Βόλος-Ιωνικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Βόλος-Ιωνικός για την 5η φάση στο Κύπελλο Ελλάδας.

18:49
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Βόλος-Ιωνικός για το Κύπελλο Ελλάδος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
Ξεκινάει η 5η φάση της διοργάνωσης, η οποία έχει... αέρα Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
Στην επόμενη φάση θα μπουν ο Ολυμπιακός, ο ΠΑΟΚ, ο Άρης και ο Παναθηναϊκός. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κότνικ, Άλχο, Ουές, Πίρινεν, Εσκοβάλ, Τσοκάνης, Ματίγια, Νοκέρτ, Ντέλετιτς, Πάολο Φερνάντες, Κούτσιας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Περλέσι, Πογοσιάν, Σερβιλάκης, Τσιριγώτης, Μίλο, Τσίμπσαχ, Μασάς, Οφόσου, Σεμπά, Μεντόσα, Ν. Ιωαννίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
Στον πάγκο του Βόλου: Παπαδόπουλος, Σιέλης, Λούνα, Λυμπεράκης, Μπαριέντος, Μεταξάς, Μεθκίδα, Βίκτορ Φερνάντεζ, Οζέγκοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
Στο πάγκο του Ιωνικού είναι οι: Χριστοδουλής, Αντούνες, Μύγας, Χ. Ιωαννίδης, Λοβέρα, Φαντιγκά, Άοσμαν, Ελευθεριάδης, Μάντζης. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από Cosmotesport 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:00
Υπενθυμίζεται ότι είναι μονός αγώνας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:00
Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί ημίωρη παράσταση και αν χρειαστεί πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
4' Γυριστό σουτ του Τσοκάνη, πέρασε εκτός η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
10' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό! Μπαλιά ακριβείας του Μεντόσα για τον Ιωαννίδη που πήρε την κεφαλιά με τον Κότνικ να αποκρούει, νέα προσπάθεια του Ιωαννίδη με σουτ από κοντά, έδιωξε και πάλι ο τερματοφύλακας του Βόλου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
11' Άστοχο σουτ από απόσταση από τον Πάολο Φερνάντες για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
14' Απειλεί ο Βόλος. Κίνηση του Φερνάντες από τα αριστερά, έστρωσε για τον Νοκέρτ που έπιασε συρτό σουτ σχεδόν από το ύψος του πέναλτι, μπλόκαρε ο Περλέσι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19

19' ΓΚΟΛ ο Βόλος, 1-0!

Κεφαλιά του Κούτσια, που πρόλαβε την έξοδο του Περλέσι, μετά τη σέντρα του Νοκέρτ από τα δεξιά με το αριστερό και η μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
24' Κοντά στο 2-0 ο Βόλος! Ελίχθηκε ωραία μέσα στην περιοχή ο Ντέλετιτς (έπειτα από πάσα του Φερνάντες) και έκανε συρτό σουτ, με την μπάλα να βρίσκει στο αριστερό δοκάρι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
25' Κίτρινη στον Ιωαννίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
27' Νέα ευκαιρία για τον Βόλο. Κίνηση του Ντέλετιτς από τα δεξιά, γύρισε για τον Κούτσια που αστόχησε από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
19:33
32' Νέα ευκαιρία για τον Βόλο. Κίνηση του Πάολο Φερνάντες από τα αριστερά, σέρβιρε για τον Ντέλετιτς που σούταρε από κοντά με το αριστερό, έδιωξε ο Πέρλεσι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
33' Άστοχο σουτ του Μεντόσα για τον Ιωνικό από μακρινή απόσταση. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
19:38
36' Κίτρινη στον Ιωνικό, την είδε ο Μασάς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
38' Νέα καλή στιγμή για τον Βόλο. Κεφαλιά του Ντέλετιτς, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
Ο Ιωνικός έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο 10', αλλά στη συνέχεια ο Βόλος και σκόραρε και έχει κυριαρχήσει στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
40' Κίτρινη στον Ιωνικό, την είδε ο Τσίμπσαχ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42

42' ΓΚΟΛ ο Βόλος, 2-0!

Ο Φερνάντες βρήκε πολλά... στρέμματα μπροστά του από τα αριστερά, πάτησε περιοχή και σέρβιρε στον Κούτσια που πλάσαρε ωραία από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Ο Κούτσιας έχει δύο γκολ, αλλά και ο Φερνάντες μία ασίστ και τρομερό πρώτο 45λεπτο, προκαλώντας πολλά ρήγματα (κυρίως από τα αριστερά). by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
19:48

Ημίχρονο στο ματς: Βόλος-Ιωνικός 2-0!

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Κούτσιας (19', 42') με τα δύο γκολ που σημείωσε, εξαιρετικό παιχνίδι και από τον Πάολο Φερνάντες, ο οποίος σέρβιρε το 2ο γκολ, ενώ γενικότερα αποτελεί διαρκή απειλή για τους φιλοξενούμενους. Καθοριστικό σημείο η μεγάλη διπλή ευκαιρία των φιλοξενούμενων με τον Ιωαννίδη στο 10', στη συνεχεια οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν. Υπενθυμίζεται ότι είναι μονό παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
Βίκτορ Φερνάντες αντί Ντέλετιτς και Μεταξάς αντί Τσοκάνη για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Αντούνες στη θέση του Τσιριγώτη, Φατιγκά αντί Τσίμπσαχ και Λοβέρα αντί Σεμπά για τον Ιωνικό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
48’ Μακρινό σουτ από τον Οφόσου, μάζεψε την μπάλα ο Κότνικ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
52’ Κοντά στο γκολ ο Ιωνικός. Ο Κότνικ λέει και πάλι «όχι» στον Ιωαννίδη, όπως στο πρώτο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
Ο Γιώργος Κούτσιας έγινε μέσα σε 11 ημέρες ο μοναδικός παίκτης του Βόλου που έχει σκοράρει σε πρωτάθλημα και Κύπελλο πριν κλείσει τα 19 του, όπως αναφέρει το soccerbase. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
59' Κοντά σε τρίτο γκολ ο Βόλος, κοντά στο χατ-τρικ ο Κούτσιας. Ο Πάολο Φερνάντες μοίρασε για τον νεαρό επιθετικό που ελίχθηκε ωραία και λίγο έλειψε να σκοράρει by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
60' Χρήστος Ιωαννίδης αντί Μάσας για τον Ιωνικό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
61' Μεσκίδα αντί Πάολο Φερνάντες για τον Βόλο και Λυμπεράκης στη θέση του ο Άλχο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
62' ΓΚΟΛ ο Βόλος, 3-0! Κακό γύρισμα του Αντούνες προς τον Περλέσι, έκλεψε ο Μεταξάς και σκόραρε από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:28
65' Κίτρινη στον Εσκοβάλ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:29
70' Άστοχο σουτ του Μεσκίδα έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του τερματοφύλακα του Ιωνικού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
20:36
77' Οζέγκοβιτς αντί Εσκοβάρ για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38

79' ΓΚΟΛ ο Βόλος, 4-0!

Εντυπωσιακό τελείωμα του Οζέγκοβιτς που μόλις είχε μπει στο ματς. Ο Μεσκίδα ελίχθηκε ωραία και έκανε σέντρα πάρε βάλε στον Σέρβο, ο οποίος έπιασε γυριστό σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
Πέντε λεπτά ακόμα για τα 90 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
90+2' Δοκάρι με τον Νοκέρτ για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52

Τέλος στο ματς: Βόλος-Ιωνικός 4-0!

Πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου για τους γηπεδούχους. Κούτσιας (19’, 42’), Μεταξάς (62’) και Οζέγκοβιτς (79’) τα γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος