός είναι οι τραυματίες Μπερτόγλιο, Γκαρθία , Βαλιέντε και ο τιμωρημένος Έρβιν Τζουγκάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Ο Παναιτωλικός από την άλλη προέρχεται από τη ματσάρα με τον Βόλο, όπου ηττήθηκε με ανατροπή (2-3). Μέχρι τώρα η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου μετρά τρεις νίκες, μια ισοπαλία, τρεις ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Από τις επιλογές του Έλληνα τεχνικού απουσιάζει ο Καρέλης ο οποίος είναι τιμωρημένος για τρία ματς, και οι Νταγκό και Ανέστης, ενώ επιστρέφει ο Χατζηθεοδωρίδης. Η αποστολή του Παναιτωλικού δεν θα επιστρέψει στο Αγρίνιο αλλά θα μεταβεί μετά το ματς της Τρίπολης στην Καλαμάτα για τον αγώνα Κυπέλλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Ο Αστέρας Τρίπολης έχει επικρατήσει στα τέσσερα τελευταία που υποδέχθηκε τον Παναιτωλικό και μάλιστα στα τρία από τα τέσσερα δεν έχει δεχθεί ούτε γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Μόλις μια από τις δέκα αναμετρήσεις ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν χωρίς γκολ, το 0-0 στις 17 Δεκεμβρίου 2017. Πάντως μόλις στα τρία από τα δέκα ματς που έχουν δώσει με γηπεδούχο τον Αστέρα Τρίπολης έχουν σκοράρει και οι δύο ομάδες στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Διαιτητής: Ζαμπάλας (Κόλλιας, Χριστοδούλου, 4ος Αντωνίου, VAR: Τζοβάρας, Στεφανής) by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Να σημειώσουμε πως η αγωνιστική είναι αφιερωμένη στη μάχη κατά του ρατσισμού! Όλοι μαζί μπορούμε να εξαλείψουμε αυτά τα φαινόμενα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς, 4-3-3): Παπαδόπουλος - Γκαρντάφσκι, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες - Ιγκλέσιας, Στάνκο, Μουνάφο - Τιλίκα, Κρέσπι, Μπαρτόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Αντζουλάς, Τασουλής, Καρμόνα, Ντομίνγκεθ, Σίτο, Ριέρα, Μπενίτο, Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου, 4-2-3-1): Στεργιάκης - Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χουχούμης - Μλάντεν, Μάρτενσον - Κολοβός, Ντίας, Σενγκέλια - Μόρσεϊ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Στον πάγκοι οι Κοντογιάννης, Αποστολάκης, Λιάβας, Ζοάο Πέδρο, Φλόρες, Ντουάρτε, Βαρόνε, Μαλής, Ξενιτίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
Σε περίπου 20 λεπτά το παιχνίδι θα ξεκινήσει! by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
Όλα είναι έτοιμα στην Τρίπολη! Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
3' Οι δυο ομάδες βρίσκουν τα πατήματά τους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
6' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
7' Εκτέλεσε ο Κρέσπι, η μπάλα στο τείχος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
9' Κόρνερ για τον Αστέρα. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
12' Καμία αξιοσημείωτη φάση μέχρι τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
14' Σέντρα από πλάγια θέση ο Γκαρντάφσκι, τον προλαβαίνει ο Σενγκέλια. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
18' Ο Αστέρας έχει τη κατοχή της μπάλας μέχρι τώρα, ο Παναιτωλικός παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
20' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Απομακρύνει ο Ιγκλέσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
20:51
22' Κάρτα ο Γκαρντάφσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
20:55
26' Κάρτα ο Ντίας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
27' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μόρσεϊ κάνει την κεφαλιά στον Κολοβό, το σουτ του οποίου κόβει ο Μουνάφο μέσα από την περιοχή. Στην συνέχεια μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
Συμπληρώσαμε το μισάωρο στην Τρίπολη και το 0-0 παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
34' Κακό σουτ ο Στάνκο, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
35' Κάρτα και ο Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
36' Εκτέλεσε το φάουλ ο Κολοβός, βγήκε και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
58%-42% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
41' Ο Παναιτωλικός απειλεί τα τελευταία λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
43' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
44' Κακή εκτέλεση του Μουνάφο, απομάκρυνε ο Παναιτωλικός. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
44' Σέντρα ο Μπαρτόλο από πλάγια θέση, δεν είναι κανένας συμπαίκτης του. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
Τέλος στο πρώτο μέρος χωρίς καθυστερήσεις! Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός 0-0! Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
21:23
21:30
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
48' Φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο. Μαρκάρισμα στον Μπαρτόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ο Μπαρτόλο, ο Πίτσου έβαλε την προβολή και έστειλε την μπάλα άουτ, προ κενής εστίας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
50' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο ξανά για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
51' Εκτέλεσε ο Άλβαρες, η μπάλα απευθείας άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
52' Κάρτα ο Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
21:40
56' Αλλαγές για τον Αστέρα. Μέσα ο Καρμόνα και ο Σίτο, έξω ο Γκαρντάφσκι και ο Στάνκο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
61' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
63' Μακρινό σουτ ο Καστάνιο, μπλοκάρει ο Στεργιάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
64' Σουτ ο Άλβαρες, η μπάλα δίπλα από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
66' Δυνατό μαρκάρισμα του Σενγκέλια στον Άλβαρες. Κίτρινη στον παίκτη του Παναιτωλικού. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
67' Μέσα ο Μπαράλες, έξω ο Κρέσπι για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
71' Σέντρα ο Χουχούμης, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:59
74' Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:01
76' Ωραίο συρτό σουτ ο Μάρτενσον, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
77' Ντουάρτε μέσα, Μόρσεϊ έξω για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
22:04
79' Δυνατό σουτ του Ιγκλέσιας, ο Καρμόνα δεν προλαβαίνει. by Αναστασία Βοσνάκη
22:08
84' Δυνατό σουτ ο Καρμόνα, μπλοκάρει ο Στεργιάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
85' Ριέρα και Ντομίνγκεθ μέσα, Μπαρτόλο και Ιγκλέσιας έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
86' Σουτ ο Ριέρα, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
88' Έξω ο Κολοβός, μέσα ο Πέδρο. Μέσα ο Ξενιτίδης, έξω ο Σενγκέλια, για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
Λίγα φαίνονται τα λεπτά με τόσες αλλαγές που έγιναν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
90+2' Κάρτα στον Στεργιάκη. by Αναστασία Βοσνάκη